Monthly Archives: spalio 2014

Gimnazistai savanoriavo „Maisto banko“ akcijoje

visi copy

„Maisto banko“ akcija sulaukė naujų dosnumo rekordų – parduotuvių lankytojai visoje Lietuvoje paaukojo maisto už daugiau nei 1 mln. 230 tūkst. litų (beveik 357 tūkst. eurų). „Tokių sėkmingų rezultatų pasiekta augančio Lietuvos žmonių dosnumo, solidarumo, atjautos skurdžiau gyvenantiems dėka“, – teigia labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ vadovas Vaidotas Ilgius. Rudeninė „Maisto banko“ akcija įvyko 73 miestuose ir miesteliuose, kur dalyvavo bei aukojo beveik 140 tūkstančių žmonių. „Vertinant savanorių indėlį ir apskaičiavus „Maisto banko“ akcijos metu prekybos centruose išdirbtą laiką, susidaro įspūdingi skaičiai – savanoriško darbo vertė kasmet viršija milijoną litų“, – dėkodamas talkininkams sakė V. Ilgius. Šalyje maistą labdarai „MAXIMA“, „IKI“, „RIMI“ ir ,,NORFA“ parduotuvėse rinkti padėjo 7690 savanorių – visuomeninių organizacijų aktyvistų, jaunimo, socialiai atsakingo verslo bendrovių darbuotojų, mokinių.

Mūsų gimnazistai antrokai Laura Lideikytė, Jonas Levickas, Monika Tamkutė, Simona Korsakaitė, Gabrielė Nartautaitė, Greta Vasiliauskaitė, Gražina Rimkutė, Aurelija Dapnytė, Reda Surblytė, Eimantė Korytė, Kornelija Vyšniauskaitė ir trečiokai Aušra Norkutė, Ugnė Slunksnytė, Aleksandra Turskytė, Karolina Dališanskaitė, Laura Daunytė, Goda Pelenytė, Guoda Uckutė, Gintarė Valčiukaitė, Vaiva Ramanauskaitė spalio 17–18 dienomis „Norfoje“ kvietė pirkėjus nupirkti būtiniausių maisto produktų vargingiau gyvenantiems žmonėms. Per dvi dienas buvo paaukota 1069 vnt. (MAXIMOJE – 1480 vnt.) ilgai galiojančių maisto produktų. Tradiciškai žmonės daugiausiai aukojo kruopų, miltų, cukraus, konservų, aliejaus, makaronų. Maistas buvo perduotas vargingai gyvenantiems rajono žmonėms bei samariečių valgyklai.

Ačiū gimnazistams, prisidėjusiems prie kilnios akcijos.

Aurelija Grincevičienė,
etikos mokytoja

Linksma antrokų vakaronė

prie pavadinimo

Šiltą rugsėjo 26-osios vakarą mūsų gimnazijoje antrokai ir jų auklėtojos Jurgita Jafimovienė, Raimonda Andriuškienė, Reda Sakalauskienė ir Virginija Rimkuvienė surengė liaudiškų šokių vakaronę „Pora už poros“.

Mes, antrokai, žinome, kad jau kitais metais mūsų mokymasis pasikeis – rinksimės įvairius mokomuosius dalykus, ne visi vienodus, todėl pasikeis ir mūsų klasės draugai, susipažinsime ir mokysimės bendrauti su naujais bendraamžiais. Tačiau artimiau pažinti, susidraugauti norime jau dabar, tad mūsų auklėtojos rado puikų būdą padaryti ne tik tai, bet ir nuostabiai praleisti vakarą su nuoširdžiai besišypsančiais žmonėmis, mokantis naujų šokių žingsnelių, atliekant įvairias užduotis ir klausantis linksmos muzikos.

Vakaro pradžioje padengėme stalus tema „Rudens gėrybės“. Buvo galima paragauti įvairiausių skanių obuolių pyragų bei kitų kepinių ir apžiūrėti išties šiltas bei jaukias dekoracijas. Vėliau atlikome vienų klasių kitoms paruoštas užduotis, išbandėme savo kūrybiškumą, miklumą, taiklumą ir mokėjimą bendradarbiauti. Mums pagroti, padainuoti ir išmokyti mus liaudiškų šokių atvyko Kelmės kultūros centro folkloro ansamblis „Taduja“, vadovaujamas Osvaldo Gerbenio. Visi noriai puolė ieškotis sau poros ir šoko į linksmybių sūkurį. Šokome ir „Našlaitėlį“, ir „Malūnėlį“, ir dar daug šokių… Vakaro pabaigoje visi buvome gerokai sušilę, pavargę, tačiau labai gerai nusiteikę ir patyrę nepamirštamų įspūdžių!

Eimantė Korytė

Kelionė V. Mačernio „Vizijų“ takais

prie pavadinimo

Šiais metais minime 70–ąsias žymaus lietuvių poeto Vytauto Mačernio mirties metines. Ta proga gražų spalio 7 dienos rytą mūsų gimnazijos ketvirtokai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Vaida Karabiene iškeliavo į poeto V. Mačernio gimtinę Šarnelę.

Pirmiausia atvykome į Sedos Vytauto Mačernio gimnaziją. Tądien čia viešėjome ne tik mes, bet ir Šiaulių Didždvario gimnazijos delegacija. V.Mačernio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja papasakojo svečiams poeto biografiją, paskui visi išvykome į kraštotyrininko Konstantino Bružo ,,Žaliąją trobelę“, kurioje surinkta daugiausia informacijos apie V.Mačernį. Po apsilankymo muziejuje keliavome poeto ,,Vizijų“ takais. Pirmoji, antroji, septintoji vizijos – stabtelėjome ties kiekviena, klausėmės gražaus gimnazistų deklamavimo, lyrinės smuiko gaidos, gėrėjomės pasakiška gamtos panorama – laikas prabėgo labai greitai. Tylūs ir susimąstę pastovėjome prie poeto kapo…

Vėliau nuvažiavome ir prie netoliese esančio didžiausio Lietuvoje akmens – Puokės Barstyčio.

Išvykos tikslas – sužinoti daugiau apie poetą V.Mačernį bei pagerbti jo atminimą – pavyko. Pamatę jo gimtąjį kraštą, galėjome lengviau suprasti jo kūrybos grožį, o susipažinę su poeto biografija paneigėme keletą klaidingų faktų apie poeto gyvenimą.

Simona Glazauskaitė

Mokytojo dienos šventė

prie mokytojo dienos pavadinimo

Spalio penktąją visame pasaulyje minima Mokytojo diena. Tądien mokytojams būna tariami patys gražiausi sveikinimų žodžiai, teikiamos gėlės. Ši graži rudens diena leidžia prisiminti mokytojo svarbą kiekvieno mūsų gyvenime – juk mokytojas lydėjo mus nuo pat pirmųjų susipažinimo su mokykliniu suolu dienų, kai dar nesupratome, kam nešame stipriai suspaudę glėbį gėlių, per kurių didelius žiedus vos buvome matyti mes patys… Mokytojas yra žmogus, kuris išmoko dar mažą rankytę rašyti pirmąsias raides, žmogus, kuris turi aukso kantrybę! Jis pastebi, kuomet mes, mokiniai, jaučiamės prislėgti… Jis, nors ir kiek savų rūpesčių beturėtų, būtinai paklaus, kas mums nutiko, ir padės mums tas problemas išspręsti. Mokytojas nuolat turi galvoti, kaip geriau, aiškiau mus, mokinius, mokyti, kaip padėti mums suprasti, atrasti mokslo ir gyvenimo tiesas…

Kaip ir visame pasaulyje, taip ir mūsų gimnazijoje ši graži šventė – Mokytojo diena – buvo minima linksmai ir prasmingai. Penktadienį, spalio trečiąją, nuo pat ankstaus ryto mūsų gimnazijoje netilo sveikinimų žodžiai ir koridoriuose dvelkė dovanojamų gėlių aromatas. Trumpesnių pamokų metu, kai mokytojams laisvai pabūti, pailsėti leido juos pavaduojantys ketvirtokai, mokytojai buvo pakviesti prie kavos puodelio į konferencijų salę, ten juos dar kartą pasveikino gimnazijos mokinių prezidentas Martynas Petkevičius, prie jo prisidėjo Kasparas Zavadskis. Jiedu vedė mokytojų „Protų mūšį“, kuriame gudriais klausimais tikrino mokytojų sumanumą ir žinias.

Netikėta ir smagu buvo mokytojams sulaukti sveikinimų ir iš mūsų kaimynų – „Ąžuoliuko“ darželio auklėtinių ir jų vadovių. Rimti ir susikaupę mažieji darželinukai sakė eilėraščius savo galbūt būsimiesiems mokytojams!

Tądien gimnazijos mokytojai pasveikino direktorių Rimą Bielskį su gražia sukaktimi: šiemet sukako 25-eri metai, kai jis vadovauja mūsų gimnazijai! Be to, džiugu, kad mūsų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Vilma Paulauskienė pelnė Kelmės rajono Metų mokytojos apdovanojimą!

Smagi atmosfera tvyrojo ir konferencijų salėje, ir atskirų dalykų kabinetuose, kur kostiumais ir kukliomis suknelėmis pasipuošę ketvirtokai ugdė žemesniųjų klasių mokinių paklusnumą ir darbštumą – pastarieji dirbo išsijuosę, gavo pagyrimus, o nepaklusnieji – ne itin tenkinančius pažymius…

Taigi, Mokytojo diena yra šventė, kuri leidžia mokiniams suvokti, kas iš tiesų mokytojas yra jų gyvenime. Padėkos žodis, gėlių puokštė yra ne viskas, kuo mes galime jiems atsidėkoti. Pagarba, supratingumas ir mandagumas yra pačios geriausios dovanos jiems – mūsų Mokytojams.

 Agnė Gedminaitė

Naujokų krikštynos!

DSC_8441

Skrybėlėti, languotais marškiniais pasipuošę, apsiavę tėvų paskolintais batais, žodžiu, persirengę kaubojais ketvirtokai rugsėjo 26 dieną gimnazijoje atliko tradicinę naujokų įšventinimo ceremoniją – krikštynas. Šventė, kuri vadinosi „Laukiniai vakarai“, buvo skirta tam, kad naujokai taptų tikraisiais gimnazijos bendruomenės nariais. Šventę organizavo gimnazijos ketvirtokai, ir šventės pradžioje, ir jos pabaigoje linksminę naujokus šokiais.

Jau per antrą pamoką visi mokyklos naujokai buvo papuošti žaliomis F (fuksas) raidėmis. Šis ženklas juos išsiskyrė iš visų kitų gimnazistų ir suteikė galimybę ketvirtokams parodyti savo meninius sugebėjimus ant naujokų veidų… Per šeštą pamoką ketvirtokai išsivedė ,,nuspalvintus mokinius“ iš pamokų. Nuo pagrindinių gimnazijos durų, laiptų prasidėjo fizinis naujokų jėgų išbandymas: ėjimas žąsele skanduojant pažadus, šuolis per ožį, sukimasis aplink pagalį, ėjimas per siaurą tunelį, šuoliai per padangas, šuoliavimas su maišais ir daugelis kitų. Beje, gimnazijos stadionas tą dieną buvo sužaliavęs kaktusais ir kitais laukinių vakarų augalais. Žinoma, naujokams reikėjo atsakyti ir į klausimus apie gimnaziją. Sėkmingai atlikę visas užduotis, pašokę visi naujokai dar kartą prisiekė mylėti bei gerbti gimnaziją, mokytojus, mokinius. Tada jiems buvo suteiktas krikšto pažymėjimas. Pasak naujokų, tai buvo smagi šventė, kurios jie neužmirš.

Gimnazijos laikraščio „Naujoji Vaivorykštė“ redakcija sveikina kaubojišku stiliumi pakrikštytus gimnazijos mokinius ir linki neužmiršti šios gražios šventės bei priimtų pažadų.

Simona Glazauskaitė

Pamoka apie eurą

prie pavadinimo

Rugsėjo 29 d. gimnazijos bendruomenė sulaukė svečių – Asmeninių finansų instituto vadovės Lietuvoje Odetos Bložienės ir „Swedbank“ Kelmės klientų aptarnavimo centro valdytojo Algirdo Steponkevičiaus.

Gimnazistai rinkosi į netradicinę pamoką „Pinigų keitimas: indėliai, bankomatai, euro banknotai ir monetos. Praktinė informacija bei patarimai“. Ją vedė ir apie naująją valiutą gimnazistams ir mokytojams pasakojo O.Bložienė, o apie litų keitimą ir bendrąją tvarką paskutinėmis metų dienomis pasakojo A.Steponkevičius.

Euras Lietuvoje bus įvedamas nuo 2015 m. sausio 1 d. Iki sausio 15 d. galios dviejų valiutų apyvartos laikotarpis, kai bus galima mokėti litais ir eurais. Tačiau jei bus mokama litais, grąža bus atiduodama tik eurais. Kelmėje nuo 2015 m. sausio 1 d. litai į eurus bus keičiami nemokamai bankuose bei pašte.

Asmeninių finansų instituto vadovė Lietuvoje O.Bložienė skatina dviejų valiutų apyvartos laikotarpiu naudotis banko kortelėmis, kuriose valiuta pasikeis automatiškai. Taip pat raginama išlikti budriems ir nepasiduoti telefoninių sukčių bei apsimetėlių vilionėms.

Pamoka buvo įdomi ir naudinga, svečiai atsakė į susirinkusiems kilusius klausimus.

Emilija Sasnauskaitė

Europos kalbų diena

prie pavadinimo

Nuo 2001 metų rugsėjo 26 dieną Europa mini Europos kalbų dieną, kurios tikslas – pažymėti žemyno kalbų bei kultūrų įvairovę, atkreipti dėmesį į turtingą Europos kalbų paveldą bei įvairiomis priemonėmis skatinama mokytis naujų kalbų. Lietuvoje Europos kalbų dienos šventė yra švenčiama nuo įstojimo į Europos Sąjungą.

Mūsų gimnazijoje vyko įvairi Europos kalbų dienai skirta veikla. Gimnazijos stenduose bendruomenė galėjo susipažinti su Europos šalių vėliavomis bei surasti ir įsidėmėti žodį „Labas“, padedantį pradėti pokalbį bet kokia kalba, žodžius „Prašau“, „Atsiprašau“, „Ačiū“ ir kitus… Pertraukų metu gimnazijos televizija transliavo mokinių parengtą informaciją apie visas Europos valstybes, jų kultūrą, tradicijas, geografinę bei ekonominę situaciją, gimnazijos radijas tuo tarpu linksmino įvairiomis kalbomis atliekamomis dainomis. Antrų gimnazijos klasių atstovai savo žinias apie Europą parodė Macmillan leidyklos parengtoje linksmoje viktorinoje. Jos nugalėtojais tapo IIc klasės mokiniai: Rimvydas Budreckis, Eimantė Korytė ir Aurelija Dapnytė. Mokiniai apdovanoti gimnazijos anglų kalbos mokytojų įsteigtais prizais.

Viena pamoka buvo skirta Comenius projekto „Sulaužykim stereotipus, kurkim naują Europą“ ir daugiakalbystės olimpiados pristatymui. Mokinių delegacija, pagal Comenius projekto programą gegužės mėnesį viešėjusi Tamm Realschule, Vokietijoje, pasakojo savo įspūdžius ir patirtis mokantis užsienio kalbų ne mokyklos erdvėje, demonstravo skaidres, nuotraukas. Daugiakalbystės olimpiados komanda taip pat pristatė savo veiklą, dalijosi įspūdžiais.

Abu pristatymai pabrėžė kalbų svarbą jauno žmogaus gyvenime, kalbų mokymosi galimybes, teikiamas mūsų gimnazijoje, skatino daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą.

Užsienio kalbų pamokose taip pat buvo paminėta Europos kalbų diena, susipažinta su oficialia Europos kalbų svetaine, žiūrėtas vaizdo filmas.

Šventė pasibaigė, bet tikime, kad ji paskatino mūsų mokinius dar labiau domėtis tiek kaimyninių, tiek tolimesnių šalių kalbomis, istorija ir kultūra, įkvėpė jiems norą pažinti, bendrauti ir, žinoma, keliauti.

 

Snieguolė Zavadskienė,
vyresnioji anglų kalbos mokytoja

DSCF3172 DSCF3184 DSCF3185 DSCF3248