Monthly Archives: spalio 2015

Nauja bendradarbiavimo forma atveria duris naujoms galimybėms

prie pavdinimo

Per paskutiniuosius dešimtmečius Lietuvoje įvyko daug permainų švietimo srityje, tačiau naujovė – supažindinti vyresniųjų klasių mokinius su įvairiomis profesijomis juos įdarbinant – dar retas reiškinys.

Būtent tokią galimybę mūsų gimnazijos mokiniams šių mokslo metų pradžioje pasiūlė Kelmėje veikiančios ir transporto paslaugas Europoje teikiančios UAB „Dadodera“ direktorius Rastidas Genutis. Verslininkas kvietė jaunuolius laisvu po pamokų laiku padirbėti jo įmonės administracijoje, susipažinti su įmonės darbo specifika.

– Aš noriu suteikti galimybę mokiniams sužinoti, kokia yra logistikos verslo veikla: juos įdarbinti, kad įgytų žinių, o labiausiai įsitvirtinusius darbe – skatinti studijuoti transporto vadybą bei dirbti mūsų įmonėje. Be abejo, tokiam studentui bendrovė padengtų ir studijų išlaidas, suteiktų įvairią pagalbą, – pasakojo R. Genutis.

Gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytojas Nerijus Šarauskas sakė, jog pasaulyje vykstantys ekonominiai, socialiniai ir demokratijos procesai skatina verslą keisti požiūrį į jaunus žmones: dar jiems besimokant mokykloje integruoti į darbo rinką, kad studijas mokiniai rinktųsi motyvuotai ir pasverdami savo galimybes.

Spalio 23-ąją gimnazijoje pasirašant trišalę sutartį tarp  Kelmės J.Graičiūno gimnazijos, UAB „Dadodera“ ir gimnazisto Ernesto Gužausko tėvų, gimnazijos direktorius Rimas Bielskis džiaugėsi ir teigė, jog ateityje tikisi sulaukti ir kitų verslininkų iniciatyvų, bei vylėsi, jog vis daugiau gimnazistų susidomės panašiais pasiūlymais.

Nerijus Šarauskas,
ekonomikos ir verslumo mokytojas

DSCF4212

Netradicinė pamoka apie Australiją ir Naująją Zelandiją

prie pavadinimo

Spalio 21 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi svečiai iš Australijos bei Naujosios Zelandijos, kuriuos lydėjo Tytuvėnų gimnazijos mokinys Domantas Ivanauskas, praėjusius mokslo metus praleidęs Danijoje pagal Rotary klubo mainų programą. O svečiai Matthew George Stolz Kanowski, Sarah Aziza Summers (Australija) ir Megan Jane Parfitt (Naujoji Zelandija) taip pat yra Rotary mainų programos dalyviai.

Aktų salėje į netradicinę pamoką susirinkusius gimnazistus jie supažindino su savo šalių kultūra, papročiais, gamta, švietimo sistema. Sužinojome, kad Australijoje vaikai pradeda lankyti mokyklą nuo penkerių metų, Naujojoje Zelandijoje – penkerių ar vyresni. Šių šalių mokyklose labai svarbią vietą užima sportas. Australijoje vienas iš populiariausių – australiškas futbolas, Naujojoje Zelandijoje – regbis. Svečiai papasakojo ir apie klimato skirtumus: šių šalių gyventojai šv. Kalėdas švenčia ne džiaugdamiesi sniegu, o besidegindami paplūdimiuose.

Pamoka prabėgo greitai ir buvo įdomi. Mums, gimnazistams, buvo naudinga ir tai, kad galėjome klausytis gražios ir taisyklingos anglų kalbos, pasikalbėti su svečiais angliškai.

Viktorija Brazaitė

Viešnagė Europos informacijos centre ir „Delfi“ redakcijoje

prie pavadinimo

Įsibėgėjus naujiems mokslo metams, mes, Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai, toliau tęsiame projekto Erasmus+ „Menų spaustuvė“, susijusio su leidyba ir žiniasklaida, veiklą. Pagrindinė šio projekto tema – socialinė atskirtis. Projekto metu turime galimybę dalyvauti mobilumuose vykdami į kitas šalis, susipažinti su šių šalių kultūra, papročiais, diskutuoti socialinės atskirties klausimais, rašyti, kurti, pažinti ir parodyti save, tobulinti užsienio kalbų žinias, o svarbiausia – visa tai galime daryti nebijodami, jog kažkas mūsų nesupras ar neįvertins. Praėjusiais metais jau vykome į Prancūziją ir Ispaniją. Ten kūrėme projekto logotipą, rengėme fotografijos parodą, rašėme rašinius, o visai neseniai išlydėjome gimnazijos delegaciją į Italiją, jos laukiame grįžtant su šviežiais įspūdžiais bei naujais patyrimais.

Kartu su antrus metus vykstančio projekto koordinatore, anglų kalbos mokytoja Ineta Leščiauskiene ir istorijos mokytoja Reda Sakalauskiene spalio 8 dieną vykome į Vilnių norėdami sužinoti naujo apie spaudos, informacijos sklaidos, jaunimo mokymosi Europoje galimybes bei prasmingai, naudingai ir smagiai praleisti laiko.

Pirma vieta, kurią aplankėme, buvo Gedimino prospekte esantis Europos informacijos centras. Ten mus pasitiko labai šiltai ir maloniai. Šis centras kaupia informaciją apie Europos Sąjungą, nemokamai platina įvairius leidinius mokykloms, bibliotekoms, įvairioms įstaigoms ir, žinoma, šio centro lankytojams. Turėjome interaktyvųjį užsiėmimą, kurio metu galėjome užduoti mums rūpimus klausimus apie Europos Sąjungą, jos sudėtį, veiklą ir gauti išsamius atsakymus į juos. Tuščiomis neišėjome – iškeliavome ne tik kupini teigiamų emocijų, pasisėmę žinių, bet ir  kiekvienas gavome dovanų – apyrankę.

Antra mūsų stotelė buvo vienas didžiausių naujienų portalų Lietuvoje „Delfi“. Šiame portale pateikiami greiti bei objektyvūs straipsniai, karščiausios naujienos, naujausi fotoreportažai bei interviu. Turėjome puikią galimybę susipažinti su šio portalo vykdoma veikla, moderniosios spaudos galimybėmis, pamatėme ir sužinojome, kas vyksta portalo redakcijoje. Bendravome su žinomu žurnalistu, publicistu Andriumi Užkalniu, kuris skyrė savo laiko atsakydamas į mums rūpimus klausimus bei papasakodamas tiek apie „karčią“, tiek apie „saldžią“ savo žurnalistinę patirtį.

Po „sunkaus“ darbo paskutinė vieta, kurią aplankėme, buvo Nacionalinis dramos teatras. Ten žiūrėjome spektaklį „Biografija: vaidinimas“. Jame buvo svarstoma galimybė gyvenimą realizuoti scenoje – pervaidinti nepatikusias ar nepavykusias vietas. Spektaklis vertė susimąstyti  apie likimo neišvengiamumą bei asmeninį pasirinkimą.

Iš Vilniaus grįžome kupini įspūdžių, gerų emocijų, naujų žinių, išklausę įvairių istorijų, patyrimų bei pasisėmę kultūrinės patirties.

Gvidonė Miklovaitė

„Judrioji savaitė“ gimnazijoje

prie pavadinimo

Visoje Europoje rugsėjo 21 – 28 dienomis vyksta „Judriosios savaitės“ („Move Week-2015“) sporto renginiai. „Judriojoje savaitėje“ dalyvavo 43 šalys, 1704 miestai, vyko 5200 renginių. Lietuvoje šios savaitės metu vyko per 100 sveikatingumo renginių, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 24000 žmonių. Mūsų gimnazija trečius metus iš eilės dalyvauja šios savaitės, kurią Lietuvoje koordinuoja LKSKA „Nemunas“, renginiuose.

„Judrioji savaitė“ gimnazijoje buvo skirta futbolui: tris savaites vyko tradicinės tarpklasinės futbolo varžybos. Dalyvavo 12 komandų, sužaista 30 susitikimų, įmušti 103 įvarčiai. Įdomu, kad vieną komandą sudarė vien merginos.

Pirmąją vietą laimėjo IVd klasės komanda (D.Grigalaitis, V.Palubinskas, M.Bialaglovas, V.Balsys,

 G. Šurna, M.Ralovėcas, E.Bielskis), kuri finale po baudinių serijos rezultatu 4:2 nugalėjo praėjusių metų čempionus IVc klasės komandą, kurią sudarė K.Masalskis, D.Dzenys, A.Jokimčius, Ž.Adomaitis, S.Stralkauskas, M. Parnarauskas ir L.Bružas. III vieta atiteko  IVa klasei, o IV-ąją vietą iškovojo IIb klasė.

Apdovanoti ir geriausi klasių žaidėjai: T.Baracevičius (Ia), D.Levickis (Ib), E.Janavičius (Ic),

M.Šimkus (IIa), R.Musneckis (IIb), M.Reimeris (IId), P.Januška (IIIc), (G.Ežerskis (IIId),

K.Reimeris (IVa), K.Masalskis (IVc), M.Bialaglovas (IVd), merginų komandoje geriausia žaidėja pripažinta S.Šeputytė.

LKSKA „Nemunas“ suvenyrai įteikti kiekvienam varžybų dalyviui, medaliai ir taurės – nugalėtojams. Apdovanoti buvo ir varžybų teisėjai.

„Judriosios savaitės“ renginius mūsų gimnazijoje organizavo mokytojas Eugenijus Jafimovas.

Eugenijus Jafimovas,
geografijos mokytojas metodininkas

Išvyka į Šarnelę

prie pavadinimo

2015 metų spalio 7 dieną mūsų gimnazijos IVa klasės mokiniai ir  lietuvių kalbos mokytoja Vaida Karabienė vyko į Šarnelę Vytauto Mačernio ,,Vizijų“ takais. Kartu su Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mokiniais ir lietuvių kalbos mokytojomis aplankėme poeto tėviškę ir „Vizijų“ įamžinimo vietas, ,,Žaliąją trobelę“, kurioje surinkta informacija apie Vytautą Mačernį. Septyniose „Vizijų“ vietose mūsų mokyklos mokiniai ir Sedos gimnazistai skaitė „Vizijas“, klausė pasakojimų. Visi renginio dalyviai ant poeto kapo padėjo gėlių, uždegė žvakeles ir pagerbė kūrėją malda.

Padėkoję Sedos gimnazijos mokiniams bei mokytojoms, patraukėme į namus. Naudodamiesi proga, jog esame Žemaitijos krašte, aplankėme Barstyčių akmenį, kurisyra didžiausias akmuo šalyje. Kelionė buvo naudinga, informatyvi ir kupina gerų emocijų.

Aušrinė Dapnytė

Dalyvauta Konstitucijos egzamine

prie pavadinimo

Mūsų gimnazijos mokiniai išbandė jėgas Konstitucijos egzamine, kurį organizuoja Teisingumo ministerija.

Specialios Konstitucijos egzamino pamokos metu 30 mūsų gimnazijos mokinių sprendė testus, kurie šias metais nebuvo lengvi. Egzamino komisijos narys, VU Teisės fakulteto dekanas profesorius Tomas Davulis teigė, kad ,,rengdami užduotis atsižvelgėme į tai, kad egzaminas organizuojamas jau devintąjį kartą ir jo dalyviai tampa vis labiau išprusę. Siekiame, kad žmonės ne tik „išmoktų“ Konstituciją, bet ir mokėtų pritaikyti tas žinias“.

Gimnazijoje organizuotame pirmajame Konstitucijos egzamino etape geriausiai sekėsi IIIc klasės mokiniui Dovydui Elskiui ir IIIb klasės mokinei Vismantei Gorytei. Teisingai atsakę į 25 klausimus iš 30, jie pateko į antrąjį Konstitucijos egzamino etapą, kuris vyks spalio 13 d.

Sveikiname ir linkime sėkmės kitame etape!

Rima Servienė,
istorijos mokytoja metodininkė

Jau esame tikri gimnazistai!

prie pavadinimo

Paskutinį rugsėjo penktadienio rytą atėję į mokyklą pamatėme gausų būrį ketvirtokų, persirengusių kareiviškomis uniformomis.

Po pirmos pamokos mus, gimnazijos pirmokus, išsibarsčiusius po visą mokyklą, ketvirtokai susirado ir pradėjo „dažyti“ mūsų veidus – tai buvo skiriamasis naujokų ženklas! Vėliau ketvirtokai papasakojo mums apie savo gyvenimą gimnazijoje, uždėjo antspaudus…

Penktos pamokos pabaigoje išgirdome šurmulį ir į kabinetą įėjo grupelė ketvirtokų, palydėjusių mus į kiemą atlikti įvairių užduočių, kad taptume tikrais gimnazistais. Mokyklos aikštėje mus pasitiko muzikos studija „Obertonas“ ir kiti ketvirtokai. Muzikantai pagrojo mums skirtą dainą, o tuo metu mes šokinėjome, plojome ir darėme įvairius pratimus, kol buvo ruošiamos užduotys. Kadangi krikštynų tema „Šauktiniai“, užduotys buvo sportiškos. Bėgome ratą, nešėme savo draugus, šliaužėme po tinklu, šokinėjome per padangas ir per virvę… Ir (pagaliau!) – priesaika.

Po to visi sugužėjome į savo kabinetus, pasišnekėjome, žinoma, nusifotografavome. Dabar esame tikri gimnazijos bendruomenės nariai!

 Monika Akstinaitė

Sveikinome mokytojus!

prie pavadinimo

Mokytojo dienos rytą gimnazijos ketvirtokai pakvietė savo mokytojus į aktų salę – ten laukė šventiškai papuošta aplinka, fotosesija ir koncertas!

Koncertą pradėjo lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai, atskubėję pasveikinti galbūt būsimųjų savo mokytojų. Plačiausios šypsenos buvo skirtos mažiesiems, besistengiantiems kuo aiškiau ir garsiau padeklamuoti eilėraščių posmus, dainuojantiems nuotaikingą dainelę! Savo kolegoms sveikinimo žodžius, nuoširdžius linkėjimus ir saldžią dovaną – šakotį – skyrė „Ąžuoliuko“ direktorė D.Gedminienė. Dėkodamas už sveikinimą gimnazijos direktorius R.Bielskis įteikė mažiesiems maišelį saldainių.

Vėliau koncerte skambėjo gimnazistų atliekamos dainos ir prasmingi žodžiai, skirti mokytojams, šoko mokytojos D.Bakšienės vadovaujamos  šokėjos. Sveikinimus ir linkėjimus visų gimnazistų vardu išsakė gimnazistų prezidentas E.Gajauskas, o gimnazistų tarybos nariai mokytojams įteikė po raudoną rožę.

Pasibaigus koncertui direktorius R.Bielskis dėkojo šventę surengusiems mokiniams, pasveikino savo kolegas Mokytojo dienos proga.

Tądien gimnazijos mokytojus tradiciškai pavadavo ketvirtokai, būrelis gimnazistų darbavosi ir lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“.

Džiugu, kad mūsų gimnazijos informacinių technologijų mokytoja metodininkė I.Petrauskienė dalyvavo Mokytojų dienai skirtame renginyje Vilniuje, į kurį aktyviausius, geriausius Lietuvos savivaldybių pedagogus pakvietė Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Ji mūsų gimnazijos mokytoją apdovanojo padėkos raštu už nuoširdų ir kūrybingą pedagoginį darbą.

Susitikimas su Europos Parlamento nariu Gabrieliumi Landsbergiu

PRIE PAVADINIMO

Jau antrus metus mūsų gimnazija koordinuoja ir dalyvauja projekte Erasmus+ „Menų spaustuvė“ (projekto koordinatorė – anglų kalbos mokytoja Ineta Leščiauskienė). Šio projekto dalyviams yra suteikiama galimybė susipažinti ir daugiau išmokti apie leidybą, informacijos sklaidą, oratorystę, lavinti kūrybiškumą, vykti į mobilumus Ispanijoje, Italijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje (šios šalys yra projekto partnerės), susipažinti su šių šalių kultūra, švietimo sistema, patiems kurti, lavinti savo gebėjimus, kalbų žinias ir skelbti savo kūrinius ir pasiekimus viešai.

Vykdydami projekto veiklą, rugsėjo 29 d. gimnazijos konferencijų salėje dalyvavome susitikime su Europos Parlamento nariu Gabrieliumi Landsbergiu bei jį lydėjusiu biuro vadovu Jonu Survila. Susitikimo tema – „Ateities mokykla ES“. Visą rugsėjo mėnesį mūsų mokykla diskutavo, svajojo ir kalbėjo šia tema – rašėme rašinius lietuvių, anglų, vokiečių kalbomis, piešėme, diskutavome, kūrėme parengtis ir domėjomės švietimo sistemos galimybėmis ateityje, svajojome, kokioje mokykloje norėtumėme mokytis.

Visą savo veiklą apibendrinome Europos kalbų dienos renginyje, o šis susitikimas leido dar kartą pasikalbėti aktualia tema ir išgirsti europarlamentaro Gabrieliaus Landsbergio nuomonę ir patirtį. Visi likome sužavėti šio žmogaus kaip oratoriaus sugebėjimais, įdomiais pasakojimais, sklandžiai ir aiškiai dėstoma nuomone, galėjome užduoti mums rūpimų klausimų švietimo tema ir sulaukti išsamių atsakymų.

Mes, gimnazistai, džiaugiamės galimybe dalyvauti šiame Erasmus+ projekte ir susitikti su tokiomis asmenybėmis kaip G.Landsbergis. Neabejoju, kad visi iki vieno praplėtėme savo akiratį, sužinojome daug naujo ir įgavome neįkainojamos patirties.

Eimantė Korytė