Monthly Archives: birželio 2014

74-ajai abiturientų laidai nuskambėjo paskutinis skambutis

prie pavadinimo

Įvairiai abiturientų auklėtojams prasidėjo Paskutinio skambučio šventė: vienus pagrobė ,,negeriečiai”, vėliau surengę pusryčius miške, kiti buvo pavėžėti iki ežero ir ten pusryčiavo – abiturientai įdomiai ir žaismingai pradėjo šią dieną.

Vėliau, ,,sugrąžinę” auklėtojus į gimnaziją, jie rinkosi į gėlėmis ir drugeliais papuoštas klases – tuo rūpinosi trečiokai ir jų auklėtojai. Susikaupę ir rimti ketvirtokai klausėsi trečiokų sveikinimų, po to – savo auklėtojų žodžių, palinkėjimų per paskutinę pamoką.

Popiet nuskambėjęs skambutis ir trečiokai pakvietė visus: mokytojus, abiturientus, jų tėvelius į įvairiaspalvių drugelių pilną aktų salę. Čia buvo skaitomas gimnazijos direktoriaus įsakymas dėl leidimo laikyti brandos egzaminus, direktorius Rimas Bielskis linkėjo abiturientams stiprybės per egzaminus ir visada, bet kokiomis aplinkybėmis išlikti gerais žmonėmis. Skambėjo trečiokų ir abiturientų dainos, prasmingi ir įkvepiantys žodžiai, abiturientai dėkojo savo tėveliams ir mokytojams. Tradiciškai gimnazijoje pasiliekantiems abiturientai palieka testamentą – šįkart tai buvo vaizdo filmas – ir raktą, o trečiokai išeinantiems įteikė lazdą, kad lengviau būtų keliauti tolesniu gyvenimo keliu.

Sėkmės abiturientams linki visa mūsų gimnazijos bendruomenė!

ESF Akademijos mokslo metų pabaiga

prie pavadinimo

Į ESF Akademijos vasaros festivalį Guostos poilsiavietėje (Prienų raj.) gegužės 22-23 dienomis paminėti mokslo metų pabaigos sugūžėjo net 150 mokinių ir mokytojų iš visos Lietuvos. ESF Akademijos veiklose dalyvauja net 48 Lietuvos gimnazijų komandos! Šio festivalio metu apdovanoti aktyviausieji ESF Akademijos moksleiviai, kurie per praėjusius mokslo metus susipažino su Europos socialinio fondo (ESF) veiklomis ir projektais, atliko įvairias užduotis, stebėjo interaktyvias paskaitas, pildė gerų darbų žemėlapį (www.esfzemelapis.lt). Mūsų mokyklos komanda šiemet baigė II kursą. Į festivalį vyko mūsų gimnazistai Algirdas Jasaitis, Vaiva Iždonaitė, Karolina Jakavičiūtė, Žiedė Mėlinytė ir mokytoja Albina Rimšienė.

Festivalio metu pristatyta ESF Akademijos moksleivių parengta knyga, kurioje ESF projektų dalyvių sėkmės istorijos bei moksleivių sukurti pasakojimai ir iliustracijos. Dalyviai turėjo galimybę dalyvauti įvairiausiose veiklose – jų laukė pažintys su dar negirdėtais ESF projektais, pramogos, muzika, šokiai ir dainos. Čia buvo pirštais piešiami nuostabiausi paveikslai, varžomasi protmūšyje, žaidžiamas neįtikėtino dydžio Twisteris, krepšinis ir tinklinis. Visus sužavėjo jaunųjų mokslininkų pasirodymas bei šokių pamokos su garsiuoju Skruzdėliuku! Vakare visus džiugino Sucha’a’trip ir Blues Makers pasirodymai bei diskoteka iki paryčių. Buvo smagu ir nepamirštama!

Albina Rimšienė

Comenius projektas ,,Sulaužykim stereotipus, kurkim naują Europą‘‘: Vokietija

PRIE PAVADINIMO

Pagal Comenius projekto programą gegužės mėnesį mūsų gimnazijos delegacija išvyko į antrąjį projekto susitikimą Tamm, Vokietijoje. Čia atvyko ir Turkijos, Lenkijos, Ispanijos, Italijos delegacijos. Žinoma, projekto veikloje dalyvavo ir šeimininkė Realschule Tamm mokykla. Šio susitikimo tikslas buvo pakeisti nusistovėjusią nuomonę, stereotipus apie madą ir patvirtinti, jog nesame tokie skirtingi, kokiais manėme esą.

Kelionė prasidėjo ankstyvą gegužės 15-osios rytą. Iš J.Graičiūno gimnazijos kiemo į Vilniaus oro uostą išvyko lietuvių delegacija: direktoriaus pavaduotoja Lijana Vaičiulytė, anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė Ineta Leščiauskienė, anglų kalbos mokytoja Asta Bilienė, vokiečių kalbos mokytoja Raimonda Andriuškienė ir šeši mokiniai: JorūnėAntanaitytė, Kristina Žalandauskaitė, Milda Šuklytė, Simona Glazauskaitė, Gintarė Gerbenytė ir Martynas Petkevičius. Skridome per Frankfurtą į Štutgartą, o ten plačiai šypsodamiesi, mojuodami plakatais mūsų laukė šeimų, kuriose šešias dienas gyveno mokiniai, nariai.

Kitą dieną visų šalių delegacijos rinkosi į Tamm miesto mokyklą. Pasigrožėjome visų projekte dalyvaujančių šalių vėliavomis bei pačia mokykla, tądien  projekto dalyvius pasveikino, atminimo suvenyrus įteikė Tamm miesto meras, Realschule Tamm mokyklos direktorius.

Vėliau visi dalyviai buvo suskirstyti į darbo grupes ir pradėjo ruoštis madų šou. Per mažiau nei dvi valandas visi turėjome ,,atgaivinti‘‘, tai yra – visiškai pakeisti, nudažyti, sukarpyti savo baltus marškinius, pasigaminti draugystės apyrankes bei pasidaryti naują šukuoseną, merginos – makiažą.

Po to visos delegacijos pristatė namų darbus apie savo mokyklų mados tendencijas ir susiformavusius stereotipus apie madą. Mūsų gimnazijos mokinė Simona pristatė diagramą, kurioje atsispindėjo Kelmės gimnazistų nuomonė apie madą. Vėliau prasidėjusiame mados šou kiekviena šalis demonstravo savo tradicinius, kasdieninius bei šventinius rūbus. Šauni diena baigėsi pašėlusioje diskotekoje!

Kitą dieną visi važiavome į garsiąją Neuschwansteino pilį. Gėrėjomės  įspūdingo grožio gamta bei nemažai pasportavome, kol įkopėme į pačią pilį. Ekskursijos gidas pasakojo apie pilies valdovų gyvenimą, pilyje esančių daiktų reikšmę ir svarbą.  Vakare važiavome į restoraną, kuriame nebuvo jokių šakučių, šaukštų ar net lėkščių, nes tai buvo Rittermahl – viduramžių puota su maisto ragautojais, ritualais, iškilmingais tostais ir kitomis pramogomis.

Naują savaitę pradėjome kelione į Liudvigsburgą, kur vienoje iš trijų mieto pilių įrengtas nuostabus pasakų parkas. Visų pamėgtos pasakos apie vilką ir septynis ožiukus, Raudonkepuraitę, pelenę ir princą ir kitos buvo demonstruojamos judančių, kalbančių skulptūrų-pasakų personažų. Kai kurie pasakų veikėjai parko lankytojus galėjo net išgąsdinti… O vakare mokykloje visos delegacijos pristatė antrąjį namų darbą – suvaidinti pasirinktą pasaką. Mūsų gimnazistai vaidino muzikinę pasaką apie vilką ir septynis ožiukus. Nuotaikingu lietuvių pasirodymu nuoširdžiai džiaugėsi visi projekto dalyviai!  Dieną užbaigėme šokdami diskotekoje.

Paskutinę projektinės veiklos dieną mokiniai ir mokytojai važiavo į Europos parką. Važiuodami visi žavėjosi nuostabiais Alpių kalnais, kontrastu tarp karštos dienos ir sniego kalnų viršūnėse… O  parke įkurtos beveik visų ES šalių sumažintos versijos su daugybe atrakcionų, karuselių, parduotuvių… Per penkias valandas mes spėjome aplankyti Norvegiją, Švediją, Vokietiją, Graikiją, Angliją, Ispaniją, Italiją ir kitas šalis. Net pavyko įsiamžinti šalia Lietuvos sostinės Vilniaus! Nors ir smagu buvo paskutinę dieną, ji tuo pačiu metu buvo ir truputį liūdna, nes reikėjo atsisveikinti su žmonėmis, kurie per šį laiką jau spėjo tapti tavo geriausiais draugais!

Nauji įspūdžiai ir draugai, sulaužyti stereotipai – Comenius projekto vizitas į Vokietiją buvo nepakartojama, nuostabi patirtis visiems – ir mokytojams, ir mokiniams. Šaunu dalyvauti tarptautiniuose mainų projektuose, esame dėkingi žmonėms, kurių rūpesčiu galėjome tiek daug gero patirti: projekto koordinatorei I.Leščiauskienei, mokytojams, kurie kartu su gimnazistais rengė programą, padėjo jiems įgyvendinti idėjas ir sumanymus. Dėkojame ir Kelmės rajono savivaldybei, skyrusiai autobusą ir taip padėjusiai mūsų delegacijai nuvykti į oro uostą.

Simona Glazauskaitė

Gimnazistai Lietuvos Respublikos Seime

Seime. prie pavadinimo

J.Graičiūno gimnazijos mokiniai apsilankė Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Ekskursiją mūsų gimnazistams padovanojo buvusi Kelmės rajono savivaldybės tarybos narė bei Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkė, dabartinė Lietuvos Respublikos Seimo narė socialdemokratė Alma Monkauskaitė.

Ankstyvą rytą iš gimnazijos kiemo pajudėjo autobusas,  vežantis 40 jaunuolių, norinčių pamatyti Lietuvos politinę „širdį“. Mokinius lydintys mokytojai E. Jafimovas, J. J.Jafimovienė bei R. Servienė taip pat džiaugėsi galėdami pamatyti Seimą. Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose ekskursijos dalyvius pasitiko gidė, kuri aprodė patalpas ir supažindino su Seimo istorija bei veikla. Mokiniai turėjo galimybę pasėdėti konferencijų salėse, pamatyti įspūdingą Kovo 11-osios Akto salę bei naująją Seimo plenarinių posėdžių salę. Taip pat buvo galima apžiūrėti parodą „Lietuvos transporto širdies – Klaipėdos uosto – raida“, eksponuojamą Parlamento galerijoje. 14 valandą gimnazistai dalyvavo spaudos konferencijoje su Seimo nare A. Monkauskaite, kuri papasakojo apie savo darbą. Mokiniai bei mokytojai galėjo užduoti klausimus, į kuriuos A. Monkauskaitė mielai atsakinėjo. Mokiniai sužinojo, kur ir kaip gyvena Seimo narė, ji taip pat atsakė, ko reikia norint būti išrinktiems į Seimą. Gimnazistams taip pat labai smalsu buvo sužinoti politikės nuomonę apie Lietuvos aktualijas. Po gausybės klausimų ir išsamių atsakymų mokiniai atsisveikino su Seimo nare A. Monkauskaite, nuoširdžiai jai padėkojo už suteiktą galimybę pabuvoti Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose.

Mokytojo E. Jafimovo pasiūlymu, vėliau mokiniai apsilankė ir Valdovų rūmuose, kur apžiūrėjo gausybę muziejinių eksponatų, gidė Valdovų rūmuose supažindino su XV–XVI amžiaus valdovų gyvenimo istorija.

Namo išvykome kupini gerų įspūdžių, pasisėmę politinės ir kultūrinės patirties.

Morta Gerbenytė

Seime

„Golo“ varžybų nugalėtoja – mūsų gimnazijos komanda!

prie pavadinimo

Gegužės 12–26 dienomis vyko Lietuvos seniūnijų mokyklų futbolo žaidynių „Golas!” mokinių varžybos.

Gegužės 12 d. vyko pirmas rungtynių etapas. „A“ pogrupyje kovėsi Liolių, Vidsodžio, Šaukėnų ir Užvenčio, „B“ pogrupyje – J.Graičiūno gimnazijos, Elvyravos, Karklėnų ir Lykšilio komandos. Mūsų gimnazija 3:1 laimėjo prieš Lykšilio, 1:0 prieš Karklėnų ir 3:0 prieš Elvyravos komandą.

Lygiai po savaitės tos pačios komandos susitiko dar kartą: reikėjo išsiaiškinti, kas pateks į varžybų finalą.  J.Graičiūno gimnazija tą dieną Elvyravos komandą nugalėjo 2:0, Lykšilio – 4:0, o su Karklėnų komanda sužaidė lygiosiomis 0:0.

Gegužės 26-ąją įvyko „Golo“ pusfinalis ir finalas. Pusfinalyje Vidsodžio komanda, pralaimėjusi J. Graičiūno gimnazijos komandai rezultatu 3:0, finale nebesivaržė. Finale žaidė Karklėnų ir mūsų gimnazijos komandos. Mūsiškiai gimnazistai nugalėjo 4:0! Taigi, mūsų gimnazijos komanda, nepralaimėjusi nė vienų rungtynių ir tik vienas sužaidusi lygiosiomis, užtikrintai laimėjo pirmąją vietą.

Taip J.Graičiūno gimnazijos komanda – Erlandas Rakauskas, Deividas Blužas, Gvidas Ežerskis, Arnas Kučinskas, Titas Servutas, Laimonas Bružas, Eisvydas Krauza, Armandas Druktenis, Aurimas Kuoris, Rimantė Palubinskaitė ir Samanta Šeputytė – iškovojo teisę vykti į Šiaulius ir ten žaisti Šiaulių apskrities futbolo žaidynėse „Golas“. Komandą ruošė ir treniravo geografijos mokytojas Eugenijus Jafimovas.

Rimantė Palubinskaitė