Monthly Archives: kovo 2018

Matematikos konkursas „Išspręsk 100 uždavinių!“

prie pavadinimo

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos matematikos mokytojoms Romutei Kurmienei, Ilijanai Petrauskienei, Astai Pleikienei ir gimnazijos direktoriui Rimui Bielskiui kilo idėja, kaip prisidėti prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio paminėjimo – reikia suorganizuoti rajoninį matematikos uždavinių sprendimo konkursą, kurio metu jaunųjų matematikų komandos išspręstų 100 uždavinių!

Kovo 6 dieną į J. Graičiūno gimnazijos aktų salę susirinko penkios matematikų komandos iš  Kražių Žygimanto Liauksmino, Tytuvėnų, J. Graičiūno gimnazijų, Elvyravos pagrindinės bei Kražantės progimnazijos. Mūsų gimnazijos komandą sudarė Paulius Eitmantis (Id klasė), Jūnius Vaitkus (IIc klasė), Justinas Bernotas (IIa klasė), Eduardas Vitkus (IIIb klasė), Titas Suveizdis (IIIa klasė).

Renginį pradėjo J. Graičiūno gimnazijos matematikos mokytoja I. Petrauskienė. Sveikinimo žodžius susirinkusiems į konkursą tarė gimnazijos direktorius R. Bielskis bei Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Janušienė.

Tris valandas mokinių komandos – kiekvieną jų sudarė penki įvairaus amžiaus mokiniai – sprendė uždavinius. Komandos nariai galėjo vienas kitam padėti, patarti – taip jie mokėsi bendradarbiauti, siekti bendro rezultato.

Pasibaigus konkursui ir ištaisius darbus paaiškėjo, kad pirmą vietą surinkusi 56 taškus iškovojo Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos komanda, antrą – J. Graičiūno gimnazijos komanda, surinkusi 53 taškus, o trečioji vieta atiteko Tytuvėnų gimnazijai – jos nariai surinko 51 tašką. Džiugu, kad varžytuvėse gerai sekėsi ir VIII-X klasių amžiaus grupėje uždavinius sprendusiems Kražantės progimnazijos, kurios komandoje buvo tik aštuntokai, ir Elvyravos pagrindinės mokyklos mokiniams.

Konkurso organizatoriai dėkoja visiems dalyviams bei jų matematikos mokytojams, prisidėjusiems prie mūsų valstybės nepriklausomybės šimtmečio paminėjimo.

Romutė Kurmienė,
matematikos mokytoja metodininkė

JAV ambasados atstovių viešnagė gimnazijoje

DSC_2684

Artėjant valstybinei šventei – Kovo 11-ajai – Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai ir mokytojai turėjo neeilinę galimybę dalyvauti susitikime su JAV ambasados Lietuvoje kultūros atašė p. Althea Cawley-Murphree ir ją lydėjusia ambasados atstove Jūrate Kirvaitiene. Susitikimas vyko anglų kalba, o jo tema buvo JAV ir Lietuvos diplomatijos istorija. Mums, gimnazistams, tai buvo tarsi integruota istorijos, pilietiškumo ir, žinoma, anglų kalbos pamoka. Tai jau trečias JAV ambasados organizuotas susitikimas mūsų gimnazijoje.

Ponia Althea Cawley-Murphree mums išsamiai papasakojo apie Lietuvos ir JAV ryšius, kurie, galima sakyti, prasidėjo prieš tris šimtmečius, kuomet į Naująjį Amsterdamą (dabartinį Niujorką) 1659 m. atvykęs lietuvis Aleksandras Karolis Kuršius tapo pirmosios gimnazijos vadovu. Įsitikinome, kad Lietuvos ir JAV diplomatiniai santykiai yra tvirti ir jau patikrinti laiko, o jų kertinės vertybės, dėl kurių jie taip susiklostė – stabilumas, tęstinumas ir abipusė pagarba.

JAV diplomatė tarsi vedėsi mus į kelionę laiku, kuomet Lietuva, išgyvendama didelius sunkumus savo istorijoje, bendradarbiavo ir sulaukė pripažinimo iš JAV. Buvo prisiminti ir džiaugsmingi istoriniai momentai Lietuvai, susiję su JAV: tai prezidento George’o W. Busho vizitas į Lietuvą, mūsų valstybės įstojimas į NATO, dar labiau sustiprinęs dvišalį politinį ir karinį bendradarbiavimą, ir kt. Po pranešimo turėjome galimybę užduoti įvairiausius klausimus poniai Althea Cawley-Murphree. Gimnazistai viešnią sužavėjo, nes viskuo domėjosi, nesidrovėjo užduoti ir sunkių klausimų apie nūdienos aktualijas. Džiaugiamės, kad galėjome dalyvauti šiame įdomiame susitikime su JAV ambasados atstovėmis. Pasitinkant Lietuvos valstybės šventę, buvo prasminga sužinoti, diskutuoti apie mūsų šalies ir JAV draugystę.

Kotryna Karyznaitė

Gimnazistai – kompiuterinės grafikos dirbtuvėse

prie pavadinimo

Šių metų kovo 2 d. pirmų ir trečių klasių gimnazistai, lydimi mokytojų Albinos Rimšienės ir Martyno Turevičiaus, vykdydami projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ programą vyko į Vilniuje Socialinių mokslų kolegijoje organizuotą edukacinį užsiėmimą „Kompiuterinės grafikos dirbtuvės“.

Užsiėmimo metu gimnazistai susipažino su fotografija ir vaizdo projektavimo būdais, su kompiuterinės grafikos galimybėmis. Įdomu buvo plačiau sužinoti apie tinkamą vaizdo išdėstymą – perspektyvoje, ritme, stambiame bei smulkiame plane ir pan. Edukacinio užsiėmimo metu buvo skatinama matyti ir mąstyti vizualiai, mokoma atstumo ir formos pajautimo, supažindinama su kompozicijų kūrimu, fotografavimo niuansais, grafinio dizaino darbų projektavimu skaitmeninėje aplinkoje. Teoriškai susipažinę su fotografavimo taisyklėmis, vėliau bandėme jas pritaikyti ir praktiškai. Taigi, galėsime toliau eksperimentuoti ir mokytis savarankiškai.

Visas užsiėmimas buvo įdomus ir pavyko puikiai. Gimnazistai namo išvyko kupini įspūdžių, praplėtę savo akiratį ir susidomėję fotografija. Įdomu buvo susipažinti ir su Socialinių mokslų kolegija, kur galima studijuoti fotografijos meną.

Aušrinė Mickūnaitė

Lietuvos pašto ženklų ir pinigų paroda gimnazijoje

prie pavadinimo

Gimnazijos konferencijų salėje parengta pašto ženklų atvirukų ir pinigų paroda, skirta Lietuvos 100-mečiui paminėti. Parodoje eksponuojami pirmieji Nepriklausomos Lietuvos pašto ženklai (1918-40 m.m.), vadinami ,,baltukai“, ženklai su to meto valstybės vadovais, iškiliais rašytojais, skirti S.Dariaus ir S.Girėno žuvimo pirmosioms metinėms, Lietuvos krepšinio komandai, laimėjusiai 1939 metais Kaune Europos auksą, ir kitiems istoriniams įvykiams paminėti. Atskiruose stenduose eksponuojami pirmieji atkurtos Lietuvos ženklai su angelu bei kitais svarbiais įvykiais.

Parodoje pateikti pirmieji popieriniai centai, litai, metalinės litų monetos, atkurtos Lietuvos laikinieji pinigai – ,,vagnorkos“ dar kitaip vadinamos „žvėriukais“, atkurtos Lietuvos litai, proginės lietuviškos apyvartinės euro monetos, išleistos po 2015 metų sausio 1-osios ir Lietuvos 100- mečiui paminėti išleistos Lietuvos euro monetos bei atminimo medaliai.

Stenduose eksponuojami ir tarpukario Lietuvos atvirukai su tuometiniais Kelmės miesto vaizdais.

Valerijus Paulionis,
vyresnysis technologijų mokytojas

Dalyvauta užsiėmime apie nanotechnologijas

prie pavadinimo

Šių metų vasario 27 d. pirmų ir trečių klasių gimnazistai, lydimi mokytojų Albinos Rimšienės ir Jurgitos Jafimovienės, vykdydami projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ programą vyko į Vilniuje organizuotą edukacinį užsiėmimą „Nanotechnologijos“.

Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su gana nauju, mokslininkų vis dar tyrinėjamu mokslu – nanotechnologijomis. Mokiniai plačiau sužinojo apie nanotechnologijas: kas jos yra, kokia jų nauda žmonėms ir kokie panaudojimo būdai kasdieniame gyvenime. Gimnazistai taip pat praplėtė savo gamtos mokslų žinias, pamatė mokslininkų darbo vietą bei susipažino su jų naudojamais prietaisais, atominių jėgų mikroskopijos taikymu nanotechnologijose.

Pažiūrėję trumpą vaizdo klipą apie nanotechnologijų panaudojimą mūsų gyvenime, gimnazistai turėjo galimybę profesionalioje laboratorijoje atlikti tris bandymus: „Gamtinės nanomedžiagos“, „Vaistininko kokteilis“ ir „Hidrofobinio paviršiaus tyrimas“. Visi šie bandymai buvo įdomūs ir pavyko puikiai. Mokiniai namo išvyko kupini įspūdžių, praplėtę savo akiratį ir susidomėję nanotechnologijomis.

Monika Akstinaitė