Daily Archives: 2016-04-05

Paskaita ir seminaras apie Holokaustą ir propagandą

IMG_prie pavadinimo

Kovo 30 d. popietę mūsų gimnazijoje lankėsi Austrijos „Gedenkdienst“ visuomeninės organizacijos savanoriai, nuo rugpjūčio mėnesio gyvenantys Vilniuje ir dalyvaujantys Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus veikloje. Vykdydami projektą „Kalbamės apie Holokaustą mokykloje“ vaikinai vyksta į Lietuvos mokyklas, skaito paskaitas ir veda praktinius užsiėmimus šia tema. Mūsų gimnazijoje paskaita apie Holokaustą buvo skirta trečių gimnazijos klasių mokiniams. Po paskaitos mokiniai, susiskirstę į grupes, dalyvavo seminare „Propagandos priemonės ir poveikis“, atliko užduotis, diskutavo.

Paskaitos metu supažindinta su antisemitizmu, nacių politika karo metu, Holokaustu Lietuvoje. Holokausto metu buvo beveik visiškai sunaikinti Lietuvos žydai – apie 190 000 žmonių. Lietuvos istorijoje Holokaustas pasižymi didžiausiu aukų skaičiumi per trumpą laikotarpį. Taip pat pateiktyse buvo rodomas Karlo Jėgerio raportas, žydų populiacijos žemėlapis Lietuvos teritorijoje. Pagal šį žemėlapį, Kelmės rajone žydų gyvenę ypač daug – jie ir sudarė didesniąją dalį gyventojų.

Seminare mokiniai susipažino su propaganda įvairiose šalyse bei jos rūšimis. Rūšys skirstomos į tris spalvas: jei informacijos šaltinis žinomas, o informacija teisinga, tai – baltoji propaganda, jei nežinomas, o informacija neobjektyvi – pilkoji, jei nurodomas netikras platintojas, o žinios melagingos – juodoji propaganda. Žmonės labiausiai jos yra paveikiami, kai šalyje tvyro nepasitenkinimas, sukeliamos stiprios emocijos. Šiais laikais propagandai labai patogu sklisti internetu, ypač – socialiniuose tinkluose. Taip pat kalbėta ir apie tai, kaip apsaugoti save nuo neigiamo propagandos poveikio, raginta kritiškai mąstyti.

Paskaita ir praktiniai užsiėmimai vyko anglų kalba, taigi gimnazistai turėjo galimybę ne tik gilinti istorijos, bet ir anglų kalbos žinias, pasimokyti viešojo kalbėjimo. Įdomu buvo susipažinti su kitos šalies jaunuoliais, kurie baigę mokyklą vietoj tarnavimo armijoje pasirinko savanorišką veiklą kitoje šalyje. O Holokaustas, kaip teigė vienas savanorių, ypač svarbi tema šiandienos agresyviame pasaulyje. Jo nuomone, svarbu apie tai kalbėti, veikti, kad didžiausia pasaulio istorijoje Katastrofa nepasikartotų.

Emilija Sasnauskaitė

„Maisto banko“ akcijoje savanoriavo gimnazistai

Kovo 18-19 dienomis parduotuvėse finišavusi priešvelykinė „Maisto banko“ akcija nepasiturinčiųjų maitinimui sukrovė naują aruodą. Dvi dienas maisto aukoję geradariai „Maisto banko“ akcijos savanoriams visoje Lietuvoje perdavė 326 tūkstančius įvairių ilgai negendančių maisto produktų. Šios paramos vertė – daugiau nei 304 tūkst. Eurų!

Mūsų gimnazistai dvi dienas budėjo naujojoje „Maximoje“ ir kvietė žmones aukoti maisto produktų sunkiau gyvenantiems Kelmės krašto žmonėms. „Maisto banko“ akcijoje dalyvavo pirmokai Grišiūtė Agnė, Andriuškaitė Vasarė, Tijunaitytė Vita,  Mankevičiūtė Deimantė; antrokai Atkočaitytė Kornelija, Grišiūtė Evelina, Dzevintauskaitė Goda, Ežerskytė Aistė, Mockutė Vaiva, Žalpytė Viktorija, Kislauskaitė Gustė, Juškutė Žyginta, Kušeliauskytė Gabija, Kančiauskytė Gintarė, Norkutė Monika, Tavoraitė Fausta, Rukas Neilas, Augustytė Monika, Klimaitytė Gintarė; trečiokai Vyšniauskaitė Kornelija, Surblytė Reda, Lideikytė Laura,  Minelgaitė Rasa, Žiauberis Valentinas, Levickas Jonas, Rakauskas Erlandas, Strelkauskis Danielius, Rimkus Erikas. Kelmėje prekybos centruose „Maxima“ ir „IKI“ paaukota 1481 vnt. ilgai negendančių produktų

Nuoširdžiai dėkojame prisidėjusiems prie šios akcijos: ir gimnazistams, ir visiems aukojusiems.

Aurelija Grincevičienė,
vyresnioji etikos mokytoja

Mūsų gimnazistai – istorinių žinių konkurso nugalėtojai

2016 m. kovo 16 d. Kelmės J.Graičiūno gimnazijos komanda, kurią sudarė Ib klasės mokiniai Leonora Kirklytė, Gabrielė Rimkutė, Titas Suveizdis ir Dovilė Tifenzentaitė, dalyvavo kasmetiniame rajono mokinių istorinių žinių konkurse Kelmės krašto muziejuje. Ši komanda laimėjo gimnazijoje organizuotą konkursą ir įgijo teisę atstovauti mūsų gimnazijai rajoniniame konkurse. Šių metų konkurso tema buvo ,,Dvarų vaidmuo istorijoje“. Konkurse dalyvavo penkios rajono mokyklų komandos.

Konkursas šiemet prasidėjo netradiciškai: gimnazijos šokėjos, vadovaujamos mokytojos Dianos Bakšienės, susirinkusiems pašoko senovinį šokį, o svečius pasitiko ir pasveikino puikiais rūbais pasipuošę dvarininkai, kuriuos vaidino mokytojos Valerijos Puišienės parengti III klasės gimnazistai Eimantė Korytė ir Armandas Druktenis. Konkurso pradžia tarsi nukėlė visus į praėjusį amžių, sukūrė dvaro atmosferą.

Konkursą sudarė trys dalys. Pirmiausia komandos parodė, kaip atliko namų užduotį – pristatė pasirinktą Lietuvos dvarą. Mūsų gimnazijos komanda parengė pristatymą apie Plungės dvarą, akcentavo jo svarbą ir įtaką regionui, Lietuvos kultūrai ir istorijai.

Antrojoje konkurso dalyje reikėjo atsakyti į testo klausimus bei atlikti praktines užduotis apie dvarus, įvykius, žmones – visi jie susiję su Kelmės kraštu.

Džiugu, kad geriausiais atlikti užduotis sekėsi mūsų gimnazijos komandai, laimėjusiai I vietą ir apdovanotai organizatorių padėkos raštais ir prizais. O istorijos konkursą-šventę organizavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Kelmės krašto muziejus, LIMA Kelmės skyriaus ir rajono istorijos mokytojų metodinis būrelis.

Rima Servienė,
istorijos mokytoja metodininkė