Daily Archives: 2015-03-16

Renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečiui paminėti

Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečiui skirti renginiai mūsų gimnazijoje prasidėjo I klasių mokinių istorijos žinių konkursu, kuriame varžėsi keturių klasių komandos, o laimėjo Ic klasės komanda: Ugnius Drozdovas, Vilius Gečas, Ginas Petraitis, Benas Vidauskis. Šie vaikinai ir atstovavo gimnazijai kovo 9 d. Kelmės krašto muziejuje vykusiame 5-9 klasių mokinių konkurse,  skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti. Konkursą organizavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos (LIMA) Kelmės skyrius, Kelmės rajono istorijos mokytojų metodinis būrelis ir Kelmės krašto muziejus. Mokiniams reikėjo atlikti testą, apimantį laikotarpį nuo 1988 m. iki šių dienų –  prisiminti pagrindinius įvykius Lietuvoje ir Kelmės rajone, po to atlikti praktinę užduotį: fotografijose atpažinti įvairius įvykius, žmones, susijusius su tuo laikotarpiu, ir pristatyti namų darbus ,,Mano gyvenvietės pokyčiai atkurtoje nepriklausomoje Lietuvoje“. Iš viso konkurse dalyvavo aštuonių mokyklų komandos, o geriausiai sekėsi mūsų gimnazijos komandai, kuri ir laimėjo pirmąją vietą.

Mūsų gimnazistai išbandė jėgas Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos pirmą kartą organizuotame  nacionaliniame  konkurse „Lietuvos istorijosžinovas“.  Geriausiai sekėsi IIa klasės mokiniui Dovydui Elskiui, ketvirtokėms Simonai Glazauskaitei ir Deimantei Kazlauskaitei.

II klasių gimnazistai ir jų auklėtojos parengė stendą „Žodžiai apie Lietuvą ir Lietuvai“ – gimnazijos bendruomenė galėjo paskaityti žymių žmonių minčių, pačių gimnazistų rašinių apie Tėvynę, eksponuojamos ir antrokių Emilijos Sasnauskaitės, Gvidonės Miklovaitės nuotraukos.

Kovo 10-ąją pamokos prasidėjo filmo apie Lietuvą peržiūra, gimnazistai rašė laiškus Lietuvai. Ib klasės mokiniai kartu su auklėtoju Egidijumi Ūksu gimnazistams, mokytojams prisegė tautines juosteles.

III klasių gimnazistams surengta srautinė istorijos pamoka. Ji prasidėjo legendinės ,,Anties“ daina ,,Ne tau, Martynai, mėlynas dangus“, kurią atliko IIId klasės mokiniai  Domantas Mackevičius, Mantas Ralovėcas, Gabrielius Šurna ir Ia klasės mokinys Grigas Andrulis. Trečiokams istorijos mokytoja Rima Servienė priminė, kad Roko maršai buvo tarsi Sąjūdžio mitingų generalinė repeticija, paaiškino, kaip kūrėsi Lietuvos persitvarkymo sąjūdis, priminė Baltijos kelią, pirmuosius demokratinius rinkimus ir Kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimą. IVb klasės mokinė Simona Glazauskaitė pasakojo apie dainuojančią revoliuciją Kelmės krašte.

Informacijos centre mokiniai ir mokytojai galėjo apžiūrėti mokytojo Valerijaus Paulionio parengtą pašto ženklų parodą „Lietuvos pašto ženklai nuo 1990 metų“. Gimnazistų taryba organizavo akciją „Lietuvai ir man“ – gimnazistai pynė draugystės apyrankes artimiesiems, draugams, o gimnazijos muzikos studija „Obertonas“ Kovo 11-osios proga buvo pakviesta koncertuoti Liolių kultūros namuose.

Laimėtas projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ prizas

Visoje Lietuvoje vyksta projektas „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“, kurio metu renkamos elektroninės atliekos. Dešimtyje regionų projekte dalyvauti buvo atrinkta po dešimt užsiregistravusių mokyklų, tarp jų ir mūsų gimnazija. Projekto tikslas – iš anksto formuoti jaunosios vartotojų kartos įpročius atsakingai rūšiuoti visas atliekas. Projektas vykdomas trimis etapais. Rugsėjo – spalio mėnesiais I-ojo etapo metu buvo renkama smulki bei stambi elektroninė įranga. II-ojo (sausis – vasaris) ir III-iojo (kovas – balandis) etapų metu renkamos baterijos bei įvairūs elektros šaltiniai. Aktyviausiai etape pasirodžiusiai mokyklai skirtas prizas – nemokamai vykti į „Žalgirio“ ar „Lietuvos Ryto“ krepšinio rungtynes.

Mūsų gimnazijoje projektą koordinuoja mokytojas Valerijus Paulionis. Jo skatinami mokiniai pirmajame etape surinko per 2600 kilogramų nebenaudojamos elektronikos. Šiaulių regione tai didžiausias surinktas kiekis. Antroji vieta pagal surinktų atliekų svorį atiteko Joniškio rajono Mindaugių pagrindinei mokyklai – 906 kg.

Kovo 1 dieną mūsų gimnazijos delegacija – 50 mokinių ir mokytojų – važiavome nemokamai stebėti Kauno „Žalgirio“ varžybų prieš Klaipėdos „Neptūną“ Kauno Žalgirio arenoje. Tai buvo prizas už I-ąjį projekto etapą. Po varžybų buvo suteikta galimybė susitikti su krepšininkais, įsiamžinti bendroje nuotraukoje bei gauti autografus. Tai padaryti buvo gana sudėtinga, nes teko brautis per gausią kitų mokyklų mokinių minią. Tą sekmadienio vakarą namo grįžome kupini gerų emocijų ir nusiteikę dar geriau pasirodyti kitame etape!

Antrajame projekto etape nebenaudojamų baterijų bei kitų elektros šaltinių surinkome 94 kg. Mokytojas V. Paulionis ir toliau aktyviai skatina mokinius prisidėti prie akcijos, o iškilus klausimams kreiptis į jį. Projektas pasitarnaus švarinant ir gražinant mūsų aplinką.

Emilija Sasnauskaitė