Monthly Archives: balandžio 2015

Po Ispanijos saule

prie pavadinimo

Kelmės J.Graičiūno gimnazija sėkmingai dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ programos projekte „Menų spaustuvė“. Žiemą mokytojų ir mokinių delegacija lankėsi Prancūzijoje, o balandžio pabaigoje vyko antrasis projekto Erasmus+ susitikimas Ispanijoje, La Korunja mieste.  Susitikimo tema – „Fotoreportažas. Socialinė atskirtis“. Jame dalyvavo IIc klasės gimnazistės Jorūnė Antanaitytė, Paulina Pečkauskaitė, Eimantė Korytė, Gvidonė Miklovaitė, Emilija Sasnauskaitė bei projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Ineta Leščiauskienė.

Pirmąją vizito dieną susitikome su kitais projekto dalyviais iš Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos ir susipažinę su IES Monelos mokykla išvykome į Fragas do Eume parką. Jame vaikščiojome siaurais takeliais bei išvydome mūsų akimis egzotišką gamtą: sužavėjo dangų remiantys eukalipto medžiai, blizgantys akmenys, srauni kalnų upė. Diena pasitaikė labai karšta, todėl pėsčiomis eiti daugiau nei 5 kilometrus ir dar kalnuota teritorija buvo tikrai nelengva.

Kitą dieną žaidėme tradicinius „Gynkana“ žaidimus, kuriuos sudarė orientacinės užduotys, virvės traukimas bei kiti sporto užsiėmimai. Kita dienos dalis buvo skirta mokyklų prisistatymams. Mes pristatėme savo gimnaziją bei padainavome keletą lietuviškų dainų: sutartinę „Unčiu tupi“ ir I. Narkutės dainą „Raudoni vakarai“. Visiems projekto dalyviams labai patiko mūsų dainos! Vėliau pristatytas tarptautinis mokinių laikraštis „DEFRIT“, kuriame skelbiami jaunimo iš projekto šalių straipsniai. Įdomu, kad straipsnius šiam laikraščiui rašome savo gimtosiomis kalbomis, kartu pateikdami santraukas anglų kalba. Taigi, skaitydami „DEFRIT“ laikraštį galime susipažinti su įvairiomis kalbomis. Taip pat turėjome galimybę IES Monelos mokykloje stebėti vieną muzikos pamoką, dėstomą anglų kalba.

Trečiąją dieną lankėmės La Korunijos senamiestyje bei Maria Pita rūmuose, kuriuose įsikūrusi miesto savivaldybė. Čia mus pasveikino miesto meras, įteikė suvenyrų. Po to vyko tarptautinė spaudos konferencija, kurios tema – socialinė atskirtis. Šioje įdomioje konferencijoje turėjome galimybę užduoti klausimus dalyviams, kurie dirba su socialiai atskirtais žmonėmis, neįgaliaisiais.

Kitą dieną visi vykome į Santiago de Compostela miestą, kuris yra pagarsėjęs kaip piligrimų centras. Šis miestas – Galisijos regiono sostinė, kurioje aplankėme stulbinančio grožio Santjago Kompostelos katedrą. Sakoma, jog joje yra išlikę Šv. Jokūbo palaikai. Laisvas minutes praleidome grožėdamiesi miesto senamiesčiu.

Paskutiniąją dieną vykome į Heraklio bokštą, pastatytą dar Romos imperijoslaikais. Senovinis, beveik prieš du tūkstančius metų pastatytas švyturys yra vienas iš seniausių vis dar veikiančių švyturių. 2009 m. šis bokštas buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Vienu metu į jį lipti buvo leidžiama tik 30 žmonių. Pasiekus viršūnę atsivėrė neapsakomo grožio kraštovaizdis – Atlanto bangos, kalnai, La Korunjos miestas… Aplankėme ir jūrų muziejų – akvariumą „Finisterrae“, kuriame susipažinome su Galisijos pakrančių gyvūnija.

Šią savaitę puikiai praleidome laiką su naujais, nuostabiais žmonėmis. Tokie projektai, kaip Erasmus+, plečia mūsų akiratį, tobulina anglų kalbos žinias bei viešąjį kalbėjimą, skatina mus būti kūrybiškus. Per kiekvieną šio projekto susitikimą mes susipažįstame su įvairiomis leidybinėmis, žurnalistinėmis veiklomis. Tačiau svarbiausias projekto tikslas – suprasti, jog visi esame lygūs, ir susidraugauti. Visi šie įspūdžiai, patirti jaunystėje, paliks gilų pėdsaką mūsų gyvenime.

Emilija Sasnauskaitė

Susitikimas su vyskupu Eugenijumi Bartuliu

prie pavadinimo

Balandžio 23 dieną gimnazijoje lankėsi Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, lydimas mūsų tikybos mokytojo kunigo Donato Grigaliaus, kitų dvasininkų.

Aktų salėje į svečius kreipėsi, juos pasveikino ir dovaną – Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos 1940–2014 metų kalendorių – įteikė gimnazijos direktorius Rimas Bielskis, gimnazistai M.Ralovėcas, G.Šurna, G.Andrulis, A.Druktenis, D.Andriulytė, G.Miklovaitė, R.Kelpšas pagrojo ir padainavo tris dainas.

Po to kalbėjęs vyskupas E.Bartulis mokinius kvietė į Jaunimo dienas, vyksiančias birželio 27 d.–28 d. Alytuje, dalijosi jaunystės bei studijų Kauno kunigų seminarijoje prisiminimais. Įdomu, kad pirmoji E.Bartulio paskyrimo vieta, pabaigus studijas, buvo Kelmė – 1976 m. jis buvo paskirtas Kelmės parapijos vikaru.Kalbėdamas vyskupas pabrėžė meilę artimui, nes pasaulyje svarbiausia yra meilė, supratimas, atjauta… Pasidžiaugęs mūsų mokykla ir mokiniais, vyskupas E.Bartulis pakvietė visus kartu sugiedoti giesmę.

Baigiantis susitikimui, direktorius R.Bielskis padėkojo už apsilankymą, o mūsų mokyklai vyskupas E.Bartulis dovanojo fotografijų albumą su Kryžių kalno vaizdais bei 2015 metų kalendorių „Šventųjų relikvijos Lietuvoje“. Abiejų leidinių fotografijų autorius – pats vyskupas, kurio vienas iš pomėgių yra fotografuoti. Ant albumo „Kryžių kalnas“ vyskupas užrašė tokius žodžius: „Mielajam gimnazijos direktoriui Rimui ir visai bendruomenei gausios Dievo palaimos nuoširdžiai linki Eugenijus Bartulis, Šiaulių vyskupas“.

Kitą vizito mūsų gimnazijoje dalį vyskupas bendravo su gimnazijos mokytojais.

Emilija Sasnauskaitė

„Karjeros ir verslo dienos“ gimnazijoje apžvalga

image(10)

Balandžio 16-oji gimnazijoje – „Karjeros ir verslo diena“. Šią dieną pamokos mokiniams nevyko. Gimnazistai įsiliejo į verslo kūrimo ir darbo pasaulį.

I ir II klasių gimnazistai aktyviai dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuojamoje Visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėse.  Sėkmingas profesijos pasirinkimas ir asmens karjera yra ne tik mokinio, bet ir jį supančios aplinkos – tėvų, mokyklų vadovų, mokytojų, karjeros specialistų ir būsimų darbdavių – rūpestis. Mokiniui, priimančiam sprendimus, susijusius su profesijos pasirinkimu, svarbu apsilankyti savo tėvų, globėjų, senelių ir kitų artimųjų darbo aplinkoje ir susipažinti su jų profesine veikla bei pasitikrinti priimamus karjeros sprendimus. Tad tėveliai ir jų darbdaviai buvo kviečiami pasikviesti vaikus į savo darbovietes  ir suteikti jiems galimybę susipažinti su profesijų įvairove jų darbo aplinkoje.  Atvirų durų dienoje tėvų darbovietėse dalyvavo 146 gimnazijos mokiniai.  Į savo darbo aplinkas mokinius priėmė daugiau kaip 30 Kelmės miesto ir rajono įmonių. Grįžus į klases I ir II klasių mokiniams klasės valandėlių metu vyko visuotinės atvirų durų dienos tėvų darbovietėse refleksija. Mokiniai pasidalino savo įspūdžiais su klasės draugais, auklėtojais,  pristatė savo dienos akimirkas nuotraukose  ir net sukurtuose vaizdo filmuose. Dėkojame už bendradarbiavimą.

III ir IV klasių mokiniai dalyvavo „Verslios Lietuvos“ renginyje „Verslas veža“. Tai verslumo skatinimo renginių ciklas, kurio pagrindinis tikslas – įtraukti, paskatinti ir įkvėpti jaunus, ambicingus šalies žmones geraisiais verslo srities pavyzdžiais. „Verslas veža“ – tai galimybė savo kelio ieškančiam, apie ateitį galvojančiam jaunuoliui sužinoti, kaip su verslu susijusią idėją ilgainiui paversti užtikrinta realybe.  Į gimnazijos aktų salę gausiai susirinkusius III ir IV klasių gimnazistus pasveikino ,,Versli Lietuva“ projektų vadovė Inga Stegvilaitė bei gimnazijos direktorius Rimas Bielskis. Keturias valandas trukusiame renginyje mokiniai išgirdo kelias verslo sėkmės istorijas. Kaip hobis gali virsti verslu ir kaip svajonės pildosi,  pasakojo Vytautas Medineckas – muzikantas, verslininkas, prekių ženklų ,,MPP Clothing“ ir ,,Muscleshop. lt“ įkūrėjas – Ironvytas.  Savo sunkia patirtimi ir ilgu keliu į verslą dalinosi jaunas Kelmės verslininkas Šarūnas Valiuška, „Šarūno Valiuškos UAB“ direktorius. 10 savo darbų, atvedusių iki dabartinio populiarumo, pristatė SimanaAlbavičiūtė – Bandita, ZIP FM laidų vedėja ir kūrėja. Simas Jaskutėlis ir Julius Pauliukevičius „GoHisto“  http://gohisto.lt/  įkūrėjai dalinosi savo patirtimi, kaip keli neteisingi atsakymai pagimdė jų verslo idėją ir kad svarbiausia versle yra komanda.

Mokiniai buvo ne tik klausytojai. Jie dalyvavo viktorinoje ir, atsakę į renginio  vedėjo klausimus, laimėjo įvairių prizų. Taip pat mokiniams buvo pateikta kūrybinė užduotis –  galimybė pabūti verslininkais ir iš kelių skirtingų paveikslėlių, pvz., akinių, rankšluosčio ir kopėčių, sukurti verslo idėją.  Didžiausia laimė nusišypsojo renginio dalyviui, IIIa kl. mokiniui Egidijui Brazauskui. Jam buvo padovanotas MP3 grotuvas su įrašyta audio knyga verslo tematika.

Renginio pabaigoje mokinius nustebino ir adrenalino porciją pateikė ,,Fightforfitness“ pasirodymas. Anot sportininkų, tikslo siekimas – tai kova, nes reikia kovoti su pačiu savimi. Dalyviai vieningai pateikė svarbiausią gyvenimo taisyklę – daryk, kas patinka, tada būsi laimingas.

 

Loreta Šuklienė,
Kelmės J. Graičiūno gimnazijos Informacijos centro vadovė

 Gimnazistų atsiliepimai apie renginį

 

Emocijos po renginio dar ilgai neišblės, nes jis buvo įdomus, labai informatyvus ir naudingas, suteikė daug motyvacijos, didesnio pasitikėjimo savimi ir tai, manau, pravers ateityje kiekvienam.

Simona Railaitė, IVa

 

Susirinko nuoširdūs ir geri žmonės, kurie negailėjo patarimų, mums šiais metais taip reikalingų… Be to, visą renginį nuoširdžiai juokėmės, nes asmenys, kurie pasakojo savo istorijas, buvo labai linksmi, turintys puikų humoro jausmą. Tokie renginiai mūsų mokykloje tikrai reikalingi ir naudingi. Ačiū.

Viktorija Povilaitytė, IVa

 

Šiandien teko dalyvauti projekte „Verslas veža“! Tai buvo puikus renginys, kurio metu iš žymių, daug pasiekusių žmonių sužinojome, kad reikia nevengti svajoti bei visais įmanomais būdais siekti savo svajonių, tinkamai reaguoti į kritiką, nuolat tobulėti ir niekada nepasiduoti! Didžiausią įspūdį paliko ir daugiausiai motyvacijos suteikė ironvytas Pro!

Skaistė Trijonytė, IVc

 

Į renginį „Verslas veža“ mokiniai susirinko labai vangūs, tikėjosi išgirsti jau girdėtus dalykus ir senas banalias istorijas. Laimei, prasidėjus renginiui viskas pasikeitė, nes lektorius Vytautas Medineckas su humoru, be tabu papasakojo savo karjeros istoriją – visi liko sužavėti bei nustebinti, po jo paskaitos tuoj pat atsirado naujų gerbėjų, kurie ėjo fotografuotis su verslininku. Po to verslininkas Šarūnas Valiuška glaustai ir sklandžiai papasakojo savo sudėtingą verslo kelią. Jam baigus mokiniai gavo praktines užduotis (simuliacijas), kurių esmė buvo iš gautų žodžių mišinio padaryti verslo idėją ir ją pristatyti publikai, užduoties nugalėtoja tapo 4-okių komanda. Po rungčių vyko pertrauka. Salėje atmosfera buvo jauki, niekas nebijojo užkalbinti verslininkų ar su jais nusifotografuoti. Po pertraukėles visus nustebino Simonos Banditos iš radijo Zip FM paskaita, kaip jos karjera prasidėjo nuo batų valytojos ir kilo iki radijo programų vadovės. Galiausiai renginio dalyviams teko susipažinti ir išklausyti GoHisto komandos, kuri pasiūlė alternatyvą ruošiantis istorijos egzaminui. Po renginio visi buvo puikiai nusiteikę, dar ir penktadienį virė diskusijos visoje mokykloje apie „Verslas veža“.

Andrius Lideikis,  IVa

 

 „Verslas veža“ – itin nuotaikingas renginys, kurio vedėjas bei asmeninių sėkmės istorijų pasakotojai nuoširdžiai bendrauja su mokiniais, pokštauja, todėl daugiau nei keturios renginio valandos tikrai neprailgsta nė vienam. „Verslas veža“ tikslas – motyvuoti jaunus, ambicingus ir apie savo ateitį galvojančius jaunuolius įkūnyti savo verslo idėjas, suteikti pasitikėjimo savo jėgomis. Manau, kad po šio renginio ne vienas pagalvos apie savo tolimesnį kelią ir galbūt nuspręs jį susieti su verslu ar tiesiog įgyvendinti savo svajones, juk ne veltui sakoma: „Svajok atsargiai, nes svajonės pildosi.“

Martyna Daunytė, IVc

Mūsų gimnazistai – Daugiakalbystės olimpiadoje

prie pavadinimo

„Mokytoja, jeigu kitais metais organizuos, ar galėsime vėl dalyvauti?“ – tokio klausimo sulaukiau 2014 m. balandžio mėnesį iš tuometinės IIIa klasės gimnazistės Agnės Gedminaitės, tik grįžusios su kitais mūsų gimnazijos komandos nariais iš Daugiakalbystės olimpiados Vilniuje. Pernai joje užimta 16 vieta.

Užsienio kalbų mokėjimui ribų nėra – tuo dar kartą įsitikinome antrą kartą dalyvaudami Lietuvos moksleivių Daugiakalbystės olimpiadoje „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame“, kuri vyko Vilniuje, AISV (Tarptautinė Amerikos mokykla) mokykloje, 2015 m. balandžio 18 d. Jau ketvirtus metus iš eilės vykstančią olimpiadą su partneriais organizavo AISV, Švietimo ir mokslo ministerija, Švietimo mainų paramos fondas, Ugdymo plėtotės centras, Goethe‘s institutas Vilniuje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Britų taryba, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas bei Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centras.

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos komandą sudarė IVa klasės mokinė Agnė Gedminaitė, IVb klasės mokinė Živilė Liutkutė ir Martynas Petkevičius iš IIIa klasės. Iš viso renginyje varžėsi 33-jų Lietuvos mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai. Olimpiados dalyviai atliko individualias ir komandines užduotis, kurių metu demonstravo anglų, rusų, vokiečių, lenkų, italų, ispanų, prancūzų, japonų, ukrainiečių, turkų, suomių, korėjiečių, armėnų, gruzinų, norvegų, baltarusių, rumunų, latvių, olandų, esperanto, hebrajų, jidiš, danų ir gestų kalbos žinias.

Kiekvienas dalyvis, be savo gimtosios kalbos, bendravo bent dviem užsienio kalbomis, o komandos užduotis atliko net trimis skirtingomis kalbomis. Užduotys buvo ir įdomios, ir sunkios: kalbėjimas ekspromtu, kalbų kazino,  eksperimentinis teatras, kalbų virtuvė – dalijimasis  receptais, kūrybinio rašymo užduotis. Tai iššūkis kiekvienam komandos nariui ir bendras komandinis darbas. Mūsų gimnazistai bendravo, užduotis atlikinėjo anglų, vokiečių ir rusų kalbomis, dainavo itališkai. Sekėsi puikiai ir džiaugiamės, kad šiemet mūsų gimnazijos komanda, surinkusi 227,47 taškus, užėmė 10 vietą! Aplenkėme Kauno VDU „Rasos“, Vilniaus Šv.Kristoforo, Vilniaus Vytauto Didžiojo, Šiaulių Juliaus Janonio ir kt. gimnazijas.

„Buvo smagu, įdomu sužinoti kažką naujo, išbandyti save. Manau, visi mokiniai turėtų išdrįsti dalyvauti tokiuose renginiuose, nes bendravimas su šauniais jaunais žmonėmis praplečia akiratį, suteikia pasitikėjimo savimi, savo jėgomis, o geri įspūdžiai išliks ilgam!“ – sako Živilė Liutkutė.

Gitana Rudzevičiūtė,
vyresnioji anglų kalbos mokytoja

Dalyvauta muzikinės kūrybos konkurse

prie pavadinimo

Balandžio 11-ąją mūsų gimnazijos muzikantai Mantas Ralovėcas, Gabrielius Šurna, Grigas Andrulis, Matas Jafimovas ir elektroninės muzikos kūrėjai Edgaras Rutkauskas ir Valentinas Staponkus dalyvavo Lietuvos mokinių muzikinės kūrybos konkurse, kurį organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos muzikos mokytojų asociacija, Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programa. Konkursas vyko Klaipėdos Vydūno gimnazijoje, kurioje sustiprintai dėstoma dailė ir muzika.

Konkurse kartu su jaunaisiais kūrėjais, besimokančiais Lietuvos gimnazijose, muzikos mokyklose, dalyvavo ir konservatorijų auklėtiniai. Mūsų vaikinai, groję kūrinius „About the Monster“ ir „Love the Nation“, po pasirodymo sulaukė audringų ovacijų! Visiems patiko ir E.Rutkausko bei V.Staponkaus elektroninės kompozicijos „S.A.T.A.N.“ ir „Let me have you“.

Vaikinai buvo apdovanoti padėkos raštais, padėką už sėkmingą mokinių parengimą dalyvauti Lietuvos mokinių muzikinės kūrybos konkurse ir atminimo dovaną gavo jų muzikos ir kompiuterinių muzikos technologijų mokytojas Svajūnas Klimas. Džiugu, kad mūsų gimnazijos muzikantus ypač gyrė ir kaip sėkmingai kuriančią grupę išskyrė vertinimo komisijos narys, prodiuseris, garso įrašų režisierius G.Zujus, vokaliniais sugebėjimais džiaugėsi Klaipėdos universiteto Menų fakulteto profesorė R.Girdzijauskienė.

1

Susitikimas su projekto „Misija – Sibiras“ dalyviu Andriumi Bautroniu

prie pavdinimo

Balandžio 17 dieną mūsų gimnazijoje vyko integruota lietuvių kalbos, istorijos bei pilietiškumo pamoka. Joje dalyvavo I-II gimnazijos klasių mokiniai, o šią pamoką vedė projekto „Misija – Sibiras“ dalyvis Andrius Bautronis.

Šio projekto tikslas – puoselėti istorinę atmintį bei ugdyti jaunimo patriotiškumą. Kaip pats Andrius minėjo, projektas neatsiejamas nuo tremties bei įkalinimų istorijos. Andrius priminė gimnazistams istorijos faktus: 1939 m. pasirašytas Ribentropo-Molotovo paktas, kai Stalinas ir Hitleris dalijosi Europą, ir 1941 m. birželio 14-18 dienomis vyko pirmieji masiniai trėmimai, kurių metu atsikratyta Lietuvos inteligentija: gydytojais, mokytojais, kariškiais. Į gyvulinius vagonus buvo sugrūsta ir išvežta apie 17 tūkst. Lietuvos žmonių. Nei amžius, nei liga, nei socialinė padėtis negalėjo nė vieno išgelbėti, žmonės buvo išvežti į nežinomybę. Gyvenimas Sibire išbandė tremtinių gebėjimą išgyventi nežmoniškomis sąlygomis, nepalūžti.

Projekto „Misija – Sibiras“ užduotis – vykti į Sibirą ir sutvarkyti Lietuvos tremtinių kapus bei susitikti su ten gyvenančiais lietuviais. Tai, anot, Andriaus, nėra ekskursija ar pasivaikščiojimas po Sibiro vietoves. Tai ekspedicija, kurios metu laukė sunkus darbas, reikalaujantis tiek fizinės jėgos, tiek dvasinio nusiteikimo. Andrius mums virtualiai parodė, ką jis ir jo komanda nuveikė šios ekspedicijos, kuri truko dvi savaites, metu. Sutvarkytos devynerios kapinės, pastatyti keturi kryžiai, surengtas ne vienas susitikimas.

Ekspedicija kiekvienais metais prasideda liepos 17 dieną, kadangi ši diena yra lietuvių vienybės diena. Prieš ekspediciją vyksta dalyvių atrankos bei pasiruošimas, kurio metu rengiami žygiai ir susitikimai su buvusiais tremtiniais. Iš 700 asmenų, norėjusių dalyvauti pastarojoje ekspedicijoje, buvo atrinktas 71. Jiems dar Lietuvoje buvo surengtas nelengvas bandomasis žygis po Dzūkiją. Į ekspediciją „Misija – Sibiras“ pateko 15 iš jų. Tai jauni žmonės, kuriems rūpi ne tik Lietuvos istorija, bet ir dabartis, todėl kiekvienas ekspedicijos dalyvis dar metus po ekspedicijos dalyvauja susitikimuose su įvairiomis Lietuvos bendruomenėmis, pasakoja apie Sibire atliktą darbą bei skatina Lietuvos jaunimą dalyvauti panašiuose renginiuose.

Mums Andriaus pasakojimas buvo tikra patriotiškumo pamoka, todėl ne vienas antrokas užsiregistravo puslapyje www.misijasibiras.lt, tikėdamasis atlikti savo misiją.

 Kornelija Vyšniauskaitė ir Gabrielė Mockutė

Renginių ciklas, skirtas Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos 75 metų jubiliejui, prasidėjo…

prie pavadinimo

…gimnazistų sukurtų jubiliejinių ženklų ir rašinių parodos „Mokyklai ir Lietuvai – su meile“ atidarymu. Jį pradėjusi direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė priminė svarbias ir Lietuvai, ir mūsų gimnazijai datas – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį ir gimnazijos įkūrimo 75-metį, todėl ir parodos eksponatai skirti mokyklai ir Lietuvai. Ekspozicijoje – 15 mokyklos jubiliejui sukurtų ženklų, rašiniai apie mokyklą, laiškai Lietuvai… Parodos atidarymo metu kalbėjusi lietuvių kalbos mokytoja Vilma Paulauskienė aptarė rašinius, citavo gimnazistų mintis, jubiliejui skirtus ženklus pristatė technologijų mokytojas Martynas Turevičius. Direktorius Rimas Bielskis dėkojo visiems, kurie surengė parodą, o Ž.Klimienė renginio pabaigoje pacitavo gimnazisto Mindaugo Gorio mintis iš laiško Lietuvai: „Labas rytas, Lietuva, mūsų gimtoji žeme, Tėvyne. Tu pagirta tarp lietuvių. Kasdienės mūsų duonos duok mums šiandien ir atleisk mums už mūsų šiukšles, už mūsų nepagarbą gamtai. Šventoji Lietuva, Europos kultūros centro šalie, neleisk mums emigruoti į užsienį ir suteik galimybę gerai gyventi mums ir mūsų vaikams“.

Konferencijų salėje veikė gimnazijos Leidybos centre išleistų leidinių paroda. Joje eksponuoti nuo 1998 m. kasmet leidžiami mokinių ir mokytojų kūrybos almanachai, gimnazistų autorinės kūrybos rinkiniai, metodiniai leidiniai, prisiminimai apie mokyklą ir joje dirbusius mokytojus, kvietimai, programėlės įvairiems renginiams. Šioje parodoje buvo galima pamatyti ir 1994 m. gimnazijoje pradėto leisti laikraščio „Vaivorykštė“ bei atsinaujinusio laikraščio „Naujoji Vaivorykštė“ numerius.

Balandžio 10 d. 16 val. į J.Graičiūno gimnazijos 75 metų jubiliejui skirtą koncertą „Sugrįžimų valanda“ pakvietė muzikos mokytojo Svajūno Klimo vadovaujami muzikantai: buvusių ir dabar besimokančių mokinių bei mokytojų bigbendas (gimnazistai M.Ralovėcas, G.Šurna, M.Jafimovas, G.Miklovaitė, M.Sakalauskas, G.Andrulis, U.Drazdovas, T.Jucevičius, A.Bražiūnas, L.Mikalauskas, M.Šimkus, buvę mokiniai R.Slunksnys, A.Dzimidas, mokytojai E.Ūksas, A.Tamašauskas, S.Klimas), muzikos studija „Obertonas“, dainininkai Jorūnė Antanaitytė ir Armandas Druktenis, merginų ansamblis. Koncerto metu šoko mokytojos Dianos Bakšienės mokiniai Algirdas Jasaitis ir Gerda Levickytė. Koncerto scenarijų kūrė ir šventę vedė lietuvių kalbos mokytoja Valerija Puišienė, jai talkino abiturientai Gintarė Danauskaitė ir Saulius Kasparavičius.

Šventėje kalbėjęs direktorius Rimas Bielskis trumpai priminė gimnazijos istoriją ir pasveikino visus susirinkusius, mokiniai įteikė gėlių visiems mokykloje dirbusiems ir dabar dirbantiems mokytojams ir darbuotojams. Informacinių technologijų mokytojas Algirdas Barančiukas, pristatęs projektą „Gimnazijos istorija internete“, pakvietė visus prisidėti prie jo įgyvendinimo: siųsti prisiminimus, nuotraukas ir taip sugrįžti į savąją mokyklą.

Savo prisiminimais apie mūsų mokyklą dalijosi nuo 1950 m. čia dirbusi mokytoja Genovaitė Rutkūnienė, apie moksleivišką gyvenimą pasakojo mūsų mokyklą baigę ir dabar joje dirbantys mokytojai Eugenijus Jafimovas, Rima Servienė. Į šventę iš Vilniaus atvykusi buvusi gimnazistė, dabar TV žurnalistė Kristina Garalevičiūtė pasakojo apie gimnaziją kaip apie antruosius namus, į kuriuos visada gera sugrįžti, vaizdo įrašą su sveikinimo žodžiais ir nuoširdžiais palinkėjimais atsiuntė aktorė ir režisierė Sigutė Pikturnaitė, kuri labiausiai gimnazijoje vertino laisvę, galimybę išreikšti save, būti suprastai aplinkinių. Įdomu, jog abi merginos jau besimokydamos gimnazijoje atrado savo pašaukimą: Kristina buvo gimnazijos laikraščio „Vaivorykšė“ žurnalistė, o Sigutė vaidino dramos studijoje „Savi“. Šventės vedėja V.Puišienė perskaitė ir buvusių mokytojų B.Garšvienės, M. ir A.Dzienų, buvusio mokinio, dabar Lietuvos Respublikos Seimo nario K.Masiulio sveikinimo žodžius visiems, susirinkusiems į šventę.

Šventės metu gimnazistams buvo įteiktos premijos. Direktorius R.Bielskis A.Mikalajūno premiją įteikė IVb klasės mokinei Simonai Glazauskaitei, „Mokslo“ premiją – Ic klasės mokiniui Ugniui Drazdovui. „Hipokrenės“ premiją IIId klasės mokiniui Gabrieliui Šurnai įteikė mokinių ir mokytojų kūrybos klubo „Hipokrenė“ pirmininkė V.Puišienė. „Muzikos“ premiją jos steigėjas A.Šlefendorfas įteikė IIId klasės mokiniui Mantui Ralovėcui, „Sporto“ premijos, kurią įsteigė tinklinio sporto klubas „Rūta“, laureate tapo IVd klasės mokinė Karolina Mockaitytė, o Nerijaus Šarausko vertimų biuro įsteigtą „Amatų“ premiją N.Šarauskas įteikė IIIa klasės mokinei Aušrinei Dapnytei.

Nuskambėjus paskutinei koncerto dainai „Apie mus“, gimnazijos bendruomenę sveikino susirinkę į šventę svečiai: Lietuvos Respublikos Seimo narė A.Monkauskaitė, Kelmės mero pavaduotojas K.Bilius, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas S.Michailovas bei šio skyriaus vyr. specialistė D.Stonienė, savivaldybės tarybos narys P.Račkauskas, Kelmės miesto seniūnas R.Atkočaitis, „Aukuro“ ir „Kražantės“ mokyklų direktoriai A.Zavadskienė ir S.Jokubauskas ir kiti. Kaip visada, į savo buvusią mokyklą su dovanomis iš Vilniaus atskubėjo ir šiltą kalbą pasakė Romanas Paulauskas, nuoširdus įvairių projektų gimnazijoje rėmėjas.

Aidint bigbendo atliekamo maršo garsams, šventė baigėsi. Kitas gimnazijos 75-mečio jubiliejui skirtas renginys – buvusių ir dabar besimokančių gimnazistų stalo teniso ir tinklinio varžybos – vyks gegužės 1 dieną.

 

Comenius projektas „Sulaužykim stereotipus, kurkim naują Europą“: Lietuva, Kelmė

prie pavadinimo

Kovo 19–25 d. mūsų gimnazijoje įvyko partnerinis Comenius projekto „Sulaužykim stereotipus, kurkim naują Europą“ susitikimas, į kurį suvažiavo mokiniai ir mokytojai iš Vokietijos, Ispanijos, Italijos ir Turkijos.

Susitikimo tema buvo „Stereotipai muzikoje ir jų laužymas“. Jau pirmą susitikimo dieną mokiniai pristatė savo namų darbus. Pirmiausia tai buvo klausimyno rezultatų pristatymas: mokiniai apklausė savo mokyklose apie 50 mokinių ir pristatė duomenis apie jų muzikinį skonį, įpročius ir kt. Po to vykusioje tarptautinėje konferencijoje mokiniai pristatė savo pranešimus. Visos pranešimų temos buvo suformuluotos kaip įsigalėję stereotipai, kuriuos reikėjo patvirtinti ar paneigti: pvz.: „Repas – tai tamsiaodžių treninginėmis kelnėmis muzika“, „Gyva muzika išnyks ateityje“, „Folkloro klauso tik pagyvenę žmonės“ ir pan. Galiausiai mokiniai pristatė tipišką jų šalies dainą. Mūsų gimnazistai pristatė ir padainavo Mažosios Lietuvos dainą „Eisva mudu abudu“. Tą dieną projekto dalyvius pietumis vaišino gimnazistų tėveliai.

Labai šaltą savaitgalį svečiai praleido keliaudami po Lietuvą: Žemaitiją, Trakus ir Vilnių. Nors ir sužvarbę nuo šiaurės vėjo, jie susižavėjo mūsų šalimi, iš ekskursijų grįžo kupini gražių ir nepamirštamų įspūdžių: susipažinta su gintaro meistrais Palangoje, dažyti margučiai Plateliuose, kepti kibinai Trakuose, apžiūrėta Plokštinės raketinė bazė ir aplankyta Lietuvos sostinė. Nors ir labai pavargę, jaunuoliai iš užsienio šalių kartu su mūsų gimnazistais apsilankė Šokių naktyje ir smagiai trypė lietuvių liaudies šokius. Dar viena ekskursija vėliau buvo surengta į Kryžių kalną, aplankytas Kelmės krašto muziejus.

Kitos dienos buvo skirtos darbui: Kelmės folkoro centre vyko muzikinis edukacinis užsiėmimas apie lietuvių liaudies instrumentus. Tą pačią dieną, vadovaujama muzikos mokytojo eksperto Svajūno Klimo, visa Comenius projekto dalyvių grupė gimnazijos Garso įrašų studijoje įrašė savo singlą, kurį išleido Leidybos centras – šis kompaktinis diskas buvo pristatytas baigiamajame projekto veiklos pristatymo renginyje. Tiek atvykę mokytojai, tiek mokiniai buvo sužavėti mūsų mokyklos teikiamomis ugdymo galimybėmis ir veikla.

Paskutinė diena – baigiamasis koncertas ir atsisveikinimas. Savaitė buvo įtempta ir prabėgo greitai, bet įspūdžiai ir užsimezgusios draugystės išliks ilgam.

Labai dėkojame gimnazistų, priėmusių Comenius projekto dalyvius, šeimoms už parodytą šilumą ir rūpestį, Folkloro centro darbuotojams Osvaldui Gerbeniui ir Nomedai Jokubauskienei, visai Comenius mokytojų ir mokinių grupei.

Ineta Leščiauskienė,
projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja metodininkė

Gimnazijos mokiniai dalyvavo „Išmaniosios dienos“ konkurse

ismanioji

Kovo 25 d. antrą kartą Lietuvoje vyko inovatyviausias elektroninis konkursas „Išmanioji diena“, skirtas 9–12 (I-IV gimnazijos) klasių mokiniams. Konkurso dalyviai buvo kviečiami atsakyti į klausimus ir pasitikrinti savo žinias iš biologijos, chemijos, ekonomikos, matematikos, informacinių technologijų, fizikos. Iš viso konkurso dalyviams buvo pateikta 120 klausimų, į kuriuos atsakyti reikėjo per 80 minučių.

Mūsų gimnazijos mokiniai šiame konkurse dalyvavo taip pat jau antrą kartą. 9–10 klasių grupėje geriausių rezultatų, atsakydami į visų minėtų mokomųjų dalykų klausimus,pasiekė antros (10) klasės gimnazistai Egidijus Tavoras (102,2 taškai, 48 vieta), Saulius Krugliakovas (89,4 taškai, 125 vieta) bei pirmos (9) klasės gimnazistas Rokas Mucneckis (72,3 taškai, 299 vieta). Iš viso šioje amžiaus grupėje konkurse dalyvavo 1121 Lietuvos mokinys, mūsų gimnazistų – šešiolika.

11–12 klasių grupėje dalyvavo devyni mūsų gimnazistai. Geriausiai į visų mokomųjų dalykųklausimus atsakyti sekėsi abiturientams Kamilei Palubinskaitei (69,4 taškai, 75 vieta), Sauliui Kasparavičiui (65,9 taškai, 92 vieta) bei Deividui Norvaišui (62,4, 133 vieta). Šalyje į klausimus, skirtus šiai grupei, atsakinėjo 703 mokiniai.

Kaip mūsų gimnazistams sekėsi atsakyti į atskirų dalykų klausimynus?

Jaunesniųjų grupėje biologijos žinių daugiausia sukaupė Laura Monkevičiūtė, Ingrida Dobrovolskytė bei Egidijus Tavoras, o vyresniųjų grupėje – Saulius Kasparavičius, Simona Levickaitė ir Vaiva Ramanauskaitė.

Rimvydui Budreckiui, Gabijai Dzimidavičiūtei, Egidijui Tavorui (I–II klasės) geriausiai sekėsi atsakyti į chemijos mokslo klausimus, o 11-12 klasių grupėje nepralenkiami chemikai buvo Enrika Gecaitė, Saulius Kasparavičius bei Viktorija Povilaitytė.

Daugiausia matematikos žinių sukaupė ir jas demonstravo jaunieji matematikai (I–II klasės) Vilius Trijonis, Titas Dirbanauskas, Ingrida Dobrovolskytė bei vyresnieji jų draugai (III–IV klasės) Deividas Norvaišas, Kamilė Palubinskaitė ir Simona Levickaitė.

Informacinių technologijų srityje geriausiai pasirodė Rimvydas Budreckis, Egidijus Tavoras, Rokas Musneckis (I–II klasės) ir Saulius Kasparavičius, Deividas Norvaišas bei Kamilė Palubinskaitė (III–IV klasės).

Geriausi mūsų gimnazijos ekonomistai – Saulius Krugliakovas, Rokas Musneckis, Egidijus Tavoras (I–II klasės) bei Simona Levickaitė, Kamilė Palubinskaitė, Enrika Gecaitė (III–IV klasės). Geriausias fizikos žinias 9–10 klasių grupėje parodė Egidijus Tavoras, Vilius Gečas, Andresa Repšytė, o 11–12 klasių grupėje – Viktorija Povilaitytė, Vaiva Ramanauskaitė, Erika Viktorija Ričkutė.

Šio respublikinio konkurso mokyklų TOP‘e mūsų gimnazija užėmė 45 vietą iš 126 konkurse dalyvavusių mokyklų.

Kad šis konkursas mūsų gimnazijoje vyktų sėkmingai, rūpinosi informacinių technologijų mokytojai Ilijana Petrauskienė, Ilona Sventickienė bei Algirdas Barančiukas.

„Išmaniosios dienos“ konkurse šiemet iš Kelmės rajono ugdymo įstaigų dalyvavo tik Kelmės Jono Graičiūno ir Tytuvėnų gimnazijų mokiniai.

Algirdas Barančiukas,
informacinių technologijų mokytojas metodininkas

Gimnazistai savanoriavo „Maisto banko“ akcijoje

akcija

Kovo 20–21 dienomis daugelyje Lietuvos miestų vykusi priešvelykinė „Maisto banko“ akcija pradžiugino: žmonės buvo dosnūs! Akcijos metu geradariai skurstantiems paaukojo maisto už 302 tūkst. eurų. Senąja valiuta tai daugiau nei milijonas litų. „Labai džiugu, kad tokią dieną, kai užtemsta saulė, neužtemsta žmonių širdys,“ – „Maisto banko“ akcijos atidaryme kalbėjo Vilniaus meras R.Šimašius. Ir iš tiesų – nei saulės užtemimas, nei euro įvedimas, nei subjurę orai nesumažino Lietuvos gyventojų labdaringo entuziazmo. 73 miestuose nepasiturintiems paaukota 343716 ilgai negendančių maisto produktų. Juos rinkti padėjo 7,8 tūkst. savanorių. Šie skaičiai – naujas pavasarinių „Maisto banko“ akcijų rekordas. Geri rezultatai pasiekti neatsitiktinai. Šį kartą „Maisto banko“ akcija surengta plačiau – savanoriai budėjo 402 parduotuvėse. Svarbiausia, kad svetimą skausmą suprato ir nepasiturintiems nupirko maisto daugiau žmonių, nei anksčiau – 128 tūkstančiai.

Šiomis dienomis Kelmėje taip pat vyko „Maisto banko“ akcija. Mūsų gimnazistai dvi dienas budėjo ir aukoti ragino naujojoje „Maximoje“. Tai pirmokai Aušrinė Dichavičiūtė, Iveta Orlovaitė, Ingrida Dobrovolskytė, Monika Augustytė, Gintarė Klimaitytė, Titas Dirbanauskas, Laura Monkevičiūtė, Greta Gergardaitė, Evelina Palubinskytė, Monika Bačiūnaitė, antrokai Laura Lideikytė, Monika Tamkutė, Simona Korsakaitė, Gabrielė Šarlauskaitė,  Meida Petrauskaitė, Greta Vasiliauskaitė, Gražina Rimkutė, Aurelija Dapnytė, Reda Surblytė, Eimantė Korytė, Kornelija Vyšniauskaitė, Gvidonė Miklovaitė, Deimantė Andriulytė, trečiokai Aušra Norkutė, Aleksandra Turskytė, Goda Pelenytė, Gintarė Valčiukaitė, Skaistė Mockutė, ketvirtokas Gediminas Šimulis. Šioje parduotuvėje buvo surinkti 984 vienetai prekių už 898.24 eurų. Dar šešios mūsų pirmokės gimnazistės Vaiva Mockutė, Kamilė Banevičiūtė, Karolina Kančiauskytė, Viktorija Žalpytė, Aušra Šarlauskaitė ir Ugnė Paulauskaitė budėjo senojoje „Maximoje“.

Iš viso  trijose Kelmės parduotuvėse nepasiturintiems nupirko maisto daugiau žmonių, nei anksčiau – 1281 aukotojas.  Paaukota  2873 vienetai įvairių produktų. Paaukotas maistas atiteks vienišoms bei daugiavaikėms šeimoms, bedarbiams, pensininkams ir neįgaliesiems. Maistą socialinės organizacijos pradės dalinti dar prieš Šv. Velykas.

Nuoširdžiai dėkojame gimnazistams, prisidėjusiems prie kilnios akcijos.

Aurelija Grincevičienė,
vyresnioji etikos mokytoja