Daily Archives: 2017-11-14

Erasmus+ projektas „M.U.S.I.C.“ gimnazijoje

prie paavadinimo

„Sveiki atvykę!” – šiais žodžiais rumunų, italų, lenkų, turkų kalbomis mūsų gimnazijoje buvo sutikti tarptautinio Erasmus+ programos projekto „M.U.S.I.C.“ (Music Unites Students and Inspires Change – Muzika vienija mokinius ir įkvepia pokyčiams) dalyviai.

Projektas, trukęs visą savaitę, prasidėjo muzikine kompozicija „Jūratė ir Kastytis“. Tai mūsų gimnazistų ir jų mokytojų Vaidos Karabienės ir Svajūno Klimo parengta įvairių menų – audiovizualinių, muzikos, šokio, dramos – sintezė, šiuolaikiškai pristatanti legendą apie žvejo ir deivės meilę ir gintaro atsiradimo istoriją.

Projekto dalyvius sveikino ir atminimo dovanas įteikė Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis, sveikinimo kalbą pasakė ir prasmingos veiklos linkėjo gimnazijos direktorius Rimas Bielskis. Tądien priėmimą projekto dalyviams surengė Kelmės seniūnas Romas Atkočaitis, buvo aplankytas Kelmės krašto muziejus, o kultūros centre organizuotas edukacinis užsiėmimas „Lietuvių liaudies muzika ir instrumentai“.

Kita diena buvo skirta bendram muzikavimui. Gimnazijos muzikos studijoje kartu su mokytoju S. Klimu repetuota, o garso įrašų studijoje įrašyta projekto dalyvių bendros dainos kompaktinė plokštelė, kurios viršelio dizainas kurtas vadovaujant mokytojui Algirdui Barančiukui.

Pamoką-praktinį užsiėmimą, sukėlusį ypač didelį susidomėjimą, surengė gitaristas, gitaros pedagogas, kompozitorius, roko grupės „Fire It Up“ lyderis Viktoras Jonušis kartu su grupės nariais. Muzikantai aptarė gitarų, mušamųjų, vokalo ypatybes kuriant ir atliekant roko muziką, demonstravo muzikos kūrimą „čia ir dabar“, pakvietė „M.U.S.I.C.“ dalyvius kartu scenoje kurti ir groti įvairias kompozicijas. „Fire It Up“ muzikantai buvo susižavėję ir projekto idėja, ir jo veikla, dalyviais, todėl kiekvienai delegacijai dovanojo savo kompaktinę plokštelę su autografais. Vėliau visa gimnazijos bendruomenė, Specialiosios mokyklos mokiniai buvo pakviesti į šios roko grupės koncertą, vykusį gimnazijos aktų salėje.

Viena diena buvo skirta tiriamajai veiklai. Projekto dalyviai, Kelmės krašto, Šiaulių pedagogai rinkosi į paskaitą-praktinį užsiėmimą „Garso ekologija“, kurį, talkinant Kelmės suaugusių mokymo centrui, surengė Šiaulių municipalinės aplinkos tyrimų laboratorijos vadovas Robertas Klimas, muzikos mokytojas ekspertas S. Klimas ir fizikos mokytoja metodininkė Rasa Gabšytė. Po paskaitos apie garsą ir triukšmą, jo šaltinius, daromą žalą žmogui, galimybes jį mažinti vyko praktinis užsiėmimas. Jo metu į tarptautines komandas pasiskirstę jaunuoliai kartu su mokytojais R. Gabšyte, Rima Serviene, Nerijumi Šarausku ir Mantvydu Burzdžiumi pagal tam tikrą metodiką atliko garso matavimo tyrimus gimnazijoje ir Kelmės mieste, įvertino gautus rezultatus, pateikė pasiūlymus dėl garso ekologijos. Įdomu, jog gimnazijoje garso lygis didėja valgykloje, o pati tyliausia, neviršijanti leidžiamų decibelų vieta Kelmėje – parkas prie Kražantės. Visa praktinių tyrimų medžiaga gimnazijos leidybos centre buvo išleista atskiru leidiniu ir įteikta Rumunijos, Turkijos, Italijos, Lenkijos delegacijoms.

Paskutinę projekto „M.U.S.I.C.“ dieną buvo pristatyta projektinės savaitės veikla ir jos rezultatai, prisimintos ekskursijos į Vilnių, kur Valdovų rūmuose dalyvauta edukaciniame užsiėmime, Palangą, Šiaulius, Tytuvėnus ir surengtas bendras visų šalių koncertas. Jame dalyvauti buvo pakviesti ir tradicinio nuo 2007 m. gimnazijoje rengiamo ir Kelmės rajono savivaldybės remiamo festivalio „Muzikos dirižablis“ dalyviai – „gyvai“ grojančios jaunimo muzikos grupės iš Kelmės ir Šiaulių gimnazijų. Koncerto pabaigoje nuskambėjo bendra visų atlikėjų daina, padėkos žodžius svečiams, gimnazijos mokytojams ir mokiniams, gimnazistų tėveliams tarė „M.U.S.I.C.“ projekto gimnazijoje koordinatorė anglų kalbos mokytoja metodininkė Gitana Rudzevičiūtė, direktorius R. Bielskis.

Apie projekto „M.U.S.I.C.“ veiklas Kelmėje buvo pasakojama laidoje „LABAS IŠ KELMĖS“: https://miestonaujienos.lt/labas-is-kelmes-2017-10-27/

Kitas projekto „M.U.S.I.C.“ dalyvių susitikimas vyks Rumunijoje.

Živilė Klimienė,
direktoriaus pavaduotoja

Nuotraukos
Aušrinės Mickūnaitės, Eglės Vaištaraitės, Martyno Turevičiaus

Tarptautinio Erasmus+ projekto dalyvių viešnagė Italijoje

prie pavadinimo

Įpusėjus spalio mėnesiui, mes, Erasmus+ projekto „Moksliukai – mokymas ir mokymasis 2.0 pasaulyje“ dalyviai nuo lietaus pasprukome į saulėtąją Italiją, Bazilikatos regioną. Nuo pačių pirmų išsilaipinimo iš lėktuvo minučių iki paskutinės dienos mus supo ne tik šiltas klimatas, kvapą gniaužiantys vaizdai, bet ir nepakartojami, nuoširdūs ir svetingi žmonės!

Mus, gimnazistus, Rimgaudą Norvaišą, Laurą Kiviliutę, Gintarę Kančiauskytę, Moniką Norkutę, Kamilę Jurgilaitę ir Kristiną Zdanavičiūtę, šio mobilumo projekto, skirto informacinių komunikacinių technologijų pritaikymui dėstant ir mokantis matematikos bei dramos, metu lydėjo matematikos ir lietuvių kalbos mokytojos Romutė Kurmienė ir Vaida Karabienė bei projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Ineta Leščiauskienė.

Materos provincijos miestelio Montalbano Jonico mokykloje buvo pristatyti visų projekte dalyvavusių šalių (Lietuvos, Italijos, Čekijos, Prancūzijos) namų darbai. Visiems dalyviams skirta užduotis buvo sukurti vaizdo medžiagą apie praktinį matematikos žinių panaudojimą gyvenime. Mūsų gimnazistai aiškinosi nuokalnės /įkalnės kelio ženklų reikšmes: kiek nusileidi arba pakyli vadovaudamasis tokiais kelio ženklais. Taip pat reikėjo aptarti įgytą grupinio darbo patirtį, jos privalumus ir trūkumus. Po namų darbų pristatymo vykome į šalia esančius Calanchi kalnus.

Matematikos užsiėmimuose, kuriuose susibūrę į tarptautines grupes dalyvavome vėliau, gavome praktines užduotis-galvosūkius, kuriuos turėjome išspręsti rasdami net kelis sprendimo būdus, sukurti apie tai vaizdo medžiagą. Taip pritaikėme turėtas ir naujai įgytas matematikos žinias, tobulinome grupinio darbo ir komunikacijos įgūdžius.

Mūsų laukė ir įspūdingos ekskursijos. Labiausiai laukta ir įsimintiniausia – į istorinį senovės Italijos miestą Pompėją, kurį kadaise pražudė išsiveržęs Vezuvijaus ugnikalnis. Kelias valandas trukusi kelionė autobusu, dainuojant itališkas dainas ir bendraujant tarpusavyje, praskriejo žaibiškai! Kitą dieną siauromis, akmenimis grįstomis Valsinni miestelio gatvelėmis patraukėme į Isabellos Morros pilį, kurioje klausėmės Renesanso laikų poezijos ir istorinių pasakojimų. Apsilankėme ir nuo paleolito laikų apgyvendintame, ant kanjono briaunos įsikūrusiame Materos mieste, kuris pasižymi tuo, kad yra iškaltas akmenyse.

Namo neišvykome neparagavę šviežių, ką tik nuo medžių nuskintų mandarinų, gardžios itališkos picos, jūros gėrybių! O projekto metu įgytą patirtį, žinias bei įspūdžius žodžiais aprašyti sunku. Mums buvo suteikta išskirtinė galimybė susipažinti su šalies kultūros ypatumais, pasinerti į kasdieninio gyvenimo sūkurį, pasisemti žinių, susijusių su projekto tema, patobulinti anglų kalbos įgūdžius ir pramokti šnekamosios italų kalbos. Svarbiausia – susiradome naujų, gerų draugų!

Kamilė Jurgilaitė