Daily Archives: 2019-09-30

Gimnazistai dalyvavo Tyrėjų naktyje

Rugsėjo 27 dieną, minint Tyrėjų naktį, mes, III klasių gimnazistai, lydimi biologijos mokytojos D. Butkuvienės, ir chemijos mokytojos S. Rukaitės-Kalytienės, vykome į Šiaulių universiteto botanikos sodą.

Ten susipažinome su kvapiaisiais botanikos sodo augalais, stebėjome eterinių aliejų ir kvapiojo vandens gamybą. Panaudodami specialias matavimo priemones nustatėme medžių storį, aukštį ir amžių. Įdomu buvo sužinoti apie įvairias arbatų rūšis, aptarti jų savybes ir, žinoma, degustuoti. Apžvelgėme uždarą gyvybės oazės sistemą, vaizduojančią tikrąjį gyvybės ciklą gamtoje, turėjome galimybę apžiūrėti ten esančius florariumus.

Edukacinės programos pabaigoje buvome sužavėti botanikos sodo direktoriaus dr. Martyno Kazlausko pasakojimu apie šiame sode esančio tvenkinio florą ir fauną. Ši pažintinė kelionė suteikė daug naudingos informacijos bei paliko daug neužmirštamų įspūdžių.

Gabija Venckutė

Viktorina, skirta Europos kalbų dienai

????????????????????????????????????

Nuo 2001 metų rugsėjo 26 dieną minima Europos kalbų diena. Taip siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.

Renginys, skirtas Europos kalbų dienai, vyko ir mūsų gimnazijoje. Jį pradėjo IVd klasės gimnazistės Saulė Maleckaitė, Evelina Užkurytė, Karolina Indrulytė. Merginos pateikė įvairių faktų apie kalbas ir jų istoriją. Minint žemaičių tarmės 800 metų sukaktį žemaitiškai nuskambėjo ištrauka apie Kražių skerdynes, vykusias 1893 metais. Merginoms pasiruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja Vaida Karabienė.

Po to prasidėjo I-III klasių gimnazistų viktorina apie kalbas. Pagal spalvas susibūrę į aštuonias komandas skirtingų klasių mokiniai pirmiausia sugalvojo komandos pavadinimą. Taigi, viktorinoje, kuriai klausimus parengė mokytojos Raimonda Andriuškienė, Gitana Rudzevičiūtė, Angelė Zaturskienė, dalyvavo „Raudonėliai“, „Lietuviai“, „Lenkai“, „Lėktuvėliai“, „Ledukai“, „Persikai“, „Daltonikai“, „Mes Nepažįstami“. Komandos turėjo atsakyti į 20 klausimų, kurie buvo įvairūs: „Ką čekų kalba reiškia „Škoda“ pavadinimas?“, „Iš kokios kalbos kilęs žodis „Europa?“, „Kuri kalba yra vadinama „gyvuoju sanskritu?“ ir kt.

Kova vyko taškas į tašką. Suskaičiavus visų komandų surinktus taškus paaiškėjo, kad dvi iš jų surinko vienodą taškų skaičių. Pergalę turėjo nulemti papildomas klausimas: „Kas yra žlugtas?“. Arčiausiai tiesos buvo „Lėktuvėlių“ komandos atsakymas ir ji laimėjo pagrindinį prizą – Europos kalbų dienai skirtus magnetukus, pagamintus pačių gimnazistų per grafinio dizaino pamokas. Gimnazistams padėjo mokytojas Martynas Turevičius.

Kol anglų kalbos mokytojos Asta Bilienė ir Rasa Rimidytė-Liekienė skaičiavo komandų taškus, susirinkusiems buvo pristatytos Erasmus+ projekto „QE? AE!“ veiklos Lenkijoje ir Estijoje. Šių projektų koordinatorius mokytojas Nerijus Šarauskas.

Renginio organizatoriai dėkoja IIb klasės mokiniams, papuošusiems gimnazijos antrąjį aukštą žodžiu „AČIŪ“ visomis Europos Sąjungos oficialiomis kalbomis.

Gitana Rudzevičiūtė,
anglų kalbos mokytoja metodininkė

Minėjome Lietuvos žydų genocido aukas

Rugsėjo 23 d. – Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Per istorijos ir pilietiškumo pamokas kalbėta, kas yra Holokaustas, genocidas, prisiminėme Kelmės žydų istoriją ir jų vaidmenį miestelio gyvenime. Paruoštas stendas šiai dienai paminėti.

Rugsėjo 23 d. visos trys pirmokų klasės kartu su istorijos mokytojomis Rima Serviene, Reda Sakalauskiene ir etikos mokytoja Vilma Vipartiene dalyvavo akcijoje ,,Atminties kelias”, ėjo į Holokausto aukų kapines, pagerbė aukų atminimą.

Profesorius Jehuda Baueris, Izraelyje įsikūrusio Tarptautinio holokausto studijų centro direktorius, yra sakęs: „Kadangi tai jau kartą atsitiko, gali vėl pasikartoti – ne taip pat, nebūtinai tai pačiai tautai ar tos pačios tautos iniciatyva. Nukentėti gali bet kas nuo bet ko. Anksčiau nebuvo precedento, o dabar precedentas yra. Dabartinė karta nėra atsakinga už tai, kas įvyko, bet jie bus atsakingi, kad tai nepasikartotų”.

Reda Sakalauskienė,
istorijos mokytoja metodininkė