Daily Archives: 2015-01-29

Minėjome Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną

Per visą savaitę vykusias istorijos, pilietiškumo ugdymo, etikos pamokas kalbėta apie Katastrofą. Parengtas stendas apie išgelbėtą žydų mergaitę Chanelę, jos gyvenimas iliustruotas piešiniais, kuriuose matyti geto vaizdai.  Pateikti ir liudininkų atsiminimai (Yad Vashem medžiaga).

Sausio 27-ąją gimnazijos aktų salėje vyko srautinė istorijos pamoka antrų klasių gimnazistams, kurią vedė istorijos mokytojos Rima Servienė ir Reda Sakalauskienė. Pamokos metu buvo pasakota  Holokausto istorija, šiurpą keliantys Antrojo pasaulinio karo faktai, Aušvico koncentracijos stovyklos siaubinga kasdienybė ir šio mirties fabriko kalinių išlaisvinimas.

Gimnazistai sužinojo ir apie Pasaulio Tautų Teisuolių žygdarbius gelbstint pasmerktuosius, persekiojamus žydus. Savo įspūdžius iš Izraelyje įkurto istorinio memorialo Yad Vashem pasakojo mokytoja R. Sakalauskienė.

Gimnazistės Kornelija Vyšniauskaitė ir Deimantė Andriulytė parengė trumpą iš Kelmės kilusio ir Holokausto metu išgelbėto rašytojo Icchoko Mero romano „Lygiosios trunka akimirką“ aptarimą. Merginoms pasiruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja Virginija Balabonienė.

Emilija Sasnauskaitė

Apie žurnalo leidybą

Sausio 20 d. į mūsų mokyklą trumpam sugrįžo buvusi mūsų gimnazijos mokinė, dabar VU Komunikacijos fakulteto Kūrybos komunikacijų III kurso studentė Liucija Alubickytė. Tądien ji vedė paskaitą – mokymus apie žurnalo leidybą.

Iš pirmo žvilgsnio žurnalo leidyba gali pasirodyti ilgas ir gan nuobodokas procesas. Tačiau Liucija šį mitą sugriovė ir aptardama kiekvieną žingsnį paaiškino, kad mums tereikia komandos, idėjų bei rašyti apie tai, ką geriausiai žinome. Nustebino tai, kad gavome ir dovanėlę – saldainį ir 10 leidėjo įsakymų – patarimų. Kodėl saldainis? Nes, pasak žurnalisto E. Jakilaičio, leidyba – kaip saldainis – kartą paragavęs negali sustoti.

Liucija ragino mus susiburti ir išleisti savo žurnalą. Mokinių, turinčių idėjų ir norinčių laikyti rankose savo žurnalą, atsirado tikrai ne vienas. Todėl Liucija sudarė veiklos planą ir vizitus, kada ji galės atvykti ir pažiūrėti, kaip mums sekasi, patarti. Ši pamoka – tai dalis naujo gimnazijoje vykdomo leidybos projekto „Erasmus+“.

Emilija Sasnauskaitė