Dalyvaujame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis“

prie pavadinimo

Mūsų gimnazija dalyvauja Lietuvos muziejų asociacijos projekto „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ partnerio Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Neformaliojo švietimo edukacinėje programoje „Viduramžių, renesanso ir ankstyvojo baroko muzika Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare“.

Projekto edukacinių užsiėmimų metu siekiama atrasti ir pažinti XV−XVII a. muzikinę kultūrą Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, atskleisti ir suvokti jos sąsajas su Europos muzikinės kultūros paveldu ir šiandienos kultūriniu gyvenimu bei kitomis žmogaus veiklos sritimis, lavinti mokinių meninį-estetinį pojūtį, vaizduotę ir skatinti malonias emocijas, ugdyti kūrybinius gebėjimus.

Pirmasis užsiėmimas, į kurį gimnazistus lydėjo TC vadovė Albina Rimšienė ir dailės mokytoja Irena Arlauskienė, vyko Valdovų rūmuose. Jo metu gimnazistai susipažino su muzikinę kultūrą atskleidžiančiomis vertybėmis bei žiniomis, kaupiamomis Valdovų rūmų muziejuje (rašytiniai šaltiniai ir ikonografija, archeologinis paveldas ir sukauptų fondų vertybės); paklausė ir susipažino su senąja muzika (instrumentai, natos, įrašai ir kt.), bandė groti senaisiais muzikos instrumentais. Keramikos užsiėmime, naudodami keramikų įrankius ir priemones (liesintą molį, bešvines glazūras), gimnazistai kūrė krosnies koklių bareljefus. Lapkričio 7 d. vyks antrasis šios programos užsiėmimas.

Albina Rimšienė