Monthly Archives: gegužės 2012

Baigiamasis Comenius projekto akordas – Sicilijoje!

DSCF5791

Kelmės Jono Graičiūno gimnazija baigė dvejus metus vykusį Comenius programos projektą „Health – getting fit for Europe“ („Būkime sveiki Europai“). Baigiamasis projekte dalyvavusių partnerių susitikimas vyko egzotiškoje Sicilijoje. Šaltą gegužės rytą trijų gimnazistų ir penkių mokytojų delegacija pakilo iš Vilniaus oro uosto į legendomis apie mafiją apipintą Palermą. Iš čia autobusu pasiekėme mažą Castrofilippo kaimelį – jame nepaprastai šiltai buvome sutikti vietinių šeimų, kurios savaitei laiko „įsivaikino“ mūsų mokinius, o mokytojai apsistojo netoliese esančiame Favaros mieste.

Šio vizito tema buvo „Trekingas (keliavimas pėsčiomis su kuprinėmis) ir Viduržemio jūros regiono maistas“. Taigi, ilgai nelaukę jau kitą dieną pradėjome pažintines keliones. Būti Sicilijoje ir nepamatyti garsiosios Etnos – aktyviausio Europoje ugnikalnio – tiesiog nuodėmė. Mūsų delegacijai, nemačiusiai jokio vulkano, Mongibello, kaip jį švelniai vadina siciliečiai, su 160 km perimetro papėde, dydžiu prilygstančia Londonui, padarė didelį įspūdį. Atrodytų, kad čia ne geriausia vieta žmonėms gyventi, tačiau Etnos šlaitai – vieni iš tankiausiai gyvenamų Sicilijos vietovių, nes yra puikiai drėkinami šaltinių, o vulkaniniai pelenai sukuria beveik derlingiausias pasaulyje dirvas, leidžiančias nuimti penkis daržovių derlius. Be to, čia yra ir amžinų sniegynų. Nusileidę nuo vėjuotos Etnos, patekome į maloniai šiltą ir J. V. Getės Europoje išgarsintą Taorminos kurortą. Šalia Taorminos yra nepaprasto grožio Isola Bella gamtos rezervatas. Pačiame miestelyje aplankėme puikiai išsilaikiusį Teatro Greco (Graikų teatrą) su neįtikėtina akustika ir prieš akis atsiveriančiais kvapą gniaužiančiais Scilės ir Charibdės Mesinos sąsiaurio bei Tauro kalno vaizdais.

Kitą dieną praleidome įspūdingiausiame Sicilijos antikinės architektūros komplekse – Šventyklų slėnyje. Čia gėrėjomės Heros šventykla su išlikusiu aukojimo altoriumi, didinga Dzeuso šventykla, garsėjusia visame graikų pasaulyje, puikiausiai išsilaikiusia Santarvės šventykla (ji VI a. buvo paversta krikščionių šventykla) ir dar daug kitų sanktuarijų. Šalia Šventyklų slėnio Edeno sodų kampelį dėl savo ypatingo derlingumo primena Kolymbetros sodas su puikia citrusinių augalų kolekcija.

Po šių kelionių mūsų laukė koncertas Castrofilippo mokykloje, jį surengė visi projekto partneriai. Reikia pasidžiaugti, kad vieninteliai projekto dalyviai – mūsų gimnazistai – pristatė gyvos muzikos numerius. Simonas Klimas ir Tautvydas Čiapas gitaromis ir smuiku pritarė vokalistei Džiastinai Laurutytei – jiems žiūrovai plojo ypač karštai ir audringai! O Džiastinai užtraukus garsiąją neapolietiškąją „Funiculi funicula“ dainą, šeimininkai neišlaikė ir, apsikabinę mūsų mokytojus, dėkojo už parodytą dėmesį.

Dėmesiu ir vaišingumu siciliečiai ir patys moka apgaubti savo svečius. Tą dieną Castrofilippo mokyklos mokinių tėveliai suruošė gausų pietų stalą visiems projekto mokytojams. Kiekvienas Sicilijos kaimelis turi savo ypatingą virtuvę, o patiekalų įvairovė tokia, kad jos užtenka neplonoms receptų knygoms. Susipažinę su Castrofilippo, patraukėme į paplūdimį pasimėgauti skaidria Viduržemio jūra, bet dėl didelių bangų nedaug kas teišdrįso maudytis. Dieną baigėme skanaudami ledus geriausioje Sicilijoje gelateria – ledainėje.

Kitą dieną mūsų laukė žygis po nacionalinį gamtos rezervatą – Platani upės žiotys ir Scala dei Turchi, uola, tapusi turistų atrakcija dėl neįprastai baltos spalvos, ir detektyvinio serialo „Komisaras Montalbano“, kurį dar puikiai prisimena vyresnės kartos žiūrovai, filmavimo vietovės. O pietavome Instituto albeghiero di Sciacca gastronomijos mokykloje, kur dar kartą dalyvavome tikroje italų maisto šventėje. Tenka pripažinti, kad italai ne paprastai pietauja ar vakarieniauja – jie maistu mėgaujasi, jį vertina ir džiaugiasi, valgydami tarsi švenčia.

Dar viena nepakartojama diena ir dar vienas žygis: šį kartą į Cammarata miško gamtos draustinį, kur susipažinome su senovės kalnų piemenų gyvenimo būdu ir darbu, taip pat aplankėme šv. Rozalijos atsiskyrėlių vienuolyną, įsikūrusį aukštai kalnuose ir ypatingą itin skurdžia buitimi. Aplankėme ir grotą, kurioje mergelė, norėdama paskirti savo gyvenimą Dievui, slapstėsi nuo persekiotojų ir keliolika metų gyveno vos 1,5 kvadratinio metro dydžio uoloje. Silpnesnių nervų žmones sukrėtė mirusiųjų vienuolių kaukolės ir kaulai, saugomi atskiroje vienuolyno patalpoje.

Paskutinė mūsų vakarienė ir atsisveikinimas ne tik su Sicilija, bet ir su visais projekto partneriais iš Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos vyko vietinėje autentiškoje picerijoje. Vakaras baigėsi suvenyrų apsikeitimu ir gausiomis ašaromis: verkė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai… Juk per tuos dvejus metus ne tik dirbome, mokėmės, bet ir bendravome, pažinome vienas kitą, susidraugavome.

Galimybė dalyvauti Comenius projekte mūsų gimnazijos bendruomenei buvo nemenkas iššūkis. Koordinacija tarp šešių šalių-partnerių reikalavo daug pastangų, darbo ir laiko. Tačiau teikiama nauda – užsienio kalbų ir IKT įgūdžių tobulinimas, įvairių žinių apie sveiką gyvenseną įgijimas ir bendravimas su kitų šalių kolegomis bei mokiniais – yra neabejotina.

Projekto koordinatorė
J. Graičiūno gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Ineta Leščiauskienė

Atvirų durų savaitės atgarsiai

1

Tradicinės, nuo 1999 metų gimnazijoje organizuojamos Atvirų durų savaitės metu buvo gausu renginių. Pirmoji – Matematikos ir sporto – diena, kurią organizavo gimnazijos matematikos ir kūno kultūros mokytojai, skirta buvusio gimnazijos matematikos ir kūno kultūros mokytojo A.Pociaus atminimui. Į gimnaziją tądien rinkosi jaunieji matematikai ir sportininkai iš Kelmės rajono mokyklų. Matematikos uždavinių sprendimo turnyro nugalėtojais antros klasės gimnazistų tarpe tapo S.Žiūkas (I vieta), D.Šetkus (II vieta), L.Žalpytė (III vieta). Pirmokų tarpe geriausiai sekėsi D.Norvaišui, antrąją vietą laimėjo M.Tallat-Kelpšaitė, trečiąją pasidalino S.Kasparavičius, M.Lileikis, S.Levickaitė. Matematinę penkiakovę laimėjo IIb klasė, antrąją vietą užėmė Ia, o trečiąją – IIc klasė.  Renginio vedėjos – III klasės gimnazistės R.Andrijauskaitė ir K.Kančelkytė.

Penkios jaunųjų sportininkų komandos rungėsi krepšinio, šaškių, smiginio, bendrojo fizinio pasirengimo rungtyse. Susumavus visų rungčių rezultatus, varžybas laimėjo pirmoji J.Graičiūno gimnazijos komanda, antrąją vietą užėmė Tytuvėnų gimnazijos, trečiąją – Maironių pagrindinės mokyklos komandos.

Gimnazisto dieną už savo metų veiklą atsiskaitė gimnazistų prezidentas A.Gedminas, kandidatai į prezidento postą R.Andrijauskaitė, E.Gecaitė ir A.Gedminas pasakė savo rinkimines kalbas. Balsuodami gimnazistai antrai kadencijai išrinko buvusį prezidentą trečioką A.Gedminą. Geriausios klasės rinkimuose labiausiai sekėsi IIIa klasei. Buvo išdalintos padėkos šauniausiems, draugiškiausiems, stilingiausiems gimnazistams, mokytojams.

Būsimojo gimnazisto dieną į gimnaziją susipažinti su jos veikla rinkosi nuo kito rugsėjo čia norintieji mokytis, jų tėveliai. Jiems surengtos ekskursijos po mokyklą, parodyti vaizdo filmai, būsimiesiems trečiokams pristatytas Viduriniojo ugdymo programos modelis, aptarti individualiųjų ugdymo planų sudarymo principai.

Menų dieną atidarytos kelios parodos: pirmos klasės gimnazistės R.Jautakytės dailės darbų ir mokinių ir mokytojų kūrybinių darbų (dailiųjų amatų ir kt.). Pastarąją surengė gimnazijos Technologijų centre dirbantys mokytojai.

Tądien pristatytas penkioliktasis gimnazijos mokinių ir mokytojų kūrybos almanachas. Tradiciškai nuo 1998 metų leidžiamame leidinyje gausu nuotraukų, esė, eilėraščių. Leidinį pristačiusi direktoriaus pavaduotoja Ž.Klimienė skaitė trečios klasės gimnazisto V.Vyšniausko, antrokės M.Gerbenytės kūrinių ištraukas. Apie jaunųjų kūrėjų darbus kalbėjo mokytojos V.Paulauskienė, V.Puišienė, I.Leščiauskienė. Pasidžiaugta, kad almanacho „Sugrįžimų“ skyriuje, kuriame publikuojama jau baigusiųjų gimnaziją kūryba, galima paskaityti žurnalistės, Lietuvos ryto televizijos žinių laidų „Ryto ratas“ ir „Lietuvos diena“ vedėjos Kristinos Garalevičiūtės straipsnius. Nuščiuvusi salė klausėsi jos minčių apie mokyklą: „Mokykla man vis dar tebėra didžioji mano gyvenimo meilė, vieta, kuriai sentimentai tik stiprėja, ir vieta, kurioje sutikti žmonės lieka artimi, nepaisant ištinkančių nesimatymo mėnesių ar metų. Praėjus kone dešimtmečiui po mokyklos baigimo, kiekviena jos sėkme, pripažinimu, laimėjimu džiaugiuosi lyg vis dar tebebūčiau mokinė.

Mokyklai jaučiuosi dėkinga už tai, kokiu žmogumi ji mane išaugino, ir už tai, kad padėjo užčiuopti mano būsimos profesijos kelią. Žurnalistikos paieškos ir mėginimas suvokti, kas ji tokia apskritai,

rašant į mokyklos laikraštį „Vaivorykštė“ mane ir atvedė į didžiąją ir profesionaliąją žiniasklaidą.

Turbūt kaip kiekvienam siuvėjui pasisiūta pirmoji suknelė yra brangiausia ir ne taip lengvai išmetama iš spintos ar  batsiuviui pirmieji batai, nors iki tobulumo jiems tolokai, taip ir man – mažoji žurnalistika mokykloje yra nepamirštama, kelianti prisiminimų jaukumą, šypsenas. Sugrįžti į mokyklą man reiškia lyg apsilankyti pasiilgtuose tėvų namuose“.

Koncertą Menų dieną surengė muzikos studija „Obertonas“.

Padėkos dieną direktoriaus R.Bielskis sveikino gimnazijos bendruomenę, dėkojo visiems, garsinusiems gimnazijos vardą olimpiadose, konkursuose, festivaliuose, varžybose, rėmusiems gimnazijos bendruomenės kūrybines idėjas ir projektus. Buvo įteikta daugiau kaip šimtas padėkos raštų ir tradicinės premijos: „Mokslo“ už pasiekimus olimpiadose, konkursuose įteikta IIb klasės mokiniui M.Kazlauskui, „Hipokrenės“ už kūrybinius laimėjimus – IIIa klasės mokiniui V.Vyšniauskui, „Muzikos“ premijos laureatu tapo IVa klasės mokinys D.Jakavičius, A.Mikalajūno premijos laureatas – IIIa klasės mokinys A.Gedminas. Šiemet įsteigtos dar dvi premijos. Kelmės tinklinio klubas „Rūta“ „Sporto“ premija apdovanojo geriausią gimnazijos sportininką IIIc klasės mokinį M.Lopetaitį, o laikraščio „Kelmiškiams“ redakcija „Amatų“ premiją už kūrybinius darbus skyrė IIIc klasės mokiniui M.Dimšliui (premijų laureatai – pirmoje nuotraukoje).

 

ATVIRŲ DURŲ SAVAITĖ-2012 KELMĖS J.GRAIČIŪNO GIMNAZIJOJE GEGUŽĖS 7-11 DIENOMIS

gimlogo

PIRMADIENIS (GEGUŽĖS 7 D.) MATEMATIKOS IR SPORTO DIENA

9 val. jaunųjų matematikų ir sportininkų iš Kelmės, Raseinių, Šiaulių rajono varžybos, skirtos buvusio gimnazijos matematikos ir kūno kultūros mokytojos A.Pociaus  atminimui.

 

ANTRADIENIS (GEGUŽĖS 8 D.) GIMNAZISTO DIENA

9 val. prasidės gimnazistų savivaldos dienos renginiai.

 

TREČIADIENIS (GEGUŽĖS 9 D.) BŪSIMŲJŲ GIMNAZISTŲ DIENA 

10 val. būsimiesiems trečiokams (11-okams) bus pristatytos vidurinio ugdymo programos, kurias siūlo gimnazija, dvejų metų ugdymo planų sudarymo principai. Mokiniams iš kitų mokyklų bus surengta ekskursija po gimnaziją.

12 ir 17 val. (atvykite, kada Jums patogiau) laukiame visų, norinčių mokytis gimnazijos 1-4 (9-12) klasėse, bei jų tėvelių. Pristatysime Jums gimnaziją, pasitarsime dėl ugdymo proceso, būsimųjų auklėtojų (aktų salėje, IV aukšte).

 

KETVIRTADIENIS (GEGUŽĖS 10 D.) MENŲ DIENA

11.40 val. mokinių ir mokytojų kūrybinių darbų parodos atidarymas (Informacijos centre).

12 val. gimnazijos Leidybos centro darbų pristatymas ir „Obertono“ koncertas (aktų salė).

 

PENKTADIENIS (GEGUŽĖS 11 D.) PADĖKOS DIENA

12 val. Padėkos šventė visiems, garsinusiems gimnazijos vardą olimpiadose, konkursuose, festivaliuose, varžybose, rėmusiems gimnazijos bendruomenės kūrybines idėjas ir projektus!

 

JAU PRIIMAMI PRAŠYMAI MOKYTIS 1-4 (9-12) GIMNAZIJOS KLASĖSE!

 

Maloniai kviečiame dalyvauti

Kelmės Jono Graičiūno  gimnazijos organizuojamos Atvirų durų savaitės renginiuose, kurių metu sužinosite, kaip gyvena, mokosi, kuria gimnazijos bendruomenė.

Gimnazisčių viešnagė Ispanijoje

defrit1

DEFRIT – tai tarptautinis jaunimo laikraštis, kurį leidžia mokiniai ir mokytojai iš Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Rumunijos. Lietuvai šiame projekte atstovauja Kelmės Jono Graičiūno gimnazija. Laikraštis išeina 4–5 kartus per metus, o kartą per metus visų išvardintųjų šalių dalyviai vyksta į partnerių susitikimus, kuriuose diskutuojama įvairiais leidybiniais klausimais, susipažįstama su žurnalistiniu darbu, bendraujama su jaunimu.

Kai dar 2011-ųjų metų rudenį gavome kvietimą atvykti į Instituto Monelos mokyklą La Korunoje, Ispanijoje, speiguotais žiemos vakarais tik svajodavome apie saulėtąją Ispaniją, nes lėktuvo bilietų kaina viršijo galimybes (projekto dalyviai patys turi nusipirkti kelionę, nes projektas nefinansuojamas; susitikimo šalis-organizatorė padengia visas kitas apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas). Tačiau dosnių Kelmės rajono žmonių dėka mūsų gimnazistams ši galimybė buvo suteikta ir balandžio 27 d. iš Vilniaus oro uosto pradėjome septynių dienų kelionę po Galisijos (šiaurės vakarų regionas Ispanijoje) žemę.

La Korunja – uostamiestis su beveik 250 000 gyventojų, jis įsikūręs labai gražioje įlankoje prie Atlanto vandenyno. Miesto architektūrai būdingi specifiniai langai ir balkonai – miradorai, o žymiausias orientyras – Heraklio švyturys (Hercules de Torres), vienintelis pasaulyje veikiantis dar romėnų statytas bokštas. Miesto rotušėje, esančioje įspūdingo grožio Marijos Pitos aikštėje, mus priėmė ir sveikino La Korunjos meras. Ekskursijos, kurią vedė buvę DEFRIT dalyviai, dabar jau universitetų studentai, po miestą metu aplankėme daug įvairių stilių bažnyčių, diktatoriaus Franko namą, San Pedro parką ir t.t.

Būti Galisijoje ir nepamatyti Santjago de Kompostelos – nuodėmė. Šis piligrimystės centras garsėja didinga katedra, kurioje palaidoti šv.Jokūbo palaikai. Tai trečia pasaulyje vieta po Jeruzalės ir Romos, sauganti šventojo palaikus, ir beveik tūkstančio kilometrų Jokūbo kelio tikslas, sutraukiantis milijonus piligrimų iš viso pasaulio. Ir mums teko patirti ir išbandyti piligrimo duonos, einant nedidelę atkarpą šio kelio – Caminos. O šį žygį pradėjome aukštai snieguotose kalnuose – O Cerbreiro kaimelyje, kurio bažnytėlėje XIV a.  įvyko legendinis Šventojo Gralio stebuklas – duona ir vynas pavirto į Dievo kūną ir kraują. Stebuklas buvo patvirtintas 1487 m. popiežiaus Inokentijaus VIII.

Susitikimo metu ne tik pažinome kraštą, bet ir dirbome, rašydami straipsnius naujam DEFRIT numeriui, kurį tikimės išleisti rudenį Kelmėje, bei susitikdami su vietiniais žurnalistais. Itin įdomus susitikimas įvyko didžiausio provincijos laikraščio La Voz de Galicia leidykloje ir redakcijoje, kur stebėjome, kaip „gimsta“ laikraštis. Šis laikraštis taip pat turi savo televiziją bei radijo stotį, kurių studijose taip pat lankėmės ir bandėm „pasimatuoti“ laidų vedėjų kėdes.

Kelmiškiams gimnazistams susipažinti su ispaniška kultūra ir gyvenimo būdu padėjo šeimos, kurios labai šiltai juos priėmė. Jų dėka mes pamatėme tokį Galisijos veidą, kurį pamatyti lemta ne kiekvienam turistui. Neužmiršome, kad ir patys atstovaujame savo šaliai ir paskutinio vakaro metu pristatėme lietuvių liaudies dainas, kurios susilaukė gausių ovacijų.

Neišdildomi įspūdžiai, seni ir nauji draugai iš įvairių Europos kampelių, šiluma ir dėmesys – štai ką parsivežėme iš svetingosios Galisijos. Tas vertybes mes gavome tik nepaprastai geranoriškų kelmiškių dosnumo dėka. Už paramą nuoširdžiai dėkojame ūkininkams Albertui Brazui, Vytautui Kareivai, Arūnui Baltrušaičiui, Vytautui Vaičikauskui, UAB „Milda“ direktoriui Vidui Rimkui, verslininkams Romai Cvikienei, Zenonui Mikučiui, Vilijai Kivylienei, Romualdui Navickui, Rimai Kučinskienei, Algiui Aleksandravičiui, Andriui Juciui bei nuolatiniam gimnazijos rėmėjui Romanui Paulauskui.

Nepaisant sunkmečio ir ekonominės krizės, šie šviesūs žmonės parėmė jaunimo iniciatyvą. Ačiū jiems!

Fausta Leščiauskaitė, Liucija Alubickytė, Gintarė Umantaitė

„Obertonas“ grojo ŠAMA ceremonijoje

100_0098

Ba­lan­džio mėn. Šiau­lių are­no­je vyko Šiau­lių ap­skri­ties mu­zi­kos ap­do­va­no­ji­mų (ŠAMA) ce­re­mo­ni­ja. Šis renginys organizuojamas jau antrus metus, jo rengėjai – UAB „Mu­zi­ka vi­siems“, VšĮ „Re­mi­gi­jaus ak­ci­ja“, VšĮ Šiau­lių jau­ni­mo cent­ras „Jau­ni­mo ban­kas“, VšĮ „Pra­mo­gų sa­la“. Geriausių muzikantų, dainininkų, muzikos grupių konkurso organizatoriai stengiasi populiarinti įvai­rių žan­rų mu­zi­ką ir at­li­kė­jus, gyvą muzikavimą.

Apdovanojimų nominantai – kolektyvai bei atlikėjai – pirmiausia turėjo pristatyti savo veiklos aprašymą,  vaizdo medžiagą bei tris kūrinius, kurie buvo publikuoti viešai. Visa tai buvo patalpinta ŠAMA MMXI interneto svetainėje, o lankytojai galėjo balsuoti už jiems patinkantį atlikėją, grupę, prodiuserį, geriausią albumą… Nominantus, kurie varžėsi Metų dainininko, dainininkės, Metų dainos, Metų naujoko, Metų vaizdo, akademinės muzikos, choro, country, dainuojamosios poezijos, rock, hip hop, jazz, metal, garso režisieriaus, kompozitoriaus ir kitose kategorijose, vertino ir komisija. Susumavus klausytojų ir komisijos įvertinimus, išaiškėjo nominacijų laureatai – jie buvo apdovanoti renginio metu.

Konkurso laureatų ap­do­va­no­ji­mų ce­re­mo­ni­jo­je koncertavo Gy­tis Paš­ke­vi­čius – jis pelnė ir „Metų dainininko“ apdovanojimą, Rū­ta Ščio­go­le­vai­tė, Vy­tau­tas Juo­za­pai­tis, tapęs „Akademinės muzikos“ nominacijos laureatu, Vir­gis Sta­kė­nas („Country“ nominacijos laureatas), Ie­va Nar­ku­tė, nominacijų „Dainuojamoji poezija“ ir „Metų dainininkė“ laimėtoja, grojo gru­pės „SEL“, „Thun­der­ta­le“, „Jo­nis“, „Po­li­fo­ni­ja“, And­rius Ku­li­kaus­kas, Olegas Ditkovskis ir kiti.

Dalyvauti ŠAMA ceremonijos koncerte buvo pakviesta ir Kelmės J.Graičiūno gimnazijos muzikos studija „Obertonas“, vadovaujama muzikos mokytojo Svajūno Klimo. Mokytojas dirbo ir ŠAMA vertinimo komisijoje, kartu su kolegomis vertino kategorijų „Vaikų grupė“, „Metų albumas“, „Country“ nominantus.

Anot S.Klimo, būti pakviestiems groti tokio lygio koncerte yra ir labai smagu, ir atsakinga. Gavus preliminarų kvietimą, reikėjo įrašyti koncerte planuojamą atlikti dainą ir vaizdo įrašą pateikti koncerto organizatoriams, kurie turėjo apsispręsti, ar šis kūrinys tiks koncertinei programai. „Obertono“ muzikavimas ŠAMA rengėjams patiko, taigi šalia Lietuvos muzikos žvaigždžių grojo ir „Obertono“ muzikantai Rytis Vasiliauskas, Tautvydas Čiapas, Faustas Venckus, Džiastina Laurutytė, Mantas Ralovecas.

„Kai sužinojau, kad atsirado galimybė groti tokiame renginyje, taip apsidžiaugiau, jog pamaniau, kad išprotėsiu nuo atsinaujinusio noro groti. Tai mane motyvuoja groti ir tobulėti iki pat šiol. Namie labai daug kartų repetavau mūsų pasirodymui pasirinktą dainą „Lay Down“, o kartu susirinkę stengdavomės parengti pasirodymą kuo įdomesnį. Man labai patiko ŠAMA MMXI pasirodžiusi „Polifonija“. Po jos pasirodymo panorau išbandyti simfoninio metalo stilių, nes jis užburia neeiline harmonija“, – teigė būgnininkas Faustas. Boso gitaristas Rytis sakė, jog sužinojęs, kad gros tokiame renginyje, net nenutuokė, kas laukia, ir tik įžengęs į areną suprato, kad visa tai iš tikrųjų vyksta… Didžiausią ir nepamirštamą įspūdį jam paliko momentas, kai užlipęs ant scenos suvokė, kad juos stebi visa arena, o tai žodžiais neapsakomas jausmas! Tą akimirką, kai atliko kūrinį, Rytis nesijaudinęs, gąsdino tik  laukimas, kol reikėjo eiti į sceną.

Gitaristui Tautvydui didžiausią įspūdį paliko gausybė įgarsinimo aparatūros ir didžiulė auditorija. Jam, kaip ir kitiems muzikantams, jaudulys dingo vos tik pradėjo groti scenoje.

„Obertono“ vadovas S.Klimas mano, kad dalyvavimas tokiuose renginiuose skatina jaunimą muzikuoti, tobulinti grojimo techniką, įgūdžius, moko sceninės kultūros ir galbūt paskatins obertoniečius rinktis muzikanto profesiją.