Monthly Archives: vasario 2016

Buvusios gimnazistės dovana – susitikimų ciklas „Neužmik“

PRIE PAVADINIMO

Mūsų gimnazijoje prasidėjo projektas – susitikimų ciklas „Neužmik“, kurio autorė ir rengėja – buvusi mūsų gimnazijos mokinė, dabar Music.lt komandos narė Fausta Marija Leščiauskaitė. Prieš ketverius metus gimnaziją baigusi Fausta Marija nepamiršo mokyklos, nes, kaip pati sako, sutiko joje gerų žmonių, patyrė daug įdomių dalykų ir turi nepamirštamų, šiltų prisiminimų. Norėdama atsidėkoti mokyklai, Fausta Marija ir sugalvojo šį projektą – padovanoti mokyklos bendruomenei „ne daiktą, nes daiktus galima nusipirkti – jei ne šiandien, tai rytoj“, o susitikimus su įdomiais žmonėmis, turinčiais, ką papasakoti, kuo pasidalinti.

Taip gimė mintis organizuoti keturių susitikimų ciklą mūsų gimnazijoje. Pagrindinė jo idėja, anot Faustos Marijos Leščiauskaitės, suprasti, kad kiekvienas gali tapti tuo, kuo nori. Kiekvienas kažką turi, o jeigu ne – gali atrasti ir turėti. Vienintelė sąlyga – reikia norėti. Renginių ciklo svečiai kažkada atrado tai, ką daro geriausiai, ir dabar gali pasidalinti savo sėkmės istorijomis.

Paramą projektui jo rengėja gavo iš „Naujojo židinio“ žurnalo, o pirmasis susitikimas su aktoriumi Džiugu Siaurusaičiu įvyko vasario 19 dieną. Gimnazistams, mokytojams Dž.Siaurusaitis pasakojo apie savo kelią į teatro sceną, į televiziją. Remdamasis savo ir kolegų patirtimi, su humoro jausmu ir, žinoma, nepamokslaudamas Dž.Siaurusaitis kalbėjo apie tai, kad kiekvienas darbas reikalauja išsilavinimo, o norint ko nors pasiekti, reikia labai daug dirbti. Buvo pabrėžta knygų skaitymo reikšmė, siūlyta kritiškai priimti įvairias portalų žinutes. Įdomus buvo jo pasakojimas apie filmų įgarsintojo darbą – mokiniai suprato, koks tai ilgas ir sudėtingas procesas. Kalbėta ir apie stereotipus, kurie, deja, dar gajūs vertinat žmones, profesijas… Nuoširdaus ir šilto susitikimo pabaigoje buvo atsakyta į gimnazistų, mokytojų klausimus.

Apie pirmąjį „Neužmik“ projekto susitikimą mokiniai atsiliepė taip: „Kiekvienas toks susitikimas motyvuoja nepasiduoti ar bent praplečia mūsų akiratį“; „Kai išgirstame nuomonę iš sunkų kelią į sėkmę nuėjusio žmogaus, suprantame, kad gyvenime ne viskas pasiekiama lengvai ir kad viskam reikia pastangų“; „Išgirdau naudingo sau: ketinu peržiūrėti jo minėtus filmus, galbūt perskaityti minėtas knygas“; „Smagu! Labai įdomu klausyti savo srities profesionalo, kuris stengiasi įkvėpti mus, jaunimą, atrasti save ir nestovėti vietoje. Labai šaunu, kad tokie renginiai vyksta“; „Puikus renginys ir puiki proga išgirsti, kad sėkmė gyvenime priklauso nuo tavo paties darbo ir ryžto. Nesistengsi – nesiseks, o jei stengsies – viskas bus gerai“.

Kiti projekto „Neužmik“ susitikimai vyks su poetu ir marketingo specialistu Mantvydu Leknicku (vasario 29 dieną, 13 val.), Andriumi Pauliukevičiumi, istoriku, kultūrizmo čempionu ir sveikos gyvensenos mokytoju (kovo 4 dieną, 13 val.), o kovo 7 dieną, 14 val., vyks susitikimas su lenktynininku Benediktu Vanagu.

Iki egzaminų – šimtas dienų!

prie pavadinimo

Vasario 12 d. mūsų gimnazija trumpam virto oro uostu – koridoriuose maloniai šypsojosi stiuardesės ir lakūnai, klasėse kabėjo dirbtiniai lėktuvai bei debesėliai. Visa tai buvo skirta abiturientų Šimtadieniui, kurį ruošė trečiokai ir jų auklėtojos.

Dar vykstant pamokoms, grupelė šventės rengėjų sveikino ketvirtokų klases atlikdami dainą „Tariu sudie“, o lakūnai įteikė suvenyrus su Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos atributika bei kelionės bilietus – kvietimus į vakarinę Šimtadienio šventės dalį. Vakare, norėdami patekti į Graičiūno oro linijų lėktuvą, ketvirtokai turėjo pereiti patikrą ir įveikti keletą kliūčių. Jas įveikus, prasidėjo kelionė po pasaulį! Kiekvienoje pasaulio šalyje teko atlikti trečiokų parengtas užduotis, susijusias su aplankytomis šalimis. Atlikę užduotis abiturientai galėjo atsiimti pusatestačius, kurie primena, kad iki mokyklos baigimo liko visai nedaug – tik 100 dienų…

Šventėje netrūko juoko, gerų emocijų bei šypsenų, tačiau turbūt daugelis, klausydami direktoriaus, auklėtojų žodžių, susimąstė apie savo ateitį, egzaminus, paskutines šiek tiek nerūpestingas dienas. Ačiū šventės organizatoriams ir jų auklėtojoms!

Emilija Sasnauskaitė

Lietuvos valstybės atkūrimo diena gimnazijoje

12143_0_4_veliava11

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga mūsų gimnazistai per istorijos, pilietiškumo, etikos pamokas gilino Lietuvos istorijos žinias, diskutavo apie valstybingumo svarbą, pilietiškumo suvokimą, atsakomybę ir pareigas.  Informaciniame stende buvo galima pamatyti Nepriklausomybės Akto signatarų nuotraukas.

Mūsų gimnazijos mokiniai, mokytojai dalyvavo ir Vasario 16-ajai skirtame renginyje, kuris buvo organizuotas Kelmės krašto muziejuje.

Minėjome Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną

prie pavadinimo

Sausio 27-ąją minėjome Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Gimnazijoje buvo paruoštas stendas, primenantis mums tragediją, kuri ištiko žydų tautą Europoje ir Lietuvoje. Susimąstyti apie didžiausią Katastrofą žmonijos istorijoje vertė ir nuotraukos, ir liudijimai, poetės V.Palčinskaitės eilėraštis: „Aš mažas apsiaustas virš krematoriumo./ Kai vandenys tyli,/ Kai laikrodžiai vėlina./ Aš – tavo vieniša vaikiška vėliava!/ Dabar tu jau niekur manęs nesurasi./ Aš rudenį būčiau atėjęs į klasę./ Bet… Viskas degėsiais ir kaulais nuklota – / Į pirmąją pamoką jau pavėluota.“

Per istorijos pamokas II klasių gimnazistai žiūrėjo ir aptarė dokumentinį filmą „Palieku tau savo vaiką“, savo mintis jie išsakė rašinyje: „Holokaustas Lietuvoje. Ar mes atsakingi už savo istoriją?“. IIa klasės gimnazistai anglų kalbos pamokoje skaitė tekstus iš knygos „Gyvybę ir duoną nešančios rankos“, apie Katastrofą kalbėta ir per pilietiškumo ugdymo, etikos pamokas.

Mūsų gimnazijos istorijos mokytoja Reda Sakalauskienė ir direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė dalyvavo trijų dienų seminare Vilniuje „Holokaustas, kolaboravimas ir masinės žudynės Lietuvoje“. Seminarą organizavo Shoah Memorialas, Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus ir Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Šiame seminare buvo klausoma žymių mokslininkų iš Prancūzijos, Švedijos, JAV ir Lietuvos paskaitų apie Holokaustą Europoje ir Lietuvoje, diskutuota.

 

Reda Sakalauskienė,
istorijos mokytoja metodininkė