Monthly Archives: lapkričio 2011

Poezijos rudenėlis, skirtas poeto Jono Graičiūno atminimui

105_0225

Lapkričio 24 dieną mūsų gimnazijoje vyko tradicinis jaunųjų Kelmės krašto kūrėjų poezijos rudenėlis, skirtas poeto J.Graičiūno atminimui. Jame dalyvavo aštuoniolika jaunųjų poetų iš Vaiguvos Vlado Šimkaus, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio vidurinių mokyklų, Kražių gimnazijos, „Kražantės“ pagrindinės mokyklos ir mūsų gimnazijos. Susirinkusius į renginį sveikino gimnazijos direktorius Rimas Bielskis.

Poezijos šventę vedė dramos studijos „Savi“ jaunieji aktoriai, vadovaujami mokytojos Valerijos Puišienės. Šventę savo kūrybos daina pradėjo III klasės gimnazistė, muzikos studijos „Obertonas“ vokalistė Džiastina Laurutytė, kartu grojo „Obertono“ gitaristas Tautvydas Čiapas.

Vertinimo komisijai, kurią sudarė Kelmės rajono kūrėjų klubo „Vieversys“ nariai Vladas Kalvaitis, Janina Skeberdienė, Viktoras Gulbinas, Kelmės rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Daiva Stonienė, laikraščio „Kelmiškiams“ redaktorius Nerijus Šarauskas, buvo nelengva išrinkti geriausių eilių autorius. Po ilgų svarstymų žemesniųjų (5-8) klasių grupėje laureatu tapo Ignas Navickas iš Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklos. Vyresniųjų grupėje išrinkti penki laureatai: Kražių gimnazistai Eividas Košuba, Vydmantė Rastokaitė, Živilė Terleckytė, Viktorija Dirmeikytė ir J.Graičiūno gimnazijos mokinys Vytautas Vyšniauskas.

Vertinimo komisijos nariai pasidžiaugė Kelmės krašto mokinių kūrybiškumu, jų draugyste su poezija, palinkėjo ieškoti įdomaus eilių skambesio, netikėto žodžio, ateityje – galbūt bendrų popiečių su „Vieversio“ klubo kūrėjais – jose būtų aptariama jaunųjų poetų kūryba, dalijamasi eilėraščio rašymo paslaptimis.

Direktorius pavaduotoja Živilė Klimienė pasveikino ir visus savo eiles skaičiusius mokinius bei jų mokytojus apdovanojo padėkos raštais, laureatus – ir knygomis. Laikraštis „Kelmiškiams“ savo dovaną skyrė dainų tekstų ir muzikos autorei Džiastinai Laurutytei.

Buvo padėkota ir J.Graičiūno gimnazijos lituanistėms – Valerijai Puišienei, Vaidai Karabienei, Genovaitei Rutkūnienei, Vilmai Paulauskienei, kurios rūpinasi, kad kiekvieną rudenį pas mus vyktų ši graži poezijos šventė.

Gimnazijos moksleivių pagalba „Maisto banko“ akcijoje

enddd

Per Lietuvą nuvilnijusi „Maisto banko“ akcija pranoko organizatorių lūkesčius. Parduotuvių lankytojai nepasiturintiems paaukojo maisto už 856 tūkst. litų. Pirminiais duomenimis, labdaringos akcijos metu penkiasdešimties miestų gyventojai skurstantiems maitinti perdavė 284 tūkst. vienetų ilgai negendančių maisto produktų. Tai – naujas „Maisto banko“ akcijos metu surinktos paramos maistu rekordas. 2010 metų rudens akcijoje „Maisto bankas“ gavo 249 tūkst. įvairių maisto prekių, 2009-siais surinkta 273 tūkst. produktų. Geradarių dovanoto maisto užtektų savaitę triskart per dieną maitinti 20 tūkstančių menkas pajamas gaunančių žmonių.

Kelmės „Maximoje“ lapkričio 18 – 19 dienomis budėjo akcijos savanorės gimnazistės pirmokės Monika Tallat-Kelpšaitė, Jovilė Markeliūnaitė, antrokės Toma Jakavičiūtė, Kristina Tolevičiūtė, Andžela Gabalytė, Inesa Norkūnaitė, Dovilė Norkutė bei ketvirtokės Odeta Jakavičiūtė, Giedrė Limantaitė, Gerda Gergardaitė, Dovilė Bukauskaitė, Monika Remeikytė.ir kvietė pirkėjus nupirkti būtiniausių maisto produktų. Per dvi dienas buvo surinkta maisto už beveik 250 tūkst. Lt. Maistas buvo perduotas vargingai gyvenantiems rajono žmonėms bei samariečių valgyklai.

Ačiū gimnazistėms, prisidėjusiems prie kilnios akcijos.

Antroji „Aukštųjų mokyklų mugė“ gimnazijoje

muge1

Lapkričio 22 d. gimnazijoje surengta antroji Aukštųjų mokyklų mugė. Praėjusiais mokslo metais sulaukėme aštuonių Aukštųjų mokyklų atstovų. Šias metais – keturiolikos. Atvyko aštuonių universitetų: Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto, Šiaulių universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, M. Romerio universiteto, Kauno technologijų universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Klaipėdos universiteto, LCC tarptautinio universiteto ir penkių kolegijų: Klaipėdos valstybinės, Vakarų Lietuvos verslo, Šiaulių valstybinės, Šiaurės Lietuvos kolegijų ir Aukštosios jūreivystės mokyklos atstovai. Su studijų užsienyje ypatumais supažindino „kalba.lt/studijos uzsienyje“ atstovė Kristina. Mugėje dalyvavo 3 ir 4 gimnazijos klasių mokiniai.

Renginio tikslas – pateikti mūsų trečių – ketvirtų klasių mokiniams pačią naudingiausią, pačią svarbiausią informaciją apie studijas Lietuvoje ir užsienyje. Gimnazistų tikslas – atsirinkt tai, kas jiems svarbu ir naudinga.

Renginyje dalyvavo KTU docentas Saulius Raila. Salėje itin gausiai susirinkusiems mokiniams jis pristatė Lietuvos Aukštųjų mokyklų asociacijos bendrojo priėmimo organizavimo ypatumus, supažindino mokinius, kaip pildyti prašymus internetu, patarė, kaip išvengti galimų klaidų. Aukštųjų mokyklų atstovai po prisistatymo aktų salėje persikėlė į klases. Kiekvienos atvykusios aukštosios mokyklos atstovams buvo suteikta galimybė atskiruose kabinetuose dirbti su mokiniais, norinčiais plačiau susipažinti su jų aukštąja mokykla. Informavimas ir individualūs pokalbiai vyko trimis srautais. Vienas mokinys galėjo išsamiai susipažinti su trijų aukštųjų mokyklų studijomis.

Mokinių atsiliepimai apie renginį:

Aukštųjų mokyklų mugė tikrai buvo naudinga, nes aukštosios mokyklos mus supažindino su savo studijų programomis. Mes gavome atsakymus į užduotus klausimus ir tai kur kas efektyviau, nei ieškotis informacijos internete ar informaciniuose leidiniuose. Taip pat sužinojome, kaip reikia teisingai užpildyti stojimo į aukštąsias mokyklas prašymą. Mano nuomone, tokios mugės galėtų vykti dažniau ir būtų gerai, kad mus aplankytų visų aukštųjų mokyklų atstovai.

Egidijus Mečionis 4kl.

 Visų pirma norėčiau pasakyti, kad šitas universitetų apsilankymas galėjo būti truputį ankščiau, nes pasiklausius atstovų pasikeitė mano nuomonė dėl tolesnių studijų. Jie įvertino visas galimas situacijas, kas būtu, jeigu neįstotumėme ten, kur norėtume, koks kelias galėtų būti tolimesnis ir naudingesnis, aptarėme, kokios studijos ateityje būtų perspektyvesnės ir naudingesnės, sužinojome, kokių egzaminų reikia stojant į savo norimą specialybę.

Lukas Urbelis 4 kl.

 Universitetų mugė suteikė labai daug informacijos. Atsakė į rūpimus klausimus, plačiau papasakojo apie rūpimą profesiją, o nežinantiems ką nori studijuoti, patarė ir davė pasiūlymų kokias studijų programas rinktis. Įdomu sužinoti  apie universitetų veiklą.

Gintarė Umantaitė 4 kl.

  Aukštųjų mokyklų atstovų atsiliepimai:

Atstovas iš Klaipėdos universitetas: Lankausi Jūsų gimnazijoje jau ne pirmą kartą, buvau ir pirmojoje Jūsų suorganizuotoje mugėje. Labai smagu, kad mokiniai yra suinteresuoti savo ateitimi, geba pateikti tikslius, konkrečius klausimus, analizuoti atsakymus, yra labai aktyvūs ir drąsūs. Graži Jūsų gimnazija, protingi gimnazistai, puikus, naudingas renginys.

Atstovė iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto: Noriu pagirti organizatorius už tokį puikų renginį. Mokiniams tai didžiulė nauda, galimybė teisingai pasirinkti studijas pabaigus gimnaziją. Ačiū už pakvietimą. Taip pat kviečiame ir Jus į Vilnių, į Vilniaus Gedimino Technikos universitetą, kur vyks Atvirų durų dienos ir kiti renginiai mokiniams.

 

Aukštųjų mokyklų mugės organizatorė J. Graičiūno gimnazijos IC vadovė PIT-o informatorė Loreta Šuklienė už pagalbą vedant ir organizuojant renginį dėkoja gimnazijos inžinieriui programuotojui M. Burzdžiui, bibliotekininkei V. Bartkevičienei, mokytojams A. Rimšaitei, D. Barauskiui, A. Rimšienei, L. Jankauskaitei, gimnazijos administracijai, mokytojams, 3 ir 4 gimnazijos klasių auklėtojams.

Anglų kalbos gramatikos konkursas

angliukai

Lapkričio 11 d. mūsų gimnazijoje vyko 1 – 2 gimnazijos klasių mokinių anglų kalbos gramatikos konkursas, kuriame dalyvavo 26 mokiniai. Konkursą organizavo anglų kalbos mokytojos A. Bilienė ir S. Zavadskienė. Konkurso tikslas buvo išaiškinti geriausius kiekvienos klasės anglų kalbos gramatikos žinovus.

Mokyklinio konkurso nugalėtojai lapkričio 17 d. vyko į Užvenčio Šatrijos Raganos gimnaziją, kur vyko rajoninis anglų kalbos gramatikos konkursas „Let‘s learn English grammar“. Konkurso metu dalyviai turėjo įveikti 45 užduotis per 60 minučių. 9-okų grupėje II-ąją vietą užėmė Gediminas Šimulis iš 1c klasės. 10-okų grupėje visas prizines vietas užėmė mūsų gimnazistai. I-ji vieta atiteko Simonui Klimui iš 2b, II-ji vieta – Gintarei Vaitkutei iš 2a klasės, III-ji vieta – Simonui Urbeliui iš 2d klasės ir Simonai Giačaitei iš 2e.

Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame jų mokytojoms: I. Leščiauskienei, A. Bilienei, G. Rudzevičiūtei ir S. Zavadskienei.

AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ MUGĖ KELMĖS JONO GRAIČIŪNO GIMNAZIJOJE

gimlogo

PROGRAMA:
10.55 – 11.05 val. – Įžanginis žodis.
11.05 – 11.15 val. – LAMA Bendro priėmimo organizavimo pristatymas (KTU – doc. Saulius Raila)
11.15 – 12.45 val. – aukštųjų mokyklų prisistatymas mokiniams Aktų salėje.
12.55 – 15.30 val. – darbas grupėse (individualūs pokalbiai, diskusijos klasėse):

Dalyvauja šių aukštųjų mokyklų atstovai:
1. Kauno technologijų universitetas;
2. Vytauto Didžiojo universitetas;
3. Šiaulių universitetas;
4. Mykolo Romerio universitetas;
5. Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas;
6. Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas;
7. Klaipėdos universitetas;
8. LCC tarptautinis universitetas;
9. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla;
10. Klaipėdos valstybinė kolegija;
11. Vakarų Lietuvos verslo kolegija;
12. Šiaulių valstybinė kolegija;
13. Šiaurės Lietuvos kolegija;
14. Studijos užsienyje „kalba.lt“.

KVIEČIAME DALYVAUTI 3 ir 4 KLASIŲ MOKINIUS!

Paminėta Tarptautinė tolerancijos diena

td1

Lapkričio 16-tą dieną mūsų gimnazijoje buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šiais metais dienos simboliu pasirinktas laivas.

Kiekvieno žmogaus laivas yra “kitoks“ ir jį plukdome skirtinga kryptimi. Plaukdami gyvenimo keliu, mes sutinkame laivus, nepanašius į mūsų: kitokių spalvų, kitokios konstrukcijos, skirtingų dydžių, su skirtingomis burėmis Kaip tada elgiamės: juos aplenkiame, šaliname iš savo kelio, nekreipiame jokio dėmesio, o gal pamojuojame iš tolo ar užmezgame draugystę, o gal paleidžiame strėles?  Kai tu žiūri į „kitokį“ nepalankiai, žinok, kad tavo laivas, išplaukęs į didžiuosius vandenis, taip pat gali atrodyti  „kitoks“… Kaip tada jausiesi tu savo laive?

Todėl šiais metais mokiniai statė tolerancijos laivą, per etikos pamokas nagrinėjo tolerancijos sąvoką ir savo mintis užrašė ant spalvotų popierinių žmogeliukų, laivo keleivių. Gimnazistų nuomone, tolerancija – tai pagarba visiems žmonėms, būti tolerantiškam – reiškia būti supratingam, gerbti kitus, jų neskaudinti, tolerancija – tai pagarba ir pakantumas tautinėms, etninėms ir kultūrinėms grupėms, tolerancija – tai draugiškumas.

Šiais metais galime pasidžiaugti, jog mūsų gimnazijoje įkurtas Tolerancijos ugdymo centras, kuris prisijungė prie plataus Tolerancijos ugdymo centrų (TUC) tinklo. TUC (Tolerancijos ugdymo centrų)  tinklo veiklos tikslai – ugdyti ir puoselėti žmogaus teisių kultūrą; profesionaliai ir efektyviai organizuoti mokymą apie totalitarinius režimus, kūrybiškai taikant pažangiausias švietimo programas; įamžinti nacių ir sovietinio okupacinių režimų aukų atminimą.

Mūsų gimnazijoje Tolerancijos centras įsteigtas, nes mūsų bendruomenė yra  tolerantiška, atvira ir mes dirbame tam, kad nebūtų pamirštos nacių ir sovietinio okupacinio režimo aukos: rengiame Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos ir Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos minėjimus; tvarkome ir prižiūrime Holokausto aukų kapus Kelmėje; organizuojame ir lankomės parodose Holokausto tema; lankome Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus ekspozicijas;  parengėme ir gimnazijos leidybos centre išleidome metodinę knygą „Idėjos dirbant su projekto „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ medžiaga“; organizuojame seminarus Kelmės rajono mokytojams; dalyvaujame pilietinėje akcijoje „Atminimo žvakučių šviesa kiekviename lange“; minime Gedulo ir vilties dieną; dalyvaujame įvairiuose pilietiškumą, toleranciją skatinančiuose projektuose ir konkursuose.

Mes skatiname priešintis nepakantumui, smurtui bei diskriminacijai: minime Tarptautinę tolerancijos dieną; dalyvaujame „Savaitė BE PATYČIŲ“ akcijoje; organizuojame Gerumo savaitę; dalyvaujame projektuose, konkursuose, kurie skatina draugystę, lygiavertiškumą, bendravimą ir bendradarbiavimą.

Daugiau apie Tolerancijos ugdymo centrus galima pasiskaityti Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti interneto tinklalapyje www.komisija.lt