Monthly Archives: balandžio 2019

Gimnazijos delegacija lankėsi Strasbūre

Kelmės J. Graičiūno gimnazijos komanda, lapkričio mėnesį laimėjusi „Euroscola“ konkursą, dovanų gavo kelionę į Strasbūrą. Ji prasidėjo ankstyvą kovo 13-osios rytą. Lydimi istorijos mokytojos Rimos Servienės, geografijos mokytojo Eugenijaus Jafimovo bei gimnazijos direktoriaus Rimo Bielskio Kaune susitikome su Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos komanda, šiame konkurse užėmusia antrąją vietą, ir kelionių agentūros „Fortūna Travel“ mums skirtu autobusu pajudėjome Lenkijos link.

Kelionės metu važiavome pro Augustavą, Lomžą, iš tolo apžvelgėme Varšuvos bokštus. Susipažinome su Lenkijos istorija, kultūra, ekonomika, paragavome tradicinių lenkiškų patiekalų. Kad ilga kelionė neprailgtų, žiūrėjome filmus, o vėliau kelionės vadovė suorganizavo protų mūšį.

Kovo 14-ąją atvykome į Vokietijos miestą Dresdeną. Ten aplankėme Cvingerio rūmus, kuriuose eksponuojami įvairiausi meno kūriniai bei mokslo išradimai. Vėliau ekskursijos po miestą metu turėjome galimybę išvysti Karališkuosius rūmus bei Dievo motinos katedrą.

Kitą rytą jau buvome Prancūzijoje, Strasbūre, o mūsų komanda išsiskirstė į dvi grupes. Dvylika narių su mokytoju E. Jafimovu nuvyko į Europos Parlamentą Strasbūre, o likusieji galėjo artimiau susipažinti su Strasbūro senamiesčiu. Europos Parlamente mūsų laukė sunkus darbas: ten iš įvairių Europos Sąjungos šalių susirinkę mokiniai grupėse turėjo spręsti aktualias su ES susijusias problemas ir vėliau jas pristatyti gausiai – daugiau nei 600 žmonių – auditorijai. Taip mes susipažinome su viena iš svarbiausių ES institucijų, jos veikla ir dienotvarke, supratome, koks sunkus ir atsakingas darbas vyksta ten, didžiojoje Europos Parlamento salėje.

Kovo 16-ąją patraukėme į Liuksemburgą, nykštukinę, tačiau nepaprasto grožio šalį su gilia istorija ir stipria ekonomika. Visi žavėjosi Liuksemburgo senamiesčiu, įtrauktu į UNESCO paveldo sąrašą, o blogas oras nesutrukdė aplankyti istorinių šio miesto vietų.

Vėliau vykome į Briuselį, Belgijos sostinę, kurioje išvydome dar daugiau įspūdingos architektūros ES institucijų pastatų, aplankėme Didžiąją Briuselio aikštę, 50-mečio parką bei nepamiršome ir svarbiausio Briuselio simbolio – besišlapinančio berniuko statulėlės.

Galutinė mūsų kelionės vieta – tai Nyderlandų sostinė Amsterdamas, išvagotas kanalų, virš kurių pastatyta daugiau nei 1200 tiltų. Laiveliu leidomės po apžvalginę Amsterdamo ekskursiją bei aplankėme vaškinių Madam Tiuso figūrų muziejų.

Iš kelionės sugrįžome papildę savo žinių bagažą, praplėtę akiratį, labiau pažinę ES kaip mus vienijančią jėgą, pasisėmę neišdildomų įspūdžių bei įgavę įvairios naudingos patirties.

Dovilė Tifenzenaitė

Erasmus+ projektas „Misija Sveikata“: veikla Prancūzijoje

Kovo 11–15 dienomis Kelmės Jono Graičiūno mokinių ir mokytojų delegacija – gimnazistai Tomas Šimulis, Edvinas Janavičius, Kotryna Karyznaitė, Vesta Semionovaitė, Monika Zdanavičiūtė, Kamilė Jurgilaitė, Deimantė Šaulytė, mokytojos Ineta Lesčiauskienė ir Reda Sakalauskienė – vykdė į Erasmus+ programos projekto „Mission H“ (liet. „Misija Sveikata“) veiklas mažame Prancūzijos miestelyje Auxonne. Jame bendram darbui susijungė gausios portugalų, italų, lietuvių ir prancūzų mokinių ir mokytojų delegacijos.

Pirmą vizito dieną minėjome mūsų šalies šventę Kovo 11-tąją. Prisisegėme trispalvės ženklelius ir su Lietuvos vėliava rankose prancūzų gimnazijos kieme išdidžiai giedojome „Tautišką giesmę“.

Pirmomis projekto dienomis šalių-partnerių atstovai papasakojo apie savo švietimo sistemas, demonstravo sukurtus nuotaikingus filmukus apie savo mokyklas. Buvo pristatomos kiekvienos šalies parengtos prezentacijos-vaizdo įrašai apie maisto etiketes ir jų skaitymą. O svarbiausias projekto tikslas buvo mišrių tautybių komandose sukurti stalo žaidimą, susijusį su maisto etikečių skaitymu arba sveika gyvensena. Šios stalo žaidimų dirbtuvės vyko viso projekto metu, o paskutinę dieną komandų atstovai pristatinėjo darbo rezultatus.

Šalia įtempto ir smagaus žaidimų kūrimo turėjome progos pakeliauti ir pažinti Prancūziją. Buvo surengta ekskursija po mažąjį Auxonne miestelį, lipome į įspūdingą Auxonne bažnyčios bokštą. Aplankėme Dijon ir Beaune miestus, garsiųjų Dijon garstyčių gamyklą ir „Hostel Dieu Medieval“ hospisą, įkurtą dar XIV amžiuje. Besançon mieste vaikštinėjome po nepaprasto grožio karališką druskos gamyklą „Arc et Senans“ ir aplankėme senovinę miesto citadelę.

Nors orai ekskursijų metu nelepino, dažnai lijo, prancūzų šeimose jautėmės jaukiai, šiltai, visi buvo labai draugiški. Per savaitę išmokome įmantrių portugalų šokių, susipažinome su italų virtuvės subtilybėmis ir ragavome keisčiausių skonių prancūziškų sūrių. Paskutiniąją dieną atsisveikinimo vakarėlyje visi šokome, virė įnirtingos diskusijos apie pomidorų padažą ant picos (italai teigia, kad tai – nusikaltimas!), o paskui nubraukę ašaras, kad reikia atsisveikinti, iškeliavome namo.

Ši kelionė paliko neišdildomų įspūdžių, įdomios patirties ir neįkainojamų prisiminimų. Kita šalis Erasmus+ projekto „Misija Sveikata“ kelionių sąraše – Portugalija.

Deimantė Šaulytė