Daily Archives: 2018-05-09

Apie Europą – susitikime su ŠMM ministre Jurgita Petrauskiene

Gegužės 8 dieną mūsų gimnazija sulaukė ypatingos viešnios – mokykloje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Vizitas vyko pagal projektą „Pasiruošk Europos egzaminui su žinomu žmogumi”. Ministrė mums, gimnazistams, vedė pamoką apie švietimą Europoje, išsamiai atsakė į visus mūsų klausimus.

Ministrė J. Petrauskienė iš pradžių trumpai papasakojo apie save, savo karjerą – švietimo ir mokslo srityje ji dirba jau apie dvidešimt metų: dirbta profesinio mokymo, vėliau mokslinių tyrimų srityse, aukštojo mokslo stebėsenos centre, o 2016 metais ji buvo paskirta švietimo ir mokslo ministre.

Susitikimo metu ministrė supažindino gimnazistus su švietimo politika Lietuvoje bei Europos valstybėse – sužinojome daug iki tol mums nežinotų faktų. Viešniai trumpai aptarus švietimo sistemą Europoje sužinojome apie vieną seniausių Europos universitetų – Bolonijos, kuriame buvo pasirašytas susitarimas, kad studijos tarp šalių turi derėti. Būtent dėl šios sutarties atsirado bakalauro studijos, trunkančios ne daugiau kaip ketverius metus, ir magistro studijos, kurių trukmė yra ne ilgesnė kaip dveji metai.

Kalbėdama apie švietimą Lietuvoje Jurgita Petrauskienė džiaugėsi, kad Vilniaus universitetas patenka į geriausių pasaulio universitetų 500-uką ir kad kartu su LSMU pritraukia studentų iš viso pasaulio. Šiais metais į šiuos universitetus mokytis atvyko studentų net iš Australijos. Ministrė taip pat paminėjo Erasmus+ programą, kuri aktyvina jaunimo gyvenimą, leidžia plėtoti studentų mainus. Ministrės teigimu, ši mainų programa yra puiki galimybė ne tik susirasti naujų draugų, pakeliauti, bet ir susipažinti su skirtingomis švietimo sistemomis, įvairiomis Europos šalių kultūromis. Džiugu, kad mūsų gimnazistai jau dabar aktyviai dalyvauja šioje programoje.

Viešniai baigus paskaitą, pasipylė gimnazistų klausimai. Ko gero, pats aktualiausias klausimas buvo apie mokslo metų ilginimą. Ministrė tikino, kad pailgėjus mokslo metams mokiniai ir mokytojai turėtų galimybę labiau įsigilinti į mokomąją medžiagą ir be streso geriau pasiruošti egzaminams. Švietimo sėkmė, anot ministrės, yra visų mūsų sėkmė, o mokslas yra pati vertingiausia investicija. J. Petrauskienė pabrėžė pilietiškumo svarbą, mokinių aktyvumą sprendžiant jiems svarbias problemas, akcentavo, kad sėkmė pasiekiama daug dirbant.

Džiaugiamės turėję neeilinę progą susitikti ir pabendrauti su ministre J. Petrauskiene, o gegužės 9 dieną dalyvausime žinių apie Europą patikrinimo konkurse „Europos egzaminas“, kuriame pritaikysime per susitikimą įgytas žinias.

Ugnė Paulauskaitė

Paskutinis Erasmus+ projekto „Pedago-geeks – Moksliukai“ dalyvių susitikimas Kelmėje

Balandžio mėnesį Lietuva, Čekija, Italija bei Prancūzija paskutiniąją Erasmus+ projekto  „Pedago-geeks – Moksliukai“ dalies finišo liniją kirto susitikime Lietuvoje, mūsų gimnazijoje.

Projekto savaitę pradėjo gimnazijos direktorius Rimas Bielskis, pasveikinęs visus dalyvius, bei muzikos studijos „Obertonas“ muzikantai, surengę koncertą. Vėliau susiskirstėme į tris darbo grupes, kuriose dirbome viso projekto metu: kompiuterinių muzikos technologijų, viršelio dizaino bei lazerių dizaino.

Muzikos mokytojo Svajūno Klimo vadovaujama pirmoji grupė buvo supažindinta su kompiuterine programėle, kurią pasitelkę patys sukūrėme kelis skirtingų muzikos žanrų muzikos takelius. Antrajai grupei, vadovaujamai IT mokytojos Ilijanos Petrauskienės, teko užduotis sukurti kompaktinės plokštelės viršelio dizainą. Lazerių dizaino grupė, vadovaujama technologijų mokytojo Martyno Turevičiaus, gamino medinius medalius, ant kurių vėliau pasitelkdami lazerius išgraviravo norimus simbolius. Daugumai mokinių darbo grupėse įgyti praktiniai įgūdžiai bei patirtis buvo visiškai nauji ir unikalūs, tad kiekviena minutė dirbant šiuose užsiėmimuose praskriejo žaibiškai ir labai įdomiai.

Mokytojai taip pat kūrė lankstinukus apie IT panaudojimą kartu su mokytojais Algirdu Barančiuku ir Neriju Šarausku.

Svečiams buvo surengta ir ekskursijų: parodėme vienas gražiausių Lietuvos vietų, kuriose čekai, italai bei prancūzai praplėtė turimas žinias apie Lietuvą. Aplankę Tytuvėnų vienuolyną vykome į Kryžių kalną, kuris svečius sužavėjo savo kvapą gniaužiančia istorija. Ilgai vaikštinėjome Baltijos jūros pakrante, lankėmės Plokštinės raketų bazėje ir Šaltojo karo bei Gintaro muziejuose. Svečiai pasivaikščiojo ir po Vilniaus senamiestį, kuriame grožėtasi šv. Onos bažnyčia, Vilniaus katedra, Aušros vartais bei kitais kultūros, architektūros objektais. Apsilankymo Vilniuje metu Europos informacijos centre demonstravome savo žinias protmūšyje. Su Lietuvos etnokultūra svečius supažindinome Kelmės kultūros centre vykusiame folkloro užsiėmime. Laisvalaikį leidome ir interaktyvioje erdvėje surengtame karaoke bei šokių vakare.

Projekto uždarymo dieną pristatėme visos savaitės veiklą: sukurtą ir įrašytą muziką, kompaktinio disko ir dėžutės dizainą, pagamintus suvenyrus. Buvo parodytas J. Graičiūno gimnazijos mokinių sukurtas miuziklas „Jūratė ir Kastytis“, o projekto koordinatorė mokytoja Ineta Leščiauskienė padėkojo visiems dalyviams. Atsisveikinimas su svečiais buvo kupinas ir liūdesio, ir džiaugsmo, nes visi žinojome, kad tai greičiausiai ne paskutinis susitikimas, su naujais draugais bendrausime ir ateityje, o patirti nuotykiai, įspūdžiai mus lydės visą gyvenimą.

Kamilė Jurgilaitė