Monthly Archives: kovo 2020

Gimnazistai dalyvavo Nacionaliniame ekonomikos egzamine

Eko egzaminas

Jau trečią kartą organizuojamas Nacionalinis ekonomikos egzaminas, kurį rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas bei Lietuvos radijas ir televizija, šiemet vyko įsibėgėjant karantinui šalyje. Tačiau tai nesutrukdė Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos – egzamino Ambasadorės Kelmės rajone – mokiniams jame dalyvauti: savo ekonomikos žinias galėjo pasitikrinti kiekvienas jam patogiu metu, nes egzaminas vyko visą dieną internetu.

Suprantantys, kad gyvenimas tampa vis labiau inertiškas, Kelmės gimnazistai buvo aktyvūs: egzamine dalyvavo ne tik ekonominiais procesais besidomintys mokiniai, bet ir tie, kurie pamokose gilina ekonomikos žinias, taiko jas daugelyje sričių – nuo kasdienio gyvenimo sprendimų iki politikos, popkultūros ar istorijos.

Nerijus Šarauskas,
Ekonomikos ir verslumo vyresnysis mokytojas

Klasių ir konsultacijų tvarkaraščiai

gimlogo

Klasių tvarkaraščiai nuo 2020-03-30

Konsultacijų tvarkaraštis

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos ugdymo proceso organizavimas nuotoliniu būdu

gimlogo
 1. Nuotolinis mokinių ugdymo procesas organizuojamas naudojant MOODLE (kaip pagrindinę) nuotolinio mokymo aplinką. Mokytojai ir mokiniai dirba prisijungę prie nuotolinio mokymosi aplinkos iš namų. Dalykų mokytojai elektroninio dienyno Tamo pagalba ir kitomis informacinėmis priemonėmis informuos mokinius apie prisijungimą prie virtualios mokymo(si) aplinkos.
 2. Mokymosi užduotys, teorinė ir kita ugdymui(si) reikalinga medžiaga ar informacija, mokytojo pagalba ir paaiškinimai, grįžtamasis ryšys mokiniams, jų tėvams (globėjams, rūpintojams) ir įvertinimai gali būti teikiami elektroninio dienyno TAMO pagalba, kitomis skaitmeninėmis technologijomis.
 3. Pagrindinę informaciją mokiniai gauna per TAMO ir savo gimnazijos paštą.
 4. Nustatomas šis pamokų laikas:
1. 9:00-9:50
2. 10:00-10:50
3. 11:00-11:50
4. 12:00-12:50
5. 13:00-13:50
6. 14:00-14:50
7. 15:00-15:50

 

 1. Parengtas naujas pamokų tvarkaraštis nuotolinio mokymosi metu, kuris skelbiamas gimnazijos internetiniame puslapyje. Su juo supažindinami mokiniai elektroninio dienyno TAMO pagalba ar kitomis informacinėmis priemonėmis.
 2. Asmens duomenų apsauga užtikrinama pagal galiojančius įstatymus. Tiesiogines transliacijas, vaizdo pamokas, pamokų užduotis filmuoti, paveiksluoti, kopijuoti, platinti, kelti į kitas platformas DRAUDŽIAMA.
 3. Skaitmeninių technologijų administratoriumi (IKT koordinatorius), kuris konsultuos mokytojus ir mokinius technologijų naudojimo klausimais skiriamas informacinių technologijų mokytojas metodininkas Algirdas Barančiukas (el. paštas algirdas.baranciukas@jggimnazija.lt), administratoriaus pavaduotoja – informacinių technologijų mokytoja metodininkė  Ilijana Petrauskienė (el. paštas ilijana.petrauskiene@jggimnazija.lt).
 1. Dėl techninės pagalbos galima kreiptis į informacinių technologijų specialistą Mantvydą Burzdžių (el. paštas mantvydas.burzdzius@jggimnazija.lt).
 2. Lankytojai aptarnaujami tik nuotoliniu būdu – elektroniniu paštu: info@jggimnazija.lt arba tel. 868778944.
 3. Darbuotojai dirba nuotoliniu būdu:

Su mokytojais, kitais darbuotojais galite susisiekti elektroniniu paštu. Kontaktai skelbiami www.jggimnazija.lt arba elektroniniame dienyne TAMO.

 1. Mokinių, turinčių teisę į nemokamą maitinimą, organizavimas:
  1. Nuotolinio mokymo metu mokiniams teikiamas maitinimas sausu daviniu.
  2. Sauso maisto davinio paketus ruošia ir pristato į gimnaziją UAB „Amerija“.
  3. Sauso maisto davinio paketai mokiniams bus dalinami 2 kartus per mėnesį (kas dvi savaitės, antros savaitės trečiadienį ir ketvirtadienį), nuo 12.00 val. iki 13.00 val..
  4. Sauso maisto davinio paketas atsiimamas prie valgyklos lango iš lauko pusės, valgyklos darbuotojai pranešant mokinio vardą, pavardę ir klasę.
  5. Mokiniams, kurie patys arba jų tėvai (globėjai, rūpintojai) neturi galimybės atvykti į gimnaziją atsiimti sauso maisto davinio paketo, bus atvežama iki gyvenamosios vietos autobusų sustojimo stotelės iš anksto sutartu laiku.
  6. Su nemokamo maitinimo išdalinimo tvarka mokiniai ir jų tėvai (globėjai, rūpintojai) supažindinami telefonu, vėliau informuojami per elektroninį dienyną Tamo. Už nemokamą mokinių maitinimą atsakinga direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Vaičiulytė (tel. +37068697073) ir soc. pedagogė I. Kaminskienė (tel.+37068661744).
  7. Sauso maisto davinių išdavimo grafikas:

Balandžio mėn. 1-2 d., 15-16 d., 29-30 d. (trečiadienį ir ketvirtadienį).

Pratęsus karantiną – grafikas bus numatomas ta pačia tvarka.

 

Gimnazijos direktorius                                                                     Rimas Bielskis

KARANTINAS!

gimlogo

PAŠALINIAI ASMENYS Į GIMNAZIJĄ NEĮLEIDŽIAMI

LANKYTOJAI APTARNAUJAMI TIK NUOTOLINIU BŪDU – ELEKTRONINIU PAŠTU: info@jggimnazija.lt arba tel. 868778944
Darbuotojai dirba nuotoliniu būdu:
direktorius Rimas Bielskis: rimas.bielskis@jggimnazija.lt
direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lijana Vaičiulytė: lijana.vaiciulyte@jggimnazija.lt
psichologė Jovita Gerbenienė: jovita.gerbeniene@jggimnazija.lt
socialinė pedagogė Ina Kaminskienė: ina.kaminskiene@jggimnazija.lt
sekretorė Lamutė Ringailienė: laimute.ringailiene@jggimnazija.lt
IC vadovė Loreta Šuklienė: loreta.sukliene@jggimnazija.lt
Su mokytojais, kitais darbuotojais galite susisiekti elektroniniu paštu (kontaktai skelbiami www.jggimnazija.lt arba elektroniniame dienyne Tamo).

DARBO LAIKAS GIMNAZIJOS PRIEŽIŪRAI BEI BŪTINOMS FUNKCIJOMS ATLIKTI
8.00–12.00 val.

Renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30 metų jubiliejui paminėti

8

Šiemet švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Mūsų gimnazijoje Kovo 11-ajai paminėti skirtas visas renginių ciklas.

Vasario – kovo mėn. surengtos tarpklasinės krepšinio varžybos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30 metų jubiliejui paminėti – jose dalyvavo dešimt komandų. Varžybas organizavo fizinio ugdymo mokytojas Stasys Kurmis. Vasario – kovo mėn. vyko ir Lietuvos jubiliejui skirta akcija „Puošiame savo gimnaziją!” – kartu su mokytojais Albina Rimšiene, Irena Arlauskiene, Martynu Turevičiumi, Valerijumi Paulioniu gimnazistai rengė eskizus, puošė rankdarbiais savo mokyklą.

Apie Lietuvos žmonių ėjimą į 1990 metų Kovo 11-ąją kalbėtasi per istorijos ir pilietiškumo pamokas, kovo 10 d. 12 val. aktų salėje vyko šventinis renginys „Nepriklausomai Lietuvai 30!“, skirtas gimnazijos bendruomenei. Filmas „Skrydis per Lietuvą“ ir gimnazistų kartu su mokytoja Valerija Puišiene parengta literatūrinė kompozicija sukūrė ypatingą, įkvepiančią atmosferą salėje. Vėliau istorijos mokytoja Rima Servienė priminė susirinkusiems istorijos faktus, žmones, iškėlusius ir apgynusius nepriklausomos Lietuvos idėją.

Istorijos mokytoja Reda Sakalauskienė aptarė gimnazijoje atidarytas parodas „Pokyčiai Kelmėje ir gimnazijoje per 30 metų“ ir „UNESCO paveldas Lietuvoje“. Šias parodas parengė I ir II klasių gimnazistai.

Šventės metu direktorius Rimas Bielskis apdovanojo „Istorijos žinovo“ konkurso nugalėtojus: Juditą Klusaitę, Justiną Mažukną, Karoliną Indrulytę, Gretą Ščegauskaitę ir Pauliną Andrulytę. Medaliais ir padėkos raštais buvo apdovanotos ir tarpklasines krepšinio varžybas laimėjusios komandos, kurios buvo suskirstytos į du pogrupius. I-II klasių pogrupio nugalėtojais tapo Augustas Mendelis, Edvinas Jankus, Kajus Gerbenis, Nedas Leščinskis, Edvinas Butkus (IIa klasės komanda); II vietą laimėjo Ic klasės komanda: Ainaras Pranckevičius, Edvinas Mockus, Nedas Stasaitis, Gvidas Vasiliauskas, Nedas Kubilius; III vietą pelnė IIc klasės vaikinai Lukas Radavičius, Paulius Dzvankauskas, Mykolas Limantas, Vilius Kruša, Arnas Andrulis. III-IV klasių pogrupio nugalėtojai – IVb klasės krepšininkai Domas Semenauskas, Rokas Navikas, Arijus Simanauskis, Ugnius Šimkus, Mantas Mockus; II vietą laimėjo IIIc klasės komanda: Jaunius Augustis, Dovydas Tučkus, Rokas Karpavičius, Lukas Gedvilas, Neimantas Meškauskas; o IIIb klasės komanda – Edvinas Grigalaitis, Emilis Bartkus, Benas Musneckis, Herkus Marijus Gudjonis, Kristupas Kelpša – pelnė III vietą.

Kovo 10 d. vyko gimnazistų tarybos inicijuota akcija „Lietuvos vėliava“, flashmob’as – gimnazistams akciją surengti padėjo mokytojai Nerijus Šarauskas ir Martynas Turevičius.

Gimnazijos muzikos studija „Obertonas“, vadovaujama muzikos mokytojo Svajūno Klimo, buvo pakviesta groti Kovo 11-osios minėjimui skirtame koncerte, kuris vyko Liolių kultūros namuose – į jį buvo susirinkusi Liolių pagrindinės mokyklos, miestelio bendruomenė, Liolių socialinės globos namų gyventojai, dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos atstovai.

Rima Servienė,
istorijos mokytoja metodininkė

Informacija dėl koronaviruso

Atnaujinta: 2020 02 28

Atkreipiame švietimo įstaigų ir jų steigėjų dėmesį į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas žmonėms, kurie neseniai grįžo iš šalių, kur nustatytas koronaviruso protrūkis, 14 dienų nuo išvykimo iš šių šalių dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

Šalių sąrašas: Kinija, Šiaurės Italija (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras.

Prašome švietimo įstaigų leisti darbuotojams bei mokiniams, studentams, jei jie pastaruoju metu grįžo iš minėtų šalių, nesilankyti švietimo įstaigoje, sudaryti sąlygas mokytis nuotoliniu būdu, savarankiškai, o darbuotojams – dirbti nuotoliniu būdu. Sprendimus, atsižvelgdamas į konkrečią situaciją, gali priimti įstaigos vadovas.

Ar mokiniai, neseniai grįžę iš šalių, kur nustatytas koronaviruso protrūkis, gali lankyti mokyklą? Ar nekelia pavojaus aplinkiniams?

Vaikai, grįžę iš minėtų šalių arba turėję tiesioginį kontaktą su sergančiu koronavirusu asmeniu, turi 14 dienų likti namuose, jų tėvai – informuoti ugdymo įstaigos administraciją. Jei vaikas turi bent vieną iš ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų (karščiavimas, kosulys, dusulys, apsunkintas kvėpavimas) jis taip pat turi neiti į mokyklą.

Kas prižiūrės vaikus, kurie nelankys mokyklos arba darželio ir 14 dienų stebės savo sveikatą?

Vaikus, kurie neseniai grįžo iš minėtų šalių ir neina į mokyklą ar darželį, gali prižiūrėti tėvai arba seneliai. Darbdavių prašoma suteikti galimybę dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei nepavyksta susitarti su darbdaviais, galima kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą. Kaip paaiškino šio centro specialistai, jeigu vaikas neserga, tačiau grįžo iš minėtų rizikos šalių, jį prižiūrinčiam asmeniui taip pat išduodamas nedarbingumo pažymėjimas. Norint pateikti informaciją apie save, reikia kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (tel. 8 5 2124098, el.p. info@nvsc.lt).

Asmenų, grįžusių iš rizikos šalių, konsultavimas dėl socialinių kontaktų vengimo

Vaiką prižiūrinčiai mamai ar tėčiui išmoka iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti nuo pirmos vaiko slaugymo dienos ir mokama ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų.

Ar mokytojai, atostogavę šalyse, kuriose fiksuotas virusas, gali neimti nedarbingumo, o dirbti nuotoliniu būdu?

Sutarus su darbdaviu, mokykloje nustatyta tvarka. Įstaigos vadovas priima sprendimus dėl mokytojo pavadavimo pamokų metu.

Kokių profilaktikos priemonių turi laikytis ugdymo įstaigos bendruomenė, kad būtų išvengta viruso?

– Skatinti dažnai plauti rankas šiltu vandeniu ir muilu,

– Neliesti neplautomis rankomis akių, nosies ir burnos,

– Kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę,

– Užtikrinti, kad prie praustuvių visada būtų muilo ir vienkartinių rankšluosčių,

– Reguliariai vėdinti ir drėgnuoju būdu valyti klasių, koridorių paviršius,

– Vengti artimo sąlyčio su asmenimis, kurie kosti ar čiaudi,

– Statinti virtuvės darbuotojus laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius).

coronavirusSAM inf.