Šventų Kalėdų rytmetys

prie pavadinimo

Gruodžio 20-ąją mūsų gimnazijos aktų salėje vyko tradicinis šv. Kalėdų rytmetys. Renginio vedėjai Milda Šuklytė ir Donatas Šniaukšta, šventę pradėję eilėmis apie žiemą, kvietė pasirodyti muzikos mokytojo Svajūno Klimo vadovaujamas mokinių grupes – jos atliko Hendelio „Pasakaliją“, dainavo dainas apie Kalėdų šventę, giedojo giesmę „Tyli naktis“. Taip gimnazijoje tarsi pasklido šv. Kalėdų dvasia ir šios šventės laukimo nuotaika.

Į renginį buvo pakviestas kunigas, jis ragino žmones didžiąją metų šventę suvokti kitaip, nei dažnai yra suvokiama dabar – ši šventė turėtų būti Kristaus gimimo diena, o ne tik dovanų keitimosi ir eglutės puošimo metas. Gimnazijos bendruomenę sveikino ir direktorius Rimas Bielskis, gimnazistų prezidentas Laurynas Zavadskis.

Rytmetys buvo skirtas susimąstyti apie šv. Kalėdas, kurios kiekvienam yra savaip laukiama šventė: vieniems ji sukelia laimę, nes gauna dovanų, kiti džiaugiasi dėl to, kad šv. Kalėdų išvakarėse prie Kūčių stalo susirenka visa šeima, o kitam tai tiesiog ramybės laikotarpis, kai žiūri į lemputėmis papuoštą apsnigusią eglutę ir suvoki, kad Kalėdos – nuostabi šventė…

Agnė Gedminaitė