Monthly Archives: balandžio 2017

Sėkmė respublikinėje technologijų olimpiadoje ir konkurse

prie pavadinimo

Balandžio 20–21 d. Kaune vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiada, kurioje dalyvavo daugiau nei šimtas VIII-XII klasių mokinių.

Olimpiados tema buvo „Mes – kūrybingi ir išmanūs“. Olimpiadoje mokiniai darbus pristatė keturiose grupėse: konstrukcinių medžiagų, mitybos, gaminių ir dizaino bei tekstilės. Mūsų gimnazijos IIIb klasės mokinė Monika Norkutė dalyvavo tekstilės veiklos grupėje, o Kajus Slavinskas iš Id klasės – mitybos.

Sėkmė šypsojosi Monikai Norkutei (ją tekstilės moko mokytoja Albina Rimšienė): puikiai audžianti juostas, siuvanti, siuvinėjanti gimnazistė tekstilės veiklos grupėje užėmė II-ją vietą!

Džiugu, kad Monikai sekėsi ir tradiciniame respublikiniame moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis 2017“ Telšių regioniniame ture, kuris vyko Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje. M.Norkutė pateko tarp šešių talentingiausiųjų konkurso dalyvių, kurie, kaip ir mūsų gimnazistė, buvo apdovanoti pirmąja vieta. Sveikiname Moniką!

 

Albina Rimšienė,
Technologijų centro vadovė,
vyresnioji technologijų mokytoja

IMG_20170427_0002

Gimnazistai – „Maisto banko“ akcijos savanoriai

prie pavadinimo

Parduotuvėse finišavusi priešvelykinė „Maisto banko“ akcija nepasiturinčiųjų maitinimui sukrovė naują aruodą. Dvi dienas maisto aukoję geradariai „Maisto banko“ akcijos savanoriams perdavė 326 tūkstančius įvairių ilgai negendančių maisto produktų. Šios paramos vertė – daugiau nei 304 tūkst. eurų.

Mūsų rajone žmonės aukoti ilgai negendančių maisto produktų galėjo Kelmėje Maxima ir IKI prekybos centruose bei Tytuvėnų Maxima prekybos centre. Per dvi akcijos dienas iš viso paaukota 2099 vnt. ilgai negendančių maisto produktų. Akcijos metu talkininkavo 87 savanoriai iš Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos, „Kražantės“ progimnazijos, „Aukuro“ pagrindinės mokyklos, Tytuvėnų gimnazijos. Taip pat savanoriavo Vijurkų vaikų globos namų auklėtiniai. Surinkti produktai bus dalijami pagal socialinių darbuotojų pateiktus sąrašus bei labdaros valgyklos lankytojų maitinimui.

Mūsų gimnazistai dvi dienas budėjo naujojoje „Maximoje“ ir kvietė žmones aukoti maisto produktų sunkiau gyvenantiems Kelmės krašto žmonėms. Akcijoje dalyvavo pirmokai Viktorija Barakauskaitė, Ema Augustytė, Asta Vaičiulytė, Rugilė Valiušaitytė, Gabija Paškevičiūtė, Kajus Slavinskas, antrokės Agnė Grišiūtė, Deimantė Mankevičiūtė, Vasarė Andruškaitė, Vita Tijūnaitytė, Monika Astrauskaitė, Miglė Sakalauskaitė, Viktorija Augustytė, Aušra Vaitiekūnaitė, trečiokės Kornelija Atkočaitytė, Aušrinė Dichavičiūtė, Aistė Ežerskytė, Inesa Žičkutė, Eglė Vaištaraitė, Samanta Balkaitytė, Gabija Kušeliauskytė, Gintarė Kančiauskytė, Domantė Slavinskaitė, Žyginta Juškutė. Paaukota 1079 vienetų maisto prekių.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios akcijos: gimnazistams – savanoriams bei visiems aukojusiems.

Aurelija Grincevičienė,
vyresnioji etikos mokytoja

Šv. Velykų belaukiant

prie pavadinimo

Prieš Šv. Velykas mūsų gimnazijos pirmų klasių mokiniai technologijų pamokų metu kartu su mokytojomis Lijana Vaičiulyte ir Albina Rimšiene dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Velykų vaišės“, kurie vyko Kelmės kultūros centro etninės kultūros tradicinių amatų skyriuje.

Amatų studijos vadovė  Irena Arlauskienė pristatė Velykų stalo patiekalus, papročius, tradicijas. Mokiniai patys gamino sausainius, juos kepė, ragavo kartu su žolelių arbata. Su parodų ir amatų koordinatore E. Buivydiene gimnazistai aptarė margučių marginimo ornamentiką, būdus ir pabandė vašku ir dažais nudažyti kiaušinius.

Penktadienį gimnazijos mokytojai rinkosi Technologijų cente į Velykines amatų dirbtuvėles ir vašku margino kiaušinius, dažė paruoštais juodalksnio nuoviro dažais „gelžūniais“.

Albina Rimšienė,
Technologijų centro vadovė

Ekonomikos žinių konkursas

K4

Prieš pavasario atostogas gimnazijoje vyko kasmetinis rajono mokyklų I-II (9-10) klasių mokinių ekonomikos žinių konkursas. Šiemet konkurse dalyvavo šešių rajono ugdymo įstaigų mokiniai.

Konkurse ekonomikos žinias atskleidė 30 mokinių iš Kelmės Jono Graičiūno, Tytuvėnų, Pakražančio gimnazijų bei „Aukuro“ ir Maironių pagrindinių mokyklų, Tytuvėnų jaunimo mokyklos.

Geriausiai šiemet konkurse sekėsi ir Kelmas.lt pagamintos statulėlės bei kitų rėmėjų dovanos atiteko Tytuvėnų gimnazijos mokiniui Tadui Kasparui (mokytojas Algis Venckūnas), Jono Graičiūno gimnazijos mokinėms Vestai Semionovaitei, Gretai Ščegauskaitei bei Karolinai Indrulytei (mokytojas Nerijus Šarauskas) bei Pakražančio gimnazijos mokinei Gintarei Petroševičiūtei (mokytoja Irena Petrauskienė).

Atlikę užduotis mokiniai dalyvavo susitikime su Kelmės kredito unijos administracijos vadove Oksana Beržanskyte. Viešnia konkurso dalyviams pristatė kredito uniją, papasakojo apie jos veiklą. Paskelbus rezultatus ir visiems konkurso dalyviams įteikus dovanas, tradiciškai buvo vaišinamasi tortu.

Konkursą, kurį tradiciškai organizavo Kelmės Jono Graičiūno gimnazija, Šiaulių universiteto Ekonomikos katedra, Suaugusiųjų mokymo centras, kaip ir pernai, rėmė rajono verslo atstovai – UAB „Antivis“, UAB „Etovis“, Kaimo turizmo sodyba „Raganynė“, Kelmas.lt, Kelmės kredito unija, ūkininkas Vytautas Kareiva, Nerijaus Šarausko vertimų biuras.

Nerijus Šarauskas,
Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytojas

Erasmus+ programos projektas: „Moksliukai“ Prancūzijoje

prie pavadinimo

Rudenį startavęs naujas Erasmus+ programos projektas „Moksliukai: mokymas ir mokymasis 2.0 pasaulyje“, įgyvendinamas Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos, šių metų paskutinę kovo savaitę vyko Auxonne, Prancūzijoje. Gimnazistai Kipras Leščiauskas, Ugnė Paulauskaitė, Gabrielė Rimkutė, Aušrinė Mickūnaitė, Benediktas Rimdeika, Mindaugas Strelkauskis bei mokytojos Ineta Leščiauskienė ir Rasa Gabšytė vyko į pirmąjį mobilumą, skirtą IKT panaudojimui gamtos mokslų pamokose ir komandinio darbo įgūdžių tobulinimui. Projekto koordinatorė mūsų gimnazijoje – mokytoja Snieguolė Zavadskienė.

Su partneriais iš Čekijos, Italijos bei Prancūzijos kelias dienas planavome ir filmavome įvairius gamtos mokslų eksperimentus. Buvome suskirstyti į grupes ir dirbome su skirtingų šalių atstovais. Vieni atliko skrodimą ir nagrinėjo triušio organizmą, kiti kūrė sintetines esencijos molekules, treti iš augalų lapų bandė išgauti eterinį aliejų, o dar kiti turėjo chromatografijos būdu palyginti, ar sintetinė esencijos molekulė yra tokia pat, kaip ir natūrali. Visus šiuos procesus turėjome filmuoti, o vakare patys montavome filmukus, kuriuos žiūrėdami kiti mokiniai mokysis įvairių dalykų. Išties, mokytis daug lengviau, kai mokomąją medžiagą sau susikuri pats arba ją sukuria tavo draugai. Manome, kad toks mokymosi būdas yra daug efektyvesnis, negu vien tik vadovėliai ar pabodusios skaidrių prezentacijos.

Taip pat turėjome nuostabią galimybę pabuvoti savo partnerių iš Prancūzijos pamokose. Kai kurios pamokos buvo labai panašios į vykstančias čia, Lietuvoje, tačiau dalis jų labai skyrėsi. Mokytojai  Lycée Prieur de la Côte d’Or mokykloje pamokas veda į pagalbą pasitelkdami informacines technologijas. Beveik kiekvienoje pamokoje buvo rodomi filmukai, kuriuose kalbėjo mūsų bendraamžiai. Mokytojai apibendrindavo filmukų medžiagą, vėliau užduodavo klausimus savo mokiniams. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet mokytis Prancūzijoje buvo tikrai smagu, o išmoktus dalykus atsiminsime dar ilgai.

Per projekto savaitę taip pat aplankėme keletą žymių objektų: viduramžių ligoninę Hotel Dieu ir Dižono garstyčių fabriką Beaune, Louis Pasteur namą Dole,  populiarųjį restoraną La Maison Miliere, kuriame filmavosi Žeraras Depardje garsiajame kino filme „Sirano de Beržerakas“. Taip pat kelias valandas praleidome vaikščiodami po Dižono miesto centrą.

Taigi, kelionė buvo puiki. Su partneriais užmezgėme itin šiltus santykius, o išvažiuojant ne vienam akyse kaupėsi ašaros. Projekto metu įgytos žinios ir gebėjimai dalyviams labai pravers ateityje. Išmokome dirbti tarptautinėje komandoje, patobulinome IKT įgūdžius, pažinome Burgundijos šeimos gyvenimą ir tradicijas, o svarbiausia – susiradome draugų ne tik iš Prancūzijos, bet ir iš Čekijos ir Italijos.

Ugnė Paulauskaitė

Legendos nemiršta!

prie pavadinimo

Šių metų kovo 31 dieną Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai, susibūrę „Erasmus+“ projekto „M.U.S.I.C.“ metu, dalyvavo dešimtajame Tytuvėnų gimnazijos organizuojamame angliškos dainos konkurse „Legends Never Die“.

Grigas Andrulis, Aušrinė Tarasevičiūtė, Kotryna Karyznaitė, Miglė Štabokaitė, Marius Sakalauskas ir Lukas Mikalauskas atliko grupės „Red Hot Chili Peppers“ dainą „Under the Bridge“. Mūsų grupė neužėmė prizinės vietos, tačiau pasirodė gerai ir profesionaliai – mes skyrėme daug laiko ir pastangų pasiruošimui.

Kelmės rajono mokyklų atlikėjai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes. Pirmiausia pasirodė 5-8 kl. mokiniai, po to – vyresnieji.  Atlikėjus vertino komisija, sudaryta iš rajono mokytojų,  Kelmės rajono savivaldybės atstovų ir svečių iš JAV ambasados.  Renginio metu vyravo šventiška, pakili nuotaika, skambėjo visiems gerai žinomos melodijos. Buvo surengtas tikras šou, vertas „Muzikinės kaukės“ scenos.

Kotryna Karyznaitė ir Aušrinė Tarasevičiūtė

DSCN0340