Monthly Archives: spalio 2018

Savaitės „Ö kaip vokiškai?“ renginiai gimnazijoje

prie pavadinimo

Spalio 22-26 dienomis visoje Lietuvoje – mokyklose, organizacijose, įmonėse, vienaip ar kitaip susijusiose su vokiečių kalba, – vyksta „Ö kaip vokiškai?“ savaitė. Mūsų gimnazijos mokiniai taip pat įsitraukė į jos renginius.

Gimnazistai rinko jiems gražiausią, reikšmingiausią vokišką žodį, mokėsi pasisveikinti ir atsisveikinti vokiškai, susipažino su įdomiais faktais apie Vokietiją ir jos sostinę Berlyną. Gimnazija pasipuošė Vokietijos vėliavos spalvų – juodos, raudonos ir geltonos – pačių gimnazistų pagamintomis girliandomis, balionais, gimnazijos langus papuošė pasveikinimas „Willkommen“ (Sveiki atvykę). Per pertraukas vyko draugystės apyrankių („Freundschaftsarmbänder”) pynimo dirbtuvėlė. Mokiniai ir mokytojai mielai jas pasidarė ir užsirišo ant rankos.

Vienas reikšmingiausių šios savaitės renginių Kelmės rajone ir mūsų gimnazijoje buvo DSDI diplomų ir pažymėjimų įteikimas mokiniams, laikiusiems DSDI egzaminą. Kelmės Jono Graičiūno gimnazija yra viena iš penkiolikos Lietuvoje veikiančių akredituotų DSDI mokyklų, todėl čia praėjusį pavasarį mūsų gimnazistės Greta Ščegauskaitė, Evelina Užkurytė, Monika Aleksandravičiūtė ir dar trys Kelmės rajono mokiniai laikė tarptautinį DSDI egzaminą ir sėkmingai jį išlaikė. Šie egzaminai vyksta daugiau nei 65 pasaulio šalyse, per metus egzaminą laiko apie 65 000 moksleivių.

DSDI atitinka B1 lygį pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis ir patvirtina vokiečių kalbos mokėjimo lygį, kurio reikalaujama norintiems studijuoti Vokietijos universitetuose (parengiamuosiuose kursuose į šias studijas), mokytis kolegijose ar profesinėse mokyklose bei dalyvauti konkursuose, skirtuose darbo paieškoms, suteikia pranašumų stojant į aukštąsias mokyklas ar universitetus (įrašomi 35 balai į brandos atestatą ir pridedamas balas stojant). Vokiečių kalbos diplomas (DSD) – tai vokiečių kalbos mokėjimą visame pasaulyje patvirtinantis dokumentas.

Diplomų įteikimo dieną į gimnaziją atvyko svečiai: Vokietijos ambasados patarėjas kalbai, Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) vadovas Lietuvoje, vokiečių kalbos koordinatorius ponas Michaelis Brehmas, Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis, Kelmės tarybos narys Egidijus Ūksas, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas, šio skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stonienė, kuruojanti vokiečių kalbos mokymą. Gimnazijos aktų salėje rinkosi Kelmės rajono mokytojai, mokiniai, jų tėveliai. Svečiai pasveikino šventės dalyvius, kalbėjo apie tai, kaip svarbu mokytis užsienio kalbų, apie bendradarbiavimą su Vokietija. Pasidžiaugta, kad mūsų rajone vokiečių kalbos mokosi vis daugiau mokinių ir skatinta pasinaudoti esama galimybe laikyti tarptautinį DSDI egzaminą. Sertifikatus mokiniams, sėkmingai išlaikiusiems egzaminą, įteikė meras Vaclovas Andrulis ir ponas Michaelis Brehmas.

Po pertraukos vyko diskusija-viktorina „Vokiečių kalbos reikšmė man“. Diskusiją moderavo Kelmės rajono vokiečių kalbos metodinio būrelio pirmininkė Asta Urbonaitė. Vėliau Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykloje vyko muzikinė vokiečių kalbos popietė, kurioje skambėjo vokiečių ir austrų kompozitorių kūriniai, buvo skaitomi J.W. Getės, F. Šilerio, H. Heinės eilėraščiai ir jų vertimai.

Raimonda Andriuškienė,
vokiečių kalbos mokytoja metodininkė

Pirmokų krikštynos gimnazijoje

PRIE PAVADINIMO2

Krikštynos – tai tradicinis renginys mūsų gimnazijoje, kurio metu jauniausieji gimnazistai-pirmokai „užsitarnauja“ tikro gimnazisto vardą!

Nors šis renginys vyko spalio 12 dieną, tačiau „krikšto tėvams“ ketvirtokams darbai prasidėjo kur kas anksčiau: reikėjo išsirinkti krikštynų temą, paruošti užduotis bei dekoracijas. Po ilgų diskusijų visi nusprendėme, jog mokykla yra kaip jūra – čia reikia daug ištvermės, drąsos, komandinio darbo, todėl pasirinkome jūrininkų temą. Ketvirtokai tapo kapitonais, bocmanais, o pirmokai – jūreiviais.

Pirmokų krikštas prasidėjo jau ryte – antros pamokos metu kapitonai pažymėjo kiekvieną jūreivį raide „F“ (fuksas).  Pasibaigus penkioms pamokoms  jūreiviai buvo išplukdyti į „jūrą“, kurioje jų laukė įvairiausi netikėtumai. Išgėrę „vaistų“ nuo jūrligės ir atlikę jūreivių mankštelę, pirmokai ėmė atlikinėti užduotis: tikrino savo taiklumą mėtydami virves, ieškojo lobio, gelbėjo savo skęstantį laivą bei stengėsi išsivaduoti iš piratų.

Įveikę begalę sunkių užduočių, pasakę priesaiką, pirmokai gavo gimnazisto pasus ir tapo tikraisiais gimnazijos bendruomenės nariais, o geriausiai pasirodžiusiems buvo skirtas ir šauniausios jūreivių klasės apdovanojimas. Šį apdovanojimą pelnė Ia klasė (auklėtoja Valerija Puišienė).

Gabrielė Rimkutė

„ES programavimo savaitės“ renginiai gimnazijoje

Bubbles logo

2013 metais prasidėjusi iniciatyva „ES programavimo savaitė“ (EU Code Week) kasmet vyksta spalio 6–21 d. Šios savaitės metu organizuojami įvairūs renginiai, pažintiniai ir praktiniai užsiėmimai, akcijos – taip siekiama populiarinti programavimą, loginį mąstymą. Kiekvienais metais susidomėjimas programavimu auga: pirmaisiais metais „ES programavimo savaitė“ sutraukė 10 000 dalyvių, o pernai savaitės renginiuose jau dalyvavo 1,2 mln. žmonių. Kiek dalyvių bus šiemet, paaiškės pasibaigus renginių maratonui spalio 21 d.

Prie šios gražios iniciatyvos prisijungė ir mūsų gimnazijos bendruomenės nariai. Abiturientai, besimokantys programavimo, pirmų klasių gimnazistams ir visiems kitiems gimnazijos bendruomenės nariams, besidomintiems programavimu, vedė pamokas tema „Jaunieji programuotojai apie programavimą“.

Veiklų metu susirinkusieji buvo supažindinti su CodeBlocks aplinka bei galimybe rašyti programas C++ kalba. Pradinių duomenų įvestis ir rezultatų išvestis, programos testavimas, klaidų radimas ir jų ištaisymas, programos vykdymas, kalbos sintaksė, galiausiai, praktinių užduočių atlikimas – stačiakampio ar kvadrato ploto apskaičiavimas, mokinių pažymių vidurkio apskaičiavimas ir kt. – tai pirmieji žingsniai į programavimo pasaulį. Daugeliui pirmokų „žingsniuoti“ sekėsi puikiai –  užduotis atliko, o po pamokų, dėkodami abiturientams, klausė, kada jie, pirmokai, galės pradėti mokytis programavimo.

Mūsų gimnazijoje programavimo savaitę surengė informacinių technologijų mokytojai metodininkai Algirdas Barančiukas, Ilijana Petrauskienė ir programavimo pamokas lankantys IVa ir IVb klasių mokiniai.

Algirdas Barančiukas,
IT mokytojas metodininkas

Dėmesio – festivalis „Muzikos dirižablis“!

nata

2018 m. lapkričio 30 d. 13 val. Kelmės J.Graičiūno gimnazijoje vyks tradicinis „gyvai“ grojančių jaunimo muzikos grupių festivalis „Muzikos dirižablis“. Kviečiame dalyvauti! Nuostatus ir dalyvio anketą rasite čia.

Sveikinome savo mokytojus!

prie pavadinimo

Spalio 5-ąją, Tarptautinę mokytojų dieną, šventė vyko ir mūsų gimnazijoje. Ją organizavo Gimnazistų taryba. Penktadienio rytą mokytojus pasveikinę ketvirtokai nuskubėjo vesti pamokų, o mokytojai,  suskirstyti į komandas, dalyvavo renginyje Aktų salėje.

Renginio metu jie atliko įvairias užduotis, o renginio vedėjai – gimnazistų prezidentė Saulė Maleckaitė ir gimnazistų tarybos narys Mykolas Balsys ne tik pateikinėjo užduotis, bet ir kalbino mokytojus, uždavinėjo linksmus klausimus. Šiltų ir teigiamų emocijų suteikė gimnazistų Deimantės, Emos, Juditos, Karolinos bei Edvino muzikiniai pasirodymai.

Šventė baigėsi mažųjų gimnazijos svečių iš lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pasveikinimu bei geriausių mokytojų komandų apdovanojimu. Aktų salėje susirinkę mokiniai ir mokytojai nepamiršo pasveikinti ir tą dieną savo gimtadienį švenčiančio IT mokytojo Algirdo Barančiuko, kuriam palinkėjo laimingų metų!

Gimnazijoje Mokytojų diena buvo labai linksma, kupina šypsenų ir nuoširdžių akimirkų!

Miglė Laurinavičiūtė

IMG_0434-1

Gimnazistai lankėsi aviacijos bazėje

prie pavadinimo

Mūsų gimnazijos IVb klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojo Nerijaus Šarausko, lankėsi Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Išvykos metu gimnazistai susipažino su NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse istorija, bendravo su misiją vykdančiais Belgijos karalystės karinių oro pajėgų kariais. Mokiniai turėjo puikią galimybę ne tik paklausti juos dominančių klausimų apie kariuomenę ir kario profesiją, bet ir oro uosto teritorijoje esančiame angare iš arti apžiūrėti vieną iš NATO misijos naikintuvų F16, kurie šiuo metu Baltijos šalių oro erdvėje vykdo oro policijos funkcijas.

Vėliau, tarsi pratęsdami išvykos, iš dalies skirtos susipažinti su kario profesija, temą, gimnazistai vyko į Šiaulių rajone esantį dažasvydžio centrą žaisti dažasvydžio. Šis žaidimas suteikia galimybes aktyviai praleisti laiką, skatina saviraišką, aštrų mąstymą, greitą reakciją. Gimnazistams itin patiko šis komandinis žaidimas, kurio metu formuojami komandinio darbo ir atsakomybės įgūdžiai.

Nerijus Šarauskas,
ekonomikos ir verslumo mokytojas

prie pavadinimo

Gimnazistai dalyvavo Tyrėjų nakties renginiuose

prie pavadinimo

Tyrėjų naktis – renginys, kuris organizuojamas daugiau kaip 30 Europos šalių, o jo metu įvairių sričių mokslininkai kviečia žmones lankytis mokslo institucijose, tyrimų laboratorijose, dalyvauti eksperimentuose, paskaitose, įvairiose diskusijose, parodose, ekskursijose. Taip mokslininkai pristato savo veiklą visuomenei.

Tyrėjų nakties renginiuose dalyvavo ir Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai, kuriems išvyką į Šiaulių universitetą organizavo biologijos mokytoja Danutė Butkuvienė. Rugsėjo 28-ąją gimnazistai lankėsi šio universiteto botanikos sode. Čia su levandų – mėtų arbata mus sutiko dr. Rimanta Vainorienė, kuri skaitė paskaitą apie kvapniąsias ir romantiškąsias levandas. Sužinojome, kad šis augalas į Lietuvą buvo atvežtas iš Prancūzijos XVI amžiuje. Įdomu buvo išgirsti apie levandų gydomąsias savybes

Po jaukios paskaitos buvome pakviesti apžiūrėti Šiaulių universiteto botanikos sodo kolekcijų. Botanikos sodo direktorius dr. Martynas Kazlauskas organizavo vakarinį pasivaikščiojimą – ekskursiją po botanikos sodą ir už jo ribų. Direktorius įdomiai pasakojo apie retuosius Lietuvos augalus, kurie įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą. Susipažinome su naudingais ir nuodingais, taip pat invaziniais augalais, kurie pavojingi žmogaus sveikatai ir gamtai. Ekskursijos metu mokiniai buvo raginami tausoti gamtą, ją gelbėti ir suprasti, kad mes esame gamtos dalis, todėl mums privalu ja rūpintis.

Leonora Kirklytė

Paminėta Lietuvos žydų genocido diena

prie pavadinimo

Rugsėjo 23 d. minima Lietuvos žydų genocido diena – prieš 75 metus, 1943 m. rugsėjo 23-ąją, buvo sunaikintas Vilniaus getas.

Per Antrąjį pasaulinį karą nacių vykdyto Holokausto metu buvo sunaikinta beveik visa Lietuvos žydų bendruomenė. Holokaustas neaplenkė ir Kelmės krašto – buvo nužudyti šimtai mūsų bendrapiliečių žydų…

Mūsų gimnazijoje kasmet minima ši skaudi Lietuvos istorijos data. Istorijos ir pilietiškumo pamokų metu buvo prisimintas Lietuvos ir Kelmės žydų bendruomenių likimas. Gimnazijos Tolerancijos centro veiklą organizuojantys mokytojai paruošė ir išleido stendą, kalbėjo apie žmones, gelbėjusius žydus. Pirmų gimnazijos klasių mokiniai ėjo į Kelmės žydų Holokausto kapus, kur buvo pagerbtas žuvusiųjų atminimas.

Reda Sakalauskienė,
istorijos mokytoja metodininkė

1