Šventėme Europos kalbų dieną

prie pavadinimo

Rugsėjo 26-ąją mūsų gimnazijoje vyko tradicinis ES Kalbų dienos minėjimas, kurį organizavo anglų, vokiečių ir rusų kalbų mokytojos. Per pertraukas skambėjo įvairių Europos tautų muzika, per vietinę televiziją buvo demonstruojama informacinė medžiaga apie ES valstybes, jų istoriją, kultūrą. Šventei gimnazistai pagamino ES šalių vėliavėles su užrašu „Labas“ visomis ES oficialiomis kalbomis, parengtame stende buvo galima paskaityti ir žymių žmonių žodžius apie kalbą.

Aktų salėje renginys prasidėjo lietuviškai ir žemaitiškai: lietuvių kalbos mokytojos G.Rutkūnienės vadovaujami mokiniai suvaidino žemaitišką sakmę ir padainavo žemaitiškai. Taip visiems buvo priminta, kad 2013-ieji yra ir Tarmių metai.

Renginio metu skambėjo užsienio kalbomis atliekamos dainos, buvo skaitomos eilės. Trečiokė J.Petkevičiūtė vokiečių kalba paskaitė savo kūrybos eilėraštį – jis apie Kelmę, mūsų gimtąjį miestą. Ic klasės mokiniai padainavo rusišką dainą apie meškučius iš kino filmo „Kaukazo belaisvė“, o antrokės M.Šuklytė ir K.Žalandauskaitė atliko britės Adele dainą „Someone like You“. K.Žalandauskaitė ir M.Ralovecas padainavo dainą ir rusų kalba.

Renginio metu ekrane buvo rodoma informacija apie ES Kalbų dieną. Mokiniai prisiminė ES šalis, jų simbolius, kalbas, kuriomis šiose šalyse kalbama, ES sukūrimo istoriją ir devizą – „Susivienijusi įvairovė“. Pabaigoje visi išklausė ES himną. Tai „Odė džiaugsmui“ iš L.V.Bethoveno 9-osios simfonijos.

Renginį aktų salėje vedė gimnazistai G.Danauskaitė ir V.Jarulaitis, jiems pasiruošti padėjo mokytoja G.Rutkūnienė.