Monthly Archives: balandžio 2018

Tarptautinis vokiečių kalbos diplomo egzaminas gimnazijoje

prie pavadinimo

2018 metais Vokietijos centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) kultūros ministrų taryba (KMK) suteikė Kelmės Jono Graičiūno gimnazijai Vokiečių kalbos diplomo mokyklos vardą (DSD I). Mokiniai, išlaikę vokiečių kalbos egzaminą A2 lygiu, gauna pažymėjimą, kuris leidžia dirbti Vokietijoje ir mokytis profesinėje mokykloje bei kolegijoje be papildomų kalbos kursų. Mokiniams, išlaikiusiems egzaminą B1 lygiu, balas įrašomas į atestatą (išlaikytas II-osios užsienio kalbos egzaminas) ir suteikiama galimybė dirbti ir studijuoti Vokietijos universitetuose be papildomų kalbos kursų. Vokiečių kalbos diplomo mokyklų Lietuvoje yra dvylika.

Šiais mokslo metais jau turėjome pirmąją mokinių grupę, laikiusią egzaminą J. Graičiūno gimnazijoje: tai mūsų gimnazijos mokinės Greta Ščegauskaitė, Evelina Užkurytė, Monika Aleksandravičiūtė ir trys kitų Kelmės rajono mokyklų – Tytuvėnų ir Šaukėnų Vlado Pūtvio Putvinskio gimnazijų – mokiniai.

Vokiečių kalbos egzaminą sudaro dvi dalys: kovo 13 d. vyko pirmoji – rašymas (klausymas, skaitymas ir rašymas). Atliktos egzamino raštu užduotys yra siunčiamos į Vokietiją, jas vertins ZfA vertinimo komisija. Rezultatų tikimės sulaukti birželio – liepos mėnesį.

Antroji egzamino dalis – kalbėjimas – susideda iš dialogo ir monologo – temos pristatymo. Šią egzamino dalį mokiniai laikė balandžio 11 dieną. Su mokiniais bendravo ir juos egzaminavo egzamino komisijos pirmininkas, Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos Vilniuje vokiečių kalbos koordinatorius ponas Michael‘is Brehm‘as, vokiečių kalbos mokytojos Violeta  Truncienė („Aukuro“ pagr. mokykla) ir Raimonda  Andriuškienė (J. Graičiūno gimnazija). Egzamine dalyvavo ir Kelmės rajono švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stonienė, kuruojanti vokiečių kalbos mokymą Kelmės rajone.

Tarptautinį vokiečių kalbos diplomo egzaminą gali laikyti mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos (kaip antrosios užsienio). Jie turi kreiptis į savo vokiečių kalbos mokytojus, kurie informaciją apie norinčius laikyti šį egzaminą perduos į J. Graičiūno gimnaziją.

Raimonda Andriuškienė,
vokiečių kalbos mokytoja metodininkė

Erasmus+ projektas „M.U.S.I.C.“: veikla Italijoje

prie pavadinimo

Kovo 17-24 dienomis mes, Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos gimnazistės Paulina Andrulytė, Luka Jafimovaitė, Viktorija Augustytė, Miglė Poškutė ir Monika Akstinaitė, kartu su mokytojais Gitana Rudzevičiūte, Eugenijumi Jafimovu ir gimnazijos direktoriumi Rimu Bielskiu lankėmės paskutiniame Erasmus+ „M.U.S.I.C.“ projekto veiklų susitikime, kuris vyko Italijoje, Monopolio mieste esančiame Luigi Russo menų ir muzikos licėjuje. Kartu su mumis susitikime dalyvavo ir partneriai iš Lenkijos, Rumunijos bei Turkijos.

Nuvykę į Adrijos jūros pakrantėje įsikūrusį Monopolio miestą pabėgome nuo vis dar Lietuvą įkalinusių žiemiškų orų gniaužtų ir galėjome šiek tiek pasimėgauti pavasariškais ir saulėtais orais. Pirmosios projekto dienos buvo skirtos pažinčiai su Apulijos regiono įžymybėmis. Aplankėme Apulijos regiono sostinę Barį, vieną seniausių Europos miestų, UNESCO paveldo objektą bei 2019 m. būsimą Europos kultūros sostinę Materą, Polignano a Mare ir Arbelobello miestelius, išsiskiriančius savo istorija ir unikalia architektūra.

Prasidėjus darbo savaitei, pirmąją dieną buvome šiltai sutikti Luigi Russo licėjaus bendruomenės:  visus projekto dalyvius, sugrodamas kiekvienos šalies-partnerės himną, sveikino licėjaus orkestras. Labai jaudinanti akimirka klausyti ir kartu su italais lietuviškai giedoti „Tautišką giesmę“!  Apžiūrėję mokyklą, visi skubėjome į susitikimą Monopolio miesto savivaldybėje, kurioje mus supažindino su miesto istorija. Po to aplankėme senamiestį, archeologijos muziejų, katedrą, bažnyčias, gėrėjomės jūros pakrante. Vakarą vainikavo licėjaus orkestro koncertas, skirtas šv. Juozapo dienai, į kurį buvo pakviesta visa miesto bendruomenė ir kuris vyko šv. Petro ir Povilo bažnyčioje. Italų moksleiviai grojo G. Verdžio, F. J. Haidno kūrinius, aranžuotas pietų Italijos liaudies dainas.  Buvo nuostabu!

Projekto savaitė licėjuje pralėkė neįtikėtinai greitai, nes visi buvome pasinėrę į muzikines, pažintines, kūrybines veiklas: dalyvavome muzikinės improvizacijos, ritmo ir elektronikos bei pietų Italijos tautinių šokių užsiėmimuose, klausėmės džiazo koncerto ir, žinoma, patys improvizavome, grojome, repetavome. Paskutiniąją dieną vyko baigiamasis projekto koncertas, kuriame kiekviena delegacija turėjo pademonstruoti paruoštus namų darbus – atlikti du savo krašto kūrinius. Mes atlikome Kelmės krašto kompozitoriaus Stanislovo Ruko kūrinius „Dubysa“ ir „Kelmo polka“. Koncertą baigėme jungtinio, tarptautinio choro atliekamu ES himnu.

Nors projekto metu antrąją savaitės pusę pagąsdino griaustinis ir lietus, bet tai nesugadino mūsų geros nuotaikos, nes jautėme šilumą, sklindančią iš italų mokinių, jų šeimų, jų mokytojų ir kitų projekto partnerių. Mes ne tik susitikome su rudenį mūsų gimnazijoje viešėjusiais draugais, tačiau užmezgėme daugybę naujų nuostabių draugysčių, patyrėme įvairių nuotykių, daug išmokome ir sužinojome! Grįžome kupini gerų emocijų ir prisiminimų, supratę, koks jaukus gali būti pasaulis ir kaip muzika įkvepia pokyčiams!

Monika Akstinaitė