Monthly Archives: lapkričio 2018

Pyragų ir atšvaitų diena gimnazijoje

Lapkričio 6-oji – pyragų ir atšvaitų diena. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokinių taryba nusprendė paminėti jas abi.

Gimnazistų tarybos nariai, norėdami paminėti pyragų dieną, namuose kepė pyragus, o gimnazijoje juos pardavinėjo mokiniams ir mokytojams. Dalį gauto pelno paaukota Šiaulių gyvūnų prieglaudai „Letenėlė“.

Atšvaitų dienos proga gimnazistų taryba pasikvietė Telšių apskrities VPK Kelmės rajono PK veiklos skyriaus vyresniąją tyrėją Vilmą Ancikevičienę, kuri gimnazijos pirmokams papasakojo apie atšvaitų naudą, policijos profesiją ir jaunųjų policijos rėmėjų veiklą. Pareigūnė taip pat uždavė keletą klausimų susirinkusiems į renginį, į kuriuos teisingai atsakę gimnazistai gavo dovanų – atšvaitą. Labai dėkojame V. Ancikevičienei už įdomią paskaitą!

Saulė Maleckaitė

Pamoka apie M. K. Sarbievijų – Kražiuose

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos trečių klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Karabiene lapkričio 8-9 dienomis lankėsi Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centre, kuris įkurtas buvusioje Kražių jėzuitų kolegijoje – reikšmingame Žemaitijos kultūros paveldo objekte, pasižyminčiame išskirtine urbanistine, kultūrine, gamtine ir dvasine darna. M. K. Sarbievijus buvo Lietuvos jėzuitų auklėtinis, karaliaus Vladislovo IV Vazos dvaro pamokslininkas, iškiliausias Lietuvos baroko epochos poetas, rašęs lotynų kalba. Kražių jėzuitų kolegijoje jis dėstė poetiką.

M. K. Sarbievijaus kultūros centre gimnazistai dalyvavo edukacinėje programoje: jie buvo supažindinti su garsiojo poeto biografija bei jo kūriniais, mokėsi rašyti plunksna lotyniškai bei skaityti originalo kalba M. K. Sarbievijaus odes. Trečiokai daug sužinojo ne tik apie patį kūrėją, bet ir apie baroko epochą. Edukacinės programos vedėja veiklų metu grojo to laikotarpio muziką bei mokė baroko stiliaus šokio žingsnelių. Programos pabaigoje užsukome į muziejų, kuriame sužinojome daugiau apie Kražius bei senąją Kražių jėzuitų kolegiją. Labai dėkojame centro darbuotojams už šią naudingą bei įdomią edukacinę programą, kuri leido geriau suprasti baroko laikotarpį ir M. K. Sarbievijaus gyvenimo istoriją.

Saulė Maleckaitė

Erasmus+ projekto  “Mission H“ dalyviai susitiko su Europos Komisijos komisaru

gimnazistai

Kelmės Jono Graičiūno gimnazistai, tarptautinio Erasmus+ programos projekto “Mission H“ (Misija S(veikata) nariai, rudens atostogų metu, spalio 30 dieną, dalyvavo susitikime su eurokomisaru Vyteniu Andriukaičiu. Susitikimo tema buvo „Maistas: kaip nešvaistyti šio turto“.

Ši tema projekto dalyviams labai svarbi, nes gimnazistai kaip tik ruošiasi tarptautiniam susitikimui Auxonne, Prancūzijoje, kur pagal minėto projekto programą nagrinės maisto etikečių žymėjimo ypatumus. Taigi, gimnazistams buvo ypač naudinga išgirsti iš pirmų lūpų Europos Sąjungos reikalavimus maisto žymėjimui: pagal standartus, sudėtį, galiojimą ir pan. EK komisaras V.Andriukaitis labai džiaugėsi, kad jauni žmonės dalyvavo susitikime ir buvo aktyvūs, viskuo domėjosi.

Kotryna Karyznaitė