Renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30 metų jubiliejui paminėti

8

Šiemet švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Mūsų gimnazijoje Kovo 11-ajai paminėti skirtas visas renginių ciklas.

Vasario – kovo mėn. surengtos tarpklasinės krepšinio varžybos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30 metų jubiliejui paminėti – jose dalyvavo dešimt komandų. Varžybas organizavo fizinio ugdymo mokytojas Stasys Kurmis. Vasario – kovo mėn. vyko ir Lietuvos jubiliejui skirta akcija „Puošiame savo gimnaziją!” – kartu su mokytojais Albina Rimšiene, Irena Arlauskiene, Martynu Turevičiumi, Valerijumi Paulioniu gimnazistai rengė eskizus, puošė rankdarbiais savo mokyklą.

Apie Lietuvos žmonių ėjimą į 1990 metų Kovo 11-ąją kalbėtasi per istorijos ir pilietiškumo pamokas, kovo 10 d. 12 val. aktų salėje vyko šventinis renginys „Nepriklausomai Lietuvai 30!“, skirtas gimnazijos bendruomenei. Filmas „Skrydis per Lietuvą“ ir gimnazistų kartu su mokytoja Valerija Puišiene parengta literatūrinė kompozicija sukūrė ypatingą, įkvepiančią atmosferą salėje. Vėliau istorijos mokytoja Rima Servienė priminė susirinkusiems istorijos faktus, žmones, iškėlusius ir apgynusius nepriklausomos Lietuvos idėją.

Istorijos mokytoja Reda Sakalauskienė aptarė gimnazijoje atidarytas parodas „Pokyčiai Kelmėje ir gimnazijoje per 30 metų“ ir „UNESCO paveldas Lietuvoje“. Šias parodas parengė I ir II klasių gimnazistai.

Šventės metu direktorius Rimas Bielskis apdovanojo „Istorijos žinovo“ konkurso nugalėtojus: Juditą Klusaitę, Justiną Mažukną, Karoliną Indrulytę, Gretą Ščegauskaitę ir Pauliną Andrulytę. Medaliais ir padėkos raštais buvo apdovanotos ir tarpklasines krepšinio varžybas laimėjusios komandos, kurios buvo suskirstytos į du pogrupius. I-II klasių pogrupio nugalėtojais tapo Augustas Mendelis, Edvinas Jankus, Kajus Gerbenis, Nedas Leščinskis, Edvinas Butkus (IIa klasės komanda); II vietą laimėjo Ic klasės komanda: Ainaras Pranckevičius, Edvinas Mockus, Nedas Stasaitis, Gvidas Vasiliauskas, Nedas Kubilius; III vietą pelnė IIc klasės vaikinai Lukas Radavičius, Paulius Dzvankauskas, Mykolas Limantas, Vilius Kruša, Arnas Andrulis. III-IV klasių pogrupio nugalėtojai – IVb klasės krepšininkai Domas Semenauskas, Rokas Navikas, Arijus Simanauskis, Ugnius Šimkus, Mantas Mockus; II vietą laimėjo IIIc klasės komanda: Jaunius Augustis, Dovydas Tučkus, Rokas Karpavičius, Lukas Gedvilas, Neimantas Meškauskas; o IIIb klasės komanda – Edvinas Grigalaitis, Emilis Bartkus, Benas Musneckis, Herkus Marijus Gudjonis, Kristupas Kelpša – pelnė III vietą.

Kovo 10 d. vyko gimnazistų tarybos inicijuota akcija „Lietuvos vėliava“, flashmob’as – gimnazistams akciją surengti padėjo mokytojai Nerijus Šarauskas ir Martynas Turevičius.

Gimnazijos muzikos studija „Obertonas“, vadovaujama muzikos mokytojo Svajūno Klimo, buvo pakviesta groti Kovo 11-osios minėjimui skirtame koncerte, kuris vyko Liolių kultūros namuose – į jį buvo susirinkusi Liolių pagrindinės mokyklos, miestelio bendruomenė, Liolių socialinės globos namų gyventojai, dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos atstovai.

Rima Servienė,
istorijos mokytoja metodininkė