Monthly Archives: balandžio 2016

Gimnazistai – rajoniniame moralinių dilemų sprendimo konkurse

prie pavadinimo

Balandžio 22 dieną vyko rajoninis dorinio ugdymo renginys, skirtas  9-11 (I-III) klasių mokiniams – pirmasis moralinių dilemų sprendimo konkursas „Ką aš galiu padaryti ?“ Į jį susirinko mokiniai iš Kražių, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinsko, Tytuvėnų, Pakražančio ir Kelmės J.Graičiūno gimnazijų. Mūsų gimnazijai atstovavo antrokė Fausta Tavoraitė ir trečiokai Deimantė Andriulytė, Armandas Druktenis, Marija Beišytė, Jonas Levickas, Erikas Rimkus, Valentinas Žiauberis. Šį konkursą organizavo rajono dorinio ugdymo mokytojų būrelio pirmininkė Aurelija Grincevičienė ir Tytuvėnų gimnazijos tikybos mokytoja Regina Vaičiulienė.

Renginį daina „Baltas rytas“ pradėjo J. Graičiūno gimnazijos mokiniai Deimantė Andriulytė  ir Armandas Druktenis. Po dainos mokyklų komandos prisistatė, o vėliau darbas vyko mišriose komandose. Mokiniai kūrė naujus prisistatymus, analizavo įvairias situacijas ir sprendė  egzistencines, socialines, moralines problemas; žiūrėjo filmuotą medžiagą ir ją aptarė; žaidė, kūrė, vaidino. Buvo įdomu ir laikas prabėgo greitai!

Konkurso pabaigoje visi mokiniai ir juos ruošę mokytojai buvo apdovanoti Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo padėkos raštais, kuriuos įteikė vyriausioji šio skyriaus specialistė Zita Barakauskienė. Aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti šokoladinėmis pasagėlėmis. Jas beveik visas susižėrė mūsų gimnazistai!Pirmasis dorinio ugdymo mokytojų ir mokinių susitikimas praėjo, bet liko įdomios idėjos, draugų šypsenos, malonūs prisiminimai.

Aurelija Grincevičienė,
vyresnioji etikos mokytoja

P1150881

Vyko rajoninis informacinių technologijų konkursas

IMG_2641

Balandžio 14 d. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos informacinių technologijų (IT) mokytojai Ilijana Petrauskienė, Ilona Sventickienė bei Algirdas Barančiukas sukvietė rajono bendrojo lavinimo mokyklų 9–12 klasių mokinius į informacinių technologijų konkursą. Mokiniai, kurie buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes, konkurse rungėsi komandomis bei individualiai. Visos užduotys buvo susijusios su Kelmės rajonu – lankytinomis vietomis, paminklais, žymiais žmonėmis…

Jaunesniųjų grupėje (9–10 kl.) komandą sudarė trys mokiniai, kurie atliko užduotis teksto rengykle, skaičiuokle bei kūrė pristatymus. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai šioje grupėje sekėsi Kražių gimnazijos komandai (Gitana Šaltytė, Erika Kniūraitė, Edvinas Buivydas). Keliomis dešimtosiomis nuo jų atsiliko Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos jaunesnieji (Lukas Mikalauskas, Gabrielė Rimkutė, Marius Sakalauskas), o trečioji vieta atiteko Šaukėnų Vl. Pūtvio-Putvinskio gimnazistams (Gerardas Remeikis, Dovydas Bužinskas, Dovidas Ričkus). Šioje amžiaus grupėje dar rungėsi Elvyravos ir Kelmės „Aukuro“ pagrindinių mokyklų bei Tytuvėnų ir Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijų mokiniai.

Vyresniųjų grupėje (11–12 kl.) rungėsi tik 4 komandos, nors gimnazijų rajone tikrai daugiau! Kaip ir jaunesnieji mokiniai, vyresnieji taip pat atliko užduotis teksto rengykle, skaičiuokle bei rengė pristatymus, tačiau užduotys buvo sudėtingesnės. Pirmąją vietą šioje amžiaus grupėje iškovojo Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos komanda (Greta Rimkutė, Mantas Jocius, Emilija Sasnauskaitė). Šiek tiek nuo jos atsiliko ir antrąją vietą pelnė Tytuvėnų gimnazijos komanda (Karolis Levickas, Arminas Drukteinis, Dovilė Stoškutė), o trečioji vieta atiteko šaukėniškiams (Modestas Skurauskas, Karolis Želvys, Kristupas Šlimas). Ketvirti liko Užvenčio gimnazistai.

Mokykloje mokant informacinių technologijų, 10 klasės mokiniams gali būti siūlomi trys šio dalyko moduliai: programavimo, kompiuterinės leidybos bei tinklalapių pagrindų. Tai laisvai pasirenkami moduliai, todėl konkurse 10 klasės mokiniai darbus atliko individualiai.

Programavimo užduotį rinkosi tik Tytuvėnų ir Kelmės gimnazistai. Kelmiškis IIc klasės mokinys Vilius Gečas buvo nepralenkiamas programuotojas! Kompiuterinės leidybos užduotis atliko tik Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokinės, o iš jų geriausiai sekėsi Gabijai Lukonaitei (IIa klasė). Tiklalapių kūrimo žinias bei įgūdžius rodė Kražių ir Kelmės Jono Graičiūno gimnazijų mokiniai. Pastarosios mokyklos IIb kasės mokinei Faustai Tavoraitei tai padaryti sekėsi geriausiai.

11–12 klasių mokiniai, besimokydami informacinių technologijų A kursu, gali rinktis vieną iš trijų siūlomų modulių:  programavimo, elektroninės leidybos, duomenų bazių pagrindų. Programavimo užduotį atliko tik dviejų mokyklų – Tytuvėnų ir Kelmės Jono Graičiūno gimnazijų – atstovai. Kelmiškis Karolis Reimeris (IVa klasė) geriausiai atliko šią užduotį.

Elektroninės leidybos užduotį atliko tik Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai, o geriausiai sekėsi Sauliui Krugliakovui ((IIIb klasė).

Po konkurso mokiniai buvo pakviesti puodelio arbatos, kavos ar sulčių, vaišinosi saldumynais bei diskutavo apie konkursą. Už vaišes konkurso rengėjai dėkoja rėmėjui – Nerijaus Šarausko vertimų biurui.

Konkursas organizuojamas kaip alternatyva IT olimpiadai, kurios metu mokiniai atlieka tik programavimo užduotis, nors IT dalykas – ne vien programų rašymas. Gaila, kad ir IT valstybinio brandos egzamino didesnioji praktinių užduočių dalis (50 %) yra programavimo užduotys.

Konkursas organizuojamas antrus metus ir jo rengėjai – Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos IT mokytojai –tikisi, kad jis taps tradiciniu ir jame dalyvaus daugiau rajono mokyklų.

Algirdas Barančiukas,
Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos
IT mokytojas metodininkas

Gimnazistų sėkmė Angliškos dainos konkurse

prie pavadinimo

Balandžio 8 d. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai – Deimantė Andriulytė, Jorūnė Antanaitytė, Gabrielius Šurna, Grigas Andrulis, Matas Jafimovas, Mantas Ralovėcas, Gvidonė Miklovaitė – dalyvavo IX Angliškos dainos konkurse Tytuvėnų gimnazijoje.

Konkurse pasirodė dviejų amžiaus grupių dalyviai. Kiekvienas dalyvis savo pasirodymuose stengėsi kuo įdomiau ir tiksliau atspindėti konkurso temą – DISCO stilių. Mūsų gimnazijos atstovai atliko du kūrinius. Pirmasis buvo atlikėjo Rick James „Give It To Me“. Antrasis – trijų DISCO hitų „One Way Ticket“, „Sunny“, „Daddy Cool“, atliktų grupės „Boney M“, mišinys.

Visiems dalyviams pasirodžius, komisijos nariai sprendė, kam skirti prizines vietas abiejose amžiaus grupėse. Galiausiai visi sulaukėme verdikto. Labiausiai džiuginantis tiek dalyvavusius J.Graičiūno gimnazijos muzikantus ir dainininkus, tiek visą mūsų gimnaziją komisijos sprendimas – pirma vieta Angliškos dainos konkurso vyresniųjų grupėje!

Deimantė Andriulytė

Teatro festivalis Kelmėje ir „Tamošius Bekepuris“

prie pavadinimo

Balandžio 11–15 d. Kelmės rajone vyko penktasis nacionalinis teatrų vaikams ir jaunimui ASITEŽO festivalis. Festivaliai kaskart rengiami skirtingose Lietuvos vietose. Viena iš aplinkybių, kad festivalis buvo organizuotas būtent Kelmėje, yra ta, kad visai neseniai asociacijos narių gretas papildė Kelmės mažasis teatras. Šio festivalio tikslas – praturtinti regiono kultūrinį gyvenimą.

Balandžio 11 d. mūsų gimnazijoje vyko teatro „Cezario grupė“ spektaklis pagal Kazio Binkio poemą „Tamošius Bekepuris“. Teatras „Cezario grupė“ – profesionalus teatras, vadovaujamas režisieriaus ir dramaturgo Cezario Graužinio. Teatre vaidina Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas, Vilma Raubaitė ir Julius Žalakevičius.

Spektaklio, į kurį sugužėjo gausus būrys ne tik gimnazistų, bet ir „Aukuro“, Liolių pagrindinių mokyklų, „Kražantės“ progimnazijos mokinių, metu buvo parodytas senovės lietuvių piršlybų procesas, kurį teko išgyventi ir pagrindiniam veikėjui Tamošiui. Piršliai šį ypatingą ir svarbų procesą nori pakreipti taip, kaip jiems patogiau, tačiau kas iš tiesų labiau patinka uždarajam Tamošiui? Ar jis išdrįs pasakyti savo nuomonę?

Patys spektaklio kūrėjai apie jį kalba taip: „Muzikantai groja, aktoriai prabyla, bet kada nors visi nutyla, ir klausimas svarbus pakyla: apie ką tyli vyrai? Jie, aišku, mums nepasakys, nebent suūks, suuoks, gal dar sušoks. Visad moterys kalbės daugiau, dainuos garsiau, vaidins labiau, nes vyrai… tyli geriau.“. 

Emilija Sasnauskaitė

Ekonomikos žinių konkursas J. Graičiūno gimnazijoje

IMG_2585

Balandžio 8 d. Kelmės J. Graičiūno gimnazija sukvietė rajono mokyklų 9–10 klasių mokinius į ekonomikos žinių konkursą. Šešių rajono mokyklų mokiniai ekonomikos žinias atskleidė atlikdami tris užduotis, kurias konkursui parengė Šiaulių universiteto Ekonomikos katedros docentai Henrikas Karpavičius bei Solveiga Skunčikienė.

Konkurse dalyvavo 15 geriausiai rajone ekonomiką išmanančių mokinių, kurie ne tik atliko testo užduotis bei sprendė uždavinius, tačiau ir analizavo situaciją. Mūsų gimnazijai atstovavo Paulina Baltrušaitytė, Monika Akstinaitė, Titas Suveizdis, Deividas Valiuška, Kamilė Jurgilaitė, Dominykas Apočkinas, Aušrinė Mickūnaitė. Geriausiai konkurse sekėsi Tytuvėnų gimnazijos gimnazistei Živilei Minčinauskaitai. Jai atiteko pagrindinis prizas. Konkurse prizines vietas taip pat užėmė Kelmės J.Graičiūno gimnazijos pirmos klasės mokiniai Monika Akstinaitė, Titas Suveizdis, Deividas Valiuška bei Elvyravos pagrindinės mokyklos dešimtokas Tautvydas Šarauskas.

Konkursą organizuoti padėjo J. Graičiūno gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytojas Nerijus Šarauskas, Šiaulių universiteto ekonomikos katedros atstovai, Kelmės profesinio regimo centro Tytuvėnų skyriaus ekonomikos ir verslumo mokytoja Rasa Martinkienė, rajono ekonomikos mokytojų metodinis būrelis, Kelmės suaugusiųjų mokymo centras.

Konkurso rėmėjų – UAB „Antivis“, UAB „Etovis“, kaimo turizmo sodybos „Raganynė“, Nerijaus Šarausko vertimų biuro – dovanomis džiaugėsi visi konkurso dalyviai! Nuostabias atminimo dovanas pagamino medžio meistrai iš „Kelmas.lt“. Įteikus dovanas, J.Graičiūno gimnazijos padėkos raštus, buvo vaišintasi tortu, skirtu specialiai šiai progai. Pasak Šiaulių universiteto Ekonomikos katedros docento dr. Henriko Karpavičiaus, šis renginys yra aukšto lygio ir parodo, kad Kelmės rajone yra ekonomiką išmanančių ir ja besidominčių mokinių, o tai didelis juos mokančių, kvalifikuotų mokytojų nuopelnas.

Konkurso organizatoriai tikisi, kad kitąmet konkurse dalyvaus daugiau mokinių, nes mūsų rajone yra nemažai gimnazijų bei pagrindinių mokyklų, kuriose mokosi ekonomika besidomintys ir jos besimokantys mokiniai.

Nerijus Šarauskas
Ekonomikos ir verslumo mokytojas

Gimnazijos tinklininkai – zoninių varžybų nugalėtojai

gimn. 2016 prie pavadinimo

Kovo 19 d. Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių vaikinų tinklinio žaidynių zoninės varžybos, kuriose dalyvavo komandos iš Kelmės (Jono Graičiūno gimnazija), Šiaulių (Juliaus Janonio gimnazija), Panevėžio (Juozo Balčikonio gimnazija), Radviliškio rajono (Šeduvos gimnazija), Biržų („Saulės“ gimnazija). Mūsų gimnazijos tinklininkai, kuriuos treniruoja kūno kultūros mokytojas metodininkas Darius Barauskis, visas komandas įveikė rezultatu 2:0 ir tapo šių varžybų nugalėtojais!

Tinklininkų komanda – kapitonas Marius Barauskis, Erikas Barakauskas, Justinas Beresnevičius, Ailantas Sutkus (visi vaikinai iš IIb klasės), IId klasės mokiniai Gustas Buivydas, Benas Rimdeika, Simas Grigalaitis ir Mantvydas Ralys iš Ia klasės – iškovojo kelialapį į tarpzonines varžybas, kurios balandžio 22 d. vyks Kelmėje, „Kražantės“ progimnazijoje. Linkime jiems sėkmės!

gimn. 2016 prie pavadinimo

Paskaita ir seminaras apie Holokaustą ir propagandą

IMG_prie pavadinimo

Kovo 30 d. popietę mūsų gimnazijoje lankėsi Austrijos „Gedenkdienst“ visuomeninės organizacijos savanoriai, nuo rugpjūčio mėnesio gyvenantys Vilniuje ir dalyvaujantys Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus veikloje. Vykdydami projektą „Kalbamės apie Holokaustą mokykloje“ vaikinai vyksta į Lietuvos mokyklas, skaito paskaitas ir veda praktinius užsiėmimus šia tema. Mūsų gimnazijoje paskaita apie Holokaustą buvo skirta trečių gimnazijos klasių mokiniams. Po paskaitos mokiniai, susiskirstę į grupes, dalyvavo seminare „Propagandos priemonės ir poveikis“, atliko užduotis, diskutavo.

Paskaitos metu supažindinta su antisemitizmu, nacių politika karo metu, Holokaustu Lietuvoje. Holokausto metu buvo beveik visiškai sunaikinti Lietuvos žydai – apie 190 000 žmonių. Lietuvos istorijoje Holokaustas pasižymi didžiausiu aukų skaičiumi per trumpą laikotarpį. Taip pat pateiktyse buvo rodomas Karlo Jėgerio raportas, žydų populiacijos žemėlapis Lietuvos teritorijoje. Pagal šį žemėlapį, Kelmės rajone žydų gyvenę ypač daug – jie ir sudarė didesniąją dalį gyventojų.

Seminare mokiniai susipažino su propaganda įvairiose šalyse bei jos rūšimis. Rūšys skirstomos į tris spalvas: jei informacijos šaltinis žinomas, o informacija teisinga, tai – baltoji propaganda, jei nežinomas, o informacija neobjektyvi – pilkoji, jei nurodomas netikras platintojas, o žinios melagingos – juodoji propaganda. Žmonės labiausiai jos yra paveikiami, kai šalyje tvyro nepasitenkinimas, sukeliamos stiprios emocijos. Šiais laikais propagandai labai patogu sklisti internetu, ypač – socialiniuose tinkluose. Taip pat kalbėta ir apie tai, kaip apsaugoti save nuo neigiamo propagandos poveikio, raginta kritiškai mąstyti.

Paskaita ir praktiniai užsiėmimai vyko anglų kalba, taigi gimnazistai turėjo galimybę ne tik gilinti istorijos, bet ir anglų kalbos žinias, pasimokyti viešojo kalbėjimo. Įdomu buvo susipažinti su kitos šalies jaunuoliais, kurie baigę mokyklą vietoj tarnavimo armijoje pasirinko savanorišką veiklą kitoje šalyje. O Holokaustas, kaip teigė vienas savanorių, ypač svarbi tema šiandienos agresyviame pasaulyje. Jo nuomone, svarbu apie tai kalbėti, veikti, kad didžiausia pasaulio istorijoje Katastrofa nepasikartotų.

Emilija Sasnauskaitė

„Maisto banko“ akcijoje savanoriavo gimnazistai

prie pavadinimo

Kovo 18-19 dienomis parduotuvėse finišavusi priešvelykinė „Maisto banko“ akcija nepasiturinčiųjų maitinimui sukrovė naują aruodą. Dvi dienas maisto aukoję geradariai „Maisto banko“ akcijos savanoriams visoje Lietuvoje perdavė 326 tūkstančius įvairių ilgai negendančių maisto produktų. Šios paramos vertė – daugiau nei 304 tūkst. Eurų!

Mūsų gimnazistai dvi dienas budėjo naujojoje „Maximoje“ ir kvietė žmones aukoti maisto produktų sunkiau gyvenantiems Kelmės krašto žmonėms. „Maisto banko“ akcijoje dalyvavo pirmokai Grišiūtė Agnė, Andriuškaitė Vasarė, Tijunaitytė Vita,  Mankevičiūtė Deimantė; antrokai Atkočaitytė Kornelija, Grišiūtė Evelina, Dzevintauskaitė Goda, Ežerskytė Aistė, Mockutė Vaiva, Žalpytė Viktorija, Kislauskaitė Gustė, Juškutė Žyginta, Kušeliauskytė Gabija, Kančiauskytė Gintarė, Norkutė Monika, Tavoraitė Fausta, Rukas Neilas, Augustytė Monika, Klimaitytė Gintarė; trečiokai Vyšniauskaitė Kornelija, Surblytė Reda, Lideikytė Laura,  Minelgaitė Rasa, Žiauberis Valentinas, Levickas Jonas, Rakauskas Erlandas, Strelkauskis Danielius, Rimkus Erikas. Kelmėje prekybos centruose „Maxima“ ir „IKI“ paaukota 1481 vnt. ilgai negendančių produktų

Nuoširdžiai dėkojame prisidėjusiems prie šios akcijos: ir gimnazistams, ir visiems aukojusiems.

Aurelija Grincevičienė,
vyresnioji etikos mokytoja

Mūsų gimnazistai – istorinių žinių konkurso nugalėtojai

prie pavadinimo

2016 m. kovo 16 d. Kelmės J.Graičiūno gimnazijos komanda, kurią sudarė Ib klasės mokiniai Leonora Kirklytė, Gabrielė Rimkutė, Titas Suveizdis ir Dovilė Tifenzentaitė, dalyvavo kasmetiniame rajono mokinių istorinių žinių konkurse Kelmės krašto muziejuje. Ši komanda laimėjo gimnazijoje organizuotą konkursą ir įgijo teisę atstovauti mūsų gimnazijai rajoniniame konkurse. Šių metų konkurso tema buvo ,,Dvarų vaidmuo istorijoje“. Konkurse dalyvavo penkios rajono mokyklų komandos.

Konkursas šiemet prasidėjo netradiciškai: gimnazijos šokėjos, vadovaujamos mokytojos Dianos Bakšienės, susirinkusiems pašoko senovinį šokį, o svečius pasitiko ir pasveikino puikiais rūbais pasipuošę dvarininkai, kuriuos vaidino mokytojos Valerijos Puišienės parengti III klasės gimnazistai Eimantė Korytė ir Armandas Druktenis. Konkurso pradžia tarsi nukėlė visus į praėjusį amžių, sukūrė dvaro atmosferą.

Konkursą sudarė trys dalys. Pirmiausia komandos parodė, kaip atliko namų užduotį – pristatė pasirinktą Lietuvos dvarą. Mūsų gimnazijos komanda parengė pristatymą apie Plungės dvarą, akcentavo jo svarbą ir įtaką regionui, Lietuvos kultūrai ir istorijai.

Antrojoje konkurso dalyje reikėjo atsakyti į testo klausimus bei atlikti praktines užduotis apie dvarus, įvykius, žmones – visi jie susiję su Kelmės kraštu.

Džiugu, kad geriausiais atlikti užduotis sekėsi mūsų gimnazijos komandai, laimėjusiai I vietą ir apdovanotai organizatorių padėkos raštais ir prizais. O istorijos konkursą-šventę organizavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Kelmės krašto muziejus, LIMA Kelmės skyriaus ir rajono istorijos mokytojų metodinis būrelis.

 Rima Servienė,
istorijos mokytoja metodininkė

IMG_0461