Monthly Archives: lapkričio 2015

Pelnytas IV-osios Lietuvos mokinių muzikos olimpiados diplomas!

prie pavadinimo

2015 m. lapkričio 21 d. Klaipėdos universiteto Menų akademijoje įvyko IV-oji Lietuvos mokinių muzikos olimpiada, į kurią iš įvairių šalies mokyklų susirinko apie 40 mokinių.

Iš Kelmės į olimpiadą vyko J.Graičiūno gimnazijos IVd klasės mokinys Gabrielius Šurna ir jam gitaromis bei smuiku pritariantys draugai – muzikos studijos „Obertonas“ muzikantai Mantas Ralovėcas, Grigas Andrulis, Marius Sakalauskas bei jų vadovas muzikos mokytojas ekspertas Svajūnas Klimas.

Olimpiados dalyviai buvo suskirstyti į dvi amžiaus kategorijas, jos metu mokiniai buvo vertinami keturiose srityse: buvo tikrinamos mokinių muzikinės žinios, skaitymas iš lapo, dainos atlikimas ir savo kūrybos kompozicijos atlikimas – jai iš anksto reikėjo paruošti ir kompozicijos aprašą. Olimpiados pabaigoje diplomais buvo apdovanoti šių sričių nugalėtojai.

Pirmoje olimpiados dalyje, kol buvo vertinamos mokinių muzikinės, teorinės žinios, muzikos mokytojams seminarą „Muzikos komponavimo procesas: kaip mokiniai kuria muziką?“ surengė Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos prezidentė, profesorė dr. Rūta Girdzijauskienė. Malonu, kad mūsų gimnaziją ji paminėjo kaip kuriančią, muzikuojančią mokyklą!

Antroje olimpiados dalyje įdomu buvo klausytis mokinių autorinės kūrybos, dažniausiai tai buvo pjesės fortepijonui, vokaliniai kūriniai, brandumu nustebino klaipėdiečio A.Zubės sukurta kompozicija – ją padėjo atlikti jaunuolių choras. O kelmiškio Gabrieliaus sukurta daina „Standing By The Moon“, kurią jis atliko grodamas gitara ir padedamas gitaristų M.Ralovėco ir M.Sakalausko, sulaukė ypač audringo palaikymo – tai buvo vienintelis kūrinys, kuriam salė pritarė plojimais!

Įspūdingoje Koncertų salėje baigę groti savos kūrybos kompozicijas, olimpiados dalyviai skubėjo į auditoriją, kur autoritetinga komisija – KU Menų akademijos Muzikos katedros dainavimo dėstytojas, profesorius,  Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro dainavimo pedagogas Edvardas Kaniava, Lietuvos edukologijos universiteto Muzikos katedros dainavimo dėstytoja, Edukacinių tyrimų instituto Neformaliojo švietimo programos vadovė dr.Vaiva Jucevičiūtė Bartkevičienė ir KU Menų akademijos Muzikos katedros dainavimo dėstytojas, docentas Mindaugas Gylys – klausėsi ir vertino jaunuolių pasirinktų dainų atlikimą. Mūsų gimnazistas G.Šurna, atlikęs grupės „Pelenai“ dainą „Lopšinė“ (jam gitara ir smuiku pritarė M.Ralovėcas ir G.Andrulis) pralenkė visus savo amžiaus kategorijos dalyvius ir IV-oje Lietuvos mokinių muzikos olimpiadoje pelnė diplomą už geriausiai atliktą dainą! Tai puikus laimėjimas prestižinėje olimpiados srityje! Be to, G.Šurna buvo apdovanotas ir specialiais prizais – knygomis, žurnalais apie muziką ir kūrybą, kompaktine plokštele. Mokytojui S.Klimui Lietuvos muzikų sąjunga dovanojo metinę žurnalo „Muzikos barai“ prenumeratą.

Kaip pats Gabrielius sako, dalyvauti respublikinėje olimpiadoje buvo labai smagi ir įdomi patirtis. Vertinti visi dalyvių gebėjimai – nuo muzikinių žinių iki kūrybinių sugebėjimų. Anot vaikino, muzikos teorija nėra jo „stichija“, todėl geriau sekėsi groti ir dainuoti. Smagiausia jam ir buvo atlikti savo kūrybos muziką ir dainą „Lopšinė“. Pasak G.Šurnos, malonu būti įvertintam ir apdovanotam, gauti prizų, bet svarbiausia pasidalinti savo muzika su kitais ir įkvėpti bei džiuginti žmones, skleisti gerą energiją savo nuoširdžiu muzikavimu. Jis ir jo draugai nekantriai laukia ir kitų konkursų bei koncertų!

Sveikiname G.Šurną ir jo draugus M.Ralovėcą, G.Andrulį ir M.Sakalauską bei vaikinų muzikos mokytoją S.Klimą, kurie šauniai pasirodė respublikinėje Muzikos olimpiadoje!

Gimnazijoje antrą kartą organizuota „Atvirų IT pamokų diena“

IMG_0067

Lapkričio 24 d. gimnazijos informacinių technologijų (IT) mokytojai Ilona Sventickienė, Ilijana Petrauskienė bei Algirdas Barančiukas kolegas, rajono bendrojo lavinimo mokyklose dirbančius IT mokytojus kvietė dalyvauti atvirose IT pamokose.

Vyresnioji IT mokytoja I. Sventickienė kvietė stebėti pamokas „Sąlyginė funkcija IF ir procentų skaičiavimas“ (IIIa klasėje) bei „Datos funkcijos“ (IVd ir IVb klasėse). Mokytoja metodininkė I. Petrauskienė IIIb klasėje vedė pamoką „Tabuliatoriai“, o IVd ir IVb klasėse – „Funkcijos SUM, COUNT, AVERAGE, NOT, OR, AND“. IIIa klasės mokiniai, padedami mokytojo metodininko A. Barančiuko, savo įgūdžius gilino pamokoje „Kelių lygių sąrašai“, o IVd ir IVb klasių mokiniai – pamokose „Sąlyginė funkcija IF“.

Antrą kartą gimnazijos IT mokytojų surengtoje „Atvirų IT pamokų dienoje“ dalyvavo ir pamokas stebėjo Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Irena Janušienė, gimnazijos direktorius Rimas Bielskis, rajono IT mokytojai, neseniai gimnazijoje pradėjęs dirbti ekonomikos mokytojas Nerijus Šarauskas.

Stebėtojai negailėjo gerų žodžių gimnazijos IT mokytojams už inovacijas vestose pamokose, gerą pamokų struktūrą bei laiko planavimą. Gimnazijos direktorius R.Bielskis išreiškė viltį, kad šis gimnazijos IT mokytojų rengtas bei tradiciniu tampantis metodinis renginys gali būti paskata ir kitiems gimnazijos mokytojams organizuoti kažką panašaus, nes jų patirtis, kompetencijos tai daryti leidžia.

Algirdas Barančiukas,
IT mokytojas metodininkas

Poezijos rudenėlis gimnazijoje

prie pavadinimo

Šių metų lapkričio 19 dieną mūsų gimnazijoje vyko tradicinis Poezijos rudenėlis, skirtas poetui Jonui Graičiūnui atminti. Renginyje dalyvavo 18 jaunųjų poetų iš Kelmės rajono mokyklų: Vaiguvos Vlado Šimkaus, „Aukuro“ pagrindinių, Kražių gimnazijos, Kelmės profesinio rengimo centro. Mūsų gimnazijai atstovavo Gabrielė Mockutė, Kornelija Vyšniauskaitė, Rugilė Andrulytė, Danguolė Čerbinaitė, Gabrielius Šurna, Mantas Ralovėcas, Lukas Rašimas.

Poezijos rudenėlį Vytauto Mačernio eilėmis pradėjo ir vedė IIIc klasės mokiniai: Emilija Sasnauskaitė, Eimantė Korytė, Armandas Druktenis, Nojus Armonas ir Rimvydas Budreckis, jiems vadovavo ir literatūrinę kompoziciją kūrė mokytoja Valerija Puišienė. Jaunuosius kūrėjus pasveikino ir padrąsino direktorius Rimas Bielskis. Dalyvių parašytas eiles vertino komisija, kurią sudarė Kelmės rajono literatų klubo „Vieversys“ prezidentas Viktoras Gulbinas, vienas žymiausių mūsų krašto rašytojų Vladas Kalvaitis, rašytoja, laikraščio „Bičiulis“ redaktorė Ona Jautakė, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stonienė.

Renginyje skambėjo ne tik mokinių poezija – jį pagyvino abiturientų Manto Ralovėco ir Gabrieliaus Šurnos muzikinės improvizacijos, kurių pagrindas – Vytauto Mačernio sonetai. Beje, susirinkusiems į šventę klausytojams ypač patiko Gabrieliaus sukurti eilėraščiai: kiekvieną perkaitytą jo eilėraštį palydėdavo nuoširdūs salės plojimai! Taip pat komisiją nustebino dar niekada šioje kūrėjų šventėje neregėtas dalykas – pertraukos metu, vadovaujami mokytojos Vaidos Karabienės, dalyviai bendromis jėgomis sukūrė eilėraštį, skirtą komisijai. Šiuo eilėraščiu mokiniai įrodė savo gebėjimą kurti ir bendrauti!

Pasibaigus pirmajai šventės daliai, vertinimo komisija skubėjo aptarti mokinių kūrybą. Apie ją vėliau trumpai pakalbėjo, jauniesiems poetams patarimų negailėjo V.Gulbinas. Komisijos sprendimu buvo apdovanotos  keturios laureatės: Viltė Navickaitė iš Vaiguvos Vl. Šimkaus pagrindinės mokyklos, Martyna Juozapaitytė iš Kražių gimnazijos, Kelmės PRC mokinė Karolina Petrošiūtė ir mūsų gimnazijos pirmokė Rugilė Andrulytė. Joms atminimo dovanas įteikė komisijos narės O.Jautakė ir D.Stonienė. Paskatinamuosius prizus V.Gulbinas įteikė mūsų gimnazistams G.Šurnai ir M.Ralovėcui, kurie ne tik skaitė savo poeziją, bet ir atliko savo kūrybos dainas, ir Kelmės PRC moksleivei Vaidai Šimkutei. Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro atstovė Jūratė Bačiūnienė šio centro įsteigtą prizą skyrė jaunajai poetei iš Vaiguvos Evelinai Užkurytei. Kiti dalyviai bei jų lietuvių kalbos mokytojos gavo padėkos raštus, kuriuos teikė V.Gulbinas ir direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė.

Už šio tradicinio renginio organizavimą dėkoti turime J.Graičiūno gimnazijos lituanistėms Valerijai Puišienei, Vaidai Karabienei, Genovaitei Rutkūnienei, Vilmai Paulauskienei ir direktoriaus pavaduotojai Živilei Klimienei.

 Emilija Sasnauskaitė

Tolerancijos renginių savaitei pasibaigus

prie pavadinimo

Kelmės J.Graičiūno gimnazijoje vyko renginių savaitė, skirta Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Tarptautinė tolerancijos diena nuo 1995 m. UNESCO sprendimu minima lapkričio 16-ąją.

Per etikos, pilietiškumo pamokas mokiniai diskutavo apie tolerancijos, pakantumo kitaip mąstančiam, atrodančiam, neįgaliajam, ligoniui reikšmę. Savaitės metu, atsiliepdami į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą, gimnazistai kūrė tolerancijos mozaiką: kiekviena klasė tolerancijos tematika apipavidalino pasirinktą žodžio TOLERANCIJA raidę, buvo sukurta ir mozaika, liudijanti apie gimnazijos bendruomenės veiklą, susijusią su tolerancija, atjauta, supratingumu, labdara, socialinės atskirties mažinimu.

Gimnazistai pristatė įgyvendinamus tarptautinius Erasmus+ projektus, susijusius su stereotipų laužymu, tolerancijos ugdymu, kultūriniu pažinimu: „Menų spaustuvė“, „Mokykloje kylančių konfliktų sprendimas ir valdymas“.

Gimnazijos antrokai susitiko ir tolerancijos, diskriminacijos, imigracijos temomis diskutavo su buvusiu mūsų gimnazistų prezidentu, dabar Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Socialinės politikos specialybės III kurso studentu Aidu Gedminu.

Paskutiniąją Tolerancijos savaitės dieną aktų salėje vyko srautinė pamoka, kurią surengė gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro veiklą organizuojantys mokytojai. Pamokos tema buvo „Tolerancija vakar, šiandien ir ateityje. Tolerancija ir pakantumas Kelmės istorijoje“. Pamoką pradėjusi direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė pasidžiaugė, kad toleranciją mūsų gimnazistai suvokia kaip ypač svarbią vertybę. Ji priminė, kad gimnazijoje 2013 metais atlikto Pilietiškumo suvokimo tyrimo duomenimis, į pirmąjį vertybių dešimtuką I-II klasių gimnazistai iškėlė toleranciją, jai pagal vertybių skalę teko šeštoji vieta.

Pamokos metu pranešimą „Tolerancija ir pakantumas Kelmės istorijoje“, iliustruotą senosios Kelmės nuotraukomis, skaitė gimnazistės Gabija Križanauskaitė ir Gina Kelpšaitė.Gimnazistams buvo įdomu sužinoti, kaip per kelis šimtmečius Kelmėje susiformavo tam tikra skirtingų religinių konfesinių, tautų bendro sugyvenimo ir pakantumo vieni kitiems kultūra, kaip taikiai sugyveno Kelmės gyventojai lietuviai ir žydai, vokiečiai, lenkai, rusai. Veikė katalikų, protestantų bažnyčios, dvi sinagogos, žydų dvasinė mokykla, o Kelmės gimnazijoje mokėsi įvairių tautybių jaunuoliai. Istorijos mokytojas Egidijus Ūksas parengė Ic klasės gimnazistų atliktos kelmiškių apklausos apie toleranciją apžvalgą – deja, teko pripažinti, kad dalis apklaustųjų Kelmės žmonių nebūtų labai pakantūs kitos tautos ar religijos kaimynams… 

Tarptautinių projektų koordinatorė anglų kalbos mokytoja Ineta Leščiauskienė papasakojo, kuo naudingi yra šie projektai, kuriuose dalyvauja mūsų gimnazija, kaip jie plečia jauno žmogaus akiratį, kultūrinį pažinimą, ugdo toleranciją, bei paragino juose aktyviai dalyvauti. Apie tai, kaip „ištirpsta“ stereotipai pabuvus svečiose šalyse, ko iš kitų tautų žmonių galima pasimokyti, kalbėjo ir gimnazistė Emilija Sasnauskaitė, su projekto komanda viešėjusi Turkijoje, Stambule.

Susirinkę į srautinę pamoką gimnazistai, išklausę pranešimų, pasisakymų, turėjo progos pamąstyti ir atsakyti į klausimus, kodėl kartais esame nepakantūs kitos tautybės, religijos, kitų įsitikinimų žmonėms ir ar viską galima toleruoti. Juk tolerancija – tai ne abejingumas, o supratimas, kad pasaulyje esame skirtingi, bet visi reikalingi, verti supratimo ir pagarbos, atjautos ir – jei reikia –  pagalbos.

DĖMESIO – „Muzikos dirižablis“!

prie pavadinimo

2015 m. gruodžio 11 d. 13 val. Kelmės J.Graičiūno gimnazijoje vyks tradicinis „gyvai“ grojančių jaunimo muzikos grupių festivalis „Muzikos dirižablis“. Kviečiame dalyvauti. Nuostatus ir dalyvio anketą rasite čia.

Visus mūsų gimnazistus ir mokytojus kviečiame į šį „gyvo“ garso koncertą – ne tik klausysimės muzikos, bet ir balsuosime už labiausiai patikusią grupę ir taip išrinksime tą, kuri pelnys Žiūrovų simpatijų premiją!

NUOSTATAI (anketa)

Išvyka į šokio spektaklį  ,,Altorių šešėly“

cdb_Altoriu-sesely_p1

Per rudens atostogas ketvirtų klasių mokiniai ir lietuvių kalbos mokytoja Vaida Karabienė vyko į Šiaulių kultūros centrą, kuriame žiūrėjo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro  spektaklį „Altorių šešėly“, sukurtą pagal Vinco Mykolaičio-Putino romaną.

Gėrėjomės įtaigia atlikėjų vaidyba, gražiais kostiumais, nuostabiomis dekoracijomis, staigia scenų kaita, pamatėme klasikinio baleto, sportinių, neoklasikinių šokių, tango elementų. Įdomu buvo stebėti, kaip šokis perteikia kunigo Liudo Vasario dvasinę evoliuciją.

Po spektaklio aptarėme sceninį kūrinį ir diskutavome, kodėl rašytojas V.Mykolaitis-Putinas atkakliai saugojo romaną nuo bet kokių bandymų ekranizuoti, inscenizuoti ir kategoriškai argumentavo: „Taip nesunku nukrypti į banalumą.“

Grįžome kupini gerų įspūdžių ir puikios nuotaikos.

Vaida Karabienė,
vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja

Oratorių kalbos Sicilijoje

prie pavadinimo

Įsibėgėjęs Erasmus+ projektas „Menų spaustuvė“ mūsų gimnazijoje pradėjo savo antruosius metus gausybe edukacinių renginių: rašinių lietuvių, užsienio kalbomis ir piešinių konkursu „Ateities mokykla ES“, istorijos, etikos pamokomis ir klasių valandėlėmis ta pačia tema, geriausių konkursinių darbų parodos atidarymu per Europos kalbų dieną, susitikimu-diskusija su europarlamentaru Gabrieliumi Landsbergiu bei projekto dalyvių išvyka į Europos informacijos centrą bei Delfi portalo redakciją Vilniuje. O projekto kūrybinį ciklą, skirtą oratorinio arba viešojo kalbėjimo menui lavinti, užbaigė tarptautinis susitikimas Canicatti, Sicilijoje.

Mūsų gimnazijos komanda šį kartą buvo labai vyriška: į Siciliją vyko gimnazistai Marius Sakalauskas, Egidijus Tavoras, Titas Servutas, Rokas Andrulis ir Matas Urbelis. Juos lydėjo mokytoja Ineta Leščiauskienė. Atvykus į Trapani oro uostą, teko apie keturias valandas važiuoti autobusu į Canicatti miestą. Mes laiko veltui nešvaistėme ir pakeliui aplankėme Marsalos miestą, garsų savo vynu, druska ir Garibaldžio kariuomenės išsilaipinimu – iš čia jis pradėjo Italijos suvienijimo kampaniją. Toliau pamatėme Sciacca – miestą, žymų savo versmėmis ir kvapą gniaužiančiais panoraminiais vaizdais. Žinoma, jų netrūko ir toliau tęsiant kelionę prie Scala dei Turchi – turkų laiptų, kurie dėl neįprastos baltos spalvos uolų ir Andrea Camilleri „Komisaro Montalbano“ detektyvinio serialo tapo turistų traukos centru. Galiausiai vėlai vakare atvykome į Canicatti, kur mūsų jau laukė italų šeimos ir antrieji namai, kurie neabejotinai tokiais ir tapo tą nepamirštamą savaitę.

Pirmadienis prasidėjo Teatro Sociale mokyklų prisistatymu ir nuostabiu šeimininkų koncertu su šokiais ir dainomis. Mes surengėme trumpą lietuvių kalbos pamokėlę savo užsieniečiams draugams: išmokėme juos pasakyti „trumpiausią“ lietuvišką žodį „nebeprisikiškiakopūsteliaudamas“! Mokykloje laukė tėvų paruošti pietūs, o po jų – apsilankymas miesto rotušėje ir turas po Canicatti. Antradienis buvo skirtas UNESCO pasaulio paveldo sąraše įtrauktoms vietovėms lankyti. Pirmiausia aplankėme Piazza Armerina ir jos garsiąją Villa Romana del Casale – prabangią romėnų dvaro vilą su neįtikėtinai puikiai išsilaikiusiomis ir nepaprasto grožio mozaikomis, vaizduojančiomis ir mitų scenas, ir kasdieninį visų visuomenės sluoksnių gyvenimą. Po to pasukome į Caltagironę – miestą, garsėjantį savo majolikos ir terra-cotta keramika.

Pilni įspūdžių trečiadienį pradėjome darbuodamiesi: naudodamiesi informacinėmis technologijomis pristatėme savo prezentacijas apie tai, kaip mes įsivaizduojame socialiai įtraukiančią ir atsakingą ateities mokyklą. Mūsų atstovas Titas kalbėjo apie sporto svarbą mokykloje bei asmenybės vystymuisi ir siūlė įtraukti daugiau fizinių užsiėmimų į mokyklos programą. Po kiekvieno pristatymo kildavo diskusijos. Pasibaigus prezentacijoms, išbandėme dar vieną viešo kalbėjimo rūšį – pasakojimą (story telling). Buvo pakviesti trys svečiai: Gabriele Gruttadauria – neįgalus mokinys vežimėlyje, Miky Ciobanu – rumunų kilmės imigrantė mokinė ir Omar Cisse – jaunas dirbantis imigrantas. Jie – tarsi sėkmingos socialinės integracijos pavyzdžiai, pasakojo mums savo gyvenimo istorijas, o projekto dalyviai klausėsi ir uždavinėjo klausimus.

Po rimtų diskusijų pietavome picerijoje ir ragavome daugybę rūšių picų. Po to aplankėme Naro miestą. Kitą dieną netikėtai gavome trumpas atostogas, nes buvo paskelbta ypatinga padėtis dėl besiartinančios audros ir visos mokyklos bei viešos įstaigos buvo uždarytos. Audrai praėjus, penktadienį vėl skaisčiai švietė saulė ir mes išvykome į garsųjį Šventyklų slėnį prie Agrigento. Čia, prie Junonos šventyklos, šeimininkai italai mums pademonstravo, kaip antikinėje Romoje garsieji romėnų oratoriai sakydavo savo kalbas. Pirmiausia buvo pristatytas viešojo kalbėjimo įvadas: kokios kalbų rūšys ir sudedamosios dalys, kam jos buvo skirtos ir kokie buvo keliami reikalavimai oratoriams. Galiausiai vienas italas, apsirengęs senovės romėnų rūbais, lotyniškai pasakė garsiąją Cicerono kalbą prieš Katiliną, o jo partnerė tą pačią kalbą išvertė angliškai. Cicerono Ars Oratoria tokioje įkvepiančioje vietoje, tiesiog alsuojančioje istorija, visiems padarė neišdildomą įspūdį – mes tarsi nusikėlėme į praeitį, padėjusią pamatus ir šiuolaikinei Europos civilizacijai. Tuo pačiu suvokėme, koks svarbus ir kokią galią turi sakytinis žodis viešajame gyvenime.

Pakeliui į namus neiškentėme neišsimaudę šiltoje Viduržemio jūroje, o iš ten skubėjome į paskutinį renginį – tarptautinę konferenciją apie ateities mokyklą. Konferencija vyko JT debatų principu, ją vedė ekspertė Janette van Geenen. Mūsų komandos atstovo Egidijaus kalba apie demokratinę mokyklą sukėlė tikrą diskusijų audrą: vieni jo pasiūlymus karštai palaikė, kiti abejojo ir teikė priešingus… Po debatų rašėme rezoliuciją – penkios tarptautinės grupės susumavo savo idėjas. Visos grupės sutarė, kad tokie Erasmus+ programos projektai yra neįkainojama patirtis jaunimui, o tuo pačiu – ir visai ES ateičiai. Ši rezoliucija tarsi vainikavo visą mūsų darbą susitikimo metu. Mūsų gimnazijos leidybos centre ji bus išleista atskiru leidiniu kartu su geriausiais projekto dalyvių rašiniais apie ateities mokyklą, o pristatysime leidinį kito tarptautinio susitikimo Kelmėje metu. Į jį atvyks mūsų projekto partneriai iš Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, Vokietijos.

Išvykome namo, braukdami ašarą, jau ilgėdamiesi surastų draugų ir jų šeimų, karštos Sicilijos saulės. Tik ilgai liūdėti nepavyks, laukia nauji darbai, nauji susitikimai Vokietijoje ir Lietuvoje.

Ineta Leščiauskienė,
anglų kalbos mokytoja metodininkė, projekto koordinatorė

IMG_7538

prie pavadinimo

„Maisto banko“ akcijoje savanoriavo gimnazistai

P1150240

Spalio 16-17 dienomis Lietuvoje vykusios jubiliejinės 20-osios „Maisto banko“ akcijos metu geradariai nepasiturinčių maitinimui paaukojo 372 tūkst. vnt. ilgai negendančių maisto produktų už 341 tūkst. eurų. Akcijos metu paaukota 136 910 kartų, dalyvavo 322 socialinės organizacijos, aukojamą maistą padėjo rinkti 7784 savanoriai, akcija vyko 406 parduotuvėse. „Visai nedaug pritrūko iki praeitais metais pasiekto visų laikų maisto produktų aukojimo rekordo, kuomet buvo surinkta maisto už 357 tūkst. eurų. Tačiau labai džiaugiamės ir „sidabriniu“ rezultatu“, – mintimis dalinosi „Maisto banko“ akcijos koordinatorius Tadas Beržonskas.

Mūsų gimnazistai dvi dienas budėjo naujojoje „Maximoje“ ir kvietė žmones aukoti maisto produktų sunkiau gyvenantiems Kelmės krašto žmonėms. „Maisto banko“ akcijoje dalyvavo pirmokai Šimkutė Evelina, Andriuškaitė Vasarė, Tijunaitytė Vita,  Tarasevičiūtė Aušrinė, Mankevičiūtė Deimantė, Kaušiūtė Monika, Baranauskas Aurimas; antrokaiMockutė Vaiva, Juškutė Žyginta, Kušeliauskytė Gabija, Kančiauskytė Gintarė, Norkutė Monika, Gergardaitė Greta, Tavoraitė Fausta, Augustytė Monika, Klimaitytė Gintarė, Dobrovolskytė Ingrida, Orlovaitė Iveta, Dichavičiūtė Aušrinė; trečiokai Latiškevičiūtė Ernesta, Ivanauskytė Diana, Druktenis Armandas, Tamkutė Monika, Bukčiūtė Džestina, Vyšniauskaitė Kornelija, Surblytė Reda, Lideikytė Laura,  Minelgaitė Rasa, Ivanauskytė Inesa, Žiauberis Valentinas, Levickas Jonas; ketvirtokas Ralovėcas Mantas. Kelmėje paaukota maisto prekių už 3200 eurų.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios akcijos: gimnazistams – savanoriams bei visiems aukojusiems.

Aurelija Grincevičienė,
vyresnioji etikos mokytoja

P1150240