Monthly Archives: lapkričio 2012

2012 aukst muge

PROGRAMA:

I dalis

9.50 – 10.00 val. – Įžanginis žodis.

10.00 – 10.15 val. LAMA Bendro priėmimo organizavimo pristatymas IV klasių mokiniams (KTU doc. Saulius Raila).

10.15 – 11.00 val. aukštųjų mokyklų prisistatymas IV klasių mokiniams aktų salėje. Vienai mokyklai skiriama 3 min.

11.00 – 11.15 val.– LAMA Bendro priėmimo organizavimo pristatymas II ir III klasių mokiniams (KTU doc. Saulius Raila).

11.15 – 12.00 val.– aukštųjų mokyklų prisistatymas II ir III klasių mokiniams aktų salėje. Vienai mokyklai skiriama 3 min.

II dalis

12.00 – 14.35 val.darbas grupėse (individualūs pokalbiai, diskusijos klasėse).

Darbas grupėse vyks srautais. Vienam srautui bus skiriama viena pamoka, t.y. 45 min.

Dalyvauja šių aukštųjų mokyklų atstovai:

1.            Klaipėdos valstybinė kolegija

2.            Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla

3.            Šiaulių valstybinė kolegija

4.            Šiaurės Lietuvos kolegija

5.            A. Stulginskio universitetas

6.            ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas

7.            Kauno technologijos universitetas

8.            Klaipėdos universitetas

9.            Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

10.          Mykolo Romerio universitetas

11.          Šiaulių universitetas

12.          Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas

13.          Vytauto Didžiojo universitetas

14.          Fox universitetai (studijos užsienyje)

15.          Studijos užsienyje „kalba.lt“

Darbo grupėse laikas:

I srautas

(tik IV klasių mok.)

II srautas

III srautas

IV  srautas

11.00 – 11.45 val.

12.00 – 12.45 val.

12.55 – 13.40 val.

13.50 – 14.35 val.

Sėkmės bendraujant ir bendradarbiaujant!

„KNYGŲ KALĖDOS“ kviečia papildyti mokyklų bibliotekas

Knygu kaledu skydelis interneto puslapiams

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia prisijungti prie akcijos „Knygų Kalėdos“ ir papildyti mokyklų bibliotekas naujomis knygomis.

Pernai visi susitelkę surinkome 17 tūkstančių knygų šalies viešosioms bibliotekoms. Sukurkime kalėdinį stebuklą ir šiais metais!

„Per šias Kalėdas kiekvienas galime grįžti į savo mokyklą. Grįžti ne tuščiomis, o su naujomis ir įdomiomis knygomis. Iš jų Lietuvos vaikai mokysis mąstyti, kurti ir pažinti pasaulį!“, – kviečia Prezidentė.

Mokyklų bibliotekoms labai trūksta naujų vaikų ir jaunimo knygų, enciklopedinių leidinių ir žodynų. Daugiau nei 1000 mokyklų parengė reikalingiausių knygų sąrašą, kurį rasite: www.knygukaledos.info

Naujų knygų savo krašto mokyklai galite nupirkti dovanų iš „Knygų Kalėdų“ lentynos, kuri įsikurs knygynuose „Vaga“, „Pegasas“ ir „Knygų namai“ lapkričio 19 – sausio 6 dienomis. Akcijoje dalyvaujančios knygos bus pažymėtos specialiu lipduku ir joms bus taikoma 20 proc. nuolaida.

Jei norite tiesiogiai padovanoti knygų mokykloms, susisiekite:

Daina Karlonaitė, Ugdymo plėtotės centras

Tel. (8 5) 204 5497; Mob. (8 647) 85 908

daina.karlonaite@upc.smm.lt

Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!

Tarptautinė tolerancijos diena

Tolerancija_1

Lapkričio 16d. minima Tarptautinė tolerancijos diena. Jau dešimtus metus tolerancijos dieną inicijuoja Tarptautinė istorinio teisingumo komisija (www.komisija.lt). Kiekvienais metais yra pasiūloma vis kita dienos tema ir simbolis. Šiais metais buvo pasiūlytas tolerancijos skėtis. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija rašė, jog „skėtis – tai daiktas, po kuriuo, lietui lyjant, gali sutilpti keletas žmonių, kurie yra skirtingi, bet lietui lyjant – būdami tolerantiški, stovi kartu po skėčiu. Nes žodis „tolerancija“ ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi.“

Mūsų gimnazijoje pirmų klasių mokiniai su etikos mokytoja A. Grincevičiene ir aptarė tolerancijos sąvoką bei savo mintis apie toleranciją užrašė ant lietaus lašelių, iš kurių Tolerancijos ugdymo centro užsiėmimus lankantys mokiniai sukūrė meninę kompoziciją.

Prie mokytojų kambario III d klasės paruošė stendą.

Tarptautinė nerūkymo diena

Nerukymo dienai

Kiekvienų metų trečią ketvirtadienį yra minima Tarptautinė nerūkymo diena. Šios dienos neužmiršo paminėti iš gimnazistai kartu su biologijos mokytoja V. Rimkuviene ir soc. pedagoge Lina Jankauskaite. Mokiniai diskutavo apie tabako žalą mūsų fizinei ir psichinei sveikatai, paruošė informacinius stendus.