Monthly Archives: kovo 2012

Savaitė BE PATYČIŲ

fotografijų paroda2

Jeigu reiktų vienu žodžiu apibūdinti, kas yra gerumas, ko gero pirmiausia išgirstumėme TYLĄ…

Nėra lengva žodžiais išreikšti tai, kas kiekvienam iš mūsų SVARBU ir REIKŠMINGA.

GERUMAS – tai mes ir mūsų matomas pasaulis, tai džiaugsmas, laimė, ramybė, tikėjimas, vasara, apkabinimas, draugai, saulėlydis,  pirmosios žibutės, šeima, žaidimai ar net mieganti boružėlė ant lapo…

Visą praeitą savaitę gimnazistai kartu su kitomis Lietuvos institucijomis minėjo Savaitę BE PATYČIŲ. Šiais metais mes visą savo dėmesį skyrėme gerumo ugdymui ir puoselėjimui. Per etikos pamokas gimnazistai kalbėjo, o vėliau ir užrašė savo mintis apie gerumą, žiūrėjo filmus, skatinančius toleranciją, supratingumą, užuojautą. Klasės vadovai auklėtiniams priminė mandagaus bendravimo internete taisykles, buvo atlikta apklausa. Mokytojų kabinetus papuošė vėjo malūnėliai, linkintys gero vėjo.

Šios savaitės metu gimnazistai balsavo ir išrinko draugiškiausius gimnazijos mokinius. Jais tapo IIIb klasės mokinė Reda Gerčaitė, IVc klasės mokinys Jonas Eitmantis, IV b klasės mokinys Rimas Kučinskas, Šarūnas Kazlauskas iš IIc klasės, Aidas Gedminas iš IIIa ir Laurynas Sventickas iš IIIc klasės.

Gimnazijoje visus džiugino mokinių fotografijų paroda „Gerumas…“. Parodoje eksponuoti Ia klasės mokinės Rasuolės Jautakytės, IIa klasės mokinės Aurelijos Kučinskaitės, IIId klasės mokinės Ernestos Murauskaitės, Aido Gedmino (IIIa) , IIIc klasės mokinės Inesos Radavičiūtės ir IV d klasės mokinių Dainiaus Teišerskio ir Vytautės Biliūtės fotografijos. Mokinių kūryboje gerumas įgavo įvairiausius pavidalus. Fotografijose matėme saulėlydį, mielus gyvūnėlius, vandens lašus, mažą kirminėlį ar mistiškus žmonių portretus. Visa tai – tik maža dalis gerumo, kurį galime išvysti kiekvieną dieną. Parodos idėjos autorės ir kuratorės – etikos mokytojos A.Grincevičienė, L.Jankauskaitė.

Dėkojame visiems, organizavusiems šios savaitės renginius: L.Jankauskaitei, A.Grincevičienei, L.Šuklienei ir kitiems.

Pažįstame savo gimtinę!

DSCF3617

2012 m. kovo 21 d. Kelmės krašto muziejuje vyko tradicinis konkursas ,,Mano gimtinė“. Jame dalyvavo Kelmės rajono mokyklų 6-9 klasių mokiniai.

Konkurso metu buvo pateiktos įvairios užduotys apie Kelmės istoriją ir mūsų krašto žymius žmones. Reikėjo atlikti testą, įvardinti apibūdintą asmenybę, atsakyti į pateiktus klausimus, žemėlapyje rasti ir atpažinti užšifruotus objektus.

Mūsų gimnazijos komanda puikiai atliko gautas užduotis ir laimėjo pirmąją vietą, į gimnaziją parnešė konkurso rengėjų – rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, istorijos mokytojų metodinio būrelio, Kelmės krašto muziejaus – dovanų ir padėkos raštų.

J. Graičiūno gimnazijai atstovavo Ia klasės mokinės Rasuolė Jautakytė, Viktorija Povilaitytė ir Monika Tallat-Kelpšaitė, pasiruošti konkursui joms padėjo istorijos mokytojos Reda Sakalauskienė ir Rima Servienė.

Iš konkurso grįžo nugalėję!

P3130064

Šių metų kovo 10 d. Panevėžio raj. Naujamiestyje įvyko regioninis Meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo geriausi skaitovai iš Radviliškio, Joniškio, Šiaulių, Pakruojo, Pasvalio, Biržų, Kupiškio, Panevėžio, Kelmės, Akmenės, Rokiškio raj. bei Panevėžio miesto.

Konkurso komisijos pirmininkė buvo Klaipėdos menų fakulteto Režisūros katedros vedėja docentė Danutė Vaigauskaitė.

Kelmės rajonui atstovavo mūsų gimnazijos dramos studijos „Savi“ jaunieji artistai: Toma Godvainytė, Monika Pupiūtė, Morta Marcinkutė, Reda Gerčaitė, Lidija Kybartaitė, Mindaugas Dimšlys, Laurynas Sventickas, Vytautas Vyšniauskas. Mūsiškiai parodė poetinę kompoziciją „Mes esame…“ ir tapo laureatais. Dabar jų laukia respublikinis turas Raseiniuose balandžio 13 d.

Puikiai sekėsi ir individualių skaitovų kategorijoje mūsų skaitovei Tomai Godvainytei. Ji deklamavo Maironio poemos „Jaunoji Lietuva“ ištrauką. Toma įvertinta II laipsnio diplomu.

Šiemet sugriežtintos konkurso sąlygos ir iš kiekvieno regiono siunčiamas tik vienas skaitovas ir viena kompozicija, kitais metais tokią teisę turėdavo pirmos ir antros vietos nugalėtojai. Gaila, kad Toma dalyvaus tik kaip kompozicijos dalyvė.

Sėkmės mūsų gimnazistams atsakingame respublikiniame Meninio skaitymo konkurso etape!

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė ir dramos studijos „Savi“ vadovė Valerija Puišienė

Sveikiname gimnazijos direktorių!

dir

Gražų kovo 8-osios rytą jau nuo pusės aštuonių šurmuliavo pirmojo aukšto koridorius: buvo derinami muzikos instrumentai, tvarkomos gėlių puokštės, balionai, dar kartą repetuojama sveikinimo kalba, vestibiulyje prie pagrindinių durų didėjo gimnazistų ir mokytojų būrys…

Ir štai pasirodė mūsų gimnazijos direktorius R.Bielskis – orkestras trenkė maršą, Gimnazistų prezidentas A.Gedminas perskaitė raštą, kuriame direktoriui dėkojama už „begalinį atsidavimą ir kantrybę dirbant mokyklos labui, už supratingumą, nuoširdžią pagalbą ir kiekvieną dieną matomą šypseną“. M.Pupiūtė įteikė gėlių puokštę, V.Vyšniauskas padeklamavo savo kūrybos posmų.

Plojimais visi sveikino direktorių garbingo jubiliejaus proga! Gimnazijos TV transliavo nuotraukas iš direktoriaus gyvenimo, tądien buvo pakeista ir skambučio, kviečiančio į ir iš pamokų, melodija – visa diena buvo tikra šventė!

Kovo 11-ajai skirti renginiai gimnazijoje

Apskritis_of_Lithuaniaukrj

J.Graičiūno gimnazijoje vyko renginių, skirtų Kovo 11-ajai paminėti, savaitė. Viktorina „Ką žinai apie Kelmės kraštą?“ sukvietė gimnazijos pirmokus. Kokia seniausia Kelmės krašto gyvenvietė, seniausios Kelmės krašto bažnyčios, kuris valdovas suteikė privilegiją Kelmėje rengti turgus, koks seniausias Kelmės miesto pastatas – į tokius ir panašius klausimus geriausiai atsakė Ia klasės komanda: G.Jagminaitė, G.Juškaitė, R.Jautakytė, M.Tallat – Kelpšaitė, V.Povilaitytė. Antrąją vietą užėmė Ic (D.Kazlauskaitė, A.Ramanauskytė, O.Kaušiūtė, J.Petkevičiūtė, S.Levickaitė), trečiąją – Id klasės komanda (V.Barakauskas, R.Daujotaitė, E.Gecaitė M.Lileikis). Gerai sekėsi ir Ib klasės komandai: R.Ivoškytei, A.Norbutaitei, M.Radžiūtei, A.Rudaitytei, K.Mockaitytei.

Pirmokai kūrė ir Kovo 11-ajai skirtus plakatus – jų paroda surengta gimnazijoje. Jaunųjų piliečių klubo nariai kartu su savo vadovu istorijos mokytoju E.Ūksu išrinko geriausią plakatą ir apdovanojo jo autores Ib klasės mokines L.Šetkutę, K.Mockaitytę, M.Radžiūtę A.Rudaitytę, E.Šimkutę.

Antros ir trečios klasės gimnazistai taip pat kūrė plakatus, tik kompiuterinėmis programomis. Plakatus rodė gimnazijos televizija.

Antrų klasių gimnazistams buvo surengta viktorina „Lietuvos istorijos labirintuose“. Istorinės asmenybės, jų nuopelnai Lietuvai, reikšmingų įvykių datos ir aplinkybės – komandos puikiai atliko užduotis ir paaiškėjo, kad dvi antrokų klasės, padedamos žiūrovų, kurie atsakydami į klausimus galėjo skirti taškų mėgstamai komandai, surinko vienodą taškų skaičių. Po papildomos užduoties pirmąją vietą laimėjo IIb (K.Tolevičiūtė, D.Šetkus, M.Kazlauskas, M.Gerbenytė, S.Klimas), antrąją – IIa klasė (D.Adomaitytė, G.Vaitkutė, B.Raščiūtė, R.Vencevičius, G.Musneckytė), trečioji atiteko IIe klasei (A.Gabalytė, D.Jocaitė, D.Vereikytė, R.Rulinskas, M.Samušis). Nedaug nuo jų atsiliko ir V.Preitakaitė, A.Ramanauskaitė, E.Jaselskis, E.Balkaitis, B.Mendelytė (visi iš IIc klasės), ir IId klasės komanda: M.Tamkus, R.Sungailaitė, L.Žalpytė, S.Urbelis, G.Maziliauskas.

Vienas šventinės savaitės renginys – diskusija „Jaunimo politika Lietuvoje. Galimybės ir perspektyvos“ – buvo skirtas Kelmės krašto mokyklų 11-12 klasių mokiniams. Jį gimnazijai surengti padėjo Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius ir rajono istorijos mokytojų metodinis būrelis. Diskusijoje su visuomenės, politikos, mokslo, verslo atstovais dalyvavo Kražių, Tytuvėnų, Užvenčio Šatrijos Raganos, Kelmės J.Graičiūno gimnazijų, Kelmės „Aukuro“, Vaiguvos V.Šimkaus, Šaukėnų V.Pūtvio-Putvinskio vidurinių mokyklų, Kelmės profesinio rengimo centro mokiniai ir mokytojai.

Renginį daina apie Lietuvą pradėjo J.Graičiūno gimnazijos muzikos studija „Obertonas“, apie istorinius įvykius kalbėjo istorijos mokytoja R.Servienė, mokiniai pristatė savo mokyklas.

Su jaunimu bendravo svečiai iš Vilniaus: Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius M.Kuliavas, Vilniaus edukologijos universiteto Socialinės komunikacijos instituto direktoriaus pavaduotojas M.Briedis, Lietuvos televizijos Naujienų tarnybos žurnalistė, žinių vedėja K.Garalevičiūtė – buvusi mūsų gimnazijos mokinė, viena iš mokyklinio laikraščio „Vaivorykštė“ leidėjų. Apie jaunimui kylančias problemas, galimybes jas spręsti, apie būtinybę būti optimistais, pasitikėti savo jėgomis kalbėjo ir Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Z.Mačernius, savivaldybės tarybos nariai J. Skeberdienė,  B.Markulis, l.e. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigas I.Janušienė, šio skyriaus vyriausioji specialistė D.Stonienė, policijos komisariato viršininkas D.Popovas, Kelmės Rotary klubo prezidentas S.Vilmonas,  Swedbanko atstovas M.Šaltis ir kiti. Jaunimą domino galimybės studijuoti, perspektyva gauti dirbą, pradėti verslą…

Renginį vedė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Ž.Klimienė ir istorijos mokytoja R.Servienė, o diskusijai ruošėsi ir joje dalyvavo mūsų gimnazijos trečiokai ir ketvirtokai A.Gedminas, M.Pupiūtė, V.Vyšniauskas, V.Repšytė, R.Vasiliauskas, M.Marcinkutė, V.Tijūnaitis, M.Lopetaitis, M.Dimšlys, I.Sakalauskaitė, R.Andrijauskaitė, I.Juškaitė, E.Mundinas, P.Radvanskis, M.Kirberytė, G.Arlauskaitė, J.Skardžiūtė, I.Kurlinkutė, L.Alubickytė, E.Mečionis, O.Jakavičiūtė.

Šių gimnazistų iniciatyva diskusija buvo tęsiama ir po pietų – gimnazijos konferencijų salėje. Čia kalbėtasi su M.Briedžiu, M.Kuliavu, K.Garalevičiūte, Z.Mačerniumi, J.Skeberdiene, B.Markuliu, D.Popovu, I.Janušiene. Buvo pasidžiaugta, kad mūsų mokiniai yra kultūringi, įdomiai mąstantys, iniciatyvūs.

Renginių, skirtų Kovo 11-ajai paminėti, savaitę gimnazijoje organizavo direktoriaus pavaduotoja Ž.Klimienė, istorijos mokytojai R.Servienė, R.Sakalauskienė, E.Ūksas, informacinio centro vadovė L.Šuklienė, muzikos mokytojas S.Klimas, Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė L.Jankauskaitė, informacinių technologijų mokytojai A.Barančiukas, A.Makauskienė, I.Sventickienė, inžinierius-programuotojas M.Burzdžius.

Ačiū visiems savaitės renginių organizatoriams ir dalyviams!

Meninio skaitymo konkursas

hip

Vasario 3 dieną, kai už lango siautė vėjas ir stingdė šaltis, privertęs visus mokinukus šiltai sėdėti namuose, mūsų mokyklos dramos studijos „Savi“ jaunieji artistai dalyvavo Kelmės rajono mokinių Meninio skaitymo konkurse. Nepabūgę besižnaibančio šalčio į Kelmės mažąjį teatrą iš viso rajono suvažiavo daugiau nei 20 skaitovų. Šis konkusas ypatingas, nes jis skirtas mūsų poeto Maironio 150 metų jubiliejui paminėti, todėl visi skaitovai privalėjo rinktis tik šio poeto kūrinius. Komisiją sudarė Kelmės mažojo teatro vadovas ir režisierius A. Armonas, aktorės – Rasa Sopragonienė ir Laura Gulbinaitė  bei Kelmės rajono Švietimo skyriaus vyr. specialistė D. Stonienė.

Mūsiškius lydėjo didelė sėkmė – mūsų abiturientė Toma Godvainytė tarp individualių skaitovų buvo pati geriausia ir tapo laureate. Ji deklamavo ištrauką iš Maironio poemos „Jaunoji Lietuva“. Toma pradėjo repetuoti dar lapkričio mėnesį, dirbo net per žiemos atostogas. Įdėtas triūsas atsipirko – jautėsi drąsiai, juk ne tik išmoko gana ilgą poemos ištrauką, bet ją ir pamėgo, juk tai tekstas apie meilę… Ši diena jai tikrai įsimins – ji tapo laureate net du kartus, nes dar su septyniais dramos studijos nariais( Monika Pupiūtė, Vytautas Vyšniauskas, Mindaugas Dimšlys, Morta Marcinkutė, Reda Gečaitė, Laurynas Sventickas) suvaidino poetinę kompoziciją „Mes esame…“, sukurtą pagal lietuvių poetų eilėraščius. Mums puikiai talkino ir mūsų muzikos operatorius Romualdas Kasparas.

Žiūrovai palydėjo nuo scenos jaunuosius artistus gausiais plojimais, nes jaunųjų aktorių vaidyba buvo tikrai įtaigi ir nuoširdi, juk kalbėjome labai jautria emigracijos tema. Puikiai mus įvertino ir komisija.

Taigi regioniniame Meninio skaitymo konkurse, kurį kasmet organizuoja Švietimo ir Mokslo ministerija, Kelmės rajonui atstovaus mūsų mokyklos dramos studijos „Savi“ artistai. „Saviškių“ laukia labai sunkus konkursas Naujamiestyje kovo 3 dieną, juk ten suvažiuos patys stipriausi skaitovai iš  kitų rajonų. Linkime jiems sėkmės.

Vaizdo įrašas

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė ir dramos studijos „Savi“ vadovė Valerija Puišienė

 

Teatro pamokos

101_1673

Gimnazijoje tęsiasi projektas „Negaišk laiko patyčioms! Tu gali kurti“. Prieš mėnesį vyko Teatro pamokos. Jas vedė režisierė, aktorė Violeta Mačiulienė. Gimnazistams įdomu buvo susipažinti su teatro bei aktoriaus darbo subtilybėmis: kūno paruošimu, scenos judesiu, kūno kalba, mimika, akių kontaktu, žvilgsniu ir t.t. Užsiėmimų metu mokiniai gavo užduotį kurti etiudus mini spektakliukui. Facebook sienoje skelbė savo sukurtus etiudus. Šio konkurso nugalėtoja tapo Greta Bukantytė (4c kl.), pateikusi savo idėją ir gavusi daugiausia balsų. Idėją įgyvendinti atvyko režisierė Violeta Mačiulienė: kartu su mokyklos mokinais, jų tėveliais ir mokytojais buvo  surežisuotas  etiudas. Tikimės, kad jį suvaidinti puikiai pavyks baigiamojoje projekto šventėje Panevėžio J.Miltinio dramos teatre.

TC vadovė Albina Rimšienė

Gimnazijoje – svečiai iš Kauno

DSCF3439

Vasario 28 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos administracija, menų ir technologijų mokytojai. Svečiai apžiūrėjo gimnaziją, direktorius R.Bielskis jiems papasakojo apie mūsų ugdymo centrus, jų veiklą.

Po to mokytojai iš Kauno stebėjo muzikos ir technologijų pamokas, kurias vėliau ir aptarė kartu su mūsų mokytojais.

Šiame susitikime, kuris vyko Ugnės Karvelis gimnazijos iniciatyva, buvo pasidalinta patirtimi, pasidžiaugta sėkmėmis, diskutuota apie ugdymą.

Malonu, kad svečiams patiko mūsų aplinka, filosofija, kuria vadovaujamės, jie pastebėjo, kad mūsų gimnazistai – labai mandagūs!