Mūsų gimnazistai – aktyvūs Australijos lietuvių remiamų konkursų dalyviai

DSCF3604

Australijos lietuvis Kazimieras Butkus niekada nėra buvęs Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje, bet, anot jos direktoriaus Rimo Budraičio, būtų galima ne vieną pamoką kalbėti apie jo filantropinę veiklą Šiaulių apskrityje. Nuo 2005 m. šioje gimnazijoje vyksta K.Butkaus vardo anglų kalbos olimpiada Šiaulių apskrities vienuoliktų klasių mokiniams. Jau antrus metus ir mūsų gimnazijos mokiniai sėkmingai skina laurus – užima prizines vietas (renkami šeši laureatai) ir gauna piniginius prizus. Praėjusiais metais Gintarė Vaitkutė (mokytoja A.Bilienė) laimėjo 5-ą vietą, o šiemet IIIc klasės mokinė Saulė Ščeponavičiūtė (mokytoja I.Leščiauskienė) taip pat laimėjo 5-ą vietą bei piniginį prizą.

Kita šviesi asmenybė Izolda Požėlaitė-Davis, Australijos lietuvių bendruomenės veikėja, pedagogė ir žurnalistė, ne mažiau žinoma visoje Šiaulių apskrityje kaip kasmetinio rašinio anglų kalba konkurso abiturientams rėmėja. Šiemet šiame konkurse jėgas išbandė net keletas mūsų gimnazistų, o tarp laimėtojų pateko IVa klasės mokinė Gustė Kelpšaitė (mokytoja G.Rudzevičiūtė) pasirinkusi rašinį tema „Who will save the world?“ ir laimėjusi 5-ą vietą. Ji irgi laimėjo piniginį prizą – šiame konkurse taip pat renkami šeši nugalėtojai.

Didžiuojamės mūsų gimnazistų laimėjimais ir aktyvumu! Džiaugiamės mecenatų suteikiamomis galimybėmis visos Šiaulių apskrities moksleiviams! Dėkojame Juliaus Janonio gimnazijos direktoriui R.Budraičiui bei ŠETA (Šiaulių apskrities anglų kalbos mokytojų asociacija) mokytojoms, organizavusioms šiuos konkursus.

Ineta Leščiauskienė,
anglų kalbos mokytoja metodininkė