Daily Archives: 2014-01-03

Šventų Kalėdų rytmetys

prie pavadinimo

Gruodžio 20-ąją mūsų gimnazijos aktų salėje vyko tradicinis šv. Kalėdų rytmetys. Renginio vedėjai Milda Šuklytė ir Donatas Šniaukšta, šventę pradėję eilėmis apie žiemą, kvietė pasirodyti muzikos mokytojo Svajūno Klimo vadovaujamas mokinių grupes – jos atliko Hendelio „Pasakaliją“, dainavo dainas apie Kalėdų šventę, giedojo giesmę „Tyli naktis“. Taip gimnazijoje tarsi pasklido šv. Kalėdų dvasia ir šios šventės laukimo nuotaika.

Į renginį buvo pakviestas kunigas, jis ragino žmones didžiąją metų šventę suvokti kitaip, nei dažnai yra suvokiama dabar – ši šventė turėtų būti Kristaus gimimo diena, o ne tik dovanų keitimosi ir eglutės puošimo metas. Gimnazijos bendruomenę sveikino ir direktorius Rimas Bielskis, gimnazistų prezidentas Laurynas Zavadskis.

Rytmetys buvo skirtas susimąstyti apie šv. Kalėdas, kurios kiekvienam yra savaip laukiama šventė: vieniems ji sukelia laimę, nes gauna dovanų, kiti džiaugiasi dėl to, kad šv. Kalėdų išvakarėse prie Kūčių stalo susirenka visa šeima, o kitam tai tiesiog ramybės laikotarpis, kai žiūri į lemputėmis papuoštą apsnigusią eglutę ir suvoki, kad Kalėdos – nuostabi šventė…

Agnė Gedminaitė

Palydėjome Tarmių metus

prie pavadinimo

Mūsų gimnazijoje gruodžio 12-ąją vyko lietuvių kalbos mokytojų organizuota diena „Palydim Tarmių metus“. Mokyklos bendruomenė per pertraukas klausėsi tarmiškų dainų įrašų, bandė skirti žemaitišką ir aukštaitišką tarmes, suprasti dzūkišką, suvalkietišką šnektą.

Tądien buvo pristatytas antrų klasių gimnazistų projektinis darbas apie tarmes – jis sulaukė didelio susidomėjimo. O mokytojai stebino mokinius tarmiškai kalbėdami per pamokas…

Gražios šio renginio akimirkos įrodė, kad savo krašto tarmė yra brangiausia ir ja galima pasakyti viską: ,,Širdynga diekavuojam už dyną“.

Vaida Karabienė