Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio renginiai gimnazijoje

prie pavadinimo

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio proga visoje Lietuvoje nuaidėjo įvairūs renginiai. Ne išimtis yra ir mūsų Jono Graičiūno gimnazija – vasario 15 dieną mokykloje minėjome šį garbingą jubiliejų.

Antrajame gimnazijos pastato aukšte buvo atidaryta mokinių plakatų paroda. Atidarymo renginyje sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Rimas Bielskis. Jis susirinkusius sveikino su švente, linkėjo gražių akimirkų ir pabrėžė, kad turėtume džiaugtis mums tekusia galimybe švęsti tokią ypatingą sukaktį. Direktorius taip pat perskaitė LR Seimo nario Juozo Rimkaus sveikinimą, skirtą mūsų gimnazijai.

Buvęs mūsų mokyklos direktorius, matematikos mokytojas Antanas Dziena taip pat prisidėjo prie sveikinimų ir dovanų – šimtmečio proga mūsų mokyklai padovanojo knygų, skirtų ruoštis  matematikos egzaminui. Šias knygas galima apžiūrėti skaitykloje, kurioje veikia ir senųjų leidinių, išleistų Lietuvoje 1918-1940 metais, paroda. Ją, pasinaudodama asmeniniais direktoriaus pavaduotojos Živilės Klimienės, mokytojų Redos Sakalauskienės, Irenos Arlauskienės, Valerijaus Paulionio, gimnazisto Mariaus Barauskio archyvais, parengė bibliotekininkė Vida Bartkevičienė.

Istorijos mokytoja Rima Servienė, pasveikinusi su švente ir trumpai apžvelgusi 1918 metus, skatino didžiuotis Lietuva, dvidešimčia jos Nepriklausomybės akto signatarų, kurie, nors Lietuva ir buvo rusinama bei kentė priespaudą, vis dėlto sugebėjo iškelti valstybingumo idėją ir atkurti nepriklausomą Lietuvos valstybę. Gimnazistų prezidentė Samanta Balkaitytė taip pat tarė žodį, kvietė gimnazistus dalyvauti iniciatyvoje „Su gimtadieniu, Lietuva!“

Direktoriaus pavaduotoja Ž. Klimienė trumpai pristatė parodą, jos tikslą, turinį, pasidžiaugė plakatų autorių išradingumu, kūrybiškumu. Plakatuose pavaizduoti žymūs Kelmės krašto žmonės, pristatomi lietuvių kalbininkai, kompozitoriai, Tado Ivanausko muziejus, šiemet švenčiantis 90-metį, pažintiniai takai, UNESCO paveldo objektai Lietuvoje, žymūs Lietuvos matematikai ir matematikos mokslo raida bei daugybė kitų su Lietuva susijusių dalykų. Plakatų parodą galima apžiūrėti antrajame gimnazijos aukšte, prie mokytojų kambario ir prie informatikos kabinetų.

Galiausiai direktoriaus pavaduotoja Lijana Vaičiulytė pristatė mokinių vykdytą akciją „100 pyragėlių“ – jos metu II–IV klasių mokiniai kepė ir trispalvėmis išmargino keksiukus, kuriais buvo vaišinami visi į parodos atidarymą atėję žmonės.

Po pamokų vyko protmūšis, taip pat skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui paminėti. Jį pasipuošusi tautiniais rūbais vedė gimnazistų prezidentė S. Balkaitytė. Protmūšio metu kiekvienos II–IV klasės komanda turėjo atsakyti į trisdešimt penkis klausimus, susijusius su Lietuvos istorija bei dabartimi. Pirmąją vietą iškovojo IIIa klasė, antrąją IVd, o trečiąją pasidalino IIb ir IIIc klasės. Renginio metu komandas linksmino talentingieji muzikantai Grigas Andrulis, Herkus Gudjonis ir Lukas Mikalauskas.

Džiaugiamės, kad Kelmės kultūros centre vykusiame renginyje, skirtame Vasario 16-ajai paminėti, buvo apdovanota Kelmės rajono raštingiausio mokinio konkurso nugalėtoja mūsų gimnazijos IIb klasės mokinė Evelina Užkurytė. Lietuvių kalbos ją moko mokytoja Vaida Karabienė. Sveikiname!

Ugnė Paulauskaitė