Dalyvauta konkurse „Mano žalioji palangė“

prie pavadinimo

Gegužės 20 dieną, šeštadienį, mes, Kelmės J. Graičiūno gimnazijos mokiniai, dalyvavome Tarptautinei biologinės įvairovės dienai skirtoje šventėje, kuri vyko Vilniaus universiteto botanikos sode.

O mūsų kelionės priešistorė tokia: prieš mėnesį biologijos mokytojos Danutės Butkuvienės paskatinti dalyvavome konkurse „Mano žalioji palangė“ – reikėjo nufotografuoti ir aprašyti mokyklos žaliąsias erdves ir kaip  jos pritaikomos ugdymo procese.

Konkurse – daugiau nei 600 dalyvių, o mes patekome į geriausiųjų 30-tuką! Konkursui nuotraukas siuntė šeimos, darželiai, mokyklos, neformaliojo švietimo įstaigos ir net universiteto studentai. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su VU botanikos sodu.

Šiame konkurse mūsų gimnazijai atstovavusių nuotraukų autorės yra šios IVa  klasės mokinės: Gražina Rimkutė, Roberta Purvineckaitė, Fausta Mikalauskytė, Simona Korsakaitė, Sonata Pocinaitė, IIIc klasės mokinės: Evelina Lipnevičiūtė, Aistė Vereikytė, Viktorija Damanskytė, Ernesta Gaveikaitė, Monika Strelkauskytė.

Atvykę į VU botanikos sodą buvome itin šitai sutikti, gavome  UAB „Sėkluva“, žurnalo „Sodo spalvos“ dovanėlių. Šventę pradėjo VU pučiamųjų instrumentų orkestro „Oktava“ koncertas, pakėlęs nuotaiką visiems sodo lankytojams. Pirmiausia apžiūrėjome parko teritoriją: patiko viskas, ką matėme, tačiau didžiausią įspūdį paliko Europos Sąjungos žiedas, Japoniško sodo augalija, alyvų kolekcija, gamtos fotografijų klubo „Žaliasis skėtis“ fotografijų paroda, (LMNŠC) augintiniai bei orchidėjų paroda.

Radę valandėlę laiko, mūsų grupės nariai Mindaugas Strelkauskis, Lukrecija Jasaitė, Kornelija Atkočaitytė išbandė orientavimosi sporto trasą botanikos sode, kur pasiekė geriausią rezultatą iš visų dalyvavusių!

Patyrę įspūdžių gamtoje skubėjome į konkurso „Mano žalioji palangė“ laureatų apdovanojimus. Sveikinimo žodį tarė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius, VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila, Lietuvos edukologijos universiteto lektorė ir oranžerijos vyr. botanikė Teresė Jokšienė, LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika, LR Seimo narė Virginija Vingrienė – visi jie džiaugėsi mokinių aktyvumu ir kūrybiškumu dalyvaujant konkurse bei meile gamtai. Šaunu, kad meilė gamtai ir noras ją saugoti prasideda dar vaikystėje!

Ugnė Paulauskaitė