Monthly Archives: gruodžio 2013

Jaunieji piliečiai – prieš korupciją

prie pavadinimo

Gruodžio 9-ąją minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skiriama atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir skatinti žmones užkirsti tam kelią.

Istorijos mokytojas Egidijus Ūksas kartu su Jaunųjų piliečių klubu J. Graičiūno gimnazijoje organizavo renginį, skirtą Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti. Į jį buvo pakviestas Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, korupcijos prevencijos komisijos narys Vincas Metrikis. Pasak jo, korupcija atkeliavusi dar iš Antikos laikų, tačiau žmonės turėtų suprasti, jog tai yra neleistina, o augant jaunajai piliečių kartai korupcija galbūt mažės, juk aktyvus, pilietiškas jaunimas – mūsų ateitis.

Diskusijos metu gimnazistai uždavė įvairių klausimų svečiui. Jie domėjosi, kas verčia žmones duoti ar imti kyšį, kaip atpratinti žmones manyti, kad kyšis gali išspręsti jų problemas, ar korupcija ateityje turėtų mažėti ar didėti… V. Metrikis atsakinėjo į klausimus, diskutavo su gimnazistais, aptarė korupcijos Kelmės rajone statistiką.

Pirmų klasių gimnazistai, paminėdami Tarptautinę antikorupcijos dieną, piešė plakatus.

Emilija Sasnauskaitė

Poezijos rudenėlio šventė, skirta poeto Jono Graičiūno atminimui

prie pavadinimo

Lapkričio 27 dieną Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos aktų salėje vyko tradicinio Poezijos rudenėlio, skirto poeto Jono Graičiūno atminimui, šventė, kurioje Kelmės krašto mokiniai skaitė savo kūrybą.

Šventę pradėjo lietuvių kalbos mokytojos Valerijos Puišienės vadovaujamos dramos studijos „Savi“ nariai. Romantiškai nuskambėjo poetinė kompozicija „Šviesi naktis“ pagal V.Mykolaičio-Putino eilėraščius (šiemet švenčiamos šio poeto 120 gimimo metinės). Jaunieji aktoriai taip pat vedė likusią šventės dalį kviesdami pasisakyti vertinimo komisijos narius, gimnazijos direktorių Rimą Bielskį, jo pavaduotoją Živilę Klimienę, ir, žinoma, jaunuosius poetus. Į šventę atvyko garbingi svečiai: „Kelmės krašto“ redaktorė Regina Musneckienė, Kelmės rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stonienė ir Kelmės krašto kūrėjų klubo „Vieversys“ prezidentas Viktoras Gulbinas. Jie vertino savo poeziją pristačiusius mokinius iš įvairių Kelmės rajono mokyklų: Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės, Kražių gimnazijos, Kelmės „Aukuro“ pagrindinės ir Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos. Mūsų gimnazijai atstovavo Andrius Lideikis, Kornelija Vyšniauskaitė, Jonas Martišauskis, Karolina Jakavičiūtė, Aistė Balsytė.

Poezijos rudenėlio laureatėmis tapo Kražių ir Kelmės Jono Graičiūno gimnazijų mokinės: kražiškės ketvirtokės Germinta Patašiūtė, Lina Kiviliūtė ir mūsų gimnazijos II klasės mokinė Karolina Jakavičiūtė. Ir jos, ir kiti dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis, padėkota ir jų lietuvių kalbos mokytojoms.

Jaunųjų kūrėjų šventę organizavo J.Graičiūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos.

 Agnė Gedminaitė