Kelmės rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių informacinių technologijų konkursas

IMG_0383

Balandžio 22 d. Kelmės J. Graičiūno gimnazijoje vyko Informacinių technologijų konkursas.

Šio konkurso tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi informacijos rūšių įvairove bei jos apdorojimo programų galimybėmis, lavinti kompiuterinį raštingumą. Konkursą organizavo Kelmės J. Graičiūno gimnazijos IT mokytojai. Tokio tipo konkursas vyko pirmą kartą!

Konkursodalyviai – Kelmės rajono bendrojo lavinimo mokyklų komandos pagal amžiaus grupes: viena komanda sudaryta iš vieno–keturių 5–10 klasių mokinių (Jaunesniųjų grupė) ir/arba viena komanda, sudaryta iš vieno–penkių 11–12 klasių mokinių (Vyresniųjų grupė).  IT konkurse dalyvavo Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos Jaunesniųjų grupė (IT mokytojas Arūnas Romanovas), Kražių gimnazijos Jaunesniųjų grupė ir Vyresniųjų grupė (IT mokytoja Dalia Balčiūnienė), J. Graičiūno gimnazijos Jaunesniųjų grupės 1 ir 2 komandos ir Vyresniųjų grupės 1 ir 2 komandos (IT mokytojai Algirdas Barančiukas, Ilona Sventickienė, Ilijana Petrauskienė).

IT konkursas truko 2 valandas. Jaunesniųjų grupei buvo skirtos kūrybinės užduotys, kurios buvo atliekamos teksto apdorojimo, skaičiuoklės, prezentacijų kūrimo, programavimo programomis. Vyresniųjų grupei buvo skirtos kūrybinės užduotys, kurios buvo atliekamos teksto apdorojimo, skaičiuoklės, prezentacijų kūrimo, kompiuterinės leidybos (ne Word‘u)/tinklalapių kūrimo, programavimo programomis.

Komandos turėjo atlikti visas keturias (penkias) kūrybines užduotis (komanda iš anksto nusprendė, kuris mokinys kurią užduotį atliks). Komandos nariai vienas kitą galėjo konsultuoti.

Kelmės rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai įdomiai ir originaliai atliko įvairias kūrybines užduotis, pademonstravo gebėjimą apdoroti įvairią informaciją įvairiomis programomis.

 

INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ KONKURSO REZULTATAI

VYRESNIŲJŲ GRUPĖJE:

I vieta – Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos II komanda, 158 taškai.

II vieta – Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos I komanda, 156 taškai.

III vieta – Kražių gimnazijos komanda, 134 taškai

JAUNESNIŲJŲ GRUPĖJE:

I vieta – Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos II komanda, 134 taškai.

II vieta – Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos I komanda, 120 taškai.

III vieta – Kražių gimnazijos komanda, 98 taškai.

IV vieta – Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazija, 80 taškų.

Gaila, kad šiais metais dalyvavo tik trys Kelmės rajono bendrojo lavinimo mokyklos. Tikimės kitais metais sulaukti konkurso dalyvių ir iš kitų Kelmės rajono bendrojo lavinimo mokyklų.

 

Ilijana Petrauskienė,
J. Graičiūno IT mokytoja metodininkė