Daily Archives: 2015-04-03

Gimnazijos mokiniai dalyvavo „Išmaniosios dienos“ konkurse

ismanioji

Kovo 25 d. antrą kartą Lietuvoje vyko inovatyviausias elektroninis konkursas „Išmanioji diena“, skirtas 9–12 (I-IV gimnazijos) klasių mokiniams. Konkurso dalyviai buvo kviečiami atsakyti į klausimus ir pasitikrinti savo žinias iš biologijos, chemijos, ekonomikos, matematikos, informacinių technologijų, fizikos. Iš viso konkurso dalyviams buvo pateikta 120 klausimų, į kuriuos atsakyti reikėjo per 80 minučių.

Mūsų gimnazijos mokiniai šiame konkurse dalyvavo taip pat jau antrą kartą. 9–10 klasių grupėje geriausių rezultatų, atsakydami į visų minėtų mokomųjų dalykų klausimus,pasiekė antros (10) klasės gimnazistai Egidijus Tavoras (102,2 taškai, 48 vieta), Saulius Krugliakovas (89,4 taškai, 125 vieta) bei pirmos (9) klasės gimnazistas Rokas Mucneckis (72,3 taškai, 299 vieta). Iš viso šioje amžiaus grupėje konkurse dalyvavo 1121 Lietuvos mokinys, mūsų gimnazistų – šešiolika.

11–12 klasių grupėje dalyvavo devyni mūsų gimnazistai. Geriausiai į visų mokomųjų dalykųklausimus atsakyti sekėsi abiturientams Kamilei Palubinskaitei (69,4 taškai, 75 vieta), Sauliui Kasparavičiui (65,9 taškai, 92 vieta) bei Deividui Norvaišui (62,4, 133 vieta). Šalyje į klausimus, skirtus šiai grupei, atsakinėjo 703 mokiniai.

Kaip mūsų gimnazistams sekėsi atsakyti į atskirų dalykų klausimynus?

Jaunesniųjų grupėje biologijos žinių daugiausia sukaupė Laura Monkevičiūtė, Ingrida Dobrovolskytė bei Egidijus Tavoras, o vyresniųjų grupėje – Saulius Kasparavičius, Simona Levickaitė ir Vaiva Ramanauskaitė.

Rimvydui Budreckiui, Gabijai Dzimidavičiūtei, Egidijui Tavorui (I–II klasės) geriausiai sekėsi atsakyti į chemijos mokslo klausimus, o 11-12 klasių grupėje nepralenkiami chemikai buvo Enrika Gecaitė, Saulius Kasparavičius bei Viktorija Povilaitytė.

Daugiausia matematikos žinių sukaupė ir jas demonstravo jaunieji matematikai (I–II klasės) Vilius Trijonis, Titas Dirbanauskas, Ingrida Dobrovolskytė bei vyresnieji jų draugai (III–IV klasės) Deividas Norvaišas, Kamilė Palubinskaitė ir Simona Levickaitė.

Informacinių technologijų srityje geriausiai pasirodė Rimvydas Budreckis, Egidijus Tavoras, Rokas Musneckis (I–II klasės) ir Saulius Kasparavičius, Deividas Norvaišas bei Kamilė Palubinskaitė (III–IV klasės).

Geriausi mūsų gimnazijos ekonomistai – Saulius Krugliakovas, Rokas Musneckis, Egidijus Tavoras (I–II klasės) bei Simona Levickaitė, Kamilė Palubinskaitė, Enrika Gecaitė (III–IV klasės). Geriausias fizikos žinias 9–10 klasių grupėje parodė Egidijus Tavoras, Vilius Gečas, Andresa Repšytė, o 11–12 klasių grupėje – Viktorija Povilaitytė, Vaiva Ramanauskaitė, Erika Viktorija Ričkutė.

Šio respublikinio konkurso mokyklų TOP‘e mūsų gimnazija užėmė 45 vietą iš 126 konkurse dalyvavusių mokyklų.

Kad šis konkursas mūsų gimnazijoje vyktų sėkmingai, rūpinosi informacinių technologijų mokytojai Ilijana Petrauskienė, Ilona Sventickienė bei Algirdas Barančiukas.

„Išmaniosios dienos“ konkurse šiemet iš Kelmės rajono ugdymo įstaigų dalyvavo tik Kelmės Jono Graičiūno ir Tytuvėnų gimnazijų mokiniai.

Algirdas Barančiukas,
informacinių technologijų mokytojas metodininkas

Gimnazistai savanoriavo „Maisto banko“ akcijoje

akcija

Kovo 20–21 dienomis daugelyje Lietuvos miestų vykusi priešvelykinė „Maisto banko“ akcija pradžiugino: žmonės buvo dosnūs! Akcijos metu geradariai skurstantiems paaukojo maisto už 302 tūkst. eurų. Senąja valiuta tai daugiau nei milijonas litų. „Labai džiugu, kad tokią dieną, kai užtemsta saulė, neužtemsta žmonių širdys,“ – „Maisto banko“ akcijos atidaryme kalbėjo Vilniaus meras R.Šimašius. Ir iš tiesų – nei saulės užtemimas, nei euro įvedimas, nei subjurę orai nesumažino Lietuvos gyventojų labdaringo entuziazmo. 73 miestuose nepasiturintiems paaukota 343716 ilgai negendančių maisto produktų. Juos rinkti padėjo 7,8 tūkst. savanorių. Šie skaičiai – naujas pavasarinių „Maisto banko“ akcijų rekordas. Geri rezultatai pasiekti neatsitiktinai. Šį kartą „Maisto banko“ akcija surengta plačiau – savanoriai budėjo 402 parduotuvėse. Svarbiausia, kad svetimą skausmą suprato ir nepasiturintiems nupirko maisto daugiau žmonių, nei anksčiau – 128 tūkstančiai.

Šiomis dienomis Kelmėje taip pat vyko „Maisto banko“ akcija. Mūsų gimnazistai dvi dienas budėjo ir aukoti ragino naujojoje „Maximoje“. Tai pirmokai Aušrinė Dichavičiūtė, Iveta Orlovaitė, Ingrida Dobrovolskytė, Monika Augustytė, Gintarė Klimaitytė, Titas Dirbanauskas, Laura Monkevičiūtė, Greta Gergardaitė, Evelina Palubinskytė, Monika Bačiūnaitė, antrokai Laura Lideikytė, Monika Tamkutė, Simona Korsakaitė, Gabrielė Šarlauskaitė,  Meida Petrauskaitė, Greta Vasiliauskaitė, Gražina Rimkutė, Aurelija Dapnytė, Reda Surblytė, Eimantė Korytė, Kornelija Vyšniauskaitė, Gvidonė Miklovaitė, Deimantė Andriulytė, trečiokai Aušra Norkutė, Aleksandra Turskytė, Goda Pelenytė, Gintarė Valčiukaitė, Skaistė Mockutė, ketvirtokas Gediminas Šimulis. Šioje parduotuvėje buvo surinkti 984 vienetai prekių už 898.24 eurų. Dar šešios mūsų pirmokės gimnazistės Vaiva Mockutė, Kamilė Banevičiūtė, Karolina Kančiauskytė, Viktorija Žalpytė, Aušra Šarlauskaitė ir Ugnė Paulauskaitė budėjo senojoje „Maximoje“.

Iš viso  trijose Kelmės parduotuvėse nepasiturintiems nupirko maisto daugiau žmonių, nei anksčiau – 1281 aukotojas.  Paaukota  2873 vienetai įvairių produktų. Paaukotas maistas atiteks vienišoms bei daugiavaikėms šeimoms, bedarbiams, pensininkams ir neįgaliesiems. Maistą socialinės organizacijos pradės dalinti dar prieš Šv. Velykas.

Nuoširdžiai dėkojame gimnazistams, prisidėjusiems prie kilnios akcijos.

Aurelija Grincevičienė,
vyresnioji etikos mokytoja