Monthly Archives: gegužės 2014

Koncertas Pakražančio vidurinėje mokykloje

prie pavadinimo

Pakražančio vidurinės mokyklos bendruomenės pakviesta mūsų gimnazijos muzikos studija „Obertonas“ surengė koncertą Garbės dienos proga – tai labai svarbus šios mokyklos renginys, sutelkiantis mokinius, mokytojus, tėvelius pasidžiaugti metų darbais, pagerbti labiausiai nusipelniusius bendruomenės narius.

Koncertuota netradicinėje aplinkoje – vidiniame mokyklos kiemelyje, žiūrovams patiko mūsų gimnazijos muzikantų ir dainininkų atliekama roko muzika. Po koncerto Pakražančio vidurinės mokyklos direktorė Nijolė Čepauskienė nuoširdžiai padėkojo muzikos studijos „Obertonas“ nariams ir jos vadovui Svajūnui Klimui.

Susitikimas su rašytoja Ona Jautake

prie pavadinimo

Gegužės 23-ąją gimnazijos aktų salėje vyko susitikimas su rašytoja, laikraščio „Bičiulis“ redaktore Ona Jautake.

Renginyje, į kurį susirinko trečių klasių gimnazistai, buvo kalbama apie rašytojos knygas, kūrybines idėjas, ekrane matėme pateiktis, kuriose supažindinama su rašytojos biografija, leidinių nuotraukomis. Pristatymą paįvairino šio renginio sumanytojos ir jo vedėjos lietuvių kalbos mokytojos Valerijos Puišienės ir jos mokinių parengta literatūrinė kompozicija: buvo skaitomos ištraukos iš O.Jautakės „Kamanės sekmadienio“, „Kai aš buvau Kleo“, smuikavo gimnazistė G.Valčiukaitė. Pati rašytoja skaitė ištraukas iš jai ypač patikusių knygų, atsakinėjo į V.Puišienės ir mokinių auditorijos užduodamus klausimus. Susirinkusiems buvo įdomu sužinoti, kaip O.Jautakė nusprendė tapti rašytoja, kiek jau metų ji kuria, koks jos mėgstamas žanras. O.Jautakė atsakė, kad ji pradėjusi kurti trečioje klasėje, jog sprendimo tapti rašytoja nebuvo, tiesiog taip nutiko ir kad ji mėgsta įvairią kūrybą, tai atsispindi ir jos knygose. O.Jautakė išsakė savo požiūrį į gyvenimą, žmogaus sielą, likimą. Kūryba jai – fantazija, patirtys ir prisiminimai, „sugulę“ ant popieriaus lapo, smulkios detalės, suvokiamos tik jautrios asmenybės. Dėmesys detalei labai būdingas kelmiškės knygų autorės kūrybai.

Tokie renginiai, literatūrinės popietės, susitikimai su rašytojais skatina jaunimą skaityti, kurti patiems, domėtis kaimynystėje gyvenančių žmonių darbais. Tai  yra naudinga ir mokiniams, ir mokytojams, taip plečiasi skaitytų knygų ir pažįstamų jų autorių ratas.

Agnė Gedminaitė

Gimnazistai muzikavo Gatvės muzikos dieną

prie pavadinimo

Nuo 2007 metų pirmąjį gegužės šeštadienį dainų autoriaus ir atlikėjo Andriaus Mamontovo kvietimu profesionalūs muzikantai ir mėgėjai plūsteli į Lietuvos miestų ir miestelių gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Tai laisvos kūrybos, muzikantų ir visuomenės bendravimo šventė.

Kelmė – taip pat ne išimtis, čia Gatvės muzikos diena minima kasmet nuo 2008-ųjų  metų. Šiemet, gegužės 17–ąją, jau ketvirtąjį kartą aikštėje prie Kultūros centro žmonės susirinko pasiklausyti jaunimo atliekamos muzikos bei stebėti jau tradicija tapusių linijinių šokių.

Savo muzika ir dainomis žiūrovus džiugino J. Graičiūno gimnazijos muzikos studijos  „Obertonas“ nariai Simonas Klimas, Tautvydas Čiapas, Laimonas Paulauskas, Daumantas Krugliakovas, Matas Jafimovas, Aušrinė Dapnytė, Saulius Kasparavičius. Grojo ir dainavo mūsų gimnazistai Mantas Ralovėcas, Gabrielius Šurna, Sigitas Jokubaitis.

Šventės metu linijinius šokius bendromis jėgomis demonstravo vadovės Dijanos Bakšienės suaugusiųjų ir merginų kolektyvai.

Emilija Sasnauskaitė

Atvirų durų savaitės atgarsiai

pav1

Baigėsi Atvirų durų savaitė, kurios metu savo gimnazijos veiklą pristatėme Kelmės krašto visuomenei.

Pirmąją – GIMNAZISTO – dieną vyko gimnazistų savivaldos organizuoti renginiai: gimnazistų prezidento Lauryno Zavadskio ataskaita ir kandidatų į prezidentus prisistatymai. Po jų buvo balsuojama už pasirinktąjį kandidatą. Paaiškėjo, kad daugiausia balsų pelnė ir nuo 2014 m. rugsėjo 1-osios darbą pradės naujasis gimnazistų prezidentas Martynas Petkevičius.

Vyko šauniausios klasės rinkimai – ja tapo IIIc klasė. Išdalintos nominacijos stilingiausiems, draugiškiausiems, linksmiausiems, sportiškiausiems gimnazistams ir mokytojams. Metų mokytojo nominaciją pelnė Eugenijus Jafimovas, Metų mokytoja tapo Reda Sakalauskienė, Metų gimnazistas – Laurynas Zavadskis, Metų gimnazistė – Orinta Sakaitė.

Į MATEMATIKOS IR SPORTO dieną, skirtą buvusio gimnazijos matematikos ir kūno kultūros mokytojo Antano Pociaus atminimui, susirinko jaunųjų sportininkų ir matematikų komandos iš Tytuvėnų, Liolių, Šaukėnų, Elvyravos, „Kražantės“ mokyklų.

Jaunųjų matematikų turnyrą, kurį organizavo mokytojos Romutė Kurmienė, Genė Gedvilienė, Vita Krauzienė, Gintarė Verygaitė, laimėjo Tytuvėnų gimnazistai, antroji vieta teko Elvyravos, trečioji – J.Graičiūno gimnazijos komandoms.

Sporto varžybų rungtys buvo kelios: krepšinio (šias varžybas, kurioms vadovavo mokytojas Stasys Kurmis, laimėjo J.Graičiūno gimnazijos I komanda), smiginio (šią rungtį, kurią organizavo mokytoja Vitalija Saikavičienė, laimėjo Liolių pagrindinės mokyklos merginos ir J.Graičiūno gimnazijos I komandos vaikinai), šaškių (rungties vadovas – mokytojas Vidmantas Gečas, nugalėtoja – Tytuvėnų gimnazijos komanda), bendrojo fizinio pasirengimo (rungčiai vadovavo mokytojas Darius Barauskis, ją laimėjo J.Graičiūno gimnazijos I komanda). Absoliučia sporto varžybų nugalėtoja tapo  J.Graičiūno gimnazijos I komanda.

BŪSIMŲJŲ GIMNAZISTŲ dieną antrų klasių gimnazistams ir dešimtokams, atvykusiems iš kitų mokyklų, buvo pristatytos vidurinio ugdymo programos, kurias siūlo gimnazija, dvejų metų ugdymo planų sudarymo principai. Vėliau vykusiame susitikime su būsimaisiais gimnazistais susirinkusius sveikino muzikos studija „Obertonas“, direktorius Rimas Bielskis papasakojo apie gimnaziją, mokytoja Ineta Leščiauskienė ir gimnazistės Aistė Andrijauskaitė, Agnė Gedminaitė ir Aušrinė Dapnytė pristatė Comenius projekto Sicilijoje įspūdžius. Būsimiesiems gimnazistams buvo surengta ekskursija po gimnaziją.

MENŲ dieną atidaryta IVc klasės mokinės Ramintos Grencevičiūtės dailės darbų paroda. Ją pristatė mokytoja Irena Arlauskienė, apie savo darbus kalbėjo pati Raminta, sulaukusi sveikinimų iš klasės draugų, auklėtojos, kitų į parodos atidarymą atėjusių mokytojų, gimnazistų.

Tądien aktų salėje buvo pristatyti gimnazijos leidybos centre išleisti leidiniai. Apie gimnazijos laikraštį „Naujoji Vaivorykštė“ pasakojo jo redaktorė Simona Glazauskaitė, 17-ąjį „Mokinių ir mokytojų kūrybos almanacho“ numerį pristatė jo sudarytoja direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė. Mokytoja Vilma Paulauskienė aptarė ir citavo almanache publikuotą ketvirtokų rašinių ciklą „Mokykla sus Meile“, mokytoja Vaida Karabienė pasakojo apie projektą „Trečios klasės gimnazistų Silva Rerum“, mokytoja Ineta Leščiauskienė džiaugėsi anglų kalba kūrusių mokinių rašiniais, mokytoja Irena Arlauskienė kalbėjo apie dailės darbus. Šiemet almanache – beveik 150 autorių kūriniai: proza ir poezija, piešiniai ir fotografijos, kompaktinės plokštelės su muzikos įrašais ir vaizdo klipu. Kompiuterines muzikos technologijas mokytis pasirinkusių gimnazistų Edgaro Rutkausko, Erikos Viktorijos Ričkutės, Valentino Staponkaus kūrybą, „tilpusią“ į kompaktinę plokštelę „Ne tyla“, pristatė mokytojas Svajūnas Klimas, o vaizdo klipą „Winter Road“ – jo kūrėjai E.Rutkauskas, Andrius Lideikis, Laurynas Sventickas.

Almanacho „Sugrįžimų“ skyriuje publikuojami buvusios gimnazistės, dabar – Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto leidybos studijų programos II kurso studentės, muzikinio portalo „Music.lt“ komandos narės Faustos Marijos Leščiauskaitės interviu su Andriumi Mamontovu, Marijonu Mikutavičiumi, Andriumi Užkalniu, reportažas iš renginio. Apie laiką, praleistą mokykloje, Fausta Marija rašo: „Aš kiekvieną mielą, o gal kartais ir visai nemielą vakarą su didžiule meile prisimenu, kad būtent čia – mano mylimoje ir tik gerais žodžiais minimoje gimnazijoje – prabėgo tas laikas, už kurį silpnumo akimirką paaukočiau bet kokį koncertą, spektaklį ar paslaptingą nepažįstamąjį“…

Renginio metu grojo ir dainavo gimnazistai Tautvydas Čiapas, Monika Paulauskaitė, Mantas Ralovėcas. Gimnazijos bibliotekininkė Vida Bartkevičienė padėkos raštą ir dovaną įteikė aktyviausiai bibliotekos skaitytojai IVa klasės gimnazistei Kristinai Lymantaitei.

Paskutinioji Atvirų durų savaitės diena – PADĖKOS IR MUZIKOS. Muzikos studija „Obertonas“ (gitaristai Tautvydas Čiapas, Simonas Klimas, Laimonas Paulauskas, būgnininkai Daumantas Krugliakovas, Matas Jafimovas, klavišininkė Aušrinė Dapnytė, solistai Saulius Kasparavičius, Kristina Žalandauskaitė, Jorūnė Antanaitytė), vadovaujama mokytojo Svajūno Klimo, surengė žiūrovams koncertą. Prieš koncertą Kelmės rajono mokinių meninio skaitymo konkurso laureatė ir regioninio konkurso II vietos laimėtoja K.Žalandauskaitė paskaitė tekstą apie tai, kaip muzika keičia žmogaus gyvenimą, po kurio muzikos studijos nariai padėkojo savo vadovui S.Klimui, įteikė jam gėlių.

Pasibaigus koncertui direktorius R.Bielskis dėkojo gimnazijos bendruomenei už prasmingą metų veiklą. Mokytojams, kurių mokiniams puikiai sekėsi respublikinėse ir regioninėse olimpiadose, konkursuose, įteikti padėkos raštai, visiems mokytojams dovanotos rožės.

Tądien šešiems gimnazistams buvo įteiktos tradicinės premijos. „Mokslo“ premijos laureatu trečią kartą tapo IVc klasės mokinys Mangirdas Kazlauskas, „Hipokrenės“ premija už kūrybinius laimėjimus teko respublikinio jaunųjų filologų konkurso II vietos laimėtojai IVa klasės mokinei Kristinai Lymantaitei – premiją jai įteikė gimnazijos mokinių ir mokytojų kūrybos klubo „Hipokrenė“ pirmininkė Valerija Puišienė. „Muzikos“ premiją IVc klasės gimnazistui Tautvydui Čiapui įteikė jos įsteigėjas Alvydas Šlefendorfas, „Amatų“ premiją, skirtą IVc klasės mokinei Viktorijai Astrauskaitei, įteikė ją įsteigęs Nerijus Šarauskas. „Sporto“ premiją, kurią įsteigė sporto klubas „Rūta“, pelnė IIId klasės gimnazistė Karolina Mockaitytė. 2014 m. A.Mikalajūno premijos laureatu tapo IVc klasės mokinys Laurynas Zavadskis.

120 mokinių Padėkos ir muzikos dieną buvo apdovanoti padėkos raštais už pasiekimus olimpiadose, konkursuose, varžybose. Sveikiname visus!

Nuotraukose – akimirkos iš Atvirų durų savaitės renginių.

Paskutinėje nuotraukoje – premijų laureatai (pirmoje eilėje iš kairės – T.Čiapas, V.Astrauskaitė, K.Lymantaitė, L.Zavadskis, antroje eilėje – K.Mockaitytė, M.Kazlauskas)

Europa Kelmėje

prie pavadinimo

Gegužės 9-ąją mūsų gimnazija kartu su kitomis Kelmės rajono mokyklomis dalyvavo renginyje  „Atrask Europą Kelmėje“, kuris buvo skirtas  Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dešimtmečiui ir Europos dienai paminėti.

Kiekviena mokykla aikštėje prie kultūros centro paruošė vis kitai šaliai skirtą kiemelį. Mūsų gimnazija pasirinko pristatyti Italiją. Su partneriais iš šios šalies įgyvendinome ir dabar įgyvendiname ne vieną projektą: leidybos „DEFRIT“, Comenius „Būkime sveiki Europoje“, Comenius „Sulaužykime stereotipus, kurkime naują Europą!”.

Neseniai iš šiai šaliai priklausančios Sicilijos  salos grįžo mūsų gimnazistų ir mokytojų delegacija, taigi, įspūdžių, nuotraukų, informacinės medžiagos turėjome su kaupu. Italijos kiemelyje buvo galima vaišintis pica, apelsinais, vynuogėmis, kava, jame grojo ir dainavo gimnazistai A.Druktenis, G.Šurna, M.Ralovėcas, G.Žyvatkauskas.

Italijos pristatymo komandai vadovavo mokytojas E.Jafimovas, jam talkino mokytojai S.Zavadskienė, A.Rimšienė, R.Servienė, M.Turevičius, R.Gabšytė, S.Klimas, Ž.Klimienė, I.Leščiauskienė, I.Petrauskienė, gimnazistai M.Petkevičius, K.Dališanskaitė, U.Slunksnytė, G.Kazlauskaitė, A.Dapnytė, M.Žalandauskas ir kt.

Susirinkusiems į šventę koncertavo gimnazijos muzikos studija „Obertonas“.

Sveikiname konkurso „Būk artistas“ nugalėtojus!

prie pavadinimo

Nugriaudėjęs tradicinis Kelmės rajono mokinių konkursas „Būk artistas“, kuriame dalyvavo jaunieji muzikantai, dainininkai, šokėjai, atnešė mūsų gimnazijai sėkmę: muzikos studija „Obertonas“, vadovaujama mokytojo Svajūno Klimo, laimėjo pirmą vietą, gitara solo grojęs Mantas Ralovėcas tapo laureatu.

Muzikos studija „Obertonas“ džiugino visus ir grodama gyvai, ir pasirinkusi įdomų roko muzikos repertuarą. Jaudinamai skambėjo Kristinos Žalandauskaitės atliekama baladė „Paradise“, linksmai visus nuteikė Sauliaus Kasparavičiaus tradicinis rokenrolas „Ice Cream Man“. Gitaromis grojo Tautvydas Čiapas, Laimonas Paulauskas, Simonas Klimas, būgnais – Matas Jafimovas, klavišiniais – Aušrinė Dapnytė.

Sėkmė respublikiniame konkurse „Muzikos kūrimas mobiliesiems telefonams“

prie pavadinimo

Jau antrą kartą mūsų gimnazistai, pasirinkę mokytis kompiuterinių muzikos technologijų, dalyvauja respublikiniame konkurse „Muzikos kūrimas mobiliesiems telefonams“. Šiemet jame dalyvavo mokiniai iš Anykščių, Kelmės, Šiaulių, Mažeikių, Vilniaus, Panevėžio, Marijampolės ir Kauno mokyklų ir gimnazijų.

Ir šių metų konkurse mums sekėsi – IIIa klasės gimnazistė Aušrinė Ramanauskytė tapo nugalėtoja ir pelnė laureatės diplomą „Geriausio trumposios žinutės signalo“ nominacijoje. Iš viso nominacijų buvo trys, be jau paminėtosios – „Geriausias telefono skambutis“ ir „Geriausia žadintuvo melodija“.

Aušrinė – vienintelė mergina, pelniusi laureatės diplomą. Kiti laureatai – vaikinai iš Šiaulių Simono Daukanto ir Mažeikių Gabijos gimnazijų.

Konkursą organizavo Kauno „Vyturio“ katalikiška vidurinė mokykla, Kauno miesto savivaldybės švietimo ir ugdymo skyrius, Informacijos technologijų mokymo centras, vertinimo komisijai vadovavo prof. Darius Kučinskas, KTU Humanitarinių mokslų ir menų fakulteto audiovizualinių menų katedros vedėjas.

Sveikiname Aušrinę ir jos mokytoją Svajūną Klimą!