Monthly Archives: vasario 2018

Projekto „Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų“ atstovės vizitas gimnazijoje

prie pavadinimo

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimui, Valstybinė mokesčių inspekcija pakvietė visas Lietuvos mokyklų bendruomenes dalyvauti projekte „Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų“ ir pasinaudoti galimybe susitikti su mokesčių specialistais, susipažinti su mokesčių istorija, aktualijomis, sužinoti mokesčių svarbą visuomenei bei valstybei.

Gimnazijoje lankėsi VMI inicijuoto projekto „Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų“ atstovė Ilona Urbonienė, Šiaulių apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento Šiaulių gyventojų skyriaus vyriausioji specialistė. Ji susitiko su antros klasės gimnazistais.

Mūsų mokykloje mokiniai domisi verslu, ekonomika. Kai kurie gimnazistai dar mokydamiesi gimnazijoje nusprendžia savarankiškai imtis verslo, siekia įsilieti į smulkiųjų verslininkų gretas. Tam reikalingi ne tik profesiniai gebėjimai, bet ir įvairios žinios, ypač apie verslo steigimą, mokesčių mokėjimą, žalą sau ir valstybei dirbant šešėlyje, todėl šis susitikimas buvo naudingas, suteikė naujų žinių.

Nerijus Šarauskas,
ekonomikos ir verslumo mokytojas

Ekonomikos pamoką vedė banko atstovės

prie pavadinimo

Siekiant skatinti mokinių domėjimąsi finansais, ugdant finansinio raštingumo įgūdžius ir keičiant pamokos formatą, Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytojas Nerijus Šarauskas pamoką apie bankus ir jų teikiamas paslaugas pakvietė vesti Šiaulių banko Kelmės klientų aptarnavimo centro vadovę Rimą Jankauskienę ir vyresniąją kreditų vadybininkę Dalią Gajauskaitę.

Banko darbuotojos pristatė pirmų klasių gimnazistams įprastas banko veiklas, papasakojo apie kelionių ir gyventojų turto draudimus, kreditines ir debetines korteles, atsakingą skolinimąsi, investavimo galimybes, elektroninės bankininkystės paslaugas. Gimnazistai aktyviai dalyvavo diskusijoje, atsakinėjo į viešnių klausimus ir patys jų nestokojo, o banko atstovės aktyviausiems mokiniams įteikė dovanų.

Nerijus Šarauskas,
ekonomikos ir verslumo mokytojas

Minėjome Holokausto aukas

prie pavadinimo

Kasmet, minint Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną, mūsų gimnazijoje per istorijos ir pilietiškumo pamokas kalbėta apie žydų tautą ištikusią Katastrofą Antrojo pasaulinio karo metais. Buvo žiūrimos dokumentinių filmų ištraukos apie Aušvico mirties fabriko siaubingą kasdienybę…

Istorijos mokytojos Reda Sakalauskienė ir Rima Servienė išleido stendą, primenantį ne tik tragediją, bet ir pasakojantį apie Lietuvos žmones, gelbėjusius žydus bei gavusius Pasaulio Tautų Teisuolio vardą.

IIb klasės mokinė Rugilė Gedminaitė dalyvavo Daugirdiškių mokymo centro ,,Milžinų lizdas“ ,Actine Citizens ir Anos Frank namų projekte ,,Anne Frank hause“. Norėdama pasidalinti žiniomis, sausio 26 dieną ji savo klasės draugams vedė mokymus. Pirmoje užsiėmimo dalyje Rugilė trumpai papasakojo apie Anos Frank gyvenimą. Po to kiekvienas mokinys gavo po dvi nuotraukas, kurios įamžino Anos Frank gyvenimą bei įvykius Vokietijoje nuo 1929 iki 1946 metų. Prisijungę prie duoto internetinio adreso, mokiniai rado daugiau informacijos apie nuotraukose užfiksuotus įvykius ir chronologine tvarka turėjo tai pristatyti klasės draugams. Taip mokiniai daugiau sužinojo ne tik apie Ane Frank, bet ir apie nacistinės Vokietijos antisemitizmą – nuo žydų tautybės žmonių teisių suvaržymo iki Holokausto.

Antroje užsiėmimo dalyje mokiniai, suskirstę į tris grupes, gavo dešimt paveikslėlių, kuriuose iliustruoti realūs diskriminacijos, netolerancijos pavyzdžiai iš šiandieninio gyvenimo. Kiekviena grupė turėjo juos sudėti nuo labiausiai netolerantiškų iki mažiau netolerantiškų ir savo pasirinkimą argumentuoti. Kadangi grupių nuomonės ne visada sutapo, užvirė karštos diskusijos. Šis užsiėmimas padėjo formuoti mokinių nuostatas, kaip svarbu išgirsti kito nuomonę ir korektiškai bei argumentuotai išsakyti savąją.

Pabaigai galima prisiminti prof. S. Sužiedėlio mintis: ,,Istorija, jos faktai mus moko, koks elgesys yra blogas tam, kad žinotume, kas yra gera“.

Rima Servienė,
istorijos mokytoja metodininkė

„10 labirinto vingių“ gimnazistai įveikė kartu su draugais iš kitų mokyklų

prie pavadinimo

Sausio 18 d. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje vyko integruota matematikos, fizikos ir informacinių technologijų diena „10 labirinto vingių“, kurioje dalyvavo VIII-X klasių mokiniai iš Tytuvėnų, Kražių Žygimanto Liauksmino, Užvenčio Šatrijos Raganos, Kelmės J. Graičiūno (dvi komandos) gimnazijų, Elvyravos, Vidsodžio pagrindinių mokyklų.

Kiekviena komanda turėjo atlikti namų darbus – parengti prisistatymus (prezentaciją, filmuką iš nuotraukų ar vaizdo įrašą). Po šios nuotaikingos renginio pradžios komandos traukė burtus ir pradėjo keliauti labirintu, kurio kiekvienoje stotelėje laukė užduotis, susijusi su matematika, fizika ar IT. Užduotys buvo labai įvairios, nuotaikingos, sukėlė daug emocijų.

Pirmoje stotelėje dalyvių laukė keturios praktinės užduotys, kai panaudojant matematikos, geometrijos žinias reikėjo teisinga tvarka ir kuo greičiau apversti blynelius, iš turimų medžiagų pastatyti kuo aukštesnį statinį, apskaičiuoti piramidės plytų vertes, įminti matematinę mįslę. Antroji stotelė vadinosi „Aš esu…“, trečioji – „Nežiopsok“. Ketvirtoje stotelėje mokinių laukė poetų ir rašytojų užduotys: Antano Baranausko uždavinys, eiliuotas uždavinys iš „Graikų antologijos“, senovinis kinų uždavinys, Levo Tolstojaus uždavinys. Kitos stotelės vadinosi „Mėbijaus lapas“, „Akimirksnio turnyras“, loginė užduotis „Langas“, „Tangrama“, „Taškų medžioklė“, „Žaidimas BUM“.

Kiekviena komanda turėjo reporterį, kuris fotoaparatu fiksavo savo komandos narių užduočių atlikimą. Baigus atlikti visas dešimt užduočių, kiekviena komanda, aptarusi integruotos dienos veiklas bei panaudodama nuotraukas apie savo narių darbą ir emocijas šios dienos metu, parengė ir pristatė filmukus. O kol visi stebėjo komandų kūrybines užduotis, komisija suskaičiavo konkurso balus ir pristatė rezultatus. Geriausiai labirinto vingius įveikti sekėsi Tytuvėnų gimnazijos komandai – jai atiteko pirmoji vieta, antrąją vietą pelnė komanda iš Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos, o trečiąją – J. Graičiūno gimnazijos II-oji komanda, kurią sudarė Karolis Leškys, Justinas Bernotas, Paulius Eitmantis, Neimantas Meškauskas, Patrikas Limantas.

Bet ne prizai ir ne užimtos vietos buvo svarbiausias renginio tikslas. Svarbiausia – mokinių bendravimas, kūrybiškumo ugdymas ir supratimas, jog ir nelengvi tikslieji, gamtos mokslai gali būti įdomūs. Renginį organizavo J. Graičiūno gimnazijos matematikos mokytojos Romutė Kurmienė, Ilijana Petrauskienė, Asta Pleikienė, fizikos mokytoja Rasa Gabšytė ir informacinių technologijų mokytojas Algirdas Barančiukas, o renginio metu jiems talkino IIIa klasės gimnazistai.

Ugnė Barauskytė