Monthly Archives: gruodžio 2018

Gimnazistų sėkmė informatikos olimpiados rajono etape

programuotojai

Gruodžio 11 d. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje vyko informacinių technologijų olimpiados rajono etapas, kuriame dalyvavo net penki mūsų gimnazijos programuotojai, geriausiai pasirodę mokykliniame etape.

Gimnazistai Jūnius Vaitkus (IIIa), Eduardas Vitkus (IVb), Matas Tunkevičius (IVb), Andrius Jasulaitis (IVb) (visų mokytojas Algirdas Barančiukas) bei Modestas Saunorius (IIIb) (mokytoja Ilijana Petrauskienė) varžėsi vyresniųjų grupėje su Tytuvėnų, Užvenčio Šatrijos Raganos, Šaukėnų Pūtvio-Putvinskio, Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijų mokiniais. Visi olimpiados dalyviai sprendė šalies vertinimo komisijos bei techninio komiteto rekomenduotus uždavinius, kurių sprendimus įkėlė į varžybų administravimo sistemą CMS. Pasibaigus olimpiadai paaiškėjo, kad šiuos vyresniųjų grupės uždavinius sprendė bei pateikė atsakymus (programų kodus) net 583 Lietuvos mokiniai.

Geriausiai IT olimpiados rajono etape sekėsi J. Vaitkui, kuris surinko 120 taškų iš 120 galimų ir iškovojo I-ąją vietą. Nedaug jam nusileido kitas mūsų gimnazijos mokinys E. Vitkus, surinkęs 99 taškus ir užėmęs II-ąją vietą. Šie abu mūsų gimnazistai atstovaus Kelmės rajonui kitame informacinių technologijų olimpiados etape, kuris vyks vasario 5 d.

Trečioji ir ketvirtoji vieta atiteko M. Tunkevičiui bei A. Jasulaičiui, o M. Saunorius, surinkęs tik vienu tašku mažiau už gimnazistą iš Užvenčio, užėmė šeštą vietą. Galime drąsiai sakyti, kad mūsų gimnazistai – geriausi jaunieji Kelmės rajono programuotojai!

Džiugu, kad prabėgus kelioms dienoms po olimpiados mus pasiekė Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo įsakymas apdovanoti padėkos raštais informacinių technologijų olimpiados rajono etapo I–III vietų laimėtojus J. Vaitkų, E. Vitkų ir M. Tunkevičių. Sveikiname prizininkus bei visus gimnazistus, dalyvavusius olimpiadoje, linkime sėkmės šturmuojant programavimo aukštumas!

Algirdas Barančiukas,
IT mokytojas metodininkas

Gimnazijoje prasideda dar vienas Erasmus+ projektas

DSC03755

Gruodžio 1–5 d. Vokietijos mieste Ingolstadte vyko Erasmus+ programos projekto „Questions for Europe? – Answers from Europe!“ (Klausimai Europai – atsakymai iš Europos) įvadinis šalių partnerių – Vokietijos, Italijos, Lenkijos, Estijos ir Lietuvos – atstovų susitikimas. Mūsų gimnazijai atstovavo šio projekto koordinatorius mokykloje ekonomikos ir verslumo mokytojas Nerijus Šarauskas bei IT mokytojas Algirdas Barančiukas.

Susitikimo metu vyko mokymai mokytojams: surengtos komandos formavimo veiklos Rėgensburgo mieste, viena diena buvo skirta darbui su E-Twinning platforma, mokytojai mokėsi išnaudoti visas jos teikiamas galimybes. Platforma skirta švietimo darbuotojams, dirbantiems ar besimokantiems įvairiose Europos šalyse. Čia galima bendrauti, bendradarbiauti, ieškoti bendraminčių, kurti bendrus projektus, naudotis esamais resursais ir pan. Šioje platformoje yra ir projektas „Questions for Europe? – Answers from Europe!“, todėl jo dalyviai gali čia bendrauti. Planuojama E-Twinning naudojimosi kursus organizuoti ir mūsų gimnazijos bendruomenei.

Susitikimo Vokietijoje metu buvo daug diskutuota apie būsimas projekto veiklas, aptartas projekto biudžetas, numatytos mobilumų datos. Pirmasis šio projekto susitikimas, kuriame dalyvaus mokinių ir mokytojų delegacijos iš minėtų šalių, suplanuotas jau 2019 m. sausio mėnesį ir jis vyks mūsų gimnazijoje.

Algirdas Barančiukas,
IT mokytojas metodininkas

Festivalio „Muzikos dirižablis“ atgarsiai

prie pavadinimo

Nuo 2007 metų Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje organizuojamas „gyvai“ grojančių jaunimo grupių festivalis „Muzikos dirižablis“ kilo ir šiemet: aktų salėje susirinkusiems žiūrovams muzikavo grupės iš Kelmės, Šiaulių, Kauno. Sveikinimo žodį dalyviams ir žiūrovams tarė gimnazijos direktorius Rimas Bielskis.

Dar prieš koncerto pradžią į aktų salės sceną vos tilpęs Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos bigbendas „Romuva“ pradėjo groti – pučiamųjų, gitarų, mušamųjų garsai pasklido po gimnaziją, kvietė visus į muzikos šventę! Vėliau tikrą aplodismentų audrą sukėlė ,,Romuvos” atliekamų “Queen“ hitų popuri. Bigbendui vadovauja mokytojas Romualdas Žukauskas.

Šiaulių Stasio Šalkauskio, Didždvario gimnazijų, Salduvės progimnazijos, Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų pagrindinės mokyklos jaunieji muzikantai, vadovaujami mokytojos Vilmos Klumbytės, susibūrė į vieną grupę “G4” ir atliko keturis kūrinius. “G4” ypatinga tuo, kad kad čia groja labai įvairių muzikos instrumentų grupės: gitaros, smuikas, ukulėlės, mušamieji… Dažnas instrumentalistas atlieka ir vokalo partiją.

Kasmet į „Muzikos dirižablį“ kartu su savo vadovu Laimonu Tamošiūnu atvyksta muzikantai iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos. Šiemet grupė „Penkios po penkių“ atliko ir savo kūrybos muziką. Grupės solistė Ieva kuria dainas, o paskui visi kartu muzikuodami jas aranžuoja.

Tikri „gyvos“ muzikos entuziastai – Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos grupės „Good Question“ muzikantai, kuriems vadovauja Ieva Kelertienė. Nors grupė susikūrė tik 2017-aisiais, ji aktyviai dalyvauja savo mokyklos ir Šiaulių miesto organizuojamuose koncertuose, o šiemet pradžiugino ir „Muzikos dirižablio“ žiūrovus.

Koks festivalis be mūsų gimnazijos muzikos studijos „Obertonas“, kurios vadovas muzikos mokytojas Svajūnas Klimas. „Obertonas“, atlikęs du kūrinius, sulaukė pritarimo šūksnių!

Scenoje pasirodžiusi grupė „Nušiuręs ežys“ sukėlė tikras ovacijas – buvę mūsų gimnazistai, dabar studijuojantys Kaune, nepamiršo ne tik muzikos, bet ir savo buvusios mokyklos! Grigas, Marius, Ugnius ir Lukas ne tik grojo koncerto metu, bet ir surengė muzikos dūzges per festivalio pertrauką, kurios metu buvo renkami geriausi festivalio instrumentalistai.

Po pertraukos buvo apdovanotos visos grupės ir jų vadovai. Aptaręs grupių pasirodymus, muzikantų grojimą, geriausiems instrumentalistams prizus įteikė grupės “Fire It Up” lyderis, kompozitorius, gitaros virtuozas ir pedagogas Viktoras Jonušis. Renginio vedėjai Mykolas Balsys ir Saulė Maleckaitė dėkojo festivalio sumanytojui ir organizatoriui mokytojui S. Klimui, scenografiją kūrusiems mokytojui Martynui Turevičiui ir gimnazistui Eduardui Vitkui, inžinieriui programuotojui Mantvydui Burzdžiui, Kelmės rajono savivaldybei, finansavusiai projektą, visiems, padėjusiems surengti muzikos festivalį, visiems muzikantams ir žiūrovams, kuriems pati gražiausia – “gyva” muzika!

Živilė Klimienė,
direktoriaus pavaduotoja

Erasmus+ projektas „Misija – sveikata“: vizitas į Portugaliją

prie pavadinimo]

Lapkričio pabaigoje Portugalijoje, Vouzela miesto vidurinėje mokykloje, vyko Erasmus+ projekto „Mission H“ (Misija – sveikata) partnerių iš Prancūzijos, Italijos, Portugalijos ir Lietuvos (Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos) pirmasis koordinatorių susitikimas, kuriame buvo detalizuojama visa minėto projekto programa, derinamos būsimųjų susitikimų datos, aptarta kiekvienos šalies-partnerės patirtis, leidžianti kuo geriau įgyvendinti projekto veiklas, vyko įvairūs mokymai. Mokytojai tobulino kvalifikaciją: buvo išklausyti pranešimai apie mokinių sveikatingumą ir fit-mokyklos koncepciją, surengtos diskusijos, mokytasi dirbti su kompiuterine MOBIRISE programa ir kt.

Vouzela mokykla šiltai priėmė į susitikimą atvykusias delegacijas. Iš mūsų gimnazijos į jį vyko projekto koordinatorė Lietuvoje anglų kalbos mokytoja Ineta Leščiauskienė, muzikos mokytojas Svajūnas Klimas ir direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė. Kiekviena delegacija pristatė savo šalies ugdymo sistemą, mokyklos patirtį ir problemas, kurias gali padėti išspręsti bendradarbiavimas su kolegomis iš minėtų šalių. Įgyvendinant projekto programą siekiama gerinti mokinių sveikatingumą, mokyti valdyti emocijas, mažinti priklausomybę nuo kompiuterių, mobiliųjų telefonų, skatinti saviraišką ir kūrybiškumą.

Vouzela mokykla įsikūrusi labai gražioje vietoje, kalvotoje teritorijoje, kuri gana griežtai saugoma. Teritorijoje yra daug įvairių poilsio erdvių, lauko teniso stalų, labai didelė futbolo aikštė, kurioje nuolat aidi žaidžiančiųjų šį žaidimą mokinių balsai – futbolas ypač populiarus Portugalijoje. Įspūdinga mokyklos sporto salė, gausybė sporto įrenginių, inventoriaus, leidžiančio žaisti beveik visų sporto šakų žaidimus. Tačiau, kaip sakė sporto bazę pristatęs kūno kultūros mokytojas, mokykloje nėra svarbu ugdyti sportininkus ir siekti pergalių varžybose – sportininkus ruošia sporto klubai. Mokyklos tikslas, kad mokiniai kuo daugiau judėtų, suprastų, kaip tai svarbu sveikatai, todėl kūno kultūros mokytojai sistemingai fiksuoja savo mokinių bendrą fizinį pasirengimą, aptaria su jais pasiekimus, duomenys apie pažangą šioje srityje perduodami Portugalijos universitetams, kurie lygina visos šalies mokinių rezultatus, teikia rekomendacijas.

Vizito Portugalijoje metu mokytojai turėjo progą susipažinti su Vouzela miestu, jo istorija, architektūra, buvo surengtas praktinis užsiėmimas tradicinio portugalų maisto tema.

Kitas projekto „Misija – sveikata“ susitikimas, į kurį jau vyks ir mokiniai, bus rengiamas Prancūzijoje 2019-ųjų kovo mėnesį.

Živilė Klimienė,
direktoriaus pavaduotoja