Jaunieji piliečiai – prieš korupciją

prie pavadinimo

Gruodžio 9-ąją minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skiriama atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir skatinti žmones užkirsti tam kelią.

Istorijos mokytojas Egidijus Ūksas kartu su Jaunųjų piliečių klubu J. Graičiūno gimnazijoje organizavo renginį, skirtą Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti. Į jį buvo pakviestas Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, korupcijos prevencijos komisijos narys Vincas Metrikis. Pasak jo, korupcija atkeliavusi dar iš Antikos laikų, tačiau žmonės turėtų suprasti, jog tai yra neleistina, o augant jaunajai piliečių kartai korupcija galbūt mažės, juk aktyvus, pilietiškas jaunimas – mūsų ateitis.

Diskusijos metu gimnazistai uždavė įvairių klausimų svečiui. Jie domėjosi, kas verčia žmones duoti ar imti kyšį, kaip atpratinti žmones manyti, kad kyšis gali išspręsti jų problemas, ar korupcija ateityje turėtų mažėti ar didėti… V. Metrikis atsakinėjo į klausimus, diskutavo su gimnazistais, aptarė korupcijos Kelmės rajone statistiką.

Pirmų klasių gimnazistai, paminėdami Tarptautinę antikorupcijos dieną, piešė plakatus.

Emilija Sasnauskaitė