Teatralizuota lietuvių kalbos pamoka

DSCF3447

Lapkričio 26 d. gimnazijoje lankėsi lietuvių folkloro trupės aktorės Kristina Bareikienė, Janina Matekonytė ir Daiva Guobytė, kurios sukvietė mokinius į teatralizuotą lietuvių kalbos pamoką „Mitinės lietuvių sakmių būtybės“. Vaidindamos aktorės atkūrė senovinius ritualus, tarmiškus pasakojimus, sakmes, kurios siejasi su liaudies dainomis, apeigomis, šokiais, sutartinėmis. Mokinius sudomino spektaklyje naudojami įvairūs senoviniai daiktai (verpimo ratelis, kočėlai, klumpės, naginės), o taip pat autentiški muzikos instrumentai (ragas, ožragis, varpeliai, armonika, švilpynės). Po vaidinimo mokiniai džiaugėsi galėję susipažinti su tautos kultūriniu paveldu, pabendrauti su aktore K.Bareikiene, kuri mokėsi mūsų gimnazijoje.