Apie žurnalo leidybą

prie pavadinimo

Sausio 20 d. į mūsų mokyklą trumpam sugrįžo buvusi mūsų gimnazijos mokinė, dabar VU Komunikacijos fakulteto Kūrybos komunikacijų III kurso studentė Liucija Alubickytė. Tądien ji vedė paskaitą – mokymus apie žurnalo leidybą.

Iš pirmo žvilgsnio žurnalo leidyba gali pasirodyti ilgas ir gan nuobodokas procesas. Tačiau Liucija šį mitą sugriovė ir aptardama kiekvieną žingsnį paaiškino, kad mums tereikia komandos, idėjų bei rašyti apie tai, ką geriausiai žinome. Nustebino tai, kad gavome ir dovanėlę – saldainį ir 10 leidėjo įsakymų – patarimų. Kodėl saldainis? Nes, pasak žurnalisto E. Jakilaičio, leidyba – kaip saldainis – kartą paragavęs negali sustoti.

Liucija ragino mus susiburti ir išleisti savo žurnalą. Mokinių, turinčių idėjų ir norinčių laikyti rankose savo žurnalą, atsirado tikrai ne vienas. Todėl Liucija sudarė veiklos planą ir vizitus, kada ji galės atvykti ir pažiūrėti, kaip mums sekasi, patarti. Ši pamoka – tai dalis naujo gimnazijoje vykdomo leidybos projekto „Erasmus+“.

Emilija Sasnauskaitė