Gimnazistų sėkmė informatikos olimpiados rajono etape

programuotojai

Gruodžio 11 d. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje vyko informacinių technologijų olimpiados rajono etapas, kuriame dalyvavo net penki mūsų gimnazijos programuotojai, geriausiai pasirodę mokykliniame etape.

Gimnazistai Jūnius Vaitkus (IIIa), Eduardas Vitkus (IVb), Matas Tunkevičius (IVb), Andrius Jasulaitis (IVb) (visų mokytojas Algirdas Barančiukas) bei Modestas Saunorius (IIIb) (mokytoja Ilijana Petrauskienė) varžėsi vyresniųjų grupėje su Tytuvėnų, Užvenčio Šatrijos Raganos, Šaukėnų Pūtvio-Putvinskio, Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijų mokiniais. Visi olimpiados dalyviai sprendė šalies vertinimo komisijos bei techninio komiteto rekomenduotus uždavinius, kurių sprendimus įkėlė į varžybų administravimo sistemą CMS. Pasibaigus olimpiadai paaiškėjo, kad šiuos vyresniųjų grupės uždavinius sprendė bei pateikė atsakymus (programų kodus) net 583 Lietuvos mokiniai.

Geriausiai IT olimpiados rajono etape sekėsi J. Vaitkui, kuris surinko 120 taškų iš 120 galimų ir iškovojo I-ąją vietą. Nedaug jam nusileido kitas mūsų gimnazijos mokinys E. Vitkus, surinkęs 99 taškus ir užėmęs II-ąją vietą. Šie abu mūsų gimnazistai atstovaus Kelmės rajonui kitame informacinių technologijų olimpiados etape, kuris vyks vasario 5 d.

Trečioji ir ketvirtoji vieta atiteko M. Tunkevičiui bei A. Jasulaičiui, o M. Saunorius, surinkęs tik vienu tašku mažiau už gimnazistą iš Užvenčio, užėmė šeštą vietą. Galime drąsiai sakyti, kad mūsų gimnazistai – geriausi jaunieji Kelmės rajono programuotojai!

Džiugu, kad prabėgus kelioms dienoms po olimpiados mus pasiekė Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo įsakymas apdovanoti padėkos raštais informacinių technologijų olimpiados rajono etapo I–III vietų laimėtojus J. Vaitkų, E. Vitkų ir M. Tunkevičių. Sveikiname prizininkus bei visus gimnazistus, dalyvavusius olimpiadoje, linkime sėkmės šturmuojant programavimo aukštumas!

Algirdas Barančiukas,
IT mokytojas metodininkas