Monthly Archives: gegužės 2016

Aukso medaliai – gimnazijos tinklininkams!

prie pavadinimo

Gegužės 27–28 d. Šiaulių sporto mokyklos „Dubysa“ sporto salėje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių finalinės tinklinio varžybos. Finaliniame ketvertuke susirungė Druskininkų „Ryto“ gimnazijos, Varėnos raj. Vydenių pagrindinės m-klos, Šiaulių J. Janonio gimnazijos ir Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos tinklininkai.

Pirmą dieną mūsų gimnazijos tinklininkai susitiko su Šiaulių tinklininkais. Rezultatu 2:1 šio susitikimo pergale džiaugėsi graičiūniškiai.

Antrą dieną gimnazistai susirungė su stipria Druskininkų komanda, tačiau jiems vilčių nepaliko ir susitikimą laimėjo 2:0. Paskutinis pergalingas finalinio etapo susitikimas (2:0 – mūsų gimnazijos vaikinų pergale) su Varėnos komanda užtikrino J. Graičiūno gimnazijos tinklininkams Lietuvos mokyklų žaidynių čempionų titulą, kuris į gimnaziją sugrįžo po 10 metų.

Sveikiname komandos kapitoną Marių Barauskį, tinklininkus Simą Grigalaitį, Benediktą Rimdeiką, Eriką Barakauską, Gustą Buivydą, Ailantą Sutkų, Justiną Beresnevičių ir komandos trenerį Darių Barauskį!

Darius Barauskis,
kūno kultūros mokytojas metodininkas

Atvirų durų savaitei pasibaigus

prie pavadinimo

Kelmės J.Graičiūno gimnazijoje pasibaigė tradicinė Atvirų durų savaitė – jos metu organizuojami įvairūs renginiai, pristatantys gimnazijos bendruomenės metų veiklą.

Pirmoji – Gimnazisto – diena prasidėjo į aktų salę iškilmingai įnešant Vyčio vėliavą, kurią gimnazijos bendruomenei dovanojo lenktynininkas Benediktas Vanagas. Po to vyko gimnazistų savivaldos renginiai. Gimnazistų prezidentas Eimantas Gajauskas pateikė metų veiklos ataskaitą, prisistatė kandidatai į prezidentus, protų mūšio metu išrinkta šauniausia gimnazijos klasė – ja tapo IIIc (auklėtoja R.Sakalauskienė). Buvo pristatyta gimnazijoje vykstančių tarptautinių Erasmus+ projektų „Menų spaustuvė“ ir „Mokykloje kylančių konfliktų sprendimas ir valdymas“ veikla, mainų vizitai. Tądien išdalintos įvairios nominacijos gimnazistams ir mokytojams. O naujuoju gimnazistų prezidentu išrinktas IIId klasės mokinys Erikas Rimkus.

Būsimųjų gimnazistų dieną gimnazija sulaukė būrio svečių: mokinių, kurie nuo rugsėjo 1-osios planuoja mokytis gimnazijoje, ir jų tėvelių. Būsimiesiems pirmokams pristatyta gimnazija, surengta ekskursija po mokyklą, būsimieji trečiokai susipažino su vidurinio ugdymo programos modeliu, ugdymo planų susidarymo principais.

Matematikos diena prasidėjo atvira integruota matematikos-lietuvių kalbos pamoka ,,Matematikos terminų kirčiavimas”, kurią Ic klasėje vedė mokytojos Romutė Kurmienė ir Genovaitė Rutkūnienė. Vėliau vyko matematikos protų mūšis. Jame dalyvavo trys jungtinės I ir II klasių gimnazistų komandos: ,,Agrastai”, kurią sudarė Ic klasės mokinės Viktorija Augustytė, Brigita Samušytė, Monika Akstinaitė ir Deimantas Valantiejus, Monika Norkutė iš IId klasės; ,,Tuščia vieta”, kurios nariai Leonora Kirklytė, Dovilė Tifenzenaitė, Akvilė Sarulytė iš Ib klasės ir Ugnius Drazdovas bei Vilius Gečas iš IIc; ,,Spanguolės” – ją sudarė Ia klasės mokinės Egita Banevičiūtė, Rugilė Andrulytė, Miglė Poškutė, Agnė Urbelytė ir IIb klasės mokinys Erikas Barakauskas. Dar vieną komandą ,,Tie geresni” sudarė žiūrovai: Ib klasės mokinės Rugilė Truncytė, Karolina Jenciutė, Danielė Jeselskytė, Grigas Andrulis iš IIa ir Kornelija Jeselskytė iš IIc klasės. Po atkaklios kovos nugalėtoja tapo ,,Agrastų” komanda, antrąją vietą užėmė ,,Tuščia vieta”, trečiąją – komanda ,,Tie geresni”. Protų mūšį organizavo ir renginį vedė mokytojos R.Kurmienės vadovaujami IIId klasės gimnazistai.

Menų dieną gimnazijoje buvo atidaryta IIId klasės mokinės Deimantės Janušauskaitės dailės darbų paroda, pristatyti gimnazijos leidybos centre išleisti leidiniai. O jų šiemet buvo keli: ,,Ateities mokykla” – šiame leidinyje publikuojami Erasmus+ projekto ,,Menų spaustuvė” dalyvių iš Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Italijos ir, žinoma, mūsų gimnazijos rašiniai ir piešiniai, kuriuose jaunuoliai svajoja, kokia turėtų būti mokykla, kokioje jie norėtų mokytis. O ji, svajonių mokykla, ir labai moderni, ir virtuali, tačiau labai svarbu, mokinių nuomone, kad joje vyrautų šilti ir nuoširdūs, draugiški santykiai.

Kitas leidybos centre išleistas leidinys – 19-asis Kelmės J.Graičiūno gimnazijos mokinių ir mokytojų kūrybos almanacho numeris, kuriame tilpo daugiau kaip šimto autorių kūryba: eilėraščiai, rašiniai, piešiniai, nuotraukos. ,,Sugrįžimų” skyriuje, kuriame publikuojama jau baigusiųjų gimnaziją kūryba, šįkart buvusios gimnazistės, dabar Vilniaus universiteto Kūrybos komunikacijos studijų programos studentės Liucijos Alubickytės darbai. Savo laiške mokyklai, be kita ko, ji rašo: ,,Tai yra vieta, apie kurią negalėčiau pasakyti nė vieno blogo žodžio, vieta, į kurią kartais grįžti norisi net labiau nei į tikruosius savo namus. Galvodama, kodėl taip yra, randu kelis atsakymus.

Visų pirma, mokykla buvo ta vieta, kurioje aš sutikau žmones, man tapusius autoritetais, žmones, dėl kurių aš pati tapau žmogumi. Mokytojai man perdavė ne tik žinias, bet ir vertybes, savo gyvenimo patirtis. Tai mane ir užaugino. Tik mokytojų dėka dabar einu tuo keliu, kuriuo noriu eiti, ir darau tai, kas man patinka ir teikia džiaugsmą. (…) Bet koks mažas mano asmeninis laimėjimas yra palydimas žodžiais: ,,Tai pavyko tik gimnazijos dėka“. Didžiuojuosi, kad buvau Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos dalimi, džiaugiuosi, kad dabar savo veikla atstovauju savo mokyklai, mylimai Kelmei. Tegul dabartiniai gimnazistai žino, kad labai pavydžiu jiems galimybės sėdėti mano didžiųjų autoritetų pamokose. Linkiu gimnazijoje jiems atrasti tai, ką atradau aš – savo kelią”.

Menų dieną pristatyta ir gimnazijos garso įrašų studijoje įrašyta muzikos studijos „Obertonas“ muzikantų Gabrieliaus Šurnos, Manto Ralovėco, Grigo Andrulio ir Mato Jafimovo autorinės kūrybos kompaktinė plokštelė „Obertonas“: 14 metrų nuo žemės“. Jos viršelio dizainas, panaudojant gimnazistės Emilijos Sasnauskaitės nuotraukas, sukurtas leidybos centre. Kompaktinėje plokštelėje – dvylika dainų, susirinkusiems žiūrovams muzikantai pagrojo šešias, o pavadinimą „Obertonas“: 14 metrų nuo žemės“ paaiškino labai paprastai: tiek metrų yra nuo žemės iki ketvirtame gimnazijos aukšte įsikūrusios muzikos studijos – atstumas, padedant vadovui mokytojui Svajūnui Klimui,  išmatuotas tiksliai!

Padėkos ir muzikos dieną surengtas šventinis koncertas, kurio metu įteiktos premijos gimnazistams. ,,Amatų” premiją, kurios steigėjas yra Nerijaus Šarausko vertimų biuras, pelnė IVa klasės gimnazistas Sigitas Jokubaitis. ,,Sporto” premija, kurios steigėjas – Kelmės tinklinio sporto klubas ,,Rūta”, įteikta IIb klasės mokiniui Mariui Barauskiui. ,,Muzikos” premijos steigėjas Alvydas Šlefendorfas šiemet ją įteikė IVd klasės mokiniui Gabrieliui Šurnai, o ,,Hipokrenės” premiją už kūrybinius laimėjimus gimnazijos mokinių ir mokytojų kūrybos klubo ,,Hipokrenė” pirmininkė mokytoja Valerija Puišienė įteikė IVd klasės mokiniui Mantui Ralovėcui. ,,Mokslo” premiją šiemet pelnė IIc klasės mokinys Ugnius Drazdovas, o Antano Mikalajūno premijos laureatė – IIIc klasės mokinė Emilija Sasnauskaitė.

Šventės metu padėkos raštais buvo apdovanota daugiau kaip šimtas gimnazistų, gimnazijos direktorius Rimas Bielskis dėkojo visai gimnazijos bendruomenei už pasiekimus, metų veiklą, rėmėjams – už pagalbą įgyvendinant įvairius projektus ir idėjas.

Bėk su Erasmus+

IMG_1792

Gegužės 22 d. Vilniuje vyko tradicinis maratonas „We Run Vilnius 2016“. Šiais metais jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai, anglų kalbos mokytoja Ineta Leščiauskienė ir direktorius Rimas Bielskis. Maratono metu galima bėgti 22 km, 10 km arba 5 km distanciją. Neseniai pasibaigusio tarptautinio Erasmus+ projekto „Menų spaustuvė“ komanda „Asfalto velniai“ ir dar vykstančio Erasmus+ projekto „Mokykloje kylančių konfliktų sprendimas ir valdymas“ komanda „Stebuklingi“ kartu su dar 500 įvairių Erasmus+ projektų dalyvių iš visos Lietuvos ir užsienio šalių sudarė didžiulę „Bėk su Erasmus+“ komandą ir kartu įveikė 5 km distanciją. Pasipuošę mėlynais marškinėliais su užrašu „Bėk su Erasmus+“, įsimaišėme tarp visų kitų baltais marškinėliais vilkinčių maratono bėgikų ir parodėme, kokia didelė ir vieninga yra bendra Erasmus+ projekto komanda! Dar prieš maratoną, apšilimo metu, buvome apdovanoti specialiais Erasmus+ prizais už laimėjimą Facebook’o komandų nuotraukų konkurse. Laimėti konkursą mums padėjo visi dabartiniai gimnazijos mokiniai, mokytojai, jau baigę gimnaziją ir daugybė kitų žmonių, aktyviai spausdami „patinka“ po mūsų komandos nuotrauka, kurios autorė yra gimnazistė Emilija Sasnauskaitė. Kepinami šiltos vėlyvo pavasario saulės įveikėme distanciją, pasipuošėme „We Run Vilnius“ medaliais ir džiaugėmės neblogais rezultatais. Vėliau pietavome Beatos picerijoje „Jurgis ir drakonas“, o grįžtant namo aplankėme ir Kauno Pažaislio vienuolyną. Į Kelmę grįžome kupini geros nuotaikos ir įspūdžių!

Eimantė Korytė

IMG_1792

Mokomės gyventi draugiškai!

prie pavadinimo

Gegužės 17 dieną grupė Kelmės J. Graičiūno gimnazijos mokinių – Erasmus+ projekto „Mokykloje kylančių konfliktų sprendimas ir valdymas“ dalyvių – vyko į ekskursiją rytų Lietuvos link. Šio projekto koordinatorė gimnazijos anglų kalbos mokytoja Snieguolė Zavadskienė pasirūpino, kad ekskursijos metu daug sužinotume apie emigraciją bei konfliktus. Netrukus į Italiją išvykstantiems šio projekto dalyviams bei visiems kitiems šios žinios bus neapsakomai naudingos, nes Italijoje bus nagrinėjamos darbe kylančių konfliktų priežastys, taip pat bus mokomasi juos spręsti.

Pirmiausia aplankėme Ruklos pabėgėlių centrą, kuriame šiuo metu gyvena apie 50 pabėgėlių (iš jų 20 vaikų). Daugiausiai pabėgėlių į centrą atvyko iš Ukrainos. Triaukščiame pastate pabėgėliai įsikūrę antrajame ir trečiajame aukštuose. Pirmame aukšte yra klasės, vaikų darželiai. Taigi centras – tai beveik visas mažas pasaulis viename pastate. Suaugusieji nuo 10 iki 13 valandos mokosi lietuvių kalbos, tie, kurie turi atsivežę ir vaikus, juos palieka darželyje. Mūsų vizito metu darželyje žaidė keturi vaikai: du ukrainiečiai, azerbaidžanietė, sirė. Paklausus, kaip centro darbuotojai su jais susikalba, darželio auklėtoja šypsodamasi atsakė, kad dažniausiai gestais. Su suaugusiais susikalbėti kiek lengviau, nes jie dažnai supranta rusiškai ar angliškai, tačiau pasitaiko ir tokių, kurie moka tik savo šalies kalbą. Tokiu atveju pasitelkiami vertėjai arba tiesiog naudojamasi Google vertėju. Taip pat pasidomėjome, ar žmonės atvažiuoja vieni, ar su šeimomis. Sužinojome, kad šiuo metu centre yra devynios šeimos, bet neretai žmonės atvyksta ir be jų. Iš projekto dalyvių, jau vykusių į kitas šalis, žinome, kad atsidurti vienam svetimoje šalyje, būti apsuptam žmonių, kurie nesupranta tavo kalbos, o ir tu nesupranti jų, nėra lengva. Taip pat turėjome progą pabendrauti su šauniu septyniolikmečiu vaikinu, atvykusiu į centrą prieš keletą metų. Jis šiuo metu mokosi Ruklos J. Stanislausko pagrindinės mokyklos dešimtoje klasėje. Šis mokinys puikiai sutaria su bendraklasiais, priklauso mokyklos futbolo komandai. Į mūsų klausimus atsakinėjo lietuviškai, mus suprato, daug juokavo.

Vėliau važiavome į Vilnių, į higienos centrą, kur klausėme biologijos mokslų daktarės Birutės Pajarskienės paskaitos apie konfliktus bei jų valdymą. Konflikto sąvoką ji apibrėžė taip: „Konfliktas – dviejų žmonių nuomonių išsiskyrimas“. Ji mums sakė, kad konfliktai dažnai būna naudingi, nes jų dėka galima pasiekti nuostabių dalykų, išsikelti naują tikslą. Tačiau konfliktus reikia mokėti valdyti, kad jie neišaugtų į psichologinį smurtą, priekabiavimą. Kartais paprasti konfliktai gali išaugti į tikrą „karą“, įtraukiantį visą bendruomenę. Atliktas tyrimas Vilniaus ir Klaipėdos miestuose parodė, kad kas ketvirtas darbuotojas per metus patiria psichologinį smurtą. Biologijos mokslų daktarė akcentavo, kad patyčios nėra tik mokyklų problema, kad jos persikelia į darbo vietas. Pasikartojančio užgauliojimo pasekmės dažnai būna labai liūdnos: žmogus dažniau jaučia nuovargį, turi miego problemų, padidėja širdies ligų, depresijos rizika bei daug kitų. Būtent todėl konfliktus labai svarbu valdyti. O kodėl dažnai jų valdyti nepavyksta? Todėl, kad darbo vietose nėra iškeliamos aiškios vertybės. Tam naudinga sukurti vertybių sistemą. B. Pajarskienė sakė, kad šitokią sistemą sukurti nėra lengva ir prireikia daug laiko, kol viskas „susistyguoja“. Taip pat svarbu išsiaiškinti, dėl ko vyksta konfliktai. Labai svarbus asmuo sprendžiant konfliktus yra vadovas. Higienos instituto tyrimų skyriaus vadovė mums sakė, jog bet kokios bendruomenės vadovas turi užtikrinti, kad visi žmonės gautų vienodą maksimalų informacijos kiekį, kad visi būtų lygūs, dirbtų tik tą darbą, kuris žmogui sekasi. Geras vadovas negali savo bendruomenės narių skirstyti į „mylimiausius“ ir „nemylimiausius“.

Dieną užbaigėme nacionaliniame Lietuvos dramos teatre stebėdami režisieriaus Oskaro Koršunovo pastatytą spektaklį pagal Michailo Bulgakovo kūrinį „Meistras ir Margarita“. Spektaklis truko tris valandas, tačiau jos neprailgo. Aktoriai, įkūnijantys personažus, scenoje sukėlė tikrą chaosą, kartais net rodėsi, kad viskas netikra, kad sapnuojame. Galbūt per jauni dar esame, gal knygų per mažai skaitėme, o gal klaidą padarėme, kad iš anksto labiau šiuo M. Bulgakovo romanu nepasidomėjome, bet manome, kad jei antrą kartą šį spektaklį dar žiūrėtume, tai jame įžvelgtume visai kitokius dalykus.

Ugnė Paulauskaitė

ATVIRŲ DURŲ SAVAITĖS-2016 RENGINIAI KELMĖS J. GRAIČIŪNO GIMNAZIJOJE

JGG zenklas 2016

Visus, norinčius susipažinti su J.Graičiūno gimnazijos veikla, kviečiame dalyvauti Atvirų durų savaitės, kuri vyks 2016 m. gegužės 16–20 d., renginiuose!

 

Gegužės 16-oji – GIMNAZISTO DIENA

9 val. prasidės gimnazistų savivaldos renginiai. Gimnazistų Prezidento, šauniausios klasės rinkimai. Nominacijų dalybos.

Gegužės 17-oji BŪSIMŲJŲ GIMNAZISTŲ DIENA

10 val. būsimiesiems trečiokams (11-okams) bus pristatytos viduriniojo ugdymo programos, kurias siūlo gimnazija, dvejų metų ugdymo planų sudarymo principai. Mokiniams iš kitų mokyklų bus surengta ekskursija po gimnaziją.

12 val. laukiame visų, norinčių mokytis gimnazijos I–IV (9–12) klasėse, bei jų tėvelių. Pristatysime Jums gimnaziją, pasitarsime dėl ugdymo proceso, būsimųjų auklėtojų (aktų salėje, IV aukšte).

Gegužės 18-oji – MATEMATIKOS DIENA

8.55 val. atvira integruota matematikos-lietuvių kalbos pamoka „Matematikos terminų kirčiavimas“.

11–13 val. matematikos protmūšis.

Gegužės 19-oji – MENŲ DIENA

10.40 val. IIId klasės gimnazistės Deimantės Janušauskaitės dailės darbų parodos atidarymas (II aukštas).

12 val. gimnazijos Leidybos centro darbų ir muzikos studijos „Obertonas“ kompaktinio disko pristatymas (aktų salė).

Gegužės 20-oji – PADĖKOS ir MUZIKOS DIENA

12 val. Muzikos studijos „Obertonas“ koncertas. Padėkos šventė visiems, garsinusiems gimnazijos vardą olimpiadose, konkursuose, festivaliuose, varžybose, rėmusiems gimnazijos bendruomenės kūrybines idėjas ir projektus! A.Mikalajūno, „Mokslo“, „Hipokrenės“, „Muzikos“, „Amatų“, „Sporto“ premijų įteikimas.

 

 Nuo 2016 m. rugsėjo 1-osios kviečiame mokytis I-IV (9-12) klasėse! Prašymai jau priimami. Mūsų adresas ir telefonai: Raseinių g. 1, Kelmė; tel.: (8 427) 61195 (direktorius), 61196 (direktoriaus pavaduotojos); internete: www.jggimnazija.lt.

Gimnazijoje – svečias iš „G&G Sindikato“

prie pavadinimo

Gegužės 10 d. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje vyko susitikimas su Gabrieliumi Liaudansku – Svaru. Jis yra grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėjas, lyderis, vokalistas, grupės dainų tekstų bei muzikos kūrėjas, hiphopo pradininkas Lietuvoje. G.Liaudanskas dalyvauja įvairiuose socialiniuose bei švietimo judėjimuose, projektuose. Taip pat jis yra kraujo, kaulų čiulpų donoras.

G. Liaudanskas buvo 2010–ųjų – Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi – metų paminėjimo Lietuvoje ambasadorius. 2013 m. už savanorišką visuomeninę veiklą ir pilietinį aktyvumą Vasario 16–osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – proga apdovanotas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Šio žmogaus nuopelnų ir savanoriškos veiklos sąrašą galima tęsti ir tęsti…

Šio įdomaus, daugiau kaip dvi valandas trukusio susitikimo metu buvo kalbama apie gyvenimo pasirinkimus – didesnius ir mažesnius, apie tai, kokius pasirinkimus teko daryti pačiam muzikantui. Pasak G. Liaudansko, nors kai kurie mūsų padaryti sprendimai yra maži, tačiau jie nulemia tolimesnį gyvenimo kelią. Jis pabrėžė, kad žmogus turi pasirinkimo laisvę, tačiau tik jis pats ir yra atsakingas už savo poelgių padarinius. O suklydus negarbinga slėptis už kito nugaros… Muzikantas pasidalino mintimis apie skaitymo, kuris lavina vaizduotę, tuo pačiu moko mąstyti, sklandžiai kalbėti, reikšti mintis raštu, naudą. Taip pat sužinojome, kokie buvo Svaro mokykliniai metai, karjeros pradžia, nuo ko prasidėjo jo savanorystė įvairiose srityse. Šio žmogaus gyvenimo būdas – tikrai neeilinis. Jo nuomone, gyventi reikia ne pavydu, o kūryba, o svarbiausia gyvenime – meilė. Žodžiai „prašau“, „atsiprašau“, „ačiū“ šildo žmonių santykius, įkvepia gerumui. Susitikimo pabaigoje G.Liaudanskas atsakė į gimnazistų klausimus.

Už šį susitikimą, į kurį susirinko pilna salė gimnazistų, mokytojų, dėkoti turime jo iniciatoriui Faustui Venckui – buvusiam mūsų gimnazijos mokiniui, visai neseniai atlikusiam pas mus muzikos mokytojo praktiką. Šiuo metu Faustas groja grupėje „G&G Sindikatas“.

Emilija Sasnauskaitė

Pamoka-išvyka

IMG_1877

Gegužės 9 dieną verslo, vadybos ir mažmeninės prekybos dalyko besimokantys gimnazijos trečiokai kartu  su mokytoju Nerijumi Šarausku lankėsi vienoje pažangiausių Šiaulių miesto gamybos sektoriaus įmonių UAB „Putokšnis“. Vizito metu mokiniai išsamiai susipažino su plastiko taros gamybos procesu, įmonėje taikoma logistikos sistema, vykdoma rinkodaros veikla. Mokiniams apie įmonės veiklą pasakojo ir su ja supažindino kokybės ir produktų vystymo vadovas Ramūnas Undžys.

Ši netradicinė pamoka – puiki proga gimnazistams iš arčiau susipažinti gamyba ir jos vadyba, praktiškai pasitikrinti pamokų metu įgytas žinias.

Po vizito UAB „Putokšnis“ mokiniai apsilankė Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriuje, kur juos priėmė Registro skyriaus vyr. specialistė Indra Pabijanskienė, Pensijų skyriaus vyr. specialistė Vida Gasaitienė, Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vyr. specialistė Jelena Rupšienė bei Klientų aptarnavimo skyriaus vyr. specialistė Danguolė Morkūnienė. Specialistės papasakojo apie Sodros teikiamas paslaugas, veiklą. Gimnazistai domėjosi darbo šioje įstaigoje galimybėmis ir kvalifikaciniais reikalavimais.

Anot gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytojo Nerijaus Šarausko, panašios išvažiuojamosios pamokos yra itin mėgstamos gimnazistų ir jiems naudingos, kadangi mokiniai realiai susipažįsta su įmonių ar įstaigų veikla, o tai nulemia lengvesnį karjeros galimybių pasirinkimą, ugdo verslumo gebėjimus.

 Nerijus Šarauskas,
ekonomikos ir verslumo mokytojas

„Žalgiris“ – tavo mokykloje“!

prie pavadinimo

Jau aštuntus metus iš eilės Kauno „Žalgiris“ kviečia jaunuosius krepšinio gerbėjus dalyvauti akcijoje „Žalgiris – tavo mokykloje“. Akcijos metu, kaip ir ankstesniais sezonais, mokyklos registruojasi ir lankosi Kauno „Žalgirio“ namų rungtynėse, o aktyviausia mokykla sulaukia ypatingos dovanos – besibaigiant mokslo metams visi žalgiriečiai atvyksta pas juos į mokyklą.

Projekto tikslas, kad kuo daugiau mokinių apsilankytų krepšinio varžybose. Už kiekvieną atvykusį stebėti rungtynes mokinį mokyklai yra skiriamas vienas taškas. Mokykla, surinkusi daugiausiai taškų pasibaigus reguliariam Lietuvos krepšinio lygos sezonui, ir laimi. Po kiekvienų varžybų gimnazistai turi galimybę nusifotografuoti su savo mėgstamu krepšininku.

Kelmės J.Graičiūno gimnazistai aktyviai dalyvauja nuo pat šio projekto pradžios: pernai ir užpernai užėmė antrąsias vietas, šiemet liko treti, surinkę 759 taškus. Nugalėjo Kauno LSMU gimnazija. „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas, atsidėkodamas Kelmės gimnazistams už aktyvumą, padovanojo Eurolygos kamuolį su žalgiriečių parašais ir galimybę nemokamai stebėti ketvirtfinalio ir pusfinalio krepšinio kovas Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Vykti stebėti krepšinio varžybų mokinius organizavo geografijos mokytojas metodininkas Eugenijus Jafimovas. Aktyviausi šios akcijos dalyviai: IIc klasės mokinės S.Balkaitytė ir E.Vaištaraitė bei IIb klasės mokiniai S.Marcinkus ir N.Rukas.

Apdovanojimo vaizdo įrašą galite pažiūrėti čia.

Eugenijus Jafimovas,
geografijos mokytojas metodininkas

IMG_2170 (1)

Kraujo donorystės akcija gimnazijoje

Blood donation

Gegužės 6 d. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje vyko Nacionalinio kraujo centro donorystės akcija. Jos metu mūsų gimnazistų dovanotas kraujas bus atiduodamas sužeistiesiems ir ligoniams. Šiais mokslo metais tai jau antroji tokia akcija mūsų gimnazijoje – kraujo gimnazistai dovanojo ir lapkričio mėnesį.

Visų pirma, būsimieji donorai turėjo atlikti sveikatos ir kraujo patikrą, pateikti reikiamus duomenis apie save. Patikros metu buvo galima sužinoti savo kraujo grupę, spaudimą, hemoglobino kiekį kraujyje. Šiose akcijose dalyvavo penkiasdešimt gimnazistų, nors norėjusių tapti donorais buvo ir daugiau.

Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, praradę didelį kraujo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų ar patirtų traumų. Kraujo perpylimas skiriamas ir kraujo ligomis ar vėžiu sergantiems pacientams. Kraujo donorystė – tai vienas iš daugelio nuostabių būdų padėti žmonėms. Ką gali žinoti, galbūt vieną dieną tokios pagalbos prireiks ir tau…

 Emilija Sasnauskaitė

Baigiamasis Erasmus+ projekto „Menų spaustuvė“ susitikimas

prie pavadinimo

Balandžio 25–29 d. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje vyko paskutinis tarptautinio partnerinio projekto Erasmus+ „Menų spaustuvė“ („Publishing House of Arts”) susitikimas Lietuvoje. Mus aplankė Prancūzijos, Ispanijos, Italijos ir Vokietijos mokyklų delegacijos.

Šis Erasmus+ projektas prasidėjo 2014 metų rudenį, visą projektą vienijanti tema – socialinė atskirtis, o visų vizitų kitose šalyse metu, vykdydami specialias veiklas, susipažindinome su įvairiomis leidybos rūšimis. 2015 m. vasarį įvyko pirmasis susitikimas Prancūzijoje, Terrasson-Lavilledieu miestelyje, šio susitikimo tema buvo vizualiniai menai ir dizainas, vėliau, balandį, svečiavomės Ispanijos La Korunja mieste, čia kalbėjome apie fotoreportažą. Kiek vėliau, spalio mėnesį, viešojo kalbėjimo meną tobulinome po karšta Sicilijos saule Canicatti mieste, o vasarį vykome į Holzgerlingeną Vokietijoje, šis susitikimas buvo skirtas socialinės reklamos, teatro ir kino menams. Paskutiniojo susitikimo Kelmėje metu susipažinome su leidybos ir garso įrašų studijos darbu – vyko muzikinių įrašų dirbtuvės, mokėmės kurti ir disko viršelio, jo dėžutės dizainą.

Be muzikinių įrašų kūrimo, šią Erasmus+ projekto savaitę visa komanda turėjo daug ir kitokios veiklos. Pirmąją dieną padirbėję mūsų gimnazijos garso įrašų studijoje, susipažinę su leidybinėmis programomis, aplankėme Kelmės folkloro centrą, susipažinome su tradiciniais lietuvių muzikos instrumentais, išmokome šokti ir keletą liaudiškų tautinių šokių. Kitą dieną pratęsėme kūrybines dirbtuves mokykloje, o vėliau aplankėme Kryžių kalną, išgirdome jo istoriją. Išvykos į Vilnių metu ne tik aplankėme žinomiausius senamiesčio objektus – Katedros aikštę, Valdovų rūmus, Gedimino pilį, šv. Onos bažnyčią, Vilniaus universitetą ir Prezidentūrą – bet ir svečiavomės Europos informacijos centre, geriau susipažinome su Europos Sąjunga ir jaunimo galimybėmis joje. Kitą dieną lankėmės Plokštinės šaltojo karo muziejuje, užsukome į Palangos Gintaro muziejų ir šalia jo esantį botanikos parką, vaikštinėjome Baltijos jūros pakrante ir grožėjomės bangomis nuo Palangos tilto.

Paskutinę projekto dieną  vyko kūrybinių dirbtuvių veiklos rezultatų pristatymas, šalys pristatė savo sukurtas ir įrašytas dainas, dailiai apipavidalintą kompaktinę plokštelę, mūsų gimnazijos leidybos centre išleistą visų šalių bendrą leidinį „Ateities mokykla“ („Future School“). Buvo aptartas visas projektas, vėliau renginio svečius džiugino mūsų gimnazistų surengtas koncertas, o renginį užbaigė jausmingos padėkos kalbos ir audringi aplodismentai visiems prie projekto prisidėjusiems žmonėms: projekto koordinatorei anglų kalbos mokytojai Inetai Leščiauskienei, direktoriaus pavaduotojai Živilei Klimienei, mokyklos direktoriui Rimui Bielskiui, kūrybinių dirbtuvių vadovams Svajūnui Klimui ir Ilijanai Petrauskienei, visiems kitiems prisidėjusiems mokytojams ir mokyklos darbuotojams, mokinių tėvams ir visai projekto komandai.

Be per mobilumus kitose šalyse ir Lietuvoje atliktos veiklos, mūsų projekto Erasmus+ „Menų spaustuvė” komanda nuveikė ir daugybę kitų darbų: surengtas rašinių ir piešinių konkursas „Ateities mokykla Europos Sąjungoje“,  dalyvavome susitikime su europarlamentaru Gabrieliumi Landsbergiu, surengėme spaudos konferencijos simuliaciją, lankėmės Vilniaus arkivyskupijos „Caritas” socialiniame centre „Betanija”, padovanojome koncertą Liolių socialinės globos namų gyventojams bei Kelmės specialiosios mokyklos mokiniams… Tai tik dalis veiklos, kurią spėjome atlikti per šiuos dvejus metus. Tai metai, per kuriuos ne tik sužinojome, kas yra socialinė atskirtis, išbandėme įvairias leidybos rūšis, aplankėme užsienio šalis, susiradome naujų kitataučių draugų bei iš arti pamatėme jų kultūrą ir tradicijas, tačiau ir įgijome daugybę patirties, pagilinome anglų kalbos žinias, išmokome būti drąsesni, labiau pasitikintys savimi ir pamatėme, kokie kūrybingi ir bendradarbiaujantys galime būti.

Džiugu, kad nelikome nepastebėti – mus apdovanojo Vokietijos Holzgerlingeno savivaldybė, Kelmės jaunimo centras mūsų projektą išrinko metų projektu, o Vokietijos nacionalinė švietimo mainų agentūra „Menų spaustuvę” paskelbė balandžio mėnesio projektu (plačiau apie šį apdovanojimą skaitykite čia).

Nors projektas ir baigtas, tačiau mūsų širdyse visada išliks jo metu sutiktų žmonių šypsenos ir šilti žodžiai, prisiminimuose dar ilgai neblės aplankytų šalių ir miestų vaizdai, o įgyta patirtis bei įgūdžiai padės siekti savų svajonių bei tikslų.

Eimantė Korytė

Džiuginantys respublikinio konkurso „Muzikos kūrimas mobiliesiems telefonams“ rezultatai

prie pavadinimo

Mūsų gimnazijos mokiniai, besimokantys kompiuterinių muzikos technologijų, tradiciškai dalyvauja kasmetiniame respublikiniame mokinių konkurse „Muzikos kūrimas mobiliesiems telefonams“. Šį konkursą organizuoja Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos Švietimo ir ugdymo skyrius, Kauno „Vyturio“ gimnazija, VšĮ Informacijos technologijų mokymo centras (ITMC), o konkurso partneris yra KTU Humanitarinių mokslų ir menų fakultetas, audiovizualinių menų katedra.

Mūsų gimnazistai konkursui pateikė sukurtas telefono skambučio melodijas, žadintuvo signalus, trumposios žinutės signalus. Į konkurso finalą pateko trečiokai Nojus Armonas, Armandas Druktenis, Emilija Sasnauskaitė, Edita Atkočaitytė, Matas Kasparavičius. Jų kūriniai buvo skelbiami interneto svetainėje ir už juos buvo galima balsuoti.

Balsavimo rezultatai buvo svarbūs, tačiau lemiamą žodį taria konkurso vertinimo komisija. Buvo numatytos trys pagrindinės nominacijos: ,,Už geriausią skambutį”, ,,Už geriausią sms žinutę”, ,,Už geriausią žadintuvą”, tačiau skirta tik viena – ,,Už geriausią skambutį” – ir ją pelnė mūsų gimnazistas Armandas Druktenis!Trys konkurso dalyviai pelnė paskatinamuosius apdovanojimus ,,Už kūrybiškas pastangas”, vienas iš jų – taip pat mūsų gimnazijos mokinys Matas Kasparavičius.

Mokinius konkursui ruošė jiems kompiuterines muzikos technologijas dėstantis mokytojas Svajūnas Klimas.

Sveikiname visus šio įdomaus konkurso dalyvius ir laimėtojus, dėkojame visiems, balsavusiems už mūsų gimnazistų kūrybą!

IMG_1509

Su apdovanojimu – iš konkurso–parodos „Sidabro vainikėlis-2016“

PRIE PAVADINIMO Lukas Lukoševičius IV b g.kl. mokinys

Šių metų kovo mėn. Kelmės kultūros centro dailės galerijoje veikė paroda – rajoninė atranka į respublikinį Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursą – parodą „Sidabro vainikėlis“. Šio konkurso organizatorius – Lietuvos liaudies kultūros centras, o konkurso tikslai – palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias liaudies dailės tradicijas,  skatinti jaunosios kartos domėjimąsi tradiciniais dailiaisiais amatais, ugdyti liaudies dailės tradicijų pažinimą.

Parodoje J.Graičiūno gimnazijos technologijų mokytojų Albinos Rimšienės ir Valerijaus Paulionio mokiniai pristatė per 20 kūrybinių darbų. Po šios parodos buvo atrinkti mokinių kūrybiniai darbai į regioninį turą.

Antrojo, regioninio, turo konkursas – paroda vyko nuo 2016 m. kovo 21 d. iki balandžio 21 d. Telšiuose. Į šį regioninį turą buvo atrinkti mūsų gimnazistų kūrybiniai darbai: IVb klasės mokinio Luko Lukoševičiaus „Druskinė“, IIId klasės mokinio Eduardo Bacio „Prieverpstė“ (šių vaikinų mokytojas yra V.Paulionis) ir IVa klasės mokinės Aušrinės Dapnytės „Pirštinės“ (mokytoja A.Rimšienė). Regioninėje parodoje – konkurse Luko Lukoševičiaus darbas pelnė trečiąją vietą ir buvo apdovanotas Lietuvos liaudies kultūros centro III laipsnio diplomu.

Valerijus Paulionis,
technologijų vyresnysis mokytojas