Monthly Archives: spalio 2016

Vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai?“

prie-pavadinimo

Vokiečių kalba nuo senų laikų neatsiejama nuo Lietuvos švietimo, kultūros ir verslo. Vokietija užima trečią vietą tarp užsienio investuotojų Lietuvoje. Per pastaruosius metus į Lietuvą įžengę Vokietijos investuotojai „Danpower“ ir „Lidl“ papildė apie 500 vokiečių kapitalo įmonių šeimą Lietuvoje. Verslo sėkmę lemia gebėjimas bendrauti gimtąja verslo partnerio kalba, taigi vokiečių kalbą mokančių kvalifikuotų darbuotojų rengimas Lietuvoje įgyja ypatingą svarbą.

Be to, vokiečių kalbos žinios suteikia galimybę nemokamai studijuoti užsienyje. Vokietija siūlo aukšto lygio studijų programas aukštojo mokslo įstaigose, o studentai, mokantys vokiečių kalbą, gali vykti į įvairios trukmės stažuotes Vokietijos universitetuose ir institucijose. Galiausiai, vokiečių kalbos įgūdžiai priartina prie vokiečių kultūros ir padeda svetingai priimti turistus savo šalyje. Lietuva yra patraukli šalis vokiečių turistams – daugiausia užsienio svečių atvyksta būtent iš Vokietijos – todėl vokiečių kalba teikia pranašumų ir turizmo sektoriuje.

Vokiečių kalbos žinios svarbios stiprinant Lietuvos ir Vokietijos ryšius. Per dvidešimt penkerius metus po Vokietijos ir Lietuvos diplomatinių santykių atnaujinimo šalys tapo svarbiomis partnerėmis ekonomikos srityje, vyksta akademiniai mainai, plėtojamas turizmas.

Mūsų gimnazijos I-IV klasių mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos, noriai įsijungė į vokiečių kalbos dienos renginius gimnazijoje ir mieste. Buvo ruošiami pristatymai „Kodėl verta mokytis vokiečių kalbos“, „Ką žinau apie Vokietiją“, mieste ir gimnazijoje mokiniai ėmė interviu apie Vokietiją, iliustravo vokiškas patarles. Gimnazijoje į pamokas ir į pertraukas kvietė vokiškos muzikos skambutis, pertraukų metu buvo rodomas trumpas lietuviškas filmukas „Ö kaip vokiškai?“ ir grupės „SKAMP“ sukurtas vokiečių kalbos dienos himnas „Ja, ich kann“.

Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA). Prie iniciatyvos jau prisijungė daug Lietuvos institucijų ir įstaigų, tarp jų Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacija, Lietuvos DAAD alumnų klubas, „Alumniportal Deutschland“, Vokiečių kalbos draugija (Gesellschaft für deutsche Sprache), universitetai, mokyklos.

Raimonda Anriuškienė,
vokiečių kalbos mokytoja metodininkė

 

DĖMESIO – „Muzikos dirižablis“!

dirizablis

2016 m. gruodžio 9 d. 13 val. Kelmės J.Graičiūno gimnazijoje vyks tradicinis „gyvai“ grojančių jaunimo muzikos grupių festivalis „Muzikos dirižablis“. Kviečiame dalyvauti. Nuostatus ir dalyvio anketą rasite čia.

Visus mūsų gimnazistus ir mokytojus kviečiame į šį „gyvo“ garso koncertą – ne tik klausysimės muzikos, bet ir balsuosime už labiausiai patikusią grupę ir taip išrinksime tą, kuri pelnys Žiūrovų simpatijų premiją!

Išvyka į „Studfesto“ konferenciją

foto

Šių metų spalio 14 d. mūsų gimnazistams buvo organizuota išvyka į Vilniuje, „Siemens“ arenoje, vykusią ,,Studfesto‘‘ konferenciją. „Studfestas“ – tai ir konferencija, ir šventė, padedanti atsakyti į klausimus apie studijas, karjerą, gyvenimo kelio pasirinkimo galimybes pabaigus mokyklą.

Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet išvyką, padedama mokytojo Eugenijaus Jafimovo, organizavo gimnazistė Samanta Balkaitytė. Į Vilnių vyko 32 mokiniai kartu su mokytojais E.Jafimovu ir Albina Rimšiene. Renginys buvo tikrai įspūdingas, jame išgirdome šešiolika įdomių ir motyvuojančių pranešimų, kurie atsakė į daug įvairių klausimų, vertė mąstyti, kaip ir ką pasirinkti, kokius egzaminus laikyti, kaip siekti savo svajonės ir daug kitų. Savo mintimis konferencijoje dalinosi daug žinomų žmonių, tarp kurių buvo ir tokios žvaigždės, kaip muzikantas Samas ir aktorius Mindaugas Papinigis, o juoko dozę „parūpino“ renginio vedėjai Radistai. Per pertraukas buvo galima susitikti su aukštųjų mokyklų atstovais bei sėkmingą karjerą susikūrusiais žmonėmis.

Renginio pabaigoje vyko diskoteka, kurią taip pat vedė Radistai, todėl renginys praėjo ir naudingai, ir labai linksmai. Dėkojame išvykos organizatorei Samantai už labai turiningą ir linksmą kelionę bei tikimės, jog šis renginys bus organizuojamas ir kitais metais.

Gabija Kušeliauskytė

Erasmus+ projektas “CRUSH” Kelmėje!

prie-pavadinimo

Spalio 2–8 dienomis mūsų gimnazijoje vyko Europos Sąjungos remiamas Erasmus+ programos projektas “CRUSH” (Mokykloje kylančių konfliktų sprendimas ir valdymas). Jo idėja – padėti projekte dalyvaujančių Lietuvos, Italijos, Ispanijos, Turkijos, Portugalijos mokyklų bendruomenėms atpažinti konfliktų priežastis bei pasiūlyti inovatyvias priemones jiems spręsti.

Mūsų gimnazijos mokinių ir mokytojų delegacijos jau vykdė projekto veiklą Portugalijoje ir Ispanijoje, o visai neseniai sulaukėme svečių iš visų minėtų šalių Kelmėje.

Erasmus+ savaitę atidarė gimnazijos direktorius Rimas Bielskis ir projekto “CRUSH” koordinatorė anglų kalbos mokytoja Snieguolė Zavadskienė, susirinkusius sveikino Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Izidorius Šimkus, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas. Šalių delegacijoms buvo išdalinti dalyvių portfeliai, jos pristatė savo namų darbus. Po pietų projekto dalyviai skubėjo į Kelmės rajono savivaldybę, kur su jais susitiko meras Vaclovas Andrulis, Kelmės seniūnas Romas Atkočaitis, o savivaldybės Bendrojo priėmimo skyriausvyriausiasis kompiuterininkas Andrius Meškauskas surengė paskaitą-praktinį užsiėmimą apie e-vyriausybę.

Antrąją Erasmus+ projekto dieną projekto dalyviai rinkosi į kūrybines dirbtuves IT kabinete. Čia užsiėmimus tema “Saugumas internete. Konfliktai internete” vedė IT mokytoja Ilijana Petrauskienė. Užsienio šalių mokytojai tuo metu lankėsi gimnazijos mokytojų Gitanos Rudzevičiūtės, Rimos Servienės, Redos Sakalauskienės, Svajūno Klimo, Eugenijaus Jafimovo, Jurgitos Jafimovienės, Martyno Turevičiaus, Valerijaus Paulionio, Vaidos Karabienės, Romutės Kurmienės pamokose.

Vėliau projekto dalyvių laukė edukacinis užsiėmimas Kelmės krašto muziejuje.

Projekto dalyviai ne tik dirbo kūrybinėse dirbtuvėse, diskutavo apie saugumą ir pavojus internete, jiems buvo surengta ekskursijų: pasivaikščiojome po Kelmę, vykome į Kryžių kalną ir Šiaulius, Vilnių, kur Europos informacijos centre dalyvavome užsiėmime “Vieninga skaitmeninė erdvė”, keliavome į Palangą ir į Šaltojo karo muziejų Plokštinėje.

Paskutiniąją Erasmus+ savaitės dieną vyko tarptautinė konferencija “Wild Wild Web” (Laukinis laukinis internetas). Jos metu kūrybinėse dirbtuvėse dirbę mokiniai pristatė savo veiklos rezultatus.

Atsisveikinimo vakaro metu kalbėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas S.Jokubauskas, o direktorius R.Bielskis ir projekto koordinatorė S.Zavadskienė apžvelgė projekto veiklas, dėkojo visiems jį įgyvendinusiems žmonėms ir įteikė visiems projekto dalyviams sertifikatus. Kalbėjo ir atminimo suvenyrus mūsų gimnazijai įteikė visų užsienio šalių delegacijų vadovai. Vėliau visi linksminosi vakaronėje.

Marius Sakalauskas

JAV ambasados atstovių vizitas gimnazijoje

prie-pavadinimo-2

Rugsėjo 30 diena Kelmės Jono Graičiūno gimnazijai buvo išties neeilinė – tądien ją aplankė garbingos viešnios: JAV ambasados diplomatė, kultūros atašė ponia Althea Cawley-Murphree ir šios ambasados Viešųjų ryšių skyriaus kultūros reikalų specialistė Jūratė Kirvaitienė.

Ponia Althea Cawley-Murphree mokiniams bei mokytojams parengė prezentaciją JAV prezidento rinkimų tema. Į susirinkusius gimnazistus ir mokytojus ji kreipėsi ir įžangą pasakė lietuvių kalba, o visas tolimesnis pristatymas bei diskusija vyko anglų kalba.

Klausantieji prezentacijos buvo supažindinti su JAV valdžios paskirstymo principu, politinėmis partijomis, prezidento rinkimais ir tuo, kaip jie vyksta, balsavimo principu ir daugeliu kitų dalykų, susijusių su JAV santvarka. Prezentacijos dalyviai taip pat užpildė anketas apie artėjančius prezidento rinkimus, užrašė, su kuo asocijuojasi žodžiai Jungtinės Amerikos Valstijos. Ši prezentacija mokiniams buvo puiki galimybė patikrinti ir pagerinti savo anglų kalbos žinias bei praplėsti žinių bagažą politikos, istorijos srityje.

Po prezentacijos vyko atvira diskusija, kurios metu gimnazistai galėjo užduoti klausimus ambasados diplomatei, sužinoti daugiau apie JAV valdymo sistemą bei artėjančius rinkimus, taip pat paklausti bet kuria kita jiems rūpima tema. Nors diskusija ir vyko anglų kalba, mokiniai buvo drąsūs ir uždavė daug klausimų, susijusių ne tik su politika ar kultūra. Gimnazistams buvo įdomu, kaip JAV diplomatei patinka Lietuva, lietuviai ir jų kalba, kaip ji vertina vieną ar kitą šių dienų Lietuvos aktualiją ir kt.

Ponios Althea Cawley-Murphree atsakymai buvo puiki politinio korektiškumo pamoka mūsų jaunimui: paklausta apie vieną ar kitą kandidatą į prezidentus ji pabrėždavo, kad, kaip valdžios atstovė, ji negali reikšti nuomonės šiuo klausimu, nes tai būtų laikoma kurios nors pusės palaikymu, o savo nuomonę ji jau seniai turi ir išreikš ją balsavimo metu. Pasiteiravus apie politikos realijas Lietuvoje, diplomatė atsakė, kad Lietuvos žmonės patys priims sprendimą per rinkimus, o JAV ir kitos šalys turės jį gerbti.

Įsimintino renginio pabaigoje direktorius Rimas Bielskis viešnioms padėkojo ir įteikė atminimo dovanas: muzikos studijos „Obertonas“ neseniai išleistą autorinės kūrybos diską „Obertonas: 14 metrų nuo žemės“ ir tarptautinį jaunimo laikraštį „DEFRIT“, kurį išleido mūsų gimnazijos „DEFRIT“ projekto komanda.

Diskusijai pasibaigus JAV ambasados atstovėms buvo surengta ekskursija po mūsų gimnaziją. Viešnios apžiūrėjo muzikos, garso įrašų studijas, informacijos, technologijų, sveikatingumo centrus. Jos džiaugėsi leidiniais, išleistais gimnazijos leidybos centre, ir apskritai gimnazijos bendruomenės kūrybiškumu, šilta mokyklos atmosfera, puikiomis mokinių žiniomis. Gimnazijos svečių knygoje ponia Althea Cawley-Murphree įrašė: „Kokia nuostabi mokykla! Esu sužavėta mokytojų kūrybiškumu ugdant mokinių pasitikėjimą savo jėgomis. Jūs esate tikra pasaulio piliečių bendruomenė ir mums labai pasisekė, kad galime laikyti jus savo draugais ir partneriais! Sėkmės!“

Anglų kalbos, istorijos mokytojams viešnios atvežė įvairios metodinės medžiagos, žemėlapių, knygų ir pasiūlė JAV ambasados pagalbą organizuojant kvalifikacijos tobulinimo renginius, įgyvendinant projektus.

Kelmės Jono Graičiūno gimnazija yra labai dėkinga JAV ambasados diplomatei Althea Cawley-Murphree ir kultūros reikalų specialistei Jūratei Kirvaitienei už šį malonų, šiltą, informatyvų ir bendradarbiavimą skatinantį vizitą!

 Eimantė Korytė

Nuotraukos Emilijos Sasnauskaitės ir technologijų mokytojo Martyno Turevičiaus

Sveikinome savo mokytojus

prie-pavadinimo

Spalio penktąją visame pasaulyje minima Mokytojo diena. Ši diena paskelbta tarptautine švente UNESCO iniciatyva. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Kai kas galvoja, kad mokytojo profesija pavydėtina: ilgos atostogos, trumpa darbo diena. Tačiau iš tiesų šis darbas be galo varginantis, nes mokytojas turi prisiimti atsakomybę už vaiko išsilavinimą ir patį ugdymą.

Tą dieną mūsų gimnazijos mokytojai galėjo pasidžiaugti išskirtiniu dėmesiu bei ištrūkti iš kasdienės rutinos – juos pavadavo gimnazijos ketvirtokai, o mokytojai rinkosi į rytinės kavos gėrimo valandėlę.

Aktų salėje vykusiame koncerte skambėjo dainos bei nuoširdūs sveikinimai – mūsų gimnazijos mokytojus sveikino ir kaimynai – „Ąžuoliuko“ darželio-mokyklos auklėtiniai bei jų vadovės, direktorė, dainavo mūsų gimnazijos mokiniai, sveikinimo žodį tarė gimnazistų prezidentas Erikas Rimkus, o gimnazistų tarybos nariai įteikė mokytojams po raudoną rožę.

Vėliau visi mokytojai buvo kviečiami į konferencijų salę, kur patys galėjo pasijusti mokiniais – jiems pamoką vedė gimnazijos ketvirtokai Eimantė Korytė, Viktorija Brazaitė, Deimantė Andriulytė, Egidijus Tavoras. Pamokos metu mokytojai turėjo parašyti rašinį, kurio tema buvo  „Linksmiausia istorija su 77 laida“ bei darbo grupėse sukurti eilėraštį iš duotų žodžių. Štai vienos iš mokytojų komandos „Sparno broliai“ kūrybos vaisius:

Ant pagalvės aš gulėjau…
Televizorių žiūrėjau…
Į mokyklą eit tingėjau…

Ir sapnuoju aš staiga,
Pinigai –  mano jėga!
Bet mama pirštuku dūrė:
„Čiupk megztinį – marš į „šūlę“!

Kiekviena mokytojų komanda pasidalino savo istorijomis bei eilėraščiais, nuoširdžiai pasijuokė, o pamokos pabaigoje buvo tikrinamos jų žinios – vyko protmūšis, kurio metu už teisingus atsakymus į klausimus mokytojai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Smagu, kad gimnazijos ketvirtokai turėjo galimybę išbandyti mokytojų kėdes, o mokytojai – trumpam grįžti į mokyklos suolą! Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos mokytojai buvo apdovanoti ir Kelmės rajono mokytojų šventėje: IT mokytojas Algirdas Barančiukas pelnė Metų mokytojo andragogo apdovanojimą, padėkomis ir atminimo dovanomis apdovanoti mokytojai Ineta Leščiauskienė, Darius Barauskis, Danutė Butkuvienė, Irena Arlauskienė, Albina Rimšienė, Rasa Gabšytė, Romutė Kurmienė, Vaida Karabienė, Virginija Rimkuvienė, Živilė Sodaitienė, Genovaitė Rutkūnienė, Iljana Petrauskienė, Svajūnas Klimas, Eugenijus Jafimovas, Rima Servienė, Nerijus Šarauskas. Sveikiname!

Viktorija Brazaitė

14567621_1156072904428759_2449598561152085322_o