Monthly Archives: spalio 2017

Susitikimas su studentais iš Vokietijos

IMG_6887

Spalio 18 dieną mūsų gimnazija vėl sulaukė svečių: trečiadienio popietę mokykloje lankėsi studentai Fabijan Fluher ir Liudwig Weyl iš Vokietijos. Vaikinai pasidalijo nuomone apie Lietuvą, supažindino mus su studentišku gyvenimu ir papasakojo, kaip ir kodėl čia atvyko.

Į Lietuvą šie svečiai atvyko Erasmus projekto dėka studijuoti. Čia jie mokosi logistikos Vytauto Didžiojo universitete. Galėję rinktis tarp daugybės viliojančių Europos Sąjungos šalių, dalyvaujančių Erasmus projektuose, jie pasirinko kiek neįprastą ir nepopuliarią šalį – Lietuvą. Abu teigė norėję susipažinti su lietuvių kultūra, miestais. Apie Lietuvą jie itin gražiai atsiliepė, esą vienintelė problema, su kuria jie susiduria čia gyvendami – tai kalbos barjeras.

Viešnagės metu vaikinai daug pasakojo apie savanorystę, jos naudą jaunam žmogui. Jų teigimu, Vokietijoje šitoks užsiėmimas yra labai populiarus, anksčiau savanoriauti ten buvo privaloma. Svečiai teigė, kad tik savanorystės dėka dabar yra Lietuvoje, mokosi mėgstamus dalykus ir yra galutinai apsisprendę dėl savo ateities. Savanoriaudami jauni žmonės įgyja darbui reikalingos patirties, ypatingai daug pasitikėjimo savimi. Jaunuoliai mus skatino nebijoti aukoti laiko kitų labui ir taip išbandyti kuo daugiau profesijų. Šitaip vėliau bus daug lengviau apsispręsti, kuo norėtum tapti. Vienas iš pas mus atvykusių studentų net metus praleido savanoriaudamas vaikų darželyje, kol galiausiai suprato, jog darbas su vaikais – ne jam.

Taigi susitikimo metu šiek tiek susipažinome su studentišku gyvenimu, pagilinome užsienio kalbos žinias, galėjome užduoti mus dominančius klausimus. Studentai J. Graičiūno gimnazijoje viešėjo Vokiečių kalbos dienų  Kelmės rajone metu.

Ugnė Paulauskaitė

IMG_6887

Sveikiname Inetą Leščiauskienę

ineta

Sveikiname Inetą Leščiauskienę, portalo 15min organizuotame „Supermokytojo“ konkurse užėmus prizinę vietą.

Daugiau apie minėtą konkursą skaitykite portale 15min.

Su Mokytojo diena!

prie pavadinimo

Spalio 5-ąją, Mokytojo dieną, tradiciškai gimnazijos ketvirtokai vedė pamokas, o mokytojams aktų salėje buvo organizuotos olimpinės žaidynės. Jų metu, pasiskirstę į penkias komandas, mokytojai rungtyniavo: kas greičiau sudėlios dėlionę, dainos žodžius, kas greičiausiai ir teisingiausiai užpildys kontūrinį žemėlapį, atliks matematikos užduotis, įveiks labirintą… Atliekant užduotis, netrūko gerų emocijų, šypsenų, juoko! Rimta teisėjų komisija, žinoma, paskirstė komandoms vietas, bet nugalėjo draugystė! Juk olimpinis principas – svarbu dalyvauti!

Mokytojams šiltus žodžius, gėles, muziką tądien skyrė gimnazistų taryba, ketvirtokai ir, kaip kasmet, į gimnaziją atskubėję „Ąžuoliuko“ auklėtiniai kartu su savo auklėtojomis ir direktore D. Gedminiene, nuoširdžiai pasveikinusia kolegas šventės proga. Atsakomąjį žodį taręs gimnazijos direktorius R. Bielskis padėkojo visiems sveikinusiems, o mažieji „ąžuoliukai“ buvo apdovanoti saldumynais.

Prie mokytojų kambario veikė mokinių rankdarbių, piešinių paroda „Gėlė Tau, Mokytojau“, pačių keptais gėlių formos saldumynais gimnazistai vaišino savo mokytojus.

Ačiū visiems, sukūrusiems savo mokytojams šventę!

Gimnazistai dalyvavo „Tyrėjų naktyje“

prie pavadinimo

„Tyrėjų naktis“ yra ypatingas renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris visuomenei. Pirmą kartą „Tyrėjų naktis“ surengta 2005-taisiais Europos Komisijos iniciatyva.  „Tyrėjų naktis“ kasmet vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, daugiau nei 300 Europos miestų. Lietuvoje didžioji dalis renginių paprastai vyksta Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Molėtuose. Čia įsikūrusiuose mokslo centruose ir laboratorijose mokslininkai kviečia dalyvauti eksperimentuose, simuliacijose, interaktyviose darbo grupėse, paskaitose, parodose, ekskursijose ir pan.

Rugsėjo 29-ąją mes, J. Graičiūno gimnazijos mokiniai, dalyvavome „Tyrėjų nakties“ renginiuose, vykusiuose Šiauliuose. Šiaulių universiteto Technologijos ir gamtos fakultete vykusio renginio metu susipažinome su optometrijos mokslu, akių tyrimams naudojama aparatūra. Optometrijos laboratorijos vedėja I. Andrijauskienė išsamiai supažindino mus su laboratorijos prietaisais, pamokė jais naudotis ir leido patiems viską išbandyti. Galėjome pasitikrinti savo regą autorefraktometru, išsitirti savo regos aštrumą, dioptrimetru išsimatuoti akinių stiprumą, atlikti daltonizmo testus. Ko gero smagiausia buvo pažvelgti į savo akis iš vidaus. Skamba neįtikėtinai, tačiau naudodamiesi oftalmoskopu galėjome ištyrinėti savo akių dugnus, rasti geltonąją dėmę, apžiūrėti akies kraujagysles. Nuobodžiauti tikrai nebuvo kada, džiaugėmės atsidūrę tikroje laboratorijoje ir dirbome lyg tikri medikai.

Ištyrę savo akis nusprendėme aplankyti ir Fotografijos muziejų. Ten susipažinome su senosiomis bei naujosiomis fotografijos technologijomis. Pasinaudojome senoviniu stereoskopu, kurį vėliau palyginome su naujoviškais virtualios realybės akiniais. Muziejaus darbuotojos į senąjį stereoskopą įdėjo specialias, tam skirtas dvi vienodas nuotraukas, kurios žiūrint pro prietaisą tapo viena trimate nuotrauka, o į virtualios realybės akinius galėjome patys įsidėti savo išmaniuosius ir veikti, ką tik panorėję! Taip pat sužinojome, kad virtualios realybės akiniai gali būti naudojami ne tik žaidimams žaisti ar filmams žiūrėti, tačiau ir operacijų simuliacijoms ar net virtualioms parodoms kurti.

,,Tyrėjų nakties“ renginių metu sužinojome tikrai daug dalykų, išmokome daug negirdėtų pavadinimų ir, žinoma, puikiai praleidome laiką. Dėkojame šią kelionę suorganizavusiai biologijos mokytojai Danutei Butkuvienei.

Ugnė Paulauskaitė

Mūsų gimnazistai – „Europos kalbų labirinto 17“ trečios vietos laimėtojai!

prie pavadinimo

Rugsėjo 26-ąją Vilniaus Rotušės Didžiojoje salėje vyko protų kovų „Europos kalbų labirintas 17“ finalas, skirtas Europos kalbų dienai paminėti. Renginį organizavo Valstybės institucijų kalbų centras, renginį vedė Robertas Petrauskas. Renginio pradžioje dalyvius pasveikino Europos parlamento narys Petras Auštrevičius.

Vyko penki protų kovų turai po dešimt klausimų. Užduotys buvo įdomios, nes patikrino ne tik dalyvių žinias, bet išradingumą bei sumanumą. Renginyje dalyvavo dvylika komandų iš visos Lietuvos. Mūsų gimnazijos komanda, kurią sudarė gimnazistai Justinas Bernotas, Monika Akstinaitė, Greta Ščegauskaitė, Arnas Lukoševičius, Jūnius Vaitkus ir anglų kalbos mokytoja Asta Bilienė, pasivadino „Graičiūniškiais“. Džiugu, kad protų kovose nusileidome tik Vilniaus licėjaus ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos komandoms ir, užėmę trečiąją vietą, laimėjome saldų prizą – protų kovų medų! Renginys mums visiems paliko neišdildomą įspūdį ir, žinoma, supratome, kaip svarbu mokytis užsienio kalbų!

Greta Ščegauskaitė