Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos minėjimas

genoc

Nuo 1994-ųjų metų visoje Lietuvoje pradėta minėti Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Ši diena yra susijusi su Vilniaus geto likvidavimu 1943 m. rugsėjo 23 d., kai didžioji dalis geto kalinių buvo sušaudyti, o kita dalis  išvežti iš Lietuvos į koncentracijos stovyklas.

Lietuvoje iki Antrojo pasaulinio karo gyveno didelė žydų bendruomenė – apie 215.000–220.000 žmonių. Per Antrąjį pasaulinį karą, Holokausto laikotarpiu, Lietuvoje buvo sunaikinta didžioji Lietuvos žydų dalis. Tai skaudus Lietuvos istorijos puslapis.

Mūsų gimnazistai šią dieną kartu su istorijos mokytoja Reda Sakalauskiene paminėjo, uždegdami žvakeles Holokausto aukų kapuose Kelmėje. Mokiniai jau ne pirmus metus aplanko ir sutvarko žydų žudynių ir kapų vietą. Praeitų metų rugsėjį mokiniai Holokausto aukų kapuose pasodino medelius.