Daily Archives: 2018-10-04

Gimnazistai lankėsi aviacijos bazėje

Mūsų gimnazijos IVb klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojo Nerijaus Šarausko, lankėsi Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Išvykos metu gimnazistai susipažino su NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse istorija, bendravo su misiją vykdančiais Belgijos karalystės karinių oro pajėgų kariais. Mokiniai turėjo puikią galimybę ne tik paklausti juos dominančių klausimų apie kariuomenę ir kario profesiją, bet ir oro uosto teritorijoje esančiame angare iš arti apžiūrėti vieną iš NATO misijos naikintuvų F16, kurie šiuo metu Baltijos šalių oro erdvėje vykdo oro policijos funkcijas.

Vėliau, tarsi pratęsdami išvykos, iš dalies skirtos susipažinti su kario profesija, temą, gimnazistai vyko į Šiaulių rajone esantį dažasvydžio centrą žaisti dažasvydžio. Šis žaidimas suteikia galimybes aktyviai praleisti laiką, skatina saviraišką, aštrų mąstymą, greitą reakciją. Gimnazistams itin patiko šis komandinis žaidimas, kurio metu formuojami komandinio darbo ir atsakomybės įgūdžiai.

Nerijus Šarauskas,
ekonomikos ir verslumo mokytojas

Gimnazistai dalyvavo Tyrėjų nakties renginiuose

Tyrėjų naktis – renginys, kuris organizuojamas daugiau kaip 30 Europos šalių, o jo metu įvairių sričių mokslininkai kviečia žmones lankytis mokslo institucijose, tyrimų laboratorijose, dalyvauti eksperimentuose, paskaitose, įvairiose diskusijose, parodose, ekskursijose. Taip mokslininkai pristato savo veiklą visuomenei.

Tyrėjų nakties renginiuose dalyvavo ir Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai, kuriems išvyką į Šiaulių universitetą organizavo biologijos mokytoja Danutė Butkuvienė. Rugsėjo 28-ąją gimnazistai lankėsi šio universiteto botanikos sode. Čia su levandų – mėtų arbata mus sutiko dr. Rimanta Vainorienė, kuri skaitė paskaitą apie kvapniąsias ir romantiškąsias levandas. Sužinojome, kad šis augalas į Lietuvą buvo atvežtas iš Prancūzijos XVI amžiuje. Įdomu buvo išgirsti apie levandų gydomąsias savybes

Po jaukios paskaitos buvome pakviesti apžiūrėti Šiaulių universiteto botanikos sodo kolekcijų. Botanikos sodo direktorius dr. Martynas Kazlauskas organizavo vakarinį pasivaikščiojimą – ekskursiją po botanikos sodą ir už jo ribų. Direktorius įdomiai pasakojo apie retuosius Lietuvos augalus, kurie įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą. Susipažinome su naudingais ir nuodingais, taip pat invaziniais augalais, kurie pavojingi žmogaus sveikatai ir gamtai. Ekskursijos metu mokiniai buvo raginami tausoti gamtą, ją gelbėti ir suprasti, kad mes esame gamtos dalis, todėl mums privalu ja rūpintis.

Leonora Kirklytė