Tarptautinė tolerancijos diena

Tolerancija_1

Lapkričio 16d. minima Tarptautinė tolerancijos diena. Jau dešimtus metus tolerancijos dieną inicijuoja Tarptautinė istorinio teisingumo komisija (www.komisija.lt). Kiekvienais metais yra pasiūloma vis kita dienos tema ir simbolis. Šiais metais buvo pasiūlytas tolerancijos skėtis. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija rašė, jog „skėtis – tai daiktas, po kuriuo, lietui lyjant, gali sutilpti keletas žmonių, kurie yra skirtingi, bet lietui lyjant – būdami tolerantiški, stovi kartu po skėčiu. Nes žodis „tolerancija“ ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi.“

Mūsų gimnazijoje pirmų klasių mokiniai su etikos mokytoja A. Grincevičiene ir aptarė tolerancijos sąvoką bei savo mintis apie toleranciją užrašė ant lietaus lašelių, iš kurių Tolerancijos ugdymo centro užsiėmimus lankantys mokiniai sukūrė meninę kompoziciją.

Prie mokytojų kambario III d klasės paruošė stendą.