Ekonomikos žinių konkursas

prie pavadinimo

Balandžio mėnesį vyko šeštasis Kelmės rajono mokyklų 9-10 klasių mokinių ekonomikos žinių konkursas, kuriame nuotoliniu būdu susitiko Kelmės Jono Graičiūno, Tytuvėnų bei Pakražančio gimnazijų mokiniai. Konkursą organizavo Kelmės J. Graičiūno gimnazija, VU Šiaulių akademija ir Kelmės švietimo pagalbos tarnyba.

Šešiolika dalyvių, kuriems konkursui pasiruošti padėjo mokytojai Algis Venckūnas, Alma Šarlauskaitė ir Nerijus Šarauskas, atliko įvairias užduotis: nagrinėjo testo klausimus, sprendė uždavinius bei rašė esė. Geriausiai uždavinius sekėsi spręsti Jono Graičiūno gimnazijos pirmokui Edvinui Averlingiui. Piniginį prizą įsteigusios Kelmės kredito unijos administracijos vadovė Oksana Beržanskytė džiaugėsi, kad jaunasis kelmiškis puikiai moka skaičiuoti palūkanas, infliacijos tempą ir BVP.

Savo ekonomines įžvalgas apie Vyriausybės teikiamą paramą dėl Covid-19 pandemijos nukentėjusioms įmonėms geriausiai sekėsi pateikti Tytuvėnų gimnazijos mokiniui Klaidui Vasiliauskui. Anot vertinimo komisijos narės, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto direktorės Linos Garšvienės, Klaido esė buvo aiški ir argumentuota. Tytuvėniškiui atiteko konkurso rėmėjos ­­­- Šiaulių regiono ekonomistų asociacijos – įsteigtas piniginis prizas.

Geriausiai visas konkurso užduotis atlikti sekėsi J. Graičiūno gimnazijos pirmokui Justui Miliauskui bei Tytuvėnų gimnazistams Nedui Kasparui ir Emai Baltrušaitytei. Jiems atiteko konkurso rėmėjų prizai bei atminimo suvenyrai. Visi konkurso dalyviai apdovanoti padėkomis.

Ekonomikos konkurso dalyvius pasveikino ir jų mokytojams padėkojo Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė. Konkursui paramą ir prizus įsteigė MB „Inminda“, Šeimos klinika „Vita Sana“, Kelmės kredito unija, Šiaulių regiono ekonomistų asociacija, UAB „Kelmas“, verslininkė Ingrida Savickienė, Informacijos mainų ir švietimo centras.

Nerijus Šarauskas,
Ekonomikos ir verslumo mokytojas metodininkas