Monthly Archives: lapkričio 2018

Laimėtas „Euroscola“ konkurso finalas!

ES

Vėsią lapkričio 14 dienos popietę Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai Dovilė Tifenzenaitė, Gabrielė Rimkutė, Vakarė Jakubaitytė, Aušrinė Mickūnaitė, Karolina Indrulytė, Saulė Maleckaitė, Titas Suveizdis, Justinas Bernotas, Matas Tunkevičius ir Monika Akstinaitė, lydimi istorijos mokytojos Rimos Servienės ir geografijos mokytojo Eugenijaus Jafimovo, dalyvavo konkurso „Euroscola“ finale, kuris vyko Šiauliuose. Šešios komandos iš įvairių miestų protmūšio metu rungėsi dėl pagrindinio prizo – kelionės į Prancūziją: aplankyti Europos Parlamento būstinės, įsikūrusios Strasbūre, ir dalyvauti projekto veiklose.

Kiekviena komanda turėjo parengti namų darbą – iki minutės trunkantį savo mokyklos pristatymą. Mes, kelmiškiai, paruošėme muzikinį pasirodymą ir taip trumpai supažindinome konkurentus su savo gimnazija. Vėliau teko atlikti įvairias užduotis, atsakyti į daugybę klausimų, susijusių su Europos Sąjungos veikla bei funkcijomis, jos veiklai būtinomis institucijomis ir įstaigomis, žymiais žmonėmis, aktualijomis bei, žinoma, šalimis narėmis.

Po įnirtingos kovos konkurso finalą laimėjo kelmiškiai! J. Graičiūno gimnazijos mokiniai buvo apdovanoti pirmosios vietos medaliais bei įvairiais prizais, tačiau visą triūsą vainikavo išsvajota ir galiausiai laimėta kelionė į Strasbūrą. Kadangi keliauja pirmąsias dvi vietas laimėjusios komandos,  į mūsiškių gretas kovo mėnesį įsilies ir antrąją vietą pelnę Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos mokiniai.

„Euroscola“ programos tikslas yra supažindinti jaunimą su Europos Parlamento darbu, skatinti domėjimąsi Europos Sąjungoje vykstančiais procesais ir pateikti gilesnį Europos, kaip visumos, vaizdą, todėl gimnazistai ne tik gavo galimybę išvykti į Strasbūrą, bet ir besiruošdami konkursui įgijo daug vertingų žinių apie ES, jos politiką, gamtos apsaugos problemas, ekonomiką ir pan.

Monika Akstinaitė

ES

Tolerancijos dienai skirti renginiai gimnazijoje

prie pavadinimo

Nuo 1995 m. lapkričio 16-oji minima daugelyje demokratinių valstybių – UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti nuo 2003 metų inicijuoja Tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Šiemet ši komisija pasiūlė mokykloms dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje, kurios simboliu pasirinktas Tolerancijos raktas.

Mūsų gimnazijoje, kurioje veikia Tolerancijos ugdymo centras, šiai datai paminėti skirtas ne vienas renginys. Etikos pamokų metu mokytoja Vilma Vipartienė diskutavo su mokiniais apie tai, kaip visuomenėje suprantama tolerancija, buvo piešti tolerancijos raktai, parengtas stendas. Antrų klasių gimnazistai, vadovaujami istorijos ir pilietiškumo mokytojo Egidijaus Ūkso, Kelmėje atliko apklausą apie tolerancijos ir netolerancijos apraiškas, tyrimo rezultatai pristatyti gimnazijos bendruomenei. E. Ūksas organizavo gimnazistams ekskursiją į Vilnių, Okupacijos ir laisvės kovų muziejų, o pilietiškumo pamokų metu buvo dalintasi įspūdžiais.

Istorijos mokytoja Reda Sakalauskienė kartu su antros klasės gimnazistais dalyvavo Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje organizuotoje pamokoje-susitikime „Tolerancija žmogui su negalia“. Su mokiniais bendravo regėjimo negalią turintis poetas Ramūnas Mendelis ir Šiaulių bibliotekos aklųjų filialo vedėja Jovita Lapinskaitė.

Lapkričio 16-ąją gimnazijos aktų salėje vykusių renginių metu gimnazistai skaitė pranešimus apie pakantumą, toleranciją, draugystę, aptarė literatūros kūrinius, turinčius įtakos jaunų žmonių vertybių formavimuisi – šiuos pranešimus rengti mokinius paskatino mokytojai Nerijus Šarauskas ir Vaida Karabienė. Gimnazijos psichologė Jovita Gerbenienė išsakė mintis apie tai, kaip svarbu suprasti, priimti kitaip mąstantį, kitaip atrodantį žmogų, kad tolerancijos reikia mokytis visą gyvenimą. Srautinės pamokos trečių klasių gimnazistams metu pranešimą „Netolerancija XX a. istorijoje“ skaitė istorijos mokytoja Rima Servienė. Aptarusi didžiausius amžiaus nusikaltimus žmonijai, mokytoja pabrėžė, kaip stereotipų, netolerancijos užvaldyta visuomenė gali būti suskaldyta, kaip atsiranda prielaidos karams, genocidui, rasizmui. R. Servienės nuomone, labai svarbu yra ugdyti pilietinę visuomenę – nepasiduodančią neapykantos kurstymui, gerbiančią žmogaus teises.

Gimnazistų taryba organizavo tolerantiškiausio mokytojo ir gimnazisto rinkimus: Tolerantiškiausiu 2018 metų gimnazistu tapo ketvirtokas Justas Gembutas, o mokytoju – kūno kultūros mokytojas Stasys Kurmis.

Živilė Klimienė,
direktoriaus pavaduotoja

Pyragų ir atšvaitų diena gimnazijoje

prie pavadinimo

Lapkričio 6-oji – pyragų ir atšvaitų diena. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokinių taryba nusprendė paminėti jas abi.

Gimnazistų tarybos nariai, norėdami paminėti pyragų dieną, namuose kepė pyragus, o gimnazijoje juos pardavinėjo mokiniams ir mokytojams. Dalį gauto pelno paaukota Šiaulių gyvūnų prieglaudai „Letenėlė“.

Atšvaitų dienos proga gimnazistų taryba pasikvietė Telšių apskrities VPK Kelmės rajono PK veiklos skyriaus vyresniąją tyrėją Vilmą Ancikevičienę, kuri gimnazijos pirmokams papasakojo apie atšvaitų naudą, policijos profesiją ir jaunųjų policijos rėmėjų veiklą. Pareigūnė taip pat uždavė keletą klausimų susirinkusiems į renginį, į kuriuos teisingai atsakę gimnazistai gavo dovanų – atšvaitą. Labai dėkojame V. Ancikevičienei už įdomią paskaitą!

Saulė Maleckaitė

Pamoka apie M. K. Sarbievijų – Kražiuose

prie pavadinimo

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos trečių klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Karabiene lapkričio 8-9 dienomis lankėsi Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centre, kuris įkurtas buvusioje Kražių jėzuitų kolegijoje – reikšmingame Žemaitijos kultūros paveldo objekte, pasižyminčiame išskirtine urbanistine, kultūrine, gamtine ir dvasine darna. M. K. Sarbievijus buvo Lietuvos jėzuitų auklėtinis, karaliaus Vladislovo IV Vazos dvaro pamokslininkas, iškiliausias Lietuvos baroko epochos poetas, rašęs lotynų kalba. Kražių jėzuitų kolegijoje jis dėstė poetiką.

M. K. Sarbievijaus kultūros centre gimnazistai dalyvavo edukacinėje programoje: jie buvo supažindinti su garsiojo poeto biografija bei jo kūriniais, mokėsi rašyti plunksna lotyniškai bei skaityti originalo kalba M. K. Sarbievijaus odes. Trečiokai daug sužinojo ne tik apie patį kūrėją, bet ir apie baroko epochą. Edukacinės programos vedėja veiklų metu grojo to laikotarpio muziką bei mokė baroko stiliaus šokio žingsnelių. Programos pabaigoje užsukome į muziejų, kuriame sužinojome daugiau apie Kražius bei senąją Kražių jėzuitų kolegiją. Labai dėkojame centro darbuotojams už šią naudingą bei įdomią edukacinę programą, kuri leido geriau suprasti baroko laikotarpį ir M. K. Sarbievijaus gyvenimo istoriją.

Saulė Maleckaitė

Erasmus+ projekto  “Mission H“ dalyviai susitiko su Europos Komisijos komisaru

gimnazistai

Kelmės Jono Graičiūno gimnazistai, tarptautinio Erasmus+ programos projekto “Mission H“ (Misija S(veikata) nariai, rudens atostogų metu, spalio 30 dieną, dalyvavo susitikime su eurokomisaru Vyteniu Andriukaičiu. Susitikimo tema buvo „Maistas: kaip nešvaistyti šio turto“.

Ši tema projekto dalyviams labai svarbi, nes gimnazistai kaip tik ruošiasi tarptautiniam susitikimui Auxonne, Prancūzijoje, kur pagal minėto projekto programą nagrinės maisto etikečių žymėjimo ypatumus. Taigi, gimnazistams buvo ypač naudinga išgirsti iš pirmų lūpų Europos Sąjungos reikalavimus maisto žymėjimui: pagal standartus, sudėtį, galiojimą ir pan. EK komisaras V.Andriukaitis labai džiaugėsi, kad jauni žmonės dalyvavo susitikime ir buvo aktyvūs, viskuo domėjosi.

Kotryna Karyznaitė