Monthly Archives: rugsėjo 2019

Gimnazistai dalyvavo Tyrėjų naktyje

prie pavadinimo

Rugsėjo 27 dieną, minint Tyrėjų naktį, mes, III klasių gimnazistai, lydimi biologijos mokytojos D. Butkuvienės, ir chemijos mokytojos S. Rukaitės-Kalytienės, vykome į Šiaulių universiteto botanikos sodą.

Ten susipažinome su kvapiaisiais botanikos sodo augalais, stebėjome eterinių aliejų ir kvapiojo vandens gamybą. Panaudodami specialias matavimo priemones nustatėme medžių storį, aukštį ir amžių. Įdomu buvo sužinoti apie įvairias arbatų rūšis, aptarti jų savybes ir, žinoma, degustuoti. Apžvelgėme uždarą gyvybės oazės sistemą, vaizduojančią tikrąjį gyvybės ciklą gamtoje, turėjome galimybę apžiūrėti ten esančius florariumus.

Edukacinės programos pabaigoje buvome sužavėti botanikos sodo direktoriaus dr. Martyno Kazlausko pasakojimu apie šiame sode esančio tvenkinio florą ir fauną. Ši pažintinė kelionė suteikė daug naudingos informacijos bei paliko daug neužmirštamų įspūdžių.

Gabija Venckutė

Viktorina, skirta Europos kalbų dienai

????????????????????????????????????

Nuo 2001 metų rugsėjo 26 dieną minima Europos kalbų diena. Taip siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.

Renginys, skirtas Europos kalbų dienai, vyko ir mūsų gimnazijoje. Jį pradėjo IVd klasės gimnazistės Saulė Maleckaitė, Evelina Užkurytė, Karolina Indrulytė. Merginos pateikė įvairių faktų apie kalbas ir jų istoriją. Minint žemaičių tarmės 800 metų sukaktį žemaitiškai nuskambėjo ištrauka apie Kražių skerdynes, vykusias 1893 metais. Merginoms pasiruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja Vaida Karabienė.

Po to prasidėjo I-III klasių gimnazistų viktorina apie kalbas. Pagal spalvas susibūrę į aštuonias komandas skirtingų klasių mokiniai pirmiausia sugalvojo komandos pavadinimą. Taigi, viktorinoje, kuriai klausimus parengė mokytojos Raimonda Andriuškienė, Gitana Rudzevičiūtė, Angelė Zaturskienė, dalyvavo „Raudonėliai“, „Lietuviai“, „Lenkai“, „Lėktuvėliai“, „Ledukai“, „Persikai“, „Daltonikai“, „Mes Nepažįstami“. Komandos turėjo atsakyti į 20 klausimų, kurie buvo įvairūs: „Ką čekų kalba reiškia „Škoda“ pavadinimas?“, „Iš kokios kalbos kilęs žodis „Europa?“, „Kuri kalba yra vadinama „gyvuoju sanskritu?“ ir kt.

Kova vyko taškas į tašką. Suskaičiavus visų komandų surinktus taškus paaiškėjo, kad dvi iš jų surinko vienodą taškų skaičių. Pergalę turėjo nulemti papildomas klausimas: „Kas yra žlugtas?“. Arčiausiai tiesos buvo „Lėktuvėlių“ komandos atsakymas ir ji laimėjo pagrindinį prizą – Europos kalbų dienai skirtus magnetukus, pagamintus pačių gimnazistų per grafinio dizaino pamokas. Gimnazistams padėjo mokytojas Martynas Turevičius.

Kol anglų kalbos mokytojos Asta Bilienė ir Rasa Rimidytė-Liekienė skaičiavo komandų taškus, susirinkusiems buvo pristatytos Erasmus+ projekto „QE? AE!“ veiklos Lenkijoje ir Estijoje. Šių projektų koordinatorius mokytojas Nerijus Šarauskas.

Renginio organizatoriai dėkoja IIb klasės mokiniams, papuošusiems gimnazijos antrąjį aukštą žodžiu „AČIŪ“ visomis Europos Sąjungos oficialiomis kalbomis.

Gitana Rudzevičiūtė,
anglų kalbos mokytoja metodininkė

Minėjome Lietuvos žydų genocido aukas

prie pavadinimo

Rugsėjo 23 d. – Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Per istorijos ir pilietiškumo pamokas kalbėta, kas yra Holokaustas, genocidas, prisiminėme Kelmės žydų istoriją ir jų vaidmenį miestelio gyvenime. Paruoštas stendas šiai dienai paminėti.

Rugsėjo 23 d. visos trys pirmokų klasės kartu su istorijos mokytojomis Rima Serviene, Reda Sakalauskiene ir etikos mokytoja Vilma Vipartiene dalyvavo akcijoje ,,Atminties kelias”, ėjo į Holokausto aukų kapines, pagerbė aukų atminimą.

Profesorius Jehuda Baueris, Izraelyje įsikūrusio Tarptautinio holokausto studijų centro direktorius, yra sakęs: „Kadangi tai jau kartą atsitiko, gali vėl pasikartoti – ne taip pat, nebūtinai tai pačiai tautai ar tos pačios tautos iniciatyva. Nukentėti gali bet kas nuo bet ko. Anksčiau nebuvo precedento, o dabar precedentas yra. Dabartinė karta nėra atsakinga už tai, kas įvyko, bet jie bus atsakingi, kad tai nepasikartotų”.

Reda Sakalauskienė,
istorijos mokytoja metodininkė

Gimnazistų komandos vizitas Taline

IMG-0623

2019 m. rugsėjo 14-ąją Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos penkių mokinių ir dviejų mokytojų komanda pradėjo kelionę į trečiąjį Erasmus+ programos projekto „Questions for Europe, answers from Europe“ susitikimą Estijos sostinėje Taline. Gimnazistai Aleksandras Abrutis, Karolina Indrulytė, Judita Klusaitė, Paulina Andrulytė, Rugilė Vasiliauskaitė drauge su mokytojais Algirdu Barančiuku bei Nerijumi Šarausku visą savaitę praleido Taline ir vykdė svarbiausias projekto veiklas bei turėjo galimybę susipažinti su Estijos kultūra.

Pirmąją vizito dieną praleidome kartu su šeimomis, o kitą jau keliavome į Talino XXI-ąją mokyklą, kur įvyko projekto veiklos atidarymo ceremonija. Vėliau buvome supažindinti su mokykla ir dalyvavome ekskursijoje po gražųjį Talino senamiestį.

Antradienį lankėmės Estijos mieste Tartu, aplankėme šiame mieste įkurtą Nacionalinį Estijos muziejų. Ten susipažinome su moderniomis ekspozicijomis bei turėjome galimybę pasigaminti rankdarbių iš medienos. Po veiklų muziejuje aplankėme Tartu senamiestį, buvome ir garsiajame Tartu universitete.

Trečiąją susitikimo dieną daug dirbome, atlikome numatytas projekto veiklas – pasinaudodami ekspertų, kuriuos apklausė mokiniai, atsakymais mokėmės daryti garso, vaizdo medžiagas. Po rimtų darbų mokykloje apsilankėme ir Estijos parlamente, kur dar daugiau  sužinojome apie šalį ir, žinoma, apie jos politiką.

Ketvirtadienį sisteminome atsakymus, ruošėmės juos pristatyti. Tądien dar klausėmės paskaitos apie kibernetinį saugumą bei socialinę erdvę – apie tai su mumis kalbėjosi buvusi Europos Parlamento narė Kaja Kallas.

Greitai atėjo ir paskutinioji vizito diena. Penktadienį baigėme pradėtus darbus, vėliau įvyko projekto Estijoje uždarymas bei sertifikatų įteikimas. Po to linksmai šokome liaudiškus estų šokius, atsisveikinome.

Viešnagė visiems buvo ypatinga ir naudinga – Estijoje turėjome progos ne tik pažinti kitą šalį, pagerinti anglų kalbos, informatikos įgūdžius, bet ir išmokome labiau vertinti santykius su kitais žmonėmis, nes vienas žmogus negali padaryti tiek daug, kiek gali žmonių grupė, vienijama bendro tikslo.

Karolina Indrulytė

Gimnazistams įteikti DSDI diplomai

prie pavadinimo

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje rugsėjo 11 dieną vyko tarptautinio vokiečių kalbos egzamino diplomų (Das Deutsche Sprachdiplom I) įteikimas Kelmės rajono mokiniams, pavasarį sėkmingai išlaikiusiems tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą. Džiaugiamės ir sveikiname mūsų gimnazijos trečiokes Viktoriją Andrijauskaitę, Gustę Vaitkutę ir antrokę Dorą Heynold ­– merginoms irgi buvo įteikti šie diplomai. Diplomus įteikė ir mokinius bei jų mokytojus pasveikino vokiečių kalbos koordinatorius Lietuvoje p. Alexander Schleich, susirinkusius į diplomų įteikimo šventę sveikino ir mūsų gimnazijos direktorius Rimas Bielskis.

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijai 2017 m. rugpjūčio 30 dieną Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba švietimo ministrų konferencijoje suteikė vokiečių kalbos pirmo laipsnio diplomo (DSDI) mokyklos vardą – mūsų gimnazijoje mokiniai iš viso Kelmės rajono turi galimybę laikyti vokiečių kalbos egzaminus ir įgyti tarptautinį vokiečių kalbos diplomą.

Jau antri metai vokiečių kalbos besimokantys mokiniai sėkmingai išlaiko egzaminus DSDI B1 lygiu, kuris suteikia galimybę stoti į kolegijas bei profesines mokyklas vokiškai kalbančiose šalyse be papildomų testų kalbos gebėjimams nustatyti. Egzaminas yra įskaitomas kaip valstybinis vokiečių kalbos egzaminas Lietuvoje (35 balai) ir pridedamas 1 balas stojant į aukštąsias mokyklas.

Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad mūsų mokiniai turi puikias sąlygas tapti daugiakalbiais piliečiais.

Raimonda Andriuškienė,
vokiečių kalbos mokytoja metodininkė

Gimnazijos delegacija ­– JAV ambasados Vilniuje priėmime

IMG_0456

Prieš prasidedant naujiesiems mokslo metams, JAV ambasada Vilniuje tradiciškai organizavo renginį, į kurį buvo pakviesti mokiniai ir mokytojai iš mokyklų-partnerių pabūti kartu, pasikeisti idėjomis, pabendrauti. Į šį renginį jau trečius metus atvykti kartu su mokiniais kviečiama ir mūsų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė.

Rugpjūčio 27 dieną kartu su Ž. Klimiene į renginį vyko gimnazistės Saulė Sapragonaitė, Saulė Maleckaitė ir Agnė Jokubauskaitė – mums teko garbė apsilankyti JAV ambasadoje. Popietė, praleista kartu su atvykusiais mokiniais ir mokytojais iš įvairių Lietuvos kampelių, privertė suprasti, kaip svarbu, jog mūsų gimnazija buvo pakviesta į šį talentingųjų būrį.

Renginio pradžioje Marcus Micheli, vyresnysis užsienio tarnybos karjeros diplomatas, JAV ambasados laikinasis reikalų patikėtinis, pirmiausia pasveikino susirinkusius lietuviškai! Jis pasakė iškilmingą kalbą apie greit prasidėsiančius mokslo metus, naujas idėjas ir bendradarbiavimą, kurį ambasada labai skatina: visi gavome informacinius leidinius, kuriuose publikuojamas JAV ambasados siūlomų programų sąrašas.

Po p. M. Micheli kalbos saulėtą dieną dar labiau sušildė nesibaigiantys pašnekesiai, naujos pažintys ir, žinoma, vaišės! Naujieji mokslo metai prasideda puikiai!

Saulė Maleckaitė

Daugiau apie renginį – JAV ambasados Facebook puslapyje (čia)

Laisvės piknike – ir mūsų gimnazistai!

prie pavadinimo

Rugsėjo 24 dieną Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos delegacija ­– mokiniai ir mokytojai – dalyvavo Kaune, Nemuno saloje, organizuotame pilietiniame idėjų festivalyje ,,Laisvės piknikas 2019“. Šis renginys yra dalis projekto „Kartu“, kuriame dalyvauja mūsų gimnazija, pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Laisvės TV.

„Laisvės piknike“ veikė erdvės „Mūsų valstybė“, „Išsilavinusi visuomenė“, „Lietuva pasaulyje“, „Visi mes žmonės“, „Rytojus jaunimui“. Jose vyko įvairiausios paskaitos, susitikimai ir diskusijos su žymiais žmonėmis, visuomenininkais apie jaunimo emocinę sveikatą, gyvenimo kelio pasirinkimą, socialinius tinklus ir kt., buvo galima susipažinti su įvairių organizacijų veikla, pramogauti pramogų erdvėje, klausytis įvairių grupių koncertų.

Mokiniai, vykę į šį festivalį, savo laiką praleido turiningai ir grįžo kupini idėjų – naujais mokslo metais bandysime jas įgyvendinti savo gimnazijoje!

Miglė Laurinavičiūtė